Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

:) Στην αρχη δεν θα εχουμε δικο μας σερβερ

Don't worry about the server. Σήκωσα πάλι windows μηχάνημα για χάρη του Assetto!

To έχω σε pick-up mode (χωρίς booking). Ψάξτε για "greece" και θα τον βρείτε. Από Αθήνα όσοι μπαίνουν έχουν μονοψήφια pings, από την υπόλοιπη Ελλάδα γύρω στο 40-50. okeanos ftw ;)

Τώρα για τα combos, προτείνω να κάνουμε διάφορα μικρά races από 5-6 γύρους το καθένα. Ας πει ο καθένας από 1 combo για να μείνουν όλοι ευχαριστημένοι!

Link to comment
Share on other sites

Το σαββατοκύριακο που θα έρθει το κάθισμα θα τα βάλω αυτα τα mod. Έχω να μπω 3 μήνες.

Δεν ειναι mod.

Οσο για τους συνδυασμούς θα πρότεινα road cars πχ BMW M1 στην maggione ή fiat 500 στην club ή Shelby στην gentrack (χεχε) ή Ferrari 458 στην imola ή Ferrari F40 στην muggelo ή BMW M3 στο ring κτλ αντί για τα GT3 ( όλοι οι servers με αυτα έχουν γεμίσει )

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν έχει και σενάριο το παιχνίδι :p. Πατάς practice, διαλέγεις πίστα αυτοκίνητο και τρέχεις. Αν θες να ψαχτεις με setup κλπ, ακόμα και αν ξέρεις αγγλικά ίσως να μην καταλαβαινεις γιατί είναι τεχνική ορολογία.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο υπερεκτιμημένη για μένα πάντως,κακή ποιότητα πεταλιών + οτι δεν έχει συμπλέκτη...αν βρεις g25 μεταχειρισμένη ξέχνα την!

Συμφωνώ . Με 150€ βρήκα την G27 που έχω κ με εγγύηση !!!

Link to comment
Share on other sites

OK πλέον είμαι σίγουρος.

Οι freejoin (ανοιχτοί) servers είναι η χειρότερη προσθήκη που θα μπορούσαν να είχαν κάνει!

Αρκούν 2 λεπτά σε οποιονδήποτε ανοιχτό server για να το διαπιστώσει κάποιος ιδιοις όμμασι!

To ramming πάει σύννεφο, οποιαδήποτε στιγμή μπεί κάποιος νέος χτυπάει κι ένα ρεσταρτ, γιατί ποιος περιμένει να τελειώσει ο αγώνας

και αν δεν του κάνουν την χάρη σπέρνει πανικό στην πίστα μέχρι να καταλάβουν οι άλλοι το λάθος τους και να πατήσουν Υ στο ρεσταρτ!

Φυσικά οι λιγοστοί servers που έχουν booking είναι συνήθως άδειοι και το μόνο πού φαίνεται να έχει κόσμο και να κυλά ομαλά είναι οι trackday servers που έχουν μόνο practice!

Πιστεύω έκανα αρκετά καλή δουλειά στο να κρύψω το πόσο εκνευρισμένος είμαι!

Link to comment
Share on other sites

¨Ετσι κ έτσι. Καταρχάς δεν είσαι υποχρεωμένος, ΑΝ θες μπαίνεις. Προσωπικά ίσως να είμαι τυχερός αλλά σε 2-3 που μπήκα (πάντα κοιτάω να είναι όχι σε περίοδο αγώνα), μια χαρά ήταν.

Οκ ίσως δεν είχα χρόνο για quali αλλά έτρεξα μπαμ μπαμ 3 αγώνες χωρίς κόπο κ μάλιστα δεν είχε ούτε rammers ούτε restarts.

Για κάποιον που θέλει κάτι στα γρήγορα καλά είναι.

Link to comment
Share on other sites

εχει δικιο ο κωστας μπενουν μεσα οπως να ναι. Αντι να περιμενουν η να βγουν και να ξαναμπουν στον server μεχρι να ερθει το qualif...... τρεχουν στον αγωνα και οποιον παρει ο χαρος

Μερικοι τουλαχιστον ειναι πιο δαικριτικοι, οταν βλεπουν αμαξι σε γρηγορο γυρο κανουν δεξια......αλλα εχει κατι αλλους ????? :hm:.. Οτι να ναι

Ελπιζω οτι θα γινει θεμα αυτο και θα το φτιαξουν η θα το καταλαβουν απο μονοι τους τι να πω

Πιστευω οτι το qualif θα πρεπει να ειναι ανοιχτο μεχρι και το τελευταιο δευτερολεπτο...απο εκει και περα θα πρεπει να κλειδωνει η να σου επιτρεπει να κατσεις στα pit σαν θεατης μεχρι το επομενο qualif..

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.