Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

[MENTION=15353]liakjim[/MENTION] δοκιμασα το gp2 δεν μου αρεσε, τα exos ειναι καλυτερα αν θελεις τετοια κατηγορια

το combra ειναι καλο αλλα ανουσιο.Μονο για κανα 2 γυρους χαβαλε και στο καδο μετα

Το κενο που αφηνει η kunos δυστυχως δεν το συμπληρωνουν τα mods

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Μια απλη αναγνωση στο replay του @akis_z80

και ηδη επεσα στο 1.51 μετα απο λιγους γύρους , δυστυχως ξεχασα να κρατησω replay απο κεινο ευτυχως εκανα παρομοιο χρόνο λιγο μετα , οποιος έχει ορεξη ρίχνει μια ματια στο replay να μου πει που να βελτιωθω και τι να προσεξω (καποια σημεια τα παρατηρησα και γω)

Orgios_Replay_Imola_1_51

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20727]Orgios[/MENTION] με μια γρήγορη ματιά είσαι σε καλό δρόμο! To μόνο που παρατήρησα είναι ότι στα φρεναρίσματα έχεις αρκετά πατημένο το γκάζι. Προσπάθησε να το αφήνεις τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Ποοοολυυυυυ καλυτερα ετσι!!!!! 900 μοιρες κτλπ.

Το μονο που δεν καταφερα ειναι να κανω τελειως manual τις ταχύτητες..

Κατα τα αλλα ΤΡΕΛΑ!

post-9203-1416078615,1185_thumb.jpg

ps δεν ξερω γιατι ανεβαινει ετσι η φωτο

Έγινε επεξεργασία από NooDle
Link to comment
Share on other sites

Ποοοολυυυυυ καλυτερα ετσι!!!!! 900 μοιρες κτλπ.

Το μονο που δεν καταφερα ειναι να κανω τελειως manual τις ταχύτητες..

Κατα τα αλλα ΤΡΕΛΑ!

[ATTACH]63151[/ATTACH]

ps δεν ξερω γιατι ανεβαινει ετσι η φωτο

[MENTION=9203]NooDle[/MENTION] τελικα θα την πουλησεις την G27?:D

Link to comment
Share on other sites

βγηκε καινουριο update αλλα τα χρωματα ειναι ξεθωριασμενα σε σχεση με πριν

σαν να ειναι ενεργοποιημενο το "hrd"(η οπως το λεγανε γιατι δεν υπαρχει πια στα settings)

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

βγηκε καινουριο update αλλα τα χρωματα ειναι ξεθωριασμενα σε σχεση με πριν

σαν να ειναι ενεργοποιημενο το "hrd"(η οπως το λεγανε γιατι δεν υπαρχει πια στα settings)

Τώρα το λένε post-proccesing effects.

Αν σου άρεσε με HDR off βάλτο και αυτό off!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το λένε post-proccesing effects.

Αν σου άρεσε με HDR off βάλτο και αυτό off!!

και το color saturation πως το ελενχω?

γιατι παει default κι αυτο και ειναι το ιδιο σαν να εχω on HDR

δηλαδη κλεινοντας το post-proccesing κλεινει και το color μαζι του

POST PROSSESING ON και color saturetion στο 150% ο δρομος παραμενει ξεθωριασμενος.....Εφοσον δεν μπορουν να προσεφερουν τιποτα περισσοτερο στο παιχνιδι(απο τον απριλιο και μετα) γιατι μας πεδευουν ετσι?

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=9203]NooDle[/MENTION]

Έλα και με ανησύχησες!

Το Wheelstand αξίζει; Γιατί με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο και το σκέφτομαι...

Φιλε το wheelstand μετραει ασχημα ουτε κουνιεται απο το πατωμα και είναι και στιβαρο.

Βεβαια εγω εχω και κόντρα τον τοίχο αλλα τα λαστιχα που εχει κατω κανουν πολύ καλη δουλειά.

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] αμα σε πω ποσο την αγορασα με το wheelstant μαζι θα έρθεις με τα ποδια να την παρεις :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Κυριάκο πραγματικά δεν σε καταλαβαίνω!

Ξεκινάς λέγοντας πως τα χρώματα είναι ξεθωριασμένα "σαν να ειναι ενεργοποιημενο το "hrd"" και σου λέω πως απλά τώρα το ονόμασαν Post-processing effects και του έβαλαν πιο πολλές επιλογές.

Και μου απαντάς για color saturation. Και πριν το Update έπρεπε να έχεις το HDR On για να λειτουργήσει η ρύθμιση του color saturation.

Αν πριν το είχες Off βάλτο και τώρα Off και θα έχεις την ίδια εικόνα.

Αν το είχες On δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα. Τώρα έχεις και περισσότερες επιλογές για να το φέρεις στα μέτρα σου!

Πάντως ειλικρινά, διαβάζοντας το μήνυμα #809 ακόμα και τώρα θα έπαιρνα όρκο πως πριν είχες το HDR Off! Αλλά αν το είχες Off ότι και να έβαζες στο color saturation δεν θα είχε καμιά απολύτως διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα το hdr μαλλον εχεις δικιο......ετσι το ειχα πριν

Kappaalphataualphagammarhoalphaphi3AE0-93.png

για τον δρομο ομως εχεις αδικο κανει μπαμ η διαφορα και στα κερμπ

εδω τωρα εχω 150% απο 120% και ο δρομος φαινεται πιο ξεθωριασμενος απο πριν.Παραπανω δεν μπορω να παω το color γιατι θα μου βγουν τα ματια σε καποια αλλα αντικειμενα/περιβαλλον

Kappaalphataualphagammarhoalphaphi3AE0-94.png

Kappaalphataualphagammarhoalphaphi3AE0-95.png

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι ξεθωριασμένα τα χρώματα (όχι στη φώτο του Κώστα η οποία όντως είναι oversaturated, αλλού). Το διαπίστωσα με τα ίδια μου τα μάτια (βάλε Vallelunga 13:00 με m3 e30 πχ) και απ'ό,τι διάβασα αύριο θα βγει fix για τα post processing effects.

Ας αφήσουμε όμως τα γραφικά και ας δούμε αυτό το post του Physics guy που μιλάει για την 98t:

If you look closely, the diffuser in blown by the exhaust. Obviously we simulate this.

Also the diffuser stalls under a certain speed. It can happen that you can do a turn at 124km/h and go straight in understeer at 118km/h

Mέχρι και την επίδραση των καυσαερίων στο diffuser εξομοιώνουν.

Είπατε τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Πφφφφφ μην δείτε screenshot που μοιάζει σα να βγήκε από ταινία κινουμένων σχεδίων, αμέσως να το βγάλετε oversaturated... :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Προσωπικά, έχοντας HDR Off πριν και PP effects Off τώρα η μόνη διαφορά που είδα ήταν ότι πλέον προς το σούρουπο είναι πραγματικά σκοτάδι. Δηλαδή με το ζόρι βλέπεις τον δρόμο. Α και μερικά fps παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Πφφφφφ μην δείτε screenshot που μοιάζει σα να βγήκε από ταινία κινουμένων σχεδίων, αμέσως να το βγάλετε oversaturated... :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Προσωπικά, έχοντας HDR Off πριν και PP effects Off τώρα η μόνη διαφορά που είδα ήταν ότι πλέον προς το σούρουπο είναι πραγματικά σκοτάδι. Δηλαδή με το ζόρι βλέπεις τον δρόμο. Α και μερικά fps παραπάνω!

μεχρι και εσυ που εισαι βαμενος με τα χρωμματα της kunos ειδες downgrade......επιτελους

η διαφορα σε σχεση με πριν ΠΙΟ ΜΠΑΜ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ :hehe:

Oσο για το online δεν λεω ακομα τιποτα γιατι δεν εχω καταλαβει ακριβως τι παιζει και αν ειναι καλυτερα σε σχεση με πριν θα δουμε..........αυτο που με στεναχωρει προς ωρας ειναι οτι χασαμε τον weathlysoup που ηταν μαμο τους server

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.