Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Πότε βγήκε αυτό;;Με βλέπω να αλλάζω το g502 για g502..hah

Δεν ξέρω ακριβώς, είχα δει κάποιο review τις προάλλες. Αλλά δεν αξίζει να το αλλάξεις, η μόνη διαφορά είναι το RGB από ότι διάβασα.

Link to comment
Share on other sites

Τι μωβ πληκτρα ειναι αυτα... LOL Το δικο μου δεν ειναι ετσι ειναι ολα τα πληκτρα ιδια...Απλα το εχω 2+ χρονια με 69 ευρω απο κωτσοβολο...

 

Oλα ιδια ειναι και σε αυτο, εγω εβαλα custom WASD.

Το χρωματα τους ειναι κοκινο βασικα οχι μωβ.

20160127_234752.jpg
 

custom WASD προφανως.Κατοχος του ιδου πληκτρολογιου αν και σκυλι εχει τα θεματα του.RED ειναι υπερβολικα μαλακοι για gaming

Για μενα Brown silenced αν εχετε και κοιμωμενους στο ιδιο δωματιο για νυχτερινο gaming ειναι best of

 

Bασικα καθαρα για gaming δεν νομιζω να υπαρχουν καλυτερα switces απο τα κοκκινα.Ειναι μαλακα, αθορυβα και απο την μιση διαδρομη του πληκτρου ηδη εχει παρει την εντολη, για fps games νομιζω ειναι με διαφορα τα καλυτερα switch(για μενα τουλαχιστον).

Τα brown που ανεφερα πιο πισω πηγαινε για  Typing περισσοτερο, επειδη ειναι πολυ μαλακοι οι red πιθανον να κανεις αρκετες φορες λαθακια και την πληκτρολογηση κειμενου θελει συνηθεια, για αυτο ανεφερα τους brown οι οποιοι θεωρω οτι σε πληκτρολογηση κειμενου μαλλον ειναι καλυτεροι.

Αν και γενικα ειναι θεμα γουστο, αλλος θελει να ακουει το "κλικ"  των μπλε για παραδειγμα.Βασικα ολοι οι διακοπτες καλοι ειναι, το θεμα ειναι τι θελει/ψαχνει ο καθενας.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τα Χριστουγεννιάτικα δώρα συνεχίζονται....

Παιδιά δεν άντεξα, έκανα την αλλαγή. Όχι ότι με τρέχουν από τα μπατζάκια αλλά με βάρεσε η κρίση κατακούτελα.Μια ζωή την έχουμε μωρέ! :dance:

 

Μετάβαση σε - Corsair K95 RGB & M65 RGB -  από - Logitech G910 & G502 - .

 

Δεν πρόλαβε να κλείσει μήνα το Logitech δυστυχώς θα μας αποχαιρετήσει. :(  Λέω δυστυχώς... αλλά θα σας εξηγήσω παρακάτω.

[...]

 

Λγο πολύ έκανα ένα μικρό review. :D

 

Γεια επίλογο θα πω πως όπως καταλάβατε και από το ξεκίνημα.... πως ναι μεν θα κρατήσω τα Corsair... και με λύπη θα αποχαιρετίσω τα Logitech. Είναι θέμα καθαρά γούστου και πρακτικότητας.

Ακολουθούν αναμνηστικές φωτό. :photo:

[...]

:rip: Το μνημόσυνο των Logitech θα τελεστεί αύριο το πρωί στο κοιμητήριο του TheLab στο 4ο section Μικρές Αγγελίες σε προνομιακή τιμή.    :weep:

Το K95 με τί διακόπτες το πήρες? Δεν είναι παράλογο πάντως ότι είναι πιο θορυβώδες, αφού σε review του G910 συγκρίνουν τους διακόπτες του με brown+o-rings. Προσωπικά έχω μικρό απωθημένο τα K70 (δε μπορώ τα πολλά μάκρο) κυρίως λόγω του τρόπου ανάρτησης (plate mounted) για την ευκολία(?) καθαρισμού, αλλά τα RGB LEDs δε μου κάνουν "κλικ", ειδικά στην τιμή που ζητάνε.

Έγινε επεξεργασία από minast
Link to comment
Share on other sites

Καλοάτμστο.Το μοντάκι πόσο και από που??

 

Καρντάσι δώσε πόνοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

 

Και εγω περιμενω το δικο μου!!! Απο εξω κανα 35αρι βγαινει το mini!

Link to comment
Share on other sites

Ζήλεψα και εγώ του mouse pad

52acc1eb899865efb44b3d8536daba53.jpg

Πολύ ωραίο το setup. Μιας και έχουμε σχεδόν ίδιων διαστάσεων keyboard ( Coolermaster Quickfire Rapid ) μπορείς να μου πεις από που πήρες το palm rest; Ψάχνω καιρό κάτι σαν αυτό, ευχαριστώ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το setup. Μιας και έχουμε σχεδόν ίδιων διαστάσεων keyboard ( Coolermaster Quickfire Rapid ) μπορείς να μου πεις από που πήρες το palm rest; Ψάχνω καιρό κάτι σαν αυτό, ευχαριστώ

Amazon.co.uk δωράκι από το αφεντικό μου
Link to comment
Share on other sites

Γρηγορα να μας πει πως παιζει το παιχνιδι στο αναλογο θεμα του 

Να βρεθεί και λίγος χρόνος γιατί υπάρχει και το manager  (ανωτέρα βία) στην  μέση  :rofl:

 

Και να μας πει και για τον ADATA τον ssd . Μιας και απο τον αλλο μηνα, αν δε πεσει ο 850 evo , στοχευω για τον 240ρη  

Αντικατέστησε έναν 850evo που είχα βάλει προσωρινά στης αδελφής μου, τον έκανα clone και μετά από έναν μικρό έλεγχο και που το δούλεψα

λίγο όλα μια χαρά, σαν να μην ήταν ο evo μέσα. Αυτά μπορώ να σου πω προς τα παρόν επειδή άλλος θα χειρίζεται  το μηχάνημα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε τέτοια αφεντικά εδώ ρε? Κοίτα να δεις. Θα βγω μια τσάρκα αύριο να ψάξω τέτοιο αφεντικό  :hmm:

Δυστυχώς όχι φίλε μου, δουλεύω χρόνια στο εξωτερικό και αν δουν ότι έχεις φιλότιμο και όρεξη για δουλειά στο δείχνουν ξεχωριστά από τον μισθό.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Θηκούλα για το G2 ( το έχω Δεκέμβρη του 13 :p εχει φάει τις τούμπες και έχει επιβιώσει )

Περισσότερο την θέλω για το καλοκαίρι που κάνει ζέστη και γενικά επειδή ειναι γυαλιστερή η πλάτη του τηλεφώνου και μερικές φορές μου γλιστράει 

 

H θήκη είναι η αυθεντική της Nillkin.

 

Από ebay, 5€ και κάτι ψηλά. Πολύ καλό packaging από τον Κινέζο με φάκελο με επένδυση εσωτερικά από πλαστικό-φουσκαλίτσες και σακουλάκι μέσα.

Την παράγγειλα 30 Δεκέμβρη και σήμερα μου την έφερε ο ταχυδρόμος ( πώς κι έτσι καθώς το ταχυδρομείο του νησιού ειναι κάκιστο ) 

post-59374-0-05887100-1454086769_thumb.j

 

post-59374-0-91277800-1454086834_thumb.j

 

 

*Επίσης μέσα έχει δώρο screen protector και πανάκι καθαρισμού της Nillkin

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι φίλε μου, δουλεύω χρόνια στο εξωτερικό και αν δουν ότι έχεις φιλότιμο και όρεξη για δουλειά στο δείχνουν ξεχωριστά από τον μισθό.

Και στο εσωτερικό υπάρχει φιλότιμο και όρεξη για δουλειά αλλά η διαφορά είναι ότι εμείς ζούμε σε μπανανία!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.