Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Με άφησε χρόνους ο παλιός 2.5" εξωτερικός μου δίσκος στις 12 το βράδυ, αφήνοντάς με στα κρύα του λουτρού με δουλειά που χάθηκε. Τρελά κλικ και κλοκ ακούγονταν, στο σημείο που φοβήθηκαν ότι θα μου εκτοξευόταν κανένα ελατήριο στο μάτι. Μάταιες όλες οι προσπάθειες πρόσβασης. Τα win δεν τον έβλεπαν καν. Στο linux φαινόταν σαν 2.2ΤΒ μη προσβάσιμα (120 GB WD passport), ενώ και με άλλα tools δεν βρέθηκε άκρη. Αναγκάστηκα να ξενυχτίσω (σερί με πήγε) μέχρι το επόμενο πρωινό που υπήρχε deadline.

Για να το γιορτάσω έκανα δώρο στον εαυτό μου χθες τον αντικαταστάτη του. Για την επιλογή δόθηκε προτεραιότητα στη μέγιστη εγγύηση (3 έτη):

post-1066-1416078441,7391_thumb.jpg

post-1066-1416078441,7654_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

^^ Αφού τα συμμάζεψες πάλι "καλά"!

Αλλά με "ανησυχεί" ο ενικός : "..... χθες τον αντικαταστάτη του."

Εδώ, ένας .... πληθυντικός μπορεί να κάνει την διαφορά!

Ο "άγιος Βackup" -μεγάλη η χάρη- του, άμα τον "προσέχεις",

σε κρατάει μακριά από τον δρόμο της απώλειας!

:D

Link to comment
Share on other sites

^^ Αφού τα συμμάζεψες πάλι "καλά"!

Αλλά με "ανησυχεί" ο ενικός : "..... χθες τον αντικαταστάτη του."

Εδώ, ένας .... πληθυντικός μπορεί να κάνει την διαφορά!

Ο "άγιος Βackup" -μεγάλη η χάρη- του, άμα τον "προσέχεις",

σε κρατάει μακριά από τον δρόμο της απώλειας!

:D

Από τότε που χρησιμοποιώ pc, το backup για τα σημαντικά δεδομένα είναι εκ των ων ουκ άνευ για μένα...

Δυστυχώς ήταν ένας ατυχέστατος συνδυασμός γεγονότων που οδήγησαν στην καταστροφή: μεταφορά δουλειάς στο χώρο εργασίας από το σπίτι για να προλάβω και ακολούθησε φοβερή κούραση, έλλειψη χρόνου, τρίχρονο πιτσιρίκι να έχει φέρει τη σύζυγο στα πρόθυρα νευρικής κρίσης, υστερίες κ.ο.κ. και τη στιγμή που μπήκε o δίσκος στο pc για αντιγραφή δεδομένων έγινε το μπαμ.

Σε σχέση με τον "ενικό" που αναφέρεις, έναν μόνο χρειάζομαι για μεταφερσιμότητα δουλειάς που δεν χωράει σε flash-άκι. H "ασφάλειά" μου είναι το αντίγραφο της δουλειάς σε κάποιον άλλον υπολογιστή πριν τη μεταφορά. Δυστυχώς αυτό δεν έγινε συγκυριακά στην εν λόγω περίπτωση, αλλά δυστυχώς καταστροφικά...

Έγινε επεξεργασία από gdp77
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω !!!!

Πράγματι μεγάλη γκαντεμιά!

Αλλά δες την θετική πλευρά του πράγματος, γιατί έχει και τέτοια!!! :)

Καθάρισες με την γκαντεμιά για καμιά δεκαριά χρόνια τουλάχιστον!

:D

Και προπάντων ..... υπομονή ....Μεγαααάααλο προσόν!!!

Καλή ξεκούραση !!! :)

Link to comment
Share on other sites

IMG_20140525_233304_zps17dbabaa.jpg

Nanoxia Deep Silence 4 με 6800k, evo 212 κλπ...

Απόλυτα ευχαριστημένος με την επιλογή, ακόμη ανοιχτό για τις τελευταίες λεπτομέρειες αλλα

και πάλι είσαι σα να μη δουλεύει!!! :banging:

Link to comment
Share on other sites

την επόμενη φορά πάρε ένα barrett :hehe:

Να ναι καλά οι φίλοι μας οι Ρώσοι με την τεχνογνωσία τους και τον άλλο μήνα παίζει να πάω στον σκοπευτικό με ένα Baikal MP-655k <3 ααααααχ

Link to comment
Share on other sites

Είπα να δω από πρώτο χέρι τί είναι όλη αυτή η βαβούρα με τους SSD τόσα χρόνια. Πραγματικά έχανα!

aRPCPlc.jpg

Και εγω ειμαι με τον ιδιο ssd απο χθες μιας που ο ocz agility3 αποφασισε να μην δουλευει ως sata3 αφηνοντας με χωρις υπολογιστη για 1+ μηνα...

wp-000479-11918.jpg

"Τσιμπησα" και κατι πραγματακια για το ποδηλατο συν τα nike fs lite (που δεν αξιωθηκα να τα βγαλω φωτογραφια, αλλα αχνοφαινεται το κουτι τους)...

wp-000477-11919.jpg

Link to comment
Share on other sites

"Τσιμπησα" και κατι πραγματακια για το ποδηλατο συν τα nike fs lite (που δεν αξιωθηκα να τα βγαλω φωτογραφια, αλλα αχνοφαινεται το κουτι τους)...

οπ φιλε μου και ψαχνομουν...

τα παπουτσια ειναι αυθεντικα ετσι? το μαγαζι το προτινεις για αγορα ?

ψαχνω με ιδιο χρωματισμο παπουτσια!

Link to comment
Share on other sites

οπ φιλε μου και ψαχνομουν...

τα παπουτσια ειναι αυθεντικα ετσι? το μαγαζι το προτινεις για αγορα ?

ψαχνω με ιδιο χρωματισμο παπουτσια!

αυθεντικότατα, το μαγαζί είναι ένα από τα μεγαλύτερα sports καταστήματα της αγγλίας. Έχω κάνει αρκετές παραγγελίες από εκεί. Αν θες μπορείς να δεις και εδώ, όπου υπάρχει πολύ υλικό. (μην διαβάσεις όλες τις σελίδες :p)

Link to comment
Share on other sites

οπ φιλε μου και ψαχνομουν...

τα παπουτσια ειναι αυθεντικα ετσι? το μαγαζι το προτινεις για αγορα ?

ψαχνω με ιδιο χρωματισμο παπουτσια!

Είναι η 3η φορα που αγοράζω αθλητικά από το συγκεκριμένο σαιτ, το οποίο νομίζω είναι μεγάλη αλυσίδα αθλητικών με καταστήματα σε όλη την Ευρώπη, κάτι που το το κάνει αξιόπιστο στα μάτια μου και τα παπούτσια που έχω αγοράσει αυτό μου έχουν δείξει.

Στα μείον του τώρα, τα μεταφορικά αυξηθηκαν από 7€ σε 15€ και οι συσκευασίες έρχονται ταλαιπωρημένες από τη μεταφορά.

Όσων αφορά τα παπούτσια τώρα, τα συγκεκριμένα τα διάλεξα γιατί ήθελα κάτι ελαφρύ με πολύ άνετη σόλα. Από κοντά μου φάνηκαν ελαχιστα πιο ανοιχτόχρωμα απ' ότι στο σαιτ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συμφωνήσω μαζί σας. Πολλές φορές βρίσκω διαφορές στα νούμερα και χρώματα. Εκτός και αν πουλάνε απομιμήσεις στο ναικι @δεμωλ. Επίσης αλλαγές γίνονται ύστερα από παρέμβαση του πρωθυπουργού της Αγγλίας (:p) , να λέτε και τα υπόλοιπα αρνητικά. :)

Προσωπικά έχω πάψει να αγοράζω εκτός πρατηρίων της ομώνυμης εταιρίας, γιατί βρωμάει ο τόπος απομιμήσεις από αυτήν την εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.