Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Πιο περίπλοκη ερώτηση απ' ότι φαντάζεται κανείς ;)

Το Mikrotik CRS310 είναι "φτηνό" για ό,τι κάνει.

Για εκτεταμένη λίστα με επιλογή από διάφορες κατηγορίες, δες και εδώ:

WWW.SERVETHEHOME.COM

We test 15+ fanless 2.5GbE switches to see which are the top picks, which have cool features, and which ones are simply overpriced

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, το μέλος navaho7 έγραψε:

Καλοδούλευτη. Τι άλλο έχει ή προβλέπεται να έχει το δίκτυο σε 2,5G?

Βασικα παρελαβα 3

καλωδια εχω 6ρια παντου

7 ώρες πριν, το μέλος icy20 έγραψε:

Κανενα φτηνο 8αρι 2.5G switch εχει βρει κανεις;

αυτο

WWW.TP-LINK.COM

As the flagship 2.5G product, the 8-Port desktop switch delivers reliable, super-fast connections with the lowest latency possible—without the need to upgrade to Cat6 wiring. 8× 2.5-Gigabit ports...

 

και αυτο

https://vi.aliexpress.com/i/1005001986084503.html?gatewayAdapt=glo2vnm

 

ή αυτο

WWW.AMAZON.COM

 

Έγινε επεξεργασία από slalom
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος ronin13 έγραψε:

Δώρο της γυναίκας για τη επιτυχία στις εξετάσεις ρευστότητας.

Ήρθε η ώρα να ξεκουραστεί το Stratos μετά από τόσα χρόνια...

20231031_175005.jpg

*εξετάσεις ειδικότητας

(άτιμε κορρέκτορα...)

Έγινε επεξεργασία από ronin13
  • Like 2
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, ronin13 said:

*εξετάσεις ειδικότητας

 

Για μια στιγμή νόμισα ότι η γυναίκα σου ήταν η Νικολοπούλου και εσύ ήσουν ο Στουρνάρας και πανηγυρίζαμε για τις συστημικές τράπεζες.

 

Αν και κατέρρευσαν τα όνειρά μου, μπράβο, πάντα τέτοια! 🎉

 

 

  • Like 1
  • Haha 7
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος Efialtis έγραψε:

Τελικά δεν είναι να παρακολουθεί κανείς το φόρουμ, να τον βάλετε σε έξοδα.... σατανάδες. 😈

IMG_20231102_091520159.thumb.jpg.074fca991b3f375dcf12e203a04d2b9a.jpg

 

Στην τιμή που παίζει τώρα είναι απλά μονόδρομος . Μεγειες

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 χρόνια χρησιμοποιούσα με το laptop ένα Logitech G305 (ασύρματο lightspeed). Δεν χρησιμοποιήθηκε ποτέ για gaming αλλά για εργασίες ακριβείας (image manipulation, hand writing με χρήση ποντικιού κτλ) καθώς ήθελα ένα σχετικά μεγάλο ποντίκι για περιστασιακή χρήση με το laptop με πολύ καλή απόκριση. Ως εκ τούτου, δεν καταπονήθηκε ιδιαίτερα. Η χρήση ήταν περίπου 1 ώρα την ημέρα και μόνο κατά τους σχολικούς μήνες (είμαι εκπαιδευτικός). Δυστυχώς, 10-15 μέρες μετά τη λήξη της διετούς εγγύησης σταμάτησε να "ακούει" στο αριστερό κλικ. Ο διακόπτης λειτουργεί κανονικά (ακούς το κλικ), αλλά δεν περνάει η "εντολή" στο σύστημα. Με εκνεύρισε ιδιαίτερα το γεγονός ότι άντεξε όσο και η ονομαστική του εγγύηση (+15 μέρες) με τόσο περιορισμένη και προσεκτική χρήση. Η ασέβεια που δείχνουν οι εταιρείες στους καταναλωτές με την πτώση της ποιότητας (και την κατακόρυφη άνοδο των τιμών) έχει ξεπεράσει κάθε προηγούμενο... Δεν πρόκειται να ξαναδώσω χρήματα για ασύρματο ποντίκι στη Logitech (ας πρόσεχαν) και αποφάσισα για πρώτη φορά στη ζωή μου να ρίξω τη ζαριά "Razer"

 

Στα 45€ βρήκα και τσίμπησα το Deathadder V2 Hyperspeed

 

 

1699458450872_blaired.thumb.jpg.5842ebab5feb0a9018475366ee37921e.jpg

 

 

Μετά από περιορισμένη δοκιμή φαίνεται να κάνει ακριβώς τη δουλειά που θέλω. Στα συν (στοιχεία που δεν αναφέρονται ΠΟΥΘΕΝΑ στο διαδίκτυο) ότι για χρήση με laptop είναι καταλληλότερο καθώς το dongle της razer (μετρημένο με usb tester) καταναλώνει 0,068W, ενώ το αντίστοιχο της logitech ζητάει 0,140W. Επίσης διαθέτει ΒΤ + 2.4GHz mode, για όποιον δεν θέλει να χρησιμοποιεί το dongle. Υποτίθεται ότι το BT mode δεν είναι τόσο ακριβές, αλλά τι να πω, εγώ διαφορά δεν κατάλαβα. Δυστυχώς στο linux το wifi-chipset που φοράει το laptop μου δεν παίζει 100% σωστά. Ενώ βλέπει τα BT edifier, δεν βλέπει το BT razer, οπότε το χρησιμοποιώ με το dongle. (στα windows έπαιξε κομπλέ και με BT).

 

ΥΓ και μια μέρα μετά την αγορά του razer, το logitech άρχισε να λειτουργεί πάλι κανονικά... Άβυσσος η ψυχή των ηλεκτρονικών....

 

 

Έγινε επεξεργασία από gdp77
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, gdp77 said:

Εδώ και 2 χρόνια χρησιμοποιούσα με το laptop ένα Logitech G305 (ασύρματο lightspeed). Δεν χρησιμοποιήθηκε ποτέ για gaming αλλά για εργασίες ακριβείας (image manipulation, hand writing με χρήση ποντικιού κτλ) καθώς ήθελα ένα σχετικά μεγάλο ποντίκι για περιστασιακή χρήση με το laptop με πολύ καλή απόκριση. Ως εκ τούτου, δεν καταπονήθηκε ιδιαίτερα. Η χρήση ήταν περίπου 1 ώρα την ημέρα και μόνο κατά τους σχολικούς μήνες (είμαι εκπαιδευτικός). Δυστυχώς, 10-15 μέρες μετά τη λήξη της διετούς εγγύησης σταμάτησε να "ακούει" στο αριστερό κλικ. Ο διακόπτης λειτουργεί κανονικά (ακούς το κλικ), αλλά δεν περνάει η "εντολή" στο σύστημα. Με εκνεύρισε ιδιαίτερα το γεγονός ότι άντεξε όσο και η ονομαστική του εγγύηση (+15 μέρες) με τόσο περιορισμένη και προσεκτική χρήση. Η ασέβεια που δείχνουν οι εταιρείες στους καταναλωτές με την πτώση της ποιότητας (και την κατακόρυφη άνοδο των τιμών) έχει ξεπεράσει κάθε προηγούμενο... Δεν πρόκειται να ξαναδώσω χρήματα για ασύρματο ποντίκι στη Logitech (ας πρόσεχαν) και αποφάσισα για πρώτη φορά στη ζωή μου να ρίξω τη ζαριά "Razer"

 

Στα 45€ βρήκα και τσίμπησα το Deathadder V2 Hyperspeed

 

 

1699458450872_blaired.thumb.jpg.5842ebab5feb0a9018475366ee37921e.jpg

 

 

Μετά από περιορισμένη δοκιμή φαίνεται να κάνει ακριβώς τη δουλειά που θέλω. Στα συν (στοιχεία που δεν αναφέρονται ΠΟΥΘΕΝΑ στο διαδίκτυο) ότι για χρήση με laptop είναι καταλληλότερο καθώς το dongle της razer (μετρημένο με usb tester) καταναλώνει 0,068W, ενώ το αντίστοιχο της logitech ζητάει 0,140W. Επίσης διαθέτει ΒΤ + 2.4GHz mode, για όποιον δεν θέλει να χρησιμοποιεί το dongle. Υποτίθεται ότι το BT mode δεν είναι τόσο ακριβές, αλλά τι να πω, εγώ διαφορά δεν κατάλαβα. Δυστυχώς στο linux το wifi-chipset που φοράει το laptop μου δεν παίζει 100% σωστά. Ενώ βλέπει τα BT edifier, δεν βλέπει το BT razer, οπότε το χρησιμοποιώ με το dongle. (στα windows έπαιξε κομπλέ και με BT).

 

ΥΓ και μια μέρα μετά την αγορά του razer, το logitech άρχισε να λειτουργεί πάλι κανονικά... Άβυσσος η ψυχή των ηλεκτρονικών....

 

 

 

Καλοδούλευτο! Keep us posted για το πως θα πάει.

Έχω το ενσύρματο αδερφάκι του και το παρόπλισα πριν κανα δεκαήμερο γιατί άρχισε να κάνει νερά η ροδέλα.

Και τώρα έχω για main ποντίκι το διετίας G305 lightspeed το οποίο μου χει βγει σκυλί.

Έχει τόση χρήση που έχουν λειανθεί τα πλαστικά στο πιάσιμο αλλά συνεχίζει ακάθεκτο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.