Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

29 minutes ago, GriGaS said:
 
Νομίζω πως κάποιο παλιό τροφοδοτικό laptop είναι η καλύτερη επιλογή.

Ενδιαφέρουσα ιδέα, έχω 2-3 να καθονται.. Έχεις κάποιο οδηγό;


@yanni καπως ετσι σκοπευω να κινηθω για το φωτιζομενο καδρο που θα φτιαξω μετα τις εξετασεις μου...

 


Σημερινή σοδειά..
Το ποντίκι για την αδερφή, και τα άλλα δύο στα πλαίσια αξιοποίησης 18650 μπαταριών που ξεχώρισα από μπαταρίες παλιών laptop.a08a5c25a4c37eefd1c477ed2719a1bd.jpg

Έγινε επεξεργασία από ronin13
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/29/2018 at 11:43 AM, ronin13 said:

Ένα ζευγάρι, άρτι αφιχθέν από eBay.. Με μια πρώτη ματιά φαίνονται πολύ ποιοτικά στην κατασκευή.779c4fc3d79ae3e101280b36eda557a4.jpg

 

Μου άρεσε τόσο η εμφάνιση σε σχέση με την τιμή και μόλις αγόρασα ένα σε χρυσό.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ένα ζευγάρι, άρτι αφιχθέν από eBay.. Με μια πρώτη ματιά φαίνονται πολύ ποιοτικά στην κατασκευή.779c4fc3d79ae3e101280b36eda557a4.jpg&key=f7922afd07cfac967190cc4ddce0fe1665818628404acc1efff4f26c5d1e49e8
Ελπίζω να έχεις καλύτερη τύχη, δύο που πήρα από διαφορετικούς seller για να κουβαλάω μαζί μουν τα έχω τώρα για κορδόνια...
Μετά πήρα της ugreen που είναι σαν τζιν το καλώδιο και δουλεύουν χωρίς πρόβλημα

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να έχεις καλύτερη τύχη, δύο που πήρα από διαφορετικούς seller για να κουβαλάω μαζί μουν τα έχω τώρα για κορδόνια...
Μετά πήρα της ugreen που είναι σαν τζιν το καλώδιο και δουλεύουν χωρίς πρόβλημα

Sent from my LEX720 using Tapatalk

Για τον αδερφό μου τα πήρα, μέχρι στιγμής είναι ευχαριστημένος... Μετά από πόσο καιρό χάλασαν, και με τί χρήση;
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ronin13 said:
Για τον αδερφό μου τα πήρα, μέχρι στιγμής είναι ευχαριστημένος... Μετά από πόσο καιρό χάλασαν, και με τί χρήση;

2-3 φορές να φορτισα το τηλ και τα είχα μέσα στο τσαντάκι που κουβαλάω, δεν άργησαν να αρχίσουν τα κουλά τους, μέσα στον πρώτο μήνα αντε στον 2ο αλλά ελάχιστη χρήση απλά τα κουβαλούσα μαζί μου.

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι είχα πάρει πριν λίγες βδομάδες αυτά εδώ (σε σαφώς χαμηλότερες τιμές από τις αναφερόμενες)

Bracelet Flat Data Charging Cable -$1.99 Online Shopping| GearBest.com Χ2

1501697171605043734.jpg

και αυτά εδώ

Micro USB Data Sync Charging Cable Nylon Braided 1.5M -$1.69 Online Shopping| GearBest.com Χ2

1516587833507844459.jpg

 

Τα δεύτερα δεν τα έχω πολύ δοκιμάσει, μοιάζουν με αυτά που πήρατε εσείς, αλλά εντάξει πλαστικούρα το "κορδονάκι". Τα πρώτα που είναι σαν βραχιολάκι βγήκαν πολύ καλά. Είναι βολικά για έξω, μιας και είναι πολύ μικρά, δύσκολο να τσακίσουν/χαλάσουν από την στιγμή που δένουν ως βραχιολάκι, ενώ πήρα και κάπως καλύτερα ρεύματα κατά την φόρτιση από αυτά που έπαιρνα με κάτι παλαιότερα και μεγαλύτερου μήκους καλώδια. Κάνουν και για data προφανώς. Νομίζω το μεγάλο καλώδιο δεν βολεύει για έξω και θέλεις δεν θέλεις θα το τσακίσεις.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Υ.Γ. Έκανα μια δοκιμή μόλις τώρα. Στο τηλέφωνό μου (ένα iNew L3) η μπαταρία είναι στο 80%, οπότε επιτρέπει ακόμα ταχεία φόρτιση (βασικά φορτίζει με 1.5A). Με το μακρύ μαύρο καλώδιο η φόρτιση γίνεται με 0.67A, με δύο παλιά ταλαιπωρημένα κοντά καλώδια με κάτω από 0.5A, δύο άλλα μακριά πλαστικά καλώδια με περίπου 0.8-0.9Α και το βραχιολάκι με σταθερά πάνω από 1.25Α. Νομίζω μόλις βρήκα πως να τσεκάρω την κατάσταση των καλωδίων μου. (οι μετρήσεις με ένα σαν αυτό εδώ)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, FrOsT said:

τα είχα μέσα στο τσαντάκι που κουβαλάω, δεν άργησαν να αρχίσουν τα κουλά τους, μέσα στον πρώτο μήνα αντε στον 2ο

 

Εγώ θα το έχω πάνω στο γραφείο και δεν θα το κουβαλάω μαζί μου. Ελπίζω να αντέξει. Με άγχωσες.

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Spirosssss έγραψε:

Με επισκέφτηκαν οι δικοί μου κ επιτέλους έφτασε κ η εμφάνιση μετά από μήνες. Την είχα παραγγείλει νωρίς και δεν είχε κλείσει ο χορηγός μπροστά. Καλύτερα έτσι πάρα η αηδία με τα μεγάλα άσπρα γράμματα. Αύριο ντύσιμο κ εξέδρα μπροστά από το pc για να στριμάρουμε το ντέρμπι. Μακάρι να είναι αντάξιο των προσδοκιών.
c1039d168d8a5bbe1e37f043db62a510.jpg

Sent from my A0001 using Tapatalk
 

Αν και φανατικός Παναθηναϊκός, εύχομαι να κερδίσετε. Και να πάρετε και το πρωτάθλημα (ή να το πάρει η Παοκάρα).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 50 λεπτά, το μέλος icy20 έγραψε:

Ομπωωωω. Δηλαδη αν κατσει η μπιζνα με την ti και την δωσω 550 την σκοτωνω?

Όλες οι κάρτες είναι +15-20%. 550 είναι λογική τιμή, αλλά μπορείς να τη δώσεις και 700.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας το Original Prusa i3 MK2/S to MK3 upgrade kit (του οποίου η αποστολή όλο καθυστερεί :angry:) και αφού από τον εκτυπωτή θα χρησιμοποιηθούν μόνο τα stepper motors, smooth rods,  linear bushings και οθόνη για την αναβάθμιση, θα ήταν κρίμα να μην αξιοποιηθούν αυτά που μένουν. Οπότε παρήγγειλα το Zaribo 320 Upgrade Kit το οποίο έφθασε σήμερα το πρωί .

20180206_085034.thumb.jpg.3c027f2cfdf44021f21bc314d18ccfdf.jpg

 Έτσι θα υπάρχει και 2ος εκτυπωτής με σταθερότερο πλαίσιο και 10cm μεγαλύτερο άξονα z.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.