Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

πριν 6 λεπτά, το μέλος GriGaS έγραψε:

Το αποκαλούμενο και new old stock. Tι μαγαζί έχει ο φίλος σου; Μόνο με όργανα μουσικής; 

Στην Ερμου ,στο Μοναστηρακι , παλιατζιδικο...Οχι, μπορει να πετυχεις εκει οτι χωραει ο νους σου, καθε μερα διαφορετικα πραγματα....

Περνανε διαφοροι που εχουν πραγματα για πουλημα κ τ αφηνουν....συνηθως τα περισσοτερα ειναι περασμενων εποχων αλλα διαμαντακια!

Το yamaha απιστευτο ηχο κ απειρες δυνατοτητες, πρεπει να ταν αρκετα ακριβο σαν καινουριο...:)

Link to comment
Share on other sites

πριν 40 λεπτά, το μέλος Stelios13 έγραψε:

Ξεχασμενο αρμονιο [μαλλον 20ετιας κ βαλε ,υπολογιζω] καινουριο στο κουτι του απο φιλο με μαγαζι με παλια, 15 ευρω μου τ αφησε... δοκιμαστηκε κ λειτουργει τελεια, δωρο για το γιο κ αυτο, γιατι η κοπελα του παιζει κιθαρα!!!!!!!:)

 

Έχω το PSR-310 ακόμη, και δουλεύει as it should :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minast said:

Καλύτερα από ποιά άποψη? Σχεδόν ίδια δεν είναι?

Ποιο ελαφρύ, και κατά εμέ καλύτερη κάρτα ήχου. Βέβαια εγώ τα έβαλα στο SRX 1000 που έχω, γιατί έχω και τα 373D και έκανα μια σύγκριση. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες :) Μολις το πηρα απο την προσφορα που ειναι διαθεσιμη και βαζω και το λινκ για οποιον ενδιαφερεται ;)

 

 

https://www.germanos.gr/product/router-netgear-dual-band-ac1900-premium/20301674/

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες [emoji4] Μολις το πηρα απο την προσφορα που ειναι διαθεσιμη και βαζω και το λινκ για οποιον ενδιαφερεται [emoji6]
 
 
https://www.germanos.gr/product/router-netgear-dual-band-ac1900-premium/20301674/
Εξαφανιζόλ :hehe:

Sent from my A0001 using Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Spirosssss έγραψε:

Εξαφανιζόλ :hehe:

Sent from my A0001 using Tapatalk
 

Καλημέρα, πιστεύω θα βγει σύντομα όπως έγινε ήδη για δεύτερη ή τρίτη φορά, έχει ο ΟΤΕ μεγάλα αποθεματικά.:p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι αν δεν βολτάρεις μέσω ασύρματου οικιακού δικτύου τεράστιες ποσότητες δεδομένων συχνά, αυτά τα router είναι ολίγον overkill ή κάνω λάθος; Τι παραπάνω δίνουν από το 300άρι του ΟΤΕ(Speedport Entry 2i) ; (αν είναι απλά η επιπλέον εμβέλεια δικτύου, αυτό λύνεται εύκολα με 1-2 repeaters).

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Τόσο καλό είναι ρε παιδιά; Με βάζετε σε πειρασμό.

 

αν και ξεφεύγουμε (μήπως να κάνουμε νέο thread?)
σημαντική είναι η 5ghz band
που πάει να πει πρακτικά αντί να έχω άλλα 20 σήματα wi-fi να "ανταγωνίζονται" το δικό μου(και να χάνω ταχύτητα και εμβέλεια)

βέβαια η 5ghz έχει χειρότερη εμβέλεια από την κλασσική 2.4(αλλά επειδή δεν ανταγωνίζεσαι όλη την ώρα το wifi του γείτονα, καταλήγεις αρκετά καλύτερα συνήθως)

επίσης θετικά βλέπω ότι λογικά θα έχει πολύ καλύτερο qos από ένα κλασσικό φθηνό modem/router (συν ότι άλλο υποστηρίζει)

βολικό για κάποιους θα είναι και οι usb θύρες

επίσης υποθέτω η περισσότερη ram που έχει και λογικά ο πιο δυνατός επεξεργαστής θα βοηθάει αν έχει πολλές συσκευές ταυτόχρονα συνδεδεμένες


πιστεύω ότι είναι για άτομα που θέλουν να ρυθμίσουν μια φορά και απλά να το ξεχάσουν (και να μην έχουν 3-4 διαφορετικές συσκευές σε όλο το σπίτι)
ακόμη και πάροχο να αλλάξουν, αλλάζουν το modem του παρόχου και έχουν κάτι τέτοιο για το "εσωτερικό" δίκτυο το οποίο συνεχίζει να λειτουργεί δίχως θέμα

 

προφανώς όλα αυτά έχουν νόημα αν μιλάμε όπως είπε ο yanni για μεγάλες ποσότητες δεδομένων (πχ ταυτόχρονο streaming σε 2-3 πηγές σε υψηλό bitrate) ή/και απλά θέλουν την άμεση πιο γρήγορη ταχύτητα που προσφέρει μια τέτοια συσκευή

 

ps. το speedport αν θυμάμαι καλά έχει lan 100mbps
με λίγο σοβαρό file sharing δημιουργεί θέματα (10 ΜB/sec max χοντρικά)
τουλάχιστον με 1gbps lan μπορείς να γεμίσεις σχετικά σύντομα μηχανικό δίσκο
(εσείς που έχετε ssd παντού , ρίχτε χρηματα για 10gbe lan μπας και βρείτε τοίχο)
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.