Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

πριν 8 ώρες, το μέλος yog-sothoth έγραψε:

Machine learning / deep learning

Η κάρτα θα δουλεύει για το σκοπό για τον οποίο κατασκευάστηκε

Βρε, παίξε lol, να δούμε αν το σηκώνει.

Καλορίζικη;).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2018 at 11:45 PM, def said:

Ποιο ελαφρύ, και κατά εμέ καλύτερη κάρτα ήχου. Βέβαια εγώ τα έβαλα στο SRX 1000 που έχω, γιατί έχω και τα 373D και έκανα μια σύγκριση. 

 

Τί εννοείς καλύτερη κάρτα ήχου; Δεν είναι απλά παθητικά ακουστικά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για μενα τα 373d δεν θα ελεγα οτι η καρτα της εχει πιο καθαρο ηχο , τωρα ειναι αισθηση δικη μου? Αλλα στα 363d η καρτα μου δινει την εντυπωση οτι δινει πιο βαρβατο ηχο .Με εκεινα που ενθουσιαστικα ειναι τα GSP 600.

Έγινε επεξεργασία από def
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, icy20 said:

Αν δεν ηταν τοσο ακριβα τα 600 θα τα αγοραζα αλλα πολλα 250 ευρω για ακουστικα γμτ...

Συμφωνώ απόλυτα, αλλά άμα ακούσεις ήχο θα σου αρέσουν πάρα πολύ. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ανέφερες, την περασμένη εβδομάδα αγόρασα καινούρια μαξιλαράκια. Παλιότερα είχα πάρει και το εσωτερικό σφουγγαράκι, το headband και καλώδιο. Καινούρια έγιναν:

 

FlW7vfq.jpg

 

ECkcYVO.jpg

 

oxLtjn0.jpg

 

G9zmAWk.jpg

 

Τα έχω πάνω από 16 χρόνια, θυμάμαι τα είχα αγοράσει με δραχμές, 86000 τότε. Δεν το μετάνιωσα στιγμή και τα χρησιμοποιώ σχεδόν κάθε μέρα.

Θα ήθελα να ακούσω πώς θα έπαιζαν με τον ενισχυτή ακουστικών που έχεις, μιας και θέλουν γκάζια (τάση και ισχύ).

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
  • Like 5
  • Wow 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, def said:

Συμφωνώ απόλυτα, αλλά άμα ακούσεις ήχο θα σου αρέσουν πάρα πολύ. 

Συμφωνοι αλλα με την Z ας πουμε εχεις τον ιδιο ηχο που θα ειχες με ακριβη καρτα? Προφανως οχι. Αρα αξιζει?

4 hours ago, PetrosD said:

Μιας και το ανέφερες, την περασμένη εβδομάδα αγόρασα καινούρια μαξιλαράκια. Παλιότερα είχα πάρει και το εσωτερικό σφουγγαράκι, το headband και καλώδιο. Καινούρια έγιναν:

 

FlW7vfq.jpg

 

ECkcYVO.jpg

 

oxLtjn0.jpg

 

G9zmAWk.jpg

 

Τα έχω πάνω από 16 χρόνια, θυμάμαι τα είχα αγοράσει με δραχμές, 86000 τότε. Δεν το μετάνιωσα στιγμή και τα χρησιμοποιώ σχεδόν κάθε μέρα.

Θα ήθελα να ακούσω πώς θα έπαιζαν με τον ενισχυτή ακουστικών που έχεις, μιας και θέλουν γκάζια (τάση και ισχύ).

Μαξιλαρακια που βρισκεις μετα απο τοσο καιρο ρε?

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, icy20 said:

Μαξιλαρακια που βρισκεις μετα απο τοσο καιρο ρε?

 

αν και off topic
τα hd600 είναι πραγματικά το χρυσό ακουστικό της sennheiser (χρυσό με την ένοια ότι θεωρείται απο τα καλύτερα για αυτά που πληρώνεις, νομίζω release έγινε κάπου στο 1997-1999)
νομίζω πριν κανένα χρόνο σταματησαν την παραγωγή (μπορεί να λέω ψέματα, αλλά ανταλλακτικά βρίσκεις ακόμη εύκολα)
https://www.thomann.de/gb/sennheiser_hd_545565580_ohrpolster.htm

(πρώτο αποτέλεσμα σε google search)

 

edit
σφάλμα, ακόμη τα hd600 είναι στην παραγωγή
κατάργησαν τα hd650 για τα 660

Έγινε επεξεργασία από shattered
Link to comment
Share on other sites

38 Ευρώ αυτά τα 4 κομμάτια!! Για ένα πλήρες σέρβις των αναλώσιμων των ακουστικών (αυτά + headband+ καλώδιο) πληρώνεις όσο για ένα σέρβις μικρού αυτοκινήτου...

Εκτός και αν τα πάρεις aftermarket από ebay.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, icy20 said:

Συμφωνοι αλλα με την Z ας πουμε εχεις τον ιδιο ηχο που θα ειχες με ακριβη καρτα? Προφανως οχι. Αρα αξιζει?

Μαξιλαρακια που βρισκεις μετα απο τοσο καιρο ρε?

Κατά εμέ αξίζει! Εγώ τα δοκίμασα και σε GAMING και άκουσα και τραγούδια, βέβαια προτείνετε για παιχνίδια, αλλά πιστεύω ότι αυτή την φορά η sennheiser έφερε ένα προϊόν που καλύπτει όλο το φάσμα. Παιχνιδια-μουσικη-ταινιες. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.