Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

Ναι γίνεται και χωρις cpu ευτυχως εχει τετοια επιλογη. Απλα θα πρεπει να χρησιμοποιήσεις το bios renamer που έχει μέσα και να πετάξεις το νεο αρχειο στο ρουτ του στικ (καλυτερα να ειναι fat32)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DEADLAZARUS said:

Μπήκα κι εγώ στο club (ad18 t pro/black):

1285280038_GetAttachmentThumbnail-Copy.thumb.jpg.42701ace30cfa39c5259292970d12e32.jpg

1171111520_GetAttachmentThumbnail-Copy(2).jpg.e05b4a3224f94d67899c88aea5effd03.jpg

Καταρχάς, ένα μεγάλο ευχαριστώ στον @trib , για την πολύτιμη βοήθεια, τις συμβουλές και τον χρόνο που διέθεσε προς απάντηση των πολλών ερωτημάτων μου.

Από you.gr, στα 300 ευρώ.

Έχω κάτσει 5 λεπτά (wow), οπότε δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη ακόμη.

Με μια πρώτη ματιά, η καρέκλα είναι άνετη, ακριβώς εκεί που τη θέλω (ακόμα και το μαξιλάρι του αυχένα μού έκατσε κουτί), το ύφασμα είναι ποιοτικό και δίνει την αίσθηση ότι κάθεσαι σε θρόνο. Έχει ρυθμίσεις για να τη φέρεις στα μέτρα σου (π.χ. τα χερούλια ρυθμίζονται όπως θέλεις, ώστε να έρχονται σε ευθεία με το γραφείο ή πιο χαμηλά αν θέλεις να αράξεις), η θέση της πλάτης είναι άνετη και μαλακή, το ίδιο και το μαξιλάρι μέσης. Είναι στιβαρή κατασκευή και φαίνεται ανθεκτική.

Αρνητικά: 1) οι οδηγίες συναρμολόγησης έδειχναν διαφορετικό μοντέλο (όχι ότι είχα πρόβλημα, εύκολα βρίσκεις πώς να στήσεις την καρέκλα), αλλά, όπως και να το κάνουμε, περιμένεις το αυτονόητο όταν δίνεις 300 ευρώ.

2) Η ευθυγράμμιση της πλάτης με την έδρα ήταν pain in the ass. Έφαγα 40 λεπτά και, τελικά, η δεξιά πλευρά της πλάτης είναι 2-3 χιλιοστά πιο χαμηλά σε σχέση με την αριστερή (φαίνεται από πίσω, αν κοιτάξεις προσεκτικά). Δεν δημιουργεί θέμα στη χρήση της καρέκλας, αλλά μου έκανε εντύπωση. Αν έβαζα την πλάτη σε γωνία 90 μοιρών σε σχέση με την έδρα (όπως έδειχναν οι οδηγίες), δεν έπιαναν οι βίδες στις οπές της πλάτης (μάλλον οι οπές δεν ήταν ευθυγραμμισμένες με τις μεταλλικές οπές της έδρας και έπρεπε να κρατήσω ψηλότερα την αριστερή πλευρά  μέχρι να κλειδώσουν όλες οι βίδες. Ούτε η δεξιά πλευρά ακουμπά στην έδρα, είναι ελάχιστα πιο πάνω. Η αριστερή πλευρά είναι ακόμη πιο ψηλά, 2-3 χιλιοστά σε σχέση με τη δεξιά πλευρά, όπως ανέφερα και παραπάνω).

3) Οι μισές βίδες της πλάτης (της αριστερής πλευράς, αν θυμάμαι καλά) δεν ξεβίδωναν με τίποτα. Έτσι, αναγκάστηκα να βάλω χοντρό γαντάκι, ώστε να τις ξεβιδώσω επιτέλους (από τη δεξιά πλευρά, βγήκαν πολύ εύκολα).

4) Το μαξιλάρι της μέσης φεύγει μόλις σηκωθείς από την έδρα ή μετακινείται εάν μετακινηθείς, έστω και λίγο, ενώ κάθεσαι. Επομένως, μπορεί να έχεις βρει τη θέση που σε βολεύει και να τη χάσεις εν ριπή οφθαλμού.

5)Εάν βγάλεις το μαξιλάρι της μέσης, η μέση σου δεν ακουμπά πίσω (η πλάτη δεν κάνει curve, ώστε να αγκαλιάσει τη μέση σου) και πρέπει να κάτσεις σε άβολη στάση για να πετύχεις κάτι τέτοιο. Άρα, το μαξιλάρι της μέσης είναι απαραίτητο, ώστε να κάθεσαι σωστά.

 

Ωραια παρε και ενα κινητο τωρα γιατι η πρωτη φωτο ειναι εμετος ?

 

  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, GoMaR said:

επιτελους ολα μαζι :)
Μεσα σε 2 εβδομαδες αγοραστηκαν ολα.

5950x
Asus x570-e strix
2x32GB 3600 CL18 Gskill
1600Watt 80+ gold
970 evo plus 500GB
2x3080 EVGA XC3 Ultra.

Ουφ...τι εχω να τραβηξω τωρα :p


 

20201218_195649.thumb.jpg.c6f4055bf18d0fb2e65c02e85be0b453.jpg

 

Οχι ρε με ξενερωσες τι CL18?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GoMaR said:

και 3000 CL16 να επαιρνα δεν εχει καμμια διαφορα σε αυτα που κανω. Πιο πολυ το ψυχολογικο ειναι.
Επισης για βρες μου 64GB CL16 χωρις να πουλησω το focus
 

 

Ενώ τώρα καθάρισες να υποθέσω με ... το μισό φοκους;?

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, schumifer said:

Ενώ τώρα καθάρισες να υποθέσω με ... το μισό φοκους;


άρχισε από τα νεφρά :p Το focus έχει μείνει άθικτο. Πριν λίγους μήνες «ένα ποδήλατο σκέφτομαι να αγοράσω». Μετά το αυτοκίνητο (οκ δεν μπορούσε να κάνει αλλιώς σε αυτό) «τώρα τέρμα τα έξοδα». Θυμηθείτε το, προς το καλοκαίρι θα ψάχνει 3-4 στρέμματα οικόπεδο.

4.6 μια χαρά είναι με την μία. Το Super flower πώς πάει από θόρυβο Τζέισον; Γενικώς πώς πάει από θόρυβο/θερμοκρασίες. Στο κατάλληλο νήμα , θα μας κυνηγάει ο Χόντας.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για την Anda  

ηθελα να αγορασω την XL αλλα η δερματινη με κραταει ,

 
Ειδα την  Tpro αλλα βελπω οτι δεν βγαινει σε XL ? ( ειμαι 1,96 και 110Kg...)
 
 
tpro.thumb.jpeg.e8a02992a4029584446078e616107515.jpegxl.thumb.jpeg.2e2122c328b1743995aa21d78e730584.jpeg
Έγινε επεξεργασία από ΗλιαςΚ
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος salde έγραψε:

Επίσης! Μας έφτιαξες, τεράστιο wow! Καλορίζικη, μας λες αν θες από πού κλπ Είναι η πρώτη που βλέπουμε εδώ νομίζω, η είδηση της ημέρας.

Ευχαριστώ πολύ!

 

Η αγορα έγινε από το Πλαίσιο και κόστισε 1500€ (τιμή απαγορευτική).

Η κάρτα είναι "όμορφη" αλλά αρκετά βαριά, σίγουρα θα ζυγιζει 1,50 κιλό και ίσως χρειαστεί κάποια επιπλέον βάση στήριξης(vga holder) ώστε να μην "στραβωσει".

Δυστυχώς δεν μπορώ να σας πω κάτι παραπάνω διότι περιμένω να παραλάβω την άλλη εβδομάδα την Dark Hero(είμαι χωρίς μητρική).

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.