Jump to content



Samsung Galaxy S4 - official thread


Gzar

Recommended Posts

Huston we have a problem...

δυστυχώς δεν λύθηκε το πρόβλημα ...δοκίμασα αυτό εδώ αλλά μάταια

External SD card mount point fix for kitkat roms - xda-developers

....σίγουρα δεν το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος ;; [MENTION=43]icy20[/MENTION] [MENTION=1446]Dolly[/MENTION] [MENTION=4796]TifoziF1[/MENTION] [MENTION=376]YDinopoulos[/MENTION] ή όποιος άλλος;

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς αλλος πρόβλημα με kitkat στο s4 και στην sd κάρτα που να του φαίνεται ότι είναι write only; Έχω κάνει root και βάλει το titanium backup και το es explorer αλλά το 1ο δεν μου κάνει backup τα apps στην sd κάρτα ενώ το 2ο δεν μπορεί να δημιουργήσει φάκελο στην sd κάρτα (δείχνει ότι δημιουργήθηκε αλλά δεν φαίνεται)...Με το root explorer μπορώ όμως (να δημιουργήσω φάκελο στην sd).

Tι παίζει ;

Galaxy S4 / Note 3 KitKat SD Card Update Issue? You're Not Alone - Root Fix Inside | Androidheadlines.com

Έγινε επεξεργασία από nikchris
Link to comment
Share on other sites

τελικά εφτιαξε το θέμα με το titanium...ήθελε restart αν και νήμα αναφέρουν ότι χάνει τις ρυθμίσεις με το restart. Xαλασε όμως η κάμερα (camera failed!!!!!!) :weep:

Eπίσης στον ES explorer βλέπω 2 φόρες την external sd κάρτα....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι..

Ενας συναδελφος εχει μια ακρη και μου δινει S4 σφραγισμενο σε κουτι 240 ευρω χωρις χαρτια εγγυησεις κτλ.

Η προελευση του ειναι λιγο σκοτεινη απο οτι καταλαβα.. Πρεπει να προσεξω κατι στην περιπτωση που ειναι τζουρνεμενο απο καπου?

Link to comment
Share on other sites

ΕΑΝ ειναι κλεμενο, και ΕΑΝ ειναι δηλωμενο στην Αστυνομια, και ΕΑΝ χαλασει και το πας για επισκευη σε εξουσιοδοτημενο καταστημα επισκευης , υπαρχει περιπτωση να σου γινει καταγγελια και να θεωρηθεις κλεπταποδοχος.

Link to comment
Share on other sites

ΕΑΝ ειναι κλεμενο, και ΕΑΝ ειναι δηλωμενο στην Αστυνομια, και ΕΑΝ χαλασει και το πας για επισκευη σε εξουσιοδοτημενο καταστημα επισκευης , υπαρχει περιπτωση να σου γινει καταγγελια και να θεωρηθεις κλεπταποδοχος.

Αν δεν κάνω λάθος πρόσφατα ανακοινώθηκε (ή είναι στα σκαριά) οδηγία του ΕΕΤΤ που υποχρεώνει τις εταιρίες κινητής να μην συνδέουν με το δίκτυό τους κλεμμένα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

επειδή τελευταία κάνω τον δρομέα και θέλω το ραδιόφωνο όταν τρέχω στους δρόμους υπάρχει τίποτις σε radio receiver στο s4 (και η αντίστοιχη εφαρμογή διαχείρισης) ή να πάρω ξεχωριστό mp3/radio player;

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νέος κάτοχος της συσκευής, 315€. Όλα καλά για την ώρα, πήρε το κιτκατ χωρίς πολλά πολλά, λαγκ δεν είδα πουθενά.

Το skin της samsung λίγο ενοχλητικό στα μάτια μου (ερχόμενος από CM 4.4.2 σε 4X HD), τι να κάνω που η LG ξέχασε να βάλει microsd στο G2. :whistling

Δεν είναι και άσχημο, ελαφρύ και μαζεμένο αλλά η ποιότητα κατασκευής είναι λίγο... το πίσω καπάκι πχ είναι πολύ χειρότερο σε αίσθηση από το 4X HD (μην πω και από Huawei Y300 των 100€).

Έχει φύγει ήδη παραγγελία για spigen, ήρθε με προεγκατεστημένο screen protector.

Κάποιες ερωτήσεις:

1) Root (μόνο) σε kitkat χωρίς να χαθεί η εγγύηση γίνεται;

2) Toggle για γρήγορη εναλλαγή σε 2G και 2G/3G υπάρχει; Ή τουλάχιστον με κάποιο τρίτο (ελαφρύ) πρόγραμμα;

3) Το slide στη lock screen γίνεται να επανέλθει στην κλασσική κλειδαριά που ξεκλειδώνει μόνο προς τα δεξιά (με το lg, ίδια περίπτωση slide, μου ξεκλείδωνε μέσα στην τσέπη) ;

Αν δω ότι όλα πάνε καλά και δεν έχει κάποιο πρόβλημα σαν συσκευή, δεν το βλέπω να γλιτώνει το φλασάρισμα. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

2) Toggle για γρήγορη εναλλαγή σε 2G και 2G/3G υπάρχει; Ή τουλάχιστον με κάποιο τρίτο (ελαφρύ) πρόγραμμα;

3) Το slide στη lock screen γίνεται να επανέλθει στην κλασσική κλειδαριά που ξεκλειδώνει μόνο προς τα δεξιά (με το lg, ίδια περίπτωση slide, μου ξεκλείδωνε μέσα στην τσέπη) ;

2) Απο το μενού όταν κατεβάζεις το slide bar απο πάνω κρατάς πατημένο το κουμπί του "Mobile Data" και το αλλάζεις απο εκεί.

3) Τι ακριβώς εννωείς εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος της συσκευής, 315€. Όλα καλά για την ώρα, πήρε το κιτκατ χωρίς πολλά πολλά, λαγκ δεν είδα πουθενά.

Το skin της samsung λίγο ενοχλητικό στα μάτια μου (ερχόμενος από CM 4.4.2 σε 4X HD), τι να κάνω που η LG ξέχασε να βάλει microsd στο G2. :whistling

Δεν είναι και άσχημο, ελαφρύ και μαζεμένο αλλά η ποιότητα κατασκευής είναι λίγο... το πίσω καπάκι πχ είναι πολύ χειρότερο σε αίσθηση από το 4X HD (μην πω και από Huawei Y300 των 100€).

Έχει φύγει ήδη παραγγελία για spigen, ήρθε με προεγκατεστημένο screen protector.

Κάποιες ερωτήσεις:

1) Root (μόνο) σε kitkat χωρίς να χαθεί η εγγύηση γίνεται;

2) Toggle για γρήγορη εναλλαγή σε 2G και 2G/3G υπάρχει; Ή τουλάχιστον με κάποιο τρίτο (ελαφρύ) πρόγραμμα;

3) Το slide στη lock screen γίνεται να επανέλθει στην κλασσική κλειδαριά που ξεκλειδώνει μόνο προς τα δεξιά (με το lg, ίδια περίπτωση slide, μου ξεκλείδωνε μέσα στην τσέπη) ;

Αν δω ότι όλα πάνε καλά και δεν έχει κάποιο πρόβλημα σαν συσκευή, δεν το βλέπω να γλιτώνει το φλασάρισμα. :hehe:

κινηταρα είναι, τι χρωμα το πηρες?

η μπαταρια θα σε βγαλει ευκολα 2 μερες

Link to comment
Share on other sites

κινηταρα είναι, τι χρωμα το πηρες?

η μπαταρια θα σε βγαλει ευκολα 2 μερες

Το μαύρο το απλό. :p

Έχω συνηθίσει όταν δεν χρησιμοποιώ κάτι να το απενεργοποιώ, γι' αυτό ανέφερα και το 2g/3g. Ειδικά με το τελευταίο, έχω και το κεφάλι μου ήσυχο με τα δεδομένα (μπήκε φυσικά και limiter στο data usage), άλλωστε τα notifications μια χαρά έρχονται και στο 2g.

Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος, δεν βρήκα κάποιο πρόβλημα/bug. Από μπαταρία είναι λίγο νωρίς ακόμα, αλλά ερχόμενος από το 4X HD (tegra 3 :suicide2:) μάλλον ευχαριστημένος θα είμαι. Θα επανέλθω αργότερα.

Τελικά το bloatware έγινε απενεργοποίηση και εκκαθάριση ενημερώσεων (ram 790~ σε χρήση, 1gb ελεύθερο), μπήκε και έναν φάκελο trash και τελείωσε το παραμύθι για την ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Διαχείρηση εφαρμογών > κλικ εφαρμογή > κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων (σβήνει τουλάχιστον τις ενημερώσεις) > Ανενεργό > και ένα "διακοπή" δίπλα

Απ' ότι είδα δεν τρέχουν πλέον στις διεργασίες, με επανεκκίνηση δεν είμαι σίγουρος. Στο μενού απλά έκανα έναν φάκελο και μετακίνησα μέσα ότι δεν χρειάζομαι (τα περισσότερα δλδ :hehe: )

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην ορκιζόμαστε κιόλας, με χρήση και 3G ανοιχτό συνέχεια δεν βγάζεις 2 μέρες.

Με κλειστά 3G/wifi κλπ ναι πιθανότατα.

Το wifi κλεινει μονο όταν κοιμάμαι, fb tapa etc παιζουν ολη μερα

ευκολα σου λεω, εκτος αν μιλας τοσο πολύ

ηθελε καμια βδομαδα για να στρωσει η μπαταρια

και αν δεν το πειραξω μια μερα καθολου (με wifi ανοιχτο) στο 24ωρο μου μενει >70%

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.