Jump to content



Intel i7 Haswell 4770K Εντυπώσεις/Μετρήσεις


Recommended Posts

  • Replies 959
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Και εγω αυτο ειχα δει οταν τον πηρα αλλα η λεξη σαβουρα δεν χαρακτηριζει το ποσο πατατα ειναι. Μακαρι να σου βγει καλο κομματι αν και απο οσο εχω δει κανενας 316Β δεν εχει να πει κατι. Ελπιζω να κανεις την εκπληξη!!! :-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4

Δυστυχως φιλε μου μπανανα και ο δικος μου. 1.28 για τα 4.2, ημαρτον!

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φιλε μου μπανανα και ο δικος μου. 1.28 για τα 4.2, ημαρτον!

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Με manual ρυθμίσεις; Αν ναι, δεν περίμενα ότι θα υπάρχουν χειρότεροι από τον δικό μου! Εγώ είμαι με 1.245 στα 4.2 για 24/7 χρήση.:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τον ανοίξεις 5αρι δεν βλέπεις. Εγω τον έχω πάνω σε τριπλό 60αρι ψυγείο και με 60 βαθμούς το ψυγείο είναι κρύο. Η πάστα που έχουν βάλει δεν κάνει τπτ, στους ίδιους βαθμούς με τον 970 το ψυγείο ήταν αερόθερμο.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τον ανοίξεις 5αρι δεν βλέπεις. Εγω τον έχω πάνω σε τριπλό 60αρι ψυγείο και με 60 βαθμούς το ψυγείο είναι κρύο. Η πάστα που έχουν βάλει δεν κάνει τπτ, στους ίδιους βαθμούς με τον 970 το ψυγείο ήταν αερόθερμο.

Καπου μεσα στη φωτο γραφει ek precise-add on naked ivy,εξαλλου το ειπα πως παω για ξεκαπακωμα και θα αφησω και το ihs στην γωνια,αυτη τη δουλεια κανει το add on-naked ivy,γυμνο die και waterblock χωρις το ihs αλλα τα εχω ξαναπει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικως το ταληρακι ηρθε,τα αποτελεσματα ειναι στο φορουμ στην ενοτητα cinebench scores,δεν επεσα και πολυ εξω στις προβλεψεις μου.

Για καθε μερα ισως δουλεψω εδω,δεν ετρεξα κανα game απλα εβαλα ενα aida 64 stability να δω πως παμε,απο δευτερα θα ξερω,αν βγαλει Gw2 WvW που γινεται της μουρλης σαβ/κο,τελος ειναι stable.

stability_test.png

image hosting 12mb

Δεν εδωσα το screenshot οταν το σταματησα να δειτε ρευματα και τα συναφη.

Link to comment
Share on other sites

Καινουργειο cpu απο αγγλια, αλλαγμενη μητρικη απο rma και ξαναδοκιμαζω. Stock vcore 1.054v. Κανω update το bios, πεφτει στο 1.048v. Παταω x46 και 1.2v, bootαρει κανονηκα και τρεχω και 2 min boinc, πιανει 100c και σταματαω. Στα x47 με 1.2v crashαρει μολις μπει win. Ολα αυτα με στοκ ψυκτρα, το σκ σε νερο γιατι περιμενω κατι fittings.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1278]aqua[/MENTION] τι εγινε το σ/κ? μενδιαφερει πως τα παει με το WvW :magic:

Χαμος εγινε παλι lol,θα ανεβασω μερικες φωτο στο thread gw2 προσεχως, να δεις πως τραβαει με πολυκοσμια,καθως και σε dragon event.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νεκρα στο thread! Full stable στα 4600 με 1.21vcore (θα δοκιμασω και πιο χαμηλα) και 1.80vrin. Με καποιες πρωτες δοκιμες για 4700 θελω καπου 1.26vcore. Στοχος ειναι max clock μεχρι ~1.35v. Θελει λιγο υπομονη ο haswell. Α ναι! Θελει και delid αμεσα! ;-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νεκρα στο thread! Full stable στα 4600 με 1.21vcore (θα δοκιμασω και πιο χαμηλα) και 1.80vrin. Με καποιες πρωτες δοκιμες για 4700 θελω καπου 1.26vcore. Στοχος ειναι max clock μεχρι ~1.35v. Θελει λιγο υπομονη ο haswell. Α ναι! Θελει και delid αμεσα! ;-)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Ωραιος:T:

Τι batch εχει το cpu σου?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.