Jump to content



Συζήτηση περι case reviews


karmen1983

Recommended Posts

@amartolos τι προσπαθεις φιλε μου να κερδισεις απο το σκαλωμα που εχεις φαει ... :):stop::banging::dance3:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=btark5_tnnY]Aegean - "Θεσσαλονικιός- Αθηναίος" - YouTube[/ame]

οντως τι δεν καταλαβαινεις ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply
Συγγνώμη αλλά αυτό το συγκριτικό τί νόημα θα έχει ? Ένα ανοιχτό σύστημα εννοείται θα έχει καλύτερες θερμοκρασίες από αυτό που είναι σε case, υπάρχει περίπτωση οι θερμοκρασίες να είναι χαμηλότερες στο εντός case σύστημα ?

Για δύο λόγους είναι καλύτερη η σύγκριση με ανοικτό κουτί:

1) Συγκρισιμότητα αποτελεσμάτων

Όλα τα κουτιά χωρίς πλαϊνό και χωρίς ανεμιστήρες έχουν σχεδόν τις ίδιες delta θερμοκρασίες με ασήμαντες μικροαποκλίσεις(εννοείται με το ίδιο σύστημα).

Έστω λοιπόν ότι έχω το κουτί Α και κατόπιν δοκιμών βρίσκω ότι είναι χειρότερο από ανοικτό κουτί κατά 9 βαθμούς(ανεξαρτήτως συστήματος). Η Αγάπη παρουσιάζει το κουτί Β και βρίσκει ότι είναι χειρότερο από ανοικτό κουτί κατά 3 βαθμούς. Αμέσως θα καταλάβω ότι αγοράζοντας το Β αναβαθμίζω και δεν υποβαθμίζω.

2) Αποτελεσματικό μέτρο επιδόσεων

Αν ένα κουτί έχει χειρότερες θερμοκρασίες από ανοικτό κουτί αυτό σημαίνει ότι ο ζεστός αέρας δεν απομακρύνεται αποτελεσματικά. Αν έχει τις ίδιες θερμοκρασίες αυτό σημαίνει ότι το κουτί απάγει τη θερμότητα με φυσικό ρυθμό όπως και το ανοικτό κουτί. Αν οι θερμοκρασίες είναι χαμηλότερες από το ανοικτό κουτί τότε έχουμε προϊόν με υψηλό airflow(π.χ. HAFX) το οποίο αξίζει να αγοραστεί για ενεργοβόρα oced συστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Thank you, αλλα αν ειναι ευκολο το αλλο , που λεει απολυτη διατηρηση κοινου, που ειναι σαν καρδιογράφημα...:yes4:

Στην απόλυτη διατήρηση κοινού κύριος θα δεις την ποσοστιαία καμπύλη που έχει να κάνει με τα απο πάνω νούμερα. Δηλαδή το χρόνο 23:36 να τέμνει το μέσο όρο . Μαθηματικά είναι και στα δίνω απο πάνω. Και μάλιστα επειδή είμαι και large στα έδωσα για τα περισσότερα κουτιά. Επρεπε; Οχι. Αλλα δεν έχω να χάσω κάτι.

https://storage.googleapis.com/support-kms-prod/SNP_3017086_en_v1

Πάρε ένα παράδειγμα για να δεις τι ζητάς. Ψάχνεις να βρεις κάτι αλλά δε ξέρεις καν πως να το ψάξεις. Οπότε μη ψάχνεις άδικα και κόψε το trollarisma και πες κάτι ουσιαστικό. Μόνο που δε στα έχω μασήσει ακόμα.

edit: Για να μη φανεί ότι σε αποφεύγω πάρε

Corsair 900D

82fV1tQ.png

centurion 6

iXp8CK1.png

Air 540

SmyRdTw.png

330r

rBShDSZ.png

οπως βλέπεις ΟΛΑ είναι κάτω απο τα 30 λεπτά εκτός το 900D. Ποιο βίντεο σου φαίνεται ότι κέρδισε;

Θέλω να δω τι θα βρεις να πεις ακόμα. Πραγματικά.:sarcastic:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ημουνα συγκεκριμενος.Ηθελα το παραπανω γραφημα για το 900D οχι εινα τυχαιο.

Το review σου μπορει να ειναι σε τεχνικες πληροφοριες αριστο αλλα σε πρακτικοτητα ειναι κατω απο την βαση.Τι εννοω?

Καποιος θελει να το αγορασει αλλα εχει μια αμφιβολια για το αν κατι χωραει καπου, η ειναι ετσι οπως το θελει, η θελει μια λεπτομέρεια για καποια γωνια του κουτιου.

Εσυ μεν το ανεφερεις σε καποιο σημειο , αυτος που θα το βρει?Νομιζεις θα καθησει να δει 50 λεπτο video για να του λυθει η απορια?

Αρα?τι μπορει να κανει?

1)Αρχιζει να πηδαει το χρονο μηπως και πετυχει το σημειο που ενδιαφερεται.Αν το πετυχει παιζει και τζοκερ.

2)Πιο ευκολο.Κανει ενα σχολιο απο κατω και ρωταει τον uploader.

Zoooong. Τα σχολια ειναι απενεργοποιημενα

3)Μπαινει σε ενα φορυμ , ανοιγει ενα θεμα και καποιος κατοχος του λυνει την απορια αμεσως.

Εννοειται οτι μπορει να στειλει και σε σενα μηνυμα στο youtube , αλλα οι περισσοτεροι δεν θα το κανουνε γιατι για τους περισσοτερους ισχυει ''σχολια απενεργοποιημενα=ΜΗΝ ΡΩΤΑΤΕ.''

Τον βοηθησε τον συγκεκριμενο το review σου??Οχι.Απλα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ημουνα συγκεκριμενος.Ηθελα το παραπανω γραφημα για το 900D οχι εινα τυχαιο.

Το review σου μπορει να ειναι σε τεχνικες πληροφοριες αριστο αλλα σε πρακτικοτητα ειναι κατω απο την βαση.Τι εννοω?

Καποιος θελει να το αγορασει αλλα εχει μια αμφιβολια για το αν κατι χωραει καπου, η ειναι ετσι οπως το θελει, η θελει μια λεπτομέρεια για καποια γωνια του κουτιου.

Εσυ μεν το ανεφερεις σε καποιο σημειο , αυτος που θα το βρει?Νομιζεις θα καθησει να δει 50 λεπτο video για να του λυθει η απορια?

Αρα?τι μπορει να κανει?

1)Αρχιζει να πηδαει το χρονο μηπως και πετυχει το σημειο που ενδιαφερεται.Αν το πετυχει παιζει και τζοκερ.

2)Πιο ευκολο.Κανει ενα σχολιο απο κατω και ρωταει τον uploader.

Zoooong. Τα σχολια ειναι απενεργοποιημενα

3)Μπαινει σε ενα φορυμ , ανοιγει ενα θεμα και καποιος κατοχος του λυνει την απορια αμεσως.

Εννοειται οτι μπορει να στειλει και σε σενα μηνυμα στο youtube , αλλα οι περισσοτεροι δεν θα το κανουνε γιατι για τους περισσοτερους ισχυει ''σχολια απενεργοποιημενα=ΜΗΝ ΡΩΤΑΤΕ.''

Τον βοηθησε τον συγκεκριμενο το review σου??Οχι.Απλα πραγματα.

zoooooong

edit

κλαίω γοερά :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ημουνα συγκεκριμενος.Ηθελα το παραπανω γραφημα για το 900D οχι εινα τυχαιο.

Το review σου μπορει να ειναι σε τεχνικες πληροφοριες αριστο αλλα σε πρακτικοτητα ειναι κατω απο την βαση.Τι εννοω?

Καποιος θελει να το αγορασει αλλα εχει μια αμφιβολια για το αν κατι χωραει καπου, η ειναι ετσι οπως το θελει, η θελει μια λεπτομέρεια για καποια γωνια του κουτιου.

Εσυ μεν το ανεφερεις σε καποιο σημειο , αυτος που θα το βρει?Νομιζεις θα καθησει να δει 50 λεπτο video για να του λυθει η απορια?

Αρα?τι μπορει να κανει?

1)Αρχιζει να πηδαει το χρονο μηπως και πετυχει το σημειο που ενδιαφερεται.Αν το πετυχει παιζει και τζοκερ.

2)Πιο ευκολο.Κανει ενα σχολιο απο κατω και ρωταει τον uploader.

Zoooong. Τα σχολια ειναι απενεργοποιημενα

3)Μπαινει σε ενα φορυμ , ανοιγει ενα θεμα και καποιος κατοχος του λυνει την απορια αμεσως.

Εννοειται οτι μπορει να στειλει και σε σενα μηνυμα στο youtube , αλλα οι περισσοτεροι δεν θα το κανουνε γιατι για τους περισσοτερους ισχυει ''σχολια απενεργοποιημενα=ΜΗΝ ΡΩΤΑΤΕ.''

Τον βοηθησε τον συγκεκριμενο το review σου??Οχι.Απλα πραγματα.

Επειδή είμαι ακριβώς το άτομο που λες σου λέω τα εξής. Ναι θα καθίσω και θα δώ και τα 50 λεπτα review ακόμα και αν έχω δει και τις 1.4 ώρες του timetolivecustoms δεν θα αρχίσω να πηδάω το χρόνο και ναι με βοήθησε το βίντεο της. Ηταν και 50 λεπτα μικρότερο το άλλου και δεν σου άφηνε απορίες. Θα με πεις τρελό αλλα σε τρελούς αναφέρεται αυτο το κουτι και εμείς οι τρελοί τα θελουμε έτσι.
Link to comment
Share on other sites

zoooooong

edit

κλαίω γοερά :tomato:

Εκτος απο το να ζητας, απαιτεις, ονειρευεσαι, ..κλαις κι ολας??

Τι πολυσυνθετη μοριακη υπαρξη εισαι εσυ?? Πω πω πω πω..

Επειδή είμαι ακριβώς το άτομο που λες σου λέω τα εξής. Ναι θα καθίσω και θα δώ και τα 50 λεπτα review ακόμα και αν έχω δει και τις 1.4 ώρες του timetolivecustoms δεν θα αρχίσω να πηδάω το χρόνο και ναι με βοήθησε το βίντεο της. Ηταν και 50 λεπτα μικρότερο το αλλού και δεν σου άφηνε απορίες. Θα με πεις τρελό αλλα σε τρελούς αναφέρεται αυτο το κουτι και εμείς οι τρελοί τα θελουμε έτσι.

Καλως. :cool:

Με καλυψατε.Thank you.Καλη συνεχεια .

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει κάποια σημασία αλλά και εγώ το είδα ολόκληρο, όπως και αυτό του logan. Είχα διαθέσιμο χρόνο αυτή την περίοδο και το κουτί το σκέφτομαι πολύ σοβαρά σαν αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Carmen πας καλά κοπέλα μου; Κάνε ότι κανεις και γραψτους όλους.... Αχαριστία στο full...

Τα ρεβιεβ γίνονται με γνώμονα κάποιος να βγάλει συμπέρασμα για το προϊόν αν του κάνει και αξίζει η αγορά του. Όσο περισσότερα στοιχεία τόσο το καλύτερο. Τα πάντα πρέπει να αναφέρει. Ρεβιεβ είναι δεν είναι βιντεάκι για να τρως παραληλα κορν φλεικς και να πεις βαρέθηκα θα το αλλάξω σε onur... Στο κάτω κάτω το YouTube έχει μια μπάρα που αν θέλεις προσπερνάς ότι δε σε ενδιαφέρει. Εκτός αν τρως το σάντουιτς και με τα δύο τα χέρια και θα λερωσεις το ποντίκι... Και έλεος! Να φέρουμε το Μπακογιανοπουλο να κάνει το σπικαζ γιατι ο λόγος σου ξεφεύγει από τις νόρμες και μας χαλάει στα αυτιά επειδή άλλες φορές μιλάς αργα άλλες γρήγορα... Μα είναι δυνατόν σε παρακαλω να πας ΙΕΚ Ξυνη να το φτιάξεις. Αυριο κιόλας! Ρε δε την παλεύετε καθόλου όμως!

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς κάτω τα χέρια από τον κούκο!

Ον τοπικ, ίσως να θυμάται η κάρμεν (λέμε τώρα) πως σε παλαιότερα reviews είχα προτείνει αν γίνεται να φαίνεται στο τέλος του βίντεο το κουτί "τελειωμένο". Με βάση τις προτάσεις μερικών που είδα, θέλω απλά να διευκρινήσω -και να διαχωρίσω- την άποψη μου πάνω σε αυτό πως εννοώ ότι όταν βγάζει την φωτογραφία του κουτιού με το hardware σε λειτουργία για τις ανάγκες του γραπτού review, αν μπορεί και να το τραβάει με την κάμερα για 20-30 δευτερόλεπτα με 2-3 οπτικές γωνίες και να το κοτσάρει στο τέλος της βιντεοπαρουσίασης ώστε να μπορεί το δει κάποιος και με τα LED του και όλα. Αυτό.

Ούτε timelapse, ούτε πως...βάζουμε hardware. Δεν είναι build video, review κάνει η κοπέλα. Ήδη είναι διαδικασία που κρατάει πολύ ώρα, δεν χρειαζόμαστε ακόμα πιο πολύπλοκα πράγματα. Αν ακόμα κι αυτό αποδειχθεί pain in the ass που θέλει αρκετή ώρα, χέσ'το. :D

Στα του review: Προσωπικά θεωρώ τα reviews της Αγάπης πλήρη και δε θα άλλαζα κάτι. Στηρίζω κι εγώ να μπουν αγγλικοί υπότιτλοι (όχι hard-coded, το yt τους υποστηρίζει ξεχωριστά afaik) γιατί τα reviews είναι αρκετά καλά και από τα πιο διεξοδικά ώστε να αξίζουν να τα δουν και ξένοι.

Στα του 900D: Είμαι ένοχος πως δεν είδα το βίντεο. Ήταν η διάρκεια; Όχι. Αν με ενδιέφερε το κουτί, σαν κουτί, θα το έβλεπα αλλά όσο να'ναι είναι ένα πολύ ακριβό κουτί που απευθύνεται σε περιορισμένο κοινό στο οποίο δεν ανήκω. Καθαρά γι' αυτό. Από εκεί και μετά όταν ένα κουτί έχει τόσα πολλά features και τόσο μεγαλη επιφάνεια λογικό δεν είναι να έχει και μεγαλύτερο review; Δεν τους καταλαβαίνω μερικούς.

Είναι προτιμότερο να το κάνει όπως γουστάρει, να κάνει τη καύλα της και να τα λέει όπως θέλει, με το ύφος που θέλει και ας πάρει όση ώρα θέλει, παρά να έχουμε "μηχανικά" και "κρύα" reviews χωρίς χαρακτήρα.

Τέλος:

case closed απο εμένα.

pun intented? :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα reviews συγκεκριμένα της καρμεν,τα βρίσκω υπερβολικά κομπλέ,και φαίνεται ότι δαπανά ώρες για να τα βγάλει εις πέρας και ειναι και "περίεργη" και τα ξεψυριζει .

Για ελλάδα ειναι υπερβολικά γαμάτα,αντικειμενικά,ειναι παρα πολυ καλά.

Επίσης δε γίνεται ολοι οι reviewers να κάνουνε τα ίδια reviews ,γιατί έχουν και μια άποψη υποτίθεται,ουτε και αυτο που μας αρέσει εμάς ειναι ντε και καλά το αντικειμενικά σωστό.

Link to comment
Share on other sites

όπως είπε και ο φίλος DAS από πάνω μου :p σύμφωνο σε ότι λέει ... μου αρέσει που σε σύγκριναν με έναν από το εξωτερικό αυτός πληρώνεται για αυτό που κάνει ενώ εσύ? τι συζητάτε τώρα εδώ στο thelab η μιση είναι πιο γαμάτη ο άνες από τον άλλον δεν μοιράζονται κάτι απλά κοντραριζοντε :p

Link to comment
Share on other sites

Ας πω και εγω ενα πραγμα που δεν μου αρεσει στα reviews. Να διευκρινησω οτι το σχολιο μου δεν ειναι για καποιον συγκεκριμενο.

Τα reviews μου ειναι κουραστικα μονο στις πολλες σελιδες. Πλεον δεν ειναι 1996 με 14400kbps μοντεμ για να αλλαζουμε σελιδες. Θα ηθελα ολο το review να ειναι σε μια μεγαλη σελιδα, με ολες τις φωτογραφιες μεσα.

Υποψιαζομαι οτι αυτο γινεται απο την πλατφορμα του φορουμ για να γινονται hit και να βγαινουν οι διαφημισεις, πανω και κατω πολλες φορες και οχι μονο μια.

Ουπς, αναφερα και κατι αλλο που δεν μου αρεσει στο φορουμ. Λαθος μου.

Link to comment
Share on other sites

Ας πω και εγω ενα πραγμα που δεν μου αρεσει στα reviews. Να διευκρινησω οτι το σχολιο μου δεν ειναι για καποιον συγκεκριμενο.

Τα reviews μου ειναι κουραστικα μονο στις πολλες σελιδες. Πλεον δεν ειναι 1996 με 14400kbps μοντεμ για να αλλαζουμε σελιδες. Θα ηθελα ολο το review να ειναι σε μια μεγαλη σελιδα, με ολες τις φωτογραφιες μεσα.

Υποψιαζομαι οτι αυτο γινεται απο την πλατφορμα του φορουμ για να γινονται hit και να βγαινουν οι διαφημισεις, πανω και κατω πολλες φορες και οχι μονο μια.

Ουπς, αναφερα και κατι αλλο που δεν μου αρεσει στο φορουμ. Λαθος μου.

...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.