Jump to content



Συζήτηση περι case reviews


karmen1983

Recommended Posts

Προσωπικά πιστεύω ότι τόσο όσον αφορά τη δομή, όσο και την αισθητική μιας παρουσίασης ειναι πολυ καλό το να υπάρχει σελιδοποίηση.

Ένα ατέλειωτο σεντόνι κειμένου και φωτογραφιών (δλδ ολα σε μια σελίδα) θα ήταν απάλευτο κατά την γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply
τα περισοτερα σχολια....θα ταν στο youtube αν ηταν ξεκλειδωτο.... κ περισοτεροι θα το χαν δει ....

Οντως γιατι ειναι κλειδωμένα τα σχολια δεν μπορω να καταλαβω, απο την στιγμη που υπαρχει η δυνατοτητα για delete η ακομη καλυτερα εγκριση πριν την δημοσιευση?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αποτελεί βίντεο παρουσίαση ενός προϊόντος μέσα από ένα φόρουμ. Δεν συγκρίνεται με τις βίντεο παρουσιάσεις του linus και όλων των υπολοίπων. Και σκοπός είναι να γίνεται συζήτηση για την παρουσίαση μέσα στο φόρουμ

Sent from my GNeX4

Link to comment
Share on other sites

αρκεί που έχουμε ένα μέτωπο για να τα βγάλουμε πέρα με το τρολλάρισμα. φαντάζομαι ότι αν ανοίξει και δεύτερο τα παιδιά θα το ρίξουν στο αλκοολ και τα ναρκωτικά :)

Εαν ξεκινας να κανεις κατι καλο (οπως το παρων φορουμ και τα βιντεο στο youtube) και σκεφτεσαι συνεχεια οτι θα εχεις πολεμο με τρολαρισμα στο τελος οτι σχολιο διαβαζεις θα το αντιλαμβανεσαι σαν τρολαρισμα. Σε αυτην την περιπτωση καλυτερα ειναι να μην κανεις τιποτα.

Ειναι πολυ λεπτη γραμμη μεταξυ ενος κακοβουλου σχολιου που θελει να σε πικαρει, ενοχλησει η τρολαρει και ενα καλοβουλο σχολιο που σκοπο εχει να βοηθησει, συμβουλεψει. Συχνα ο αναγνωστης τα μεταφραζει οπως τον βολευει η συμφωνα με τις προσδοκιες του.

Αυτο το σχολιο για εσενα ειναι τρολλαρισμα φυσικα, μην σου περασει απο το μυαλο κατι αλλο. :wall:

Link to comment
Share on other sites

Μετα από τόσα χρόνια ενεργής παρουσίας εδω θα μου επιτρέψεις να πιστεύω πως γνωρίζω πολύ καλά που σταματάει η καλοπροαίρετη κριτική( ή δυνατότητα για βελτίωση) και που αρχίζει το trolling.

Οσο για τη συγκεκριμένη περίπτωση έκανα απλά μια υπόθεση, η οποία παρόλα αυτά δεν πιστεύω πως είναι και ιδιαίτερα αβάσιμη.

Σε κάθε περίπτωση τα παιδια που ασχολούνται θα μπορούν να σου δώσουν μια πιο εμπεριστατωμενη απάντηση από την δική μου.

Link to comment
Share on other sites

Εαν ξεκινας να κανεις κατι καλο (οπως το παρων φορουμ και τα βιντεο στο youtube) και σκεφτεσαι συνεχεια οτι θα εχεις πολεμο με τρολαρισμα στο τελος οτι σχολιο διαβαζεις θα το αντιλαμβανεσαι σαν τρολαρισμα. Σε αυτην την περιπτωση καλυτερα ειναι να μην κανεις τιποτα.

Ειναι πολυ λεπτη γραμμη μεταξυ ενος κακοβουλου σχολιου που θελει να σε πικαρει, ενοχλησει η τρολαρει και ενα καλοβουλο σχολιο που σκοπο εχει να βοηθησει, συμβουλεψει. Συχνα ο αναγνωστης τα μεταφραζει οπως τον βολευει η συμφωνα με τις προσδοκιες του.

Αυτο το σχολιο για εσενα ειναι τρολλαρισμα φυσικα, μην σου περασει απο το μυαλο κατι αλλο. :wall:

Το πρώτο σαν διαπίστωση έχει βάση ακόμα και η λαϊκή θυμοσοφία το έχει περιγράψει ("Όποιος έχει την μύγα ....), αλλά δύο παρατηρήσεις, η μία έχει να κάνει με την προβολή του Λάμπη και πως αυτή εξυπηρετείται καλύτερα!

Η άλλη -όσο κι αν ενδεχομένως δεν έχουμε όλοι την ίδια οπτική- πιστεύω ότι στην παρούσα περίπτωση γίναμε όλοι μάρτυρες απαράδεκτων σχολίων, συνεπώς μια "επιφυλακτική" τακτική δεν την βρίσκω και τόσο αδόκιμη!

Η δεύτερη πρότασή σου με βρίσκει να συμφωνώ...διαφωνώντας κάθετα! ! !

Και για την περίπτωση αυτή υπάρχει παροιμία "Δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο!"

Ναι φραστικά -οι στεγνές λέξεις- μπορούν πολλές φορές να έχουν "διπλή" ανάγνωση, και ο λόγος που δεν "σκοτωνόμαστε στις δια ζώσης συζητήσεις, είναι γιατί ο συνομιλητής μας είναι εκεί απέναντι και μπορούμε από το ύφος του , το χρώμα της φωνής του , την έκφρασή του, να ορίσουμε το πλαίσιο μέσα στο οποίο λέγεται κάτι!

Έλα μου όμως που όταν ερχόμαστε στο νετ, φαίνεται να μην αντιλαμβανόμαστε ότι πλέον είμαστε ότι είναι τα τυπωμένα λόγια μας! ! !

Δεν υπάρχει έκφραση προσώπου, δεν υπάρχει χρώμα φωνής , το μόνο που έχουμε είναι ένα μέσο έκφρασης με πολλούς περιορισμούς που η "αδιαφορία" μας γι' αυτούς , το μετατρέπει σε ένα ανάπηρο μέσο επικοινωνίας, που πολλές φορές προκαλεί παρεξηγήσεις και πικρία!

Θέλει κανάκεμα ο λόγος, θέλει τα μαξιλαράκια του, θέλει να τον αγαπήσεις λίγο , για να μπορεί να ανθίσει λουλούδια και όχι αγκάθια!

Τότε, γραφτά η μη , θα έχουν το συνοδό περιβάλλον και δεν θα είναι δυνατόν να παρεξηγηθούν, αν δε σε αυτά προσθέσουμε και λίγο ανθρώπινη κατανόηση απέναντι στον κόπο του άλλου, θα έχουμε πετύχει το καλύτερο και αυτό δεν περιορίζεται μόνο στην συζήτηση , αλλά και σε μας τους ίδιους!

Έτσι αν τώρα σου πω ότι η φράση σου αυτή:

"Αυτο το σχολιο για εσενα ειναι τρολλαρισμα φυσικα, μην σου περασει απο το μυαλο κατι αλλο." :wall:

Ίσως εκφράζει μια δική σου προκατάληψη, δεν θα με παρεξηγήσεις!:)

Link to comment
Share on other sites

αρκεί που έχουμε ένα μέτωπο για να τα βγάλουμε πέρα με το τρολλάρισμα. φαντάζομαι ότι αν ανοίξει και δεύτερο τα παιδιά θα το ρίξουν στο αλκοολ και τα ναρκωτικά :)

Εφοσον μπορει να υπαρχει φιλτραρισμα του τι θα δημοσιεύεται και τι οχι, η δικαιολογια που δινεις ειναι εντελως ΑΚΥΡΗ..

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον μπορει να υπαρχει φιλτραρισμα του τι θα δημοσιεύεται και τι οχι, η δικαιολογια που δινεις ειναι εντελως ΑΚΥΡΗ..

Τα σχόλια σας τα θέλουμε στο forum μας και στην παρουσίαση, στο youtube οποιαδήποτε χρήσιμη πληροφορία μπορεί να χαθεί εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

αν ηταν βιντεοπαρουσιαση για ενα φορουμ ας γινοταν στο φορουμ... σχολια εκει σχολια κ εδω.... κ αν τα σχολια μας τα θελετε εδω μην ανεβαζετε στο γιουτουμπ.... [MENTION=1347]jpavly[/MENTION] το βιντεο παντως δεν χαθηκε ...:hang3::T:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Με αφορμή το τελευταίο review του 750D το οποίο είναι πολύ καλό για ακόμα μια φορά θέλω να προτείνω κάτι που θα ήθελα να βλέπω στα επόμενα reviews!

To γράφω εδώ λοιπόν και όχι στο review για να μην έχουμε πάλι πανηγύρια :p

Θα ήθελα στο τέλος κάθε review ή στο section του water cooling μια πιο αναλυτική λίστα για το τι ψυγεία μπορεί να πάρει το κάθε κουτί και σε τι συνδυασμούς..

Στο συγκεκριμένο review του 750D ας πούμε:

Το ψυγείο οροφής είναι 3x120mm, πάχους 45mm και έχει εγκατασταθεί με μία σειρά ανεμιστήρων. (μπορεί να πάρει και 45άρι push/pull με 30άρι ψυγείο πίσω με ένα ανεμιστήρα;)

Πχ αν παίρνει 30άρι πάνω 45άρι πίσω και τα 2 σε push/pull ή 45άρι πάνω με μια σειρά ανεμιστήρων και 45άρι πίσω push/pull..κάτι τέτοιο,γενικά τι συνδυασμοί μπορούν να παίξουν αν είναι δυνατόν :)

Εκτός αν δεν το έχω πιάσει εγώ σωστά και το μόνο που μπορεί να γίνει είναι και αυτό που στήνεται στο review οπότε πάω πάσο :D

Link to comment
Share on other sites

Ολα γίνονται Μάνο απλά αυτό που ζητάς όπως καταλαβαίνεις προσθέτει επιπλέον δουλειά στο review απο εμένα αλλά και για να σου κάνω όλους τους συνδυασμούς με σκοπό να πάρεις διαστάσεις απαιτεί απο εμένα ένα μεγάλο απόθεμα σε ψυγεία και σε ανεμιστήρες.

Αλλά όπου μπορώ θα το δίνω απο εδώ και πέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ολα γίνονται Μάνο απλά αυτό που ζητάς όπως καταλαβαίνεις προσθέτει επιπλέον δουλειά στο review απο εμένα αλλά και για να σου κάνω όλους τους συνδυασμούς με σκοπό να πάρεις διαστάσεις απαιτεί απο εμένα ένα μεγάλο απόθεμα σε ψυγεία και σε ανεμιστήρες.

Αλλά όπου μπορώ θα το δίνω απο εδώ και πέρα.

To γνωρίζω πως είναι δύσκολο και απαιτεί δουλειά και απόθεμα υλικών αλλά το προτείνω μιας και είναι κάτι που θα λύσει περισσότερες απορίες στους νερουλάδες..εμένα τουλάχιστον θα με βοηθήσει αρκετά!

Δεν σε φοβάμαι θα την βρεις την άκρη εσύ :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω για ποιο λογο συσχετίζεται η διάρκεια ενός review με την περιεκτικότητα του.

Πραγματικά της καρμεν τα βίντεο ειναι υπερπλήρη ,και αν κάποιος άλλος παγκοσμίως,κοιτάζει ΟΛΑ αυτά που κοιτάζει η Αγάπη (σορυ για την οικειότητα) συν κάτι ακόμα,ε τότε ας το παραδεχτούμε,ότι ίσως δεν ειναι η καλυτερη στον κόσμο,ας κατεβάσει το κεφάλι και να θεωρείται μεσα στους δυο τρεις παγκοσμίως.

Μου αρέσει που πολλοί θεωρούν εαυτόν καλύτερο, και δίνουν τοση προσοχή στη "λεπτομέρεια" ,μια και είμαστε και έθνος τελειομανων και τεχνοκρατών .

Link to comment
Share on other sites

Επίσης είμαστε εθνος που διαβάζει επιφανειακά και αδυνατεί να συλλάβει την ουσία όσων λεγονται. Το ζητούμενο ήταν να βγαίνουν εξίσου καλά reviews με λιγότερη δουλειά από πλευράς karmen (ωστε να μην μπουχτίσει και παρατήσει το σπορ). Η karmen ξεκαθάρισε ότι θα ήθελε περισσότερη δουλειά (επαναληπτικές videoσκοπίσεις, editing, κτλ) για να το κάνει μικρότερο. Η κουβέντα σταματάει εκεί. end of story.

Link to comment
Share on other sites

Ζητω συγνώμη .

Δεν καταλαβα ότι αυτή η φωτο είχε τοσο βάθος,που δεν έφτανε μια απλή επιφανειακή ματιά επάνω της.

Σορυ ε;

Edit:

Τώρα συνέλαβα την ουσία.

Μου πήρε κάποια λεπτα,αλλα πλέον συνελήφθη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.