Jump to content



Samsung Galaxy Note III - Time for the next Note


UltraB

Recommended Posts

Καλορίζικο! Εντυπώσεις αναμένουμε!

Μηπως εννοεις Ευρωπη + αυτες τις χωρες;

Μάλλον εννοεί Ευρώπη και στις Αλβανία, Ανδόρα, Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Σκόπια, Μονακό, Μαυροβούνιο, Σαν Μαρίνο, Σερβία, Βατικανό.

Link

Δεν είπα Ευρωπαϊκή Ένωση, είπα Ευρώπη (ήπειρος), εκτός από τις παραπάνω χώρες.

Edit: ΟΚ.

Έγινε επεξεργασία από Τζώρτζης
Link to comment
Share on other sites

Μεγειες [MENTION=51]jax7480[/MENTION] και καλοδουλευτο.Περιμενουμε εκτενεστερο review.Κριμα που το παρελαβες μετα το Σαβ/κυριακο θα χες περισσοτερο χρονο να το σκαλισεις και να μας κανεις αναλυση δυνατοτητων- hands on test

Link to comment
Share on other sites

Μεγειες [MENTION=51]jax7480[/MENTION] και καλοδουλευτο.Περιμενουμε εκτενεστερο review.Κριμα που το παρελαβες μετα το Σαβ/κυριακο θα χες περισσοτερο χρονο να το σκαλισεις και να μας κανεις αναλυση δυνατοτητων- hands on test

Μέχρι τώρα τα σχόλια είναι θετικά και από τρίτους (χρήστες Sammy S4). Ακόμα και ένα παλικάρι που έχουμε εδώ που είναι κλασικός iphoner (έχει το 5αρι, περιμένει το 5S), το έπιασε στα χέρια του και το δούλεψε λίγο και είπε πως είναι το πρώτο Android που πιάνει στα χέρια του και δεν έχει lag.

Link to comment
Share on other sites

Ζαχο ΜΗΝ κανεις root ετσι? Το ξερεις το σκηνικο φανταζομαι...

Γιατι τι παιζει με το root?

Ασε ξερω....Μετα το root θα του βγει ενα μνμ error

Που θα λεει "Sorry your note has bricked, please go and buy a new htc one" και απο κατω θα εχει την foto του sebastian :hehe:

Send from my Note 2 using my hands...

Link to comment
Share on other sites

Ζαχο ΜΗΝ κανεις root ετσι? Το ξερεις το σκηνικο φανταζομαι...

Δεν έχω χρόνο να ασχολούμαι με root. Ασχολήθηκα αρκετά με το Desire HD. To 2αρι, έκλεισε 10 μήνες στα χέρια μου και δεν το πείραξα. Και με αυτό το ίδιο θα γίνει. Μέχρι τώρα από root στο Desire HD δεν είχα και τις καλύτερες εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω χρόνο να ασχολούμαι με root. Ασχολήθηκα αρκετά με το Desire HD. To 2αρι, έκλεισε 10 μήνες στα χέρια μου και δεν το πείραξα. Και με αυτό το ίδιο θα γίνει. Μέχρι τώρα από root στο Desire HD δεν είχα και τις καλύτερες εντυπώσεις.

Ζάχο, root δεν σημαίνει πάντα "βάζω ό,τι rom βρώ". Εγώ το κάνω για να βγάλω χαζο-software που βάζει ο κατασκευαστής και τρώνε μπαταρία και μνήμη/cpu, και για να μπορώ να παίρνω backup την συσκευή μου με titaniumbackup που έχω πληρώσει κανονικότατα.

Δεν θα αγόραζα ποτέ κινητό που να μην γίνεται root ή όταν γίνεται να χάνεται η εγγύηση χωρίς να υπάρχει "επιστροφή" από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=376]YDinopoulos[/MENTION]

Γιαννη το οτι θα ειναι sim lock θα εχει σχεση και με το rootαρισμα?Νομιζω πως ειναι αλλο το ενα αλλο το αλλο.

''Νομιζω'' παντα ετσι?

Root πρεπει να περνει κανονικα λογικα...:rubik:

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=376]YDinopoulos[/MENTION]

Γιαννη το οτι θα ειναι sim lock θα εχει σχεση και με το rootαρισμα?Νομιζω πως ειναι αλλο το ενα αλλο το αλλο.

''Νομιζω'' παντα ετσι?

Root πρεπει να περνει κανονικα λογικα...:rubik:

Στα νέα samsung με το root χάνεται η εγγύηση μιας και δεν υπάρχει (τουλάχιστον ακόμα) τρόπος να κάνεις reset τον counter. Στο XDA δεν είναι καθόλου αισιόδοξοι ότι θα βρεθεί λύση, εκτός βέβαια αν δεν πάνε καλά οι πωλήσεις (σ'αυτό ελπίζω) και "διαρρεύσει" τίποτα από samsung. Με "mama"-rom είμαι στο Note2 αλλά rooted.

edit: more info (applies to S4/Note3) [RESEARCH] Samsung Knox: Warranty Void Behavior - xda-developers

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Ζάχο, root δεν σημαίνει πάντα "βάζω ό,τι rom βρώ". Εγώ το κάνω για να βγάλω χαζο-software που βάζει ο κατασκευαστής και τρώνε μπαταρία και μνήμη/cpu, και για να μπορώ να παίρνω backup την συσκευή μου με titaniumbackup που έχω πληρώσει κανονικότατα.

Δεν θα αγόραζα ποτέ κινητό που να μην γίνεται root ή όταν γίνεται να χάνεται η εγγύηση χωρίς να υπάρχει "επιστροφή" από αυτό.

Δεν διαφωνώ σε τίποτα. Απλά με το Desire HD είχα δοκιμάσει αρκετές επώνυμες (MIUI, Revolution HD κτλ) και καμία δεν δούλεψε στο τηλέφωνο όπως πρέπει. Από εκεί και πέρα προτιμώ να έχω ένα τηλέφωνο που θα δουλεύει συνέχεια ακόμα και με ελάχιστο lag, παρά να τρώω restart την ώρα που μιλάω ή να μην δουλεύει η κάμερα όπως πρέπει.

Μερικά αποτελέσματα ακόμα για μια πιο ολοκληρωμένη άποψη. Τα αποτελέσματα τα βάζω όπως τα έχει το GSMArena για να μπορείτε να συγκρίνετε πιο εύκολα:

1) Benchmark Πι

730-albums185-picture16050.png

2) Linpack

730-albums185-picture16046.jpg

3)Quadrant

730-albums185-picture16047.png

4) GLBenchmark 2.5 Egypt 1080p Offscreen

730-albums185-picture16044.png

5) GLBenchmark 2.7 T-Rex 1080p Offscreen

730-albums185-picture16045.png

6) Epic Citadel

730-albums185-picture16043.jpg

7) Vellamo HTML5

730-albums185-picture16048.png

Αν θέλετε αποτελέσματα από κάτι άλλο πείτε μου να τρέξω.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.