Jump to content



Samsung Galaxy Note III - Time for the next Note


UltraB

Recommended Posts

Συμφωνώ και γω για το root. Μονο και μονο για να βγάλεις τις διαφημίσεις αξίζει.

Όσο για Rom και γω δεν πειράζω. Δεν πιστεύω ότι θα βρω πιο σταθερή από τη μαμά.

Με το HTC hd2 είχε τύχει να μιλάω για δουλειά όταν είχα έρθει Αγγλία, και να κλείνει η γραμμή χωρίς λόγο.

Sent from my Migato GT-N7100 using Tapatalk4

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα εχθές από το Ars Technica. To δοκίμασα κι εγώ. Περιέργως, οι πυρήνες δούλευαν όπως πρέπει, δηλαδή έκλειναν ΟΛΟΙ εκτός από έναν ο οποίος δούλευε χαμηλά σε MHz. Η δοκιμή έγινε με Quadrant, AnTuTu, GFXbench, Benchmark PI, Linpack.

Περιμένω review και από άλλους για να επιβεβαιωθεί.

Άκυρο. Επιβεβαίωση από μένα.

Εκτός από το GFXBench όλα τα άλλα προγράμματα τρέχουν στα 2.3GHz ακόμα και στην αρχική οθόνη.

Έγινε επεξεργασία από jax7480
αποτελέσματα
Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι εκπλήσσομαι, θα είναι ψέματα...

Απ' ότι βλέπω και στο θέμα του Xiaomi Mi3, μάλλον όλοι έχουν αρχίσει τις εξυπνάδες.

Ποτέ δεν κοίταξα benchmarks στο κινητό και ούτε πρόκειται. Έχει τον ίδιο επεξεργαστή με τόσα άλλα τηλέφωνα, περιμένουν να πιστέψουμε ότι είναι 20% πιο γρήγορο, επειδή το λέει ένα νουμεράκι?

Link to comment
Share on other sites

και ποσο φυσιολογικο ειναι ενα high end κινητο της μεγαλυτερης και πιο κερδοφορας εταιρειας στο αντροιντ, εδω και 4 χρονια να μην μπορει να φτιαξει να μπαινει πιο γρηγορα στις επαφες και την γκαλερυ?τοσο δυσκολο ειναι ποια? να στειλω ενα μειλ να παω Κορεα να τα βοηθησωψ τα παιδια. ελεος δηλαδη. δεν ειναι οτι δεν μου αρεσει η εταιρια αλλα αυτο κατανταει σπαστικο. κατοχος gs3 και καλοκοιταω το νοουτ 3. αλλα αυτο ειναι απαραδεκτο. απο το gs1 δυο σημαντικα κολληματα κανει και δεν μπορουν να τα φταιξουν.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχαν έρθει κατή Κορεατες στη δουλειά.O ένας είχε το Note 3 άνοιξε την Gallery να μου δείξει κάτι photo,αστραπη άνοιξε,αέρα πήγαινε το κινητο ο τύπος στο video κάτι κάνει λαθος ή επιτηδες το θαβει. Zηλεψα λιγο αν και μου φανηκε μεγαλο,ειμαι χρηστης του LG Optimus G τα 4.7 μου φαινονται ποιο ιδανικα για κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε ρε σεις να δίνουν δουλειά στους κατασκευαστές επεξεργαστών. Λέτε να είχαμε snapdragon 800 εάν το Android ( EDIT: βασικά οι τροποποιήσεις από vendors) πήγαινε μαμιώντας;

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

ότι κάνει 2 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα, όχι. Αλλά ότι οι αηδίες της σάμσουνγκ λαγκάρουν απίστευτα, και ανεξάρτητα από το hw του κινητού, ναι.

καμμια αηδια δε λαγκαρει απιστευτα..

εκτος αν εννοεις "απιστευτα" το 1ms παγωμα στο scrolling της γκαλερυ (που το κανει και με του ανδροιδ αυτο)

και η αποδειξη οταν ειχαμε δυο συσκευες νοτε2 η μια samsung και η αλλη με omega rom , σε ολα ηταν το ιδιο εκτος απο την αποκριση του home button για το desktop , οπου η ομεγκα ηταν πιο γρηγορη.

Σε αλλα (browsers , εφαρμογες , μηνυματα , γκαλερυ ) ηταν κοντρα κοντρα το ενα πιο γρηγορο απο το αλλο

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.