Jump to content



Dying Light


digitaltiger

Recommended Posts

Λοιπον, απλα αλλο παιχνιδι με το 1.4.

 

Catalyst 14.12

 

To field of view ειναι τερμα.

 

Σιγουρα κανει καποια drops αλλα μεχρι 38-40. Παραθετω καποιες φωτο απο MSI Afterburner.  Θελει  και αλλη δουλιτσα αλλα και drivers απο τη κοκκινη.

 

post-36856-0-80455300-1423951788_thumb.j

 

post-36856-0-06285100-1423951842_thumb.j

 

post-36856-0-92356100-1423951885_thumb.j

 

Edit1: Ξεχασα να αναφερω οτι λυθηκε το προβλημα με το memory leak. Πριν οταν εβαζα τα textures high, εσκαγε στο 5λεπτο.

Έγινε επεξεργασία από Grisos
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Για max level of detail μετα το patch (γιατι το 100% του patch ειναι το 55% πριν το patch) θα πρεπει να κανετε αυτο :

 

image.jpg

 

στο VisRange βαλτε μεσα στην παρενθεση 8.26, 8.26

 

Περαστε και το update 1.4 και το παιχνιδι παει ζουμι με τις 2χ970Gtx σε 1440p με ολα στα ultra

 

To AA που εχει ειναι για τα μπαζα οποτε εαν ειστε σε κατι μεγαλυτερο απο 1080p φατε το...

Έγινε επεξεργασία από sebastian
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κλείσει το aa από το παιχνίδι και έχω βάλει από nvidia panel mfaa

Για να δουλεψει αυτο βρε θα πρεπει πρωτα να κανει το παιχνιδι support το MSAA και υστερα η Nvidia να κανει support με driver για MFAA το συγκεκριμενο game.

Εαν δεν εχεις το πρωτο σκελος απο τον developer του παιχνιδιου δεν θα δεις ποτε το δευτερο απο την nvidia...

MFAA απο τον driver και χ2MSAA μεσα απο το παιχνιδι για να παρεις κατι πολυ κοντα σε χ4MSAA. Ετσι δουλευει....

To DYING LIGHT δεν εχει MSAA για AA οποτε ξεχνας και το MFAA

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 1,5 χρονο αποχης απο το pc gaming, λεω να τιμησω το συγκεκριμενο παιχνιδι.....τωρα το πως θα πηγαινει σε ενα lenovo y50 θα σας γελασω κατι θα κανει πιστευω παντος οχι στα settings που ειχα μαθει,τι να κανουμε δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.Αλλιως η λυση αν και τα κραζω ειναι ps4 :p

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 1,5 χρονο αποχης απο το pc gaming, λεω να τιμησω το συγκεκριμενο παιχνιδι.....τωρα το πως θα πηγαινει σε ενα lenovo y50 θα σας γελασω κατι θα κανει πιστευω παντος οχι στα settings που ειχα μαθει,τι να κανουμε δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.Αλλιως η λυση αν και τα κραζω ειναι ps4 :p

 

:offtopic2:

 Που χαθηκες εσυ ρε??

Ρε τι lenovo, το συστημα που ειχες το σουταρες εντελως?  :offtopic2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μου κάνει και εμένα:

Τα fps παίρνουν τη κατρακύλα μόλις τελειώσεις το tutorial, πέφτει τρελό stuttering και το παιχνίδι καταντάει unplayable. H techland δουλεύει για το fix.

 

Θα δοκιμάσω αυτό και θα δούμε

περιμενοντας σιγουρα καποιο patch υπαρχει και αυτο το κολπακι !! απο οτι λενε  βοηθαει στο stutter παει καλυτερα γενικα !!!

http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=5002594&postcount=431

 

 

 

KNOWN ISSUES WE ARE WORKING ON: 

performance issues of systems based on the AMD processor 

 

Seriously?

 

Είναι δυνατόν ακόμα να υπάρχει θέμα με stuttering; Μου έχε την συμπεριφορά που περιγράφει εδώ, κάθε 2sec stutter...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και την παραπάνω λύση, κατέβασα και το draw distance στο ελάχιστο, έκοψα όλα τα nVidia related, αλλά το παιχνίδι μετά από λίγο έχει stuttering κάθε 2 sec. :(

 

Διαβάζω ότι είναι γενικό το θέμα για AMD συστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και την παραπάνω λύση, κατέβασα και το draw distance στο ελάχιστο, έκοψα όλα τα nVidia related, αλλά το παιχνίδι μετά από λίγο έχει stuttering κάθε 2 sec. :(

 

Διαβάζω ότι είναι γενικό το θέμα για AMD συστήματα.

 

Χρειάζεσαι κοντά στα  6 γίγα μνήμη(και 3 γίγα κάρτα γραφικών) μετά το τελευταίο patch. Προ του patch γύρω στα 10 ραμ, για να έχεις high textures.

Δοκίμασε low-medium. Και εννοείται ότι οι AMD ακόμα και με view distance στο low έχουν χαμηλό frame rate. Ακόμα και στα 5Ghz. Έχει πολλά draw calls το παιχνίδι και ξεμπροστιάζει το χαμηλό ipc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.