Jump to content



SteamGifts.com Thread 2.0 (GiftLab)


Recommended Posts

...

Αμα πιθανον προσβαλλει με οποιονδηποτε τροπο ή προκαλει το post μου , παρακαλω να διαγραφει

Αν υποψιάζεσαι ότι το μήνυμά σου προσβάλλει, ίσως πρέπει να το διορθώσεις ο ίδιος, ώστε να μην υπάρχει τέτοιο ενδεχόμενο. Αντίθετα από ό,τι περιγράφεις, δεν υπάρχει αστυνόμευση ούτε για να σε ελέγχει, ούτε για να σε επαναφέρει στην τάξη.

Η απορία μου είναι εντελώς ειλικρινής και καλοπροαίρετη -και η απάντησή σου δυσανάλογα επιθετική. Έχει ήδη υπάρξει περιστατικό στο παρελθόν περιστατικό με μέλος της ομάδας που είχε τις καλύτερες προθέσεις, αλλά δεν είχε καταλάβει τους κανόνες του SG, με αποτέλεσμα να τους παραβιάζει κατά συρροή και να γίνουμε όλοι μαλλιά κουβάρια, χώρια το suspension που δυστυχώς του επιβλήθηκε.

Προσωπικά, δε με απασχολούν οι προθέσεις σου, για να μπω στη διαδικασία να τις αμφισβητώ. Είσαι ελεύθερος να ακολουθήσεις ή να αγνοήσεις την παρότρυνσή μου. Όλοι είμαστε μεγάλα παιδιά εδώ (έμφαση στο μεγάλα).

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20727]Orgios[/MENTION] δεκτές όλες οι παρατηρήσεις εφόσον γίνονται σε κόσμιο επίπεδο.

Σχολιάζοντας λοιπόν το post σου να σου θυμίσω ότι μιλάμε για τον κόσμο του internet. Δεν σε ξέρω δεν με ξέρεις, η μόνη εικόνα που μπορώ να έχω για σένα ή εσύ για εμένα είναι η παρουσία μας σε αυτό το forum και/ή η παρουσία σου στο Steam/SteamGifts. Από αυτά μπορώ (εγώ και οποιοσδήποτε άλλος) να βγάλω κάποια ενδεικτικά συμπεράσματα. Αν αυτά σε εκφράζουν δεν μπορώ να ξέρω, αλλά όσο πιο ενεργή είναι η παρουσία σου σε αυτά τα sites, τόσο καλύτερα συμπεράσματα μπορώ να βγάλω για σένα και τις προθέσεις σου. Μπορεί να έχεις τις καλύτερες προθέσεις του κόσμου, μπορεί να είσαι ο Γκάντι ο ίδιος, μπορεί να θέλεις να μας χαρίσεις σε όλους από ένα παιχνίδι, αλλά εγώ δεν μπορώ να το ξέρω.

Ακριβώς επειδή υπάρχει αυτή η "ανωνυμία" στο internet, προσπαθούμε να θέσουμε κάποιους κανόνες, ώστε να έχουμε τουλάχιστον μία mini κοινότητα στα γούστα μας.

Αν θες να δωρίσεις κάτι στην πιο "κοντινή" σου κοινότητα, δεν χρειάζεται ντε και καλά να είσαι στο group για να το κάνεις, μπορείς να δημιουργήσεις μία ιδιωτική κλήρωση και να δώσεις εδώ το link προς αυτήν. Τώρα θα μου πεις "και γιατί έχετε το group τότε;". Η απάντηση είναι απλή. Με το group περιορίζω ακριβώς, γρήγορα και εύκολα, ποιοι θα έχουν πρόσβαση στην κλήρωση (υπάρχουν και άλλοι λόγοι πίσω από την δημιουργία του, αλλά αυτός ήταν ο βασικότερος).

Έγινε επεξεργασία από tragikos
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλα το ανεβα lvl και ξαναέλα δεν νομιζω οτι ταιριαζει , νομιζω οτι ημουν παντα και ειμαι ευγενικος και δεν πιστευω οτι οι τροποι μου επιδεχονται βελτίωση, αντιθετα πιστευω οτι δεν επιδεχονται υποδείξεων... Για να ληξει το θεμα εδω καθως ουτε νόημα θα βγαλουμε και τζαμπα θα βρωμισουμε το καινουριο thread απλα θεωρηστε ακυρη την αιτηση μου.

Για παραιτερω υποδειξεις/παρατηρησεις με pm παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, εγώ από τους 3 αναμένοντες την εισδοχή στο γκρουπ που βλέπω εδώ έχω μια απορία. Είστε κάτι μήνες γραμμένοι στο SG (9/12/2) και έχετε μπει σε ελάχιστες κληρώσεις (20/16/19). Εγώ δεν έχω καμία αντίρρηση, το αντίθετο! Όσο περισσότεροι είμαστε, τόσο το καλύτερο.

Όμως αναρωτιέμαι αν όντως έχετε δει λίγο τους βασικούς κανόνες, για να μην έχουμε εκ των υστέρων γκρίνιες με περιπτώσεις regifting/trading/οτιδήποτε. Είναι κρίμα να χαλάμε τις καρδιές μας για πράγματα που μπορούν να αποφευχθούν με λίγο περισσότερη τριβή με το SG.

Ειλικρινά, θα σας παρακινούσα να μπείτε σε μερικές ανοιχτές κληρώσεις, να εκτεθείτε λίγο και στα καλά και στα κακά του SG και να αποφασίσετε αν αξίζει το χρόνο σας. Για την ώρα, θα βρω σε ποιους δεν έχω βάλει ψήφο και θα σας ευχηθώ καλή τύχη. Ελπίζω να σας βλέπουμε κιόλας που και που! ;)

πχ εγώ ειμαι 8 μήνες έχω μπει σε 152 κληρώσεις έχω διαβάσει σχεδόν ότι περισσότερο μπορώ απο κανόνες και γενικότερα προσπαθώ να είμαι όσο το δυνατόν ποιο ενεργός ας πούμε αυτή τη στιγμή έχω και εγω απο δώρα αλλα 2 κλειδάκια τα οποία και εγώ δεν θα ήθελα να τα δώσω στο χύμα σε κάποιον που πχ διαδυκτιακά μπορεί ουτε κανα να τον ξαναπετύχω αλλά με φίλους που τα λέμε και στο φόρουμ αλλα και Ingame μεσω steam για αυτό βάση παιχνιδίών έκανα και κάποιους add ωστε να βρησκόμαστε και μέσα στο steam

Δεν διαφωνώ με κανέναν όρο οσον αφορά την υποδοχή νέων μελών στο group δουλεύει πάρα πολύ καιρό έτσι και αποδεικνύεται πως τα πάει πολύ καλά!:jump:

το μόνο που θα ήθελα είναι να υπάρχει κάποιο ξεχωριστο thread οπου θα βάζουμε το steam id και να μπορούμε να βρησκόμαστε σε παιχνίδια που έχουμε οι περισσοτεροι και γιατί όχι να φτιάξουμε και ομάδα The Lab σε αρκετα games όπως BF4/BF3 MW2/MW3 CS κλπ κλπ

Οπότε συνεχίστε την καλή δουλειά!

Έγινε επεξεργασία από reinko24
Link to comment
Share on other sites

το μόνο που θα ήθελα είναι να υπάρχει κάποιο ξεχωριστο thread οπου θα βάζουμε το steam id και να μπορούμε να βρησκόμαστε σε παιχνίδια που έχουμε οι περισσοτεροι

Το έχω ξαναβάλει στο θέμα του Steam, αλλά για να μην ψάχνεις: Steam Games Filter

Βρίσκει τα παιχνίδια που έχεις κοινά με τους φίλους σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναβάλει στο θέμα του Steam, αλλά για να μην ψάχνεις: Steam Games Filter

Βρίσκει τα παιχνίδια που έχεις κοινά με τους φίλους σου. ;)

ακριβώς αυτό ηθελα!

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

To Estimated Wins ανεβαίνει οταν λαμβάνεις μέρος σε κληρώσεις ανεξαρτητα αν δεν κερδίζεις;

Ναι, είναι το άθροισμα των επιμέρους πιθανοτήτων νίκης των κληρώσεων που έχεις συμμετάσχει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.