Jump to content



Εκλογές 2014 (Δημοτικές & Ευρωεκλογές) Πείτε τα ΟΛΑ !


ARMAGEDDON

Recommended Posts

Source

Δεν μου κάνουν βέβαια εντύπωση οι παπαριές που λέει στην συνέντευξη απλά με βάζει σε σκέψεις διότι ήλπιζα πως είχε "τελειώσει" με/στην Ελλάδα.

Μάλλον μάζευε mana και rest στο Harvard για το μεγάλο comeback, το οποίο άρχιζε να προετοιμάζει με τις δηλώσεις του και τις στάσεις του πριν τις εκλογές, καθώς και την καταψήφιση του νομοσχεδίου στην Βουλή.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply
Μάλλον μάζευε mana και rest στο Harvard για το μεγάλο comeback, το οποίο άρχιζε να προετοιμάζει με τις δηλώσεις του και τις στάσεις του πριν τις εκλογές, καθώς και την καταψήφιση του νομοσχεδίου στην Βουλή.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=fkXdtTZpm6s]COME BACK - AΝΤΖΕΛΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - Official Video Clip 2013 - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Άσχετα με τα μπινελίκια πάνω που ρίχνετε και απορώ με τον Αντώνη πως δεν σας έστειλε διακοπές μέχρι τον 15αύγουστο 3 πράγματα.

1. Το να πιστεύεις πως θα σε βοηθήσει / μπορείς να βασιστείς στο ΝΑΤΟ αν γίνει η στραβή με οποιοδήποτε απο τους γείτονες μας είναι το λιγότερο αστείο.

2. Ο μισθοφορικός στρατός στοιχίζει τον πάτο του, και με τα κριτήρια και την εκπαίδευση που γίνεται ατμ καλύτερα να έχω τον Μυράλη και τον ΛΛ_Νεο αρχιστράτηγους (ναι Pun intended).

3. Δεν μπορείς να μην δίνεις € στα εξοπλιστικά, μπορείς να μην κλέβεις και πετάς λεφτά σαφώς και αναντίρρητα αλλά δεν μπορείς να πεις "Στα παπαρ** μου δεν χρειάζομαι στρατό".

Και ναι σταματήστε τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς για 2η φορά, την 3η έχει δώρο έκπληξη που θα κάνει τον Κολίνα στα καλά του να ωχριά.

Link to comment
Share on other sites

Και ναι σταματήστε τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς για 2η φορά, την 3η έχει δώρο έκπληξη που θα κάνει τον Κολίνα στα καλά του να ωχριά.

Μα, τι μπρουταλ αντρας.... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μια εναλλακτική προσέγγιση. Πεθαίνανε γιατι πολεμούσαν με πέτρες και ξύλα.

:rolleyes:

Χασανε 8 εκατομύρια στρατο και 16 αμαχο πληθυσμό. Να ναι καλά οι Γερμανοί που καίγανε χωρια. Ψηφίστε Σαμαρα και Βενιζέλο. GG and WELL PLAYED.

P.S.

Το Μοσιν 1891 βγηκε στην μαζική παραγωγή το 1930... Και το καλασνικοφ είναι μισο αιώνα παλιο αλλά μοιράζει μια χαρα Democracies per second.

μοιραζει μια χαρα σε φτωχο-ταλιμπανια αλλα πλεον δεν μπορει να ανταγωνιστει με τα τωρινα δυτικα τουφεκια

κανταντησαν το ΑΚ σε τυπου μπασταρδεμενο Μ4 CQB.

Link to comment
Share on other sites

Το να πιστεύεις ότι μπορεί να σε σώσει ο ελληνικός στρατός είναι το πιο αστείο από όλα στην σημερινή κατάσταση που βρίσκεται με τους μπυροκοιλάδες και τα άρματα που έχουν να ξεκινήσουν από το 2007. Ναι έχουμε μερικές διμοιρίες ουκάδες και βατραχανθρώπους που αξίζουν, από κει και πέρα όμως σαπίλα. Σαπίλα στα ανώτερα (πολιτικοποιημένα) κλιμάκια, σαπίλα και στα κατώτερα. Μηδεν εκπαίδευση στους φαντάρους και από τεχνολογία είμαστε ότι πρέπει για να τα βάλουμε με τους τούρκους, αλλά την δεκαετία του 80 όχι σήμερα. Όσα λεφτά και να δώσεις στα εξοπλιστικά σήμερα θα ναι και πάλι για πέταμα όπως είναι όλα αυτά που δίνουμε τόσα χρόνια γιατί η σαπίλα που αποφασίζει είναι ακόμα εκεί. Δυστυχώς όπως σε όλη την κοινωνία έτσι και στον στρατό τα πάντα εξαρτώνται από το ποιος έχει το παραδάκι στην κορυφή. Οπότε αν είναι να δώσουμε σήμερα λεφτά για εξοπλιστικά, ε ας τα κρατήσουμε για να ρθει η "ανάπτυξη" ρε αδερφέ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και ναι σταματήστε τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς για 2η φορά, την 3η έχει δώρο έκπληξη που θα κάνει τον Κολίνα στα καλά του να ωχριά.

Μα, τι μπρουταλ αντρας.... :hehe:
Το ποστ του Dolly στάζει τεστοστερόνη...

Sent from my Find 5 using Tapatalk

Οι δύο από πάνω, άρχισαν τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς επειδή θέλουν να δουν το kinder έκπληξη του Dolly :-P

Link to comment
Share on other sites

Το να πιστεύεις ότι μπορεί να σε σώσει ο ελληνικός στρατός είναι το πιο αστείο από όλα στην σημερινή κατάσταση που βρίσκεται με τους μπυροκοιλάδες και τα άρματα που έχουν να ξεκινήσουν από το 2007. Ναι έχουμε μερικές διμοιρίες ουκάδες και βατραχανθρώπους που αξίζουν, από κει και πέρα όμως σαπίλα. Σαπίλα στα ανώτερα (πολιτικοποιημένα) κλιμάκια, σαπίλα και στα κατώτερα. Μηδεν εκπαίδευση στους φαντάρους και από τεχνολογία είμαστε ότι πρέπει για να τα βάλουμε με τους τούρκους, αλλά την δεκαετία του 80 όχι σήμερα. Όσα λεφτά και να δώσεις στα εξοπλιστικά σήμερα θα ναι και πάλι για πέταμα όπως είναι όλα αυτά που δίνουμε τόσα χρόνια γιατί η σαπίλα που αποφασίζει είναι ακόμα εκεί. Δυστυχώς όπως σε όλη την κοινωνία έτσι και στον στρατό τα πάντα εξαρτώνται από το ποιος έχει το παραδάκι στην κορυφή. Οπότε αν είναι να δώσουμε σήμερα λεφτά για εξοπλιστικά, ε ας τα κρατήσουμε για να ρθει η "ανάπτυξη" ρε αδερφέ :rolleyes:

Μηχανημα κρυπρογραφημενης επικοινωνιας που μαθαμε να χρησιμοποιουμε οι ασυρματιστες στο πιο ελιτ σωμα εφεδρων πριν 7 χρονια.

PACE

pace.gif

Link to comment
Share on other sites

ποοοο που το θυμηθηκες!

καλα οι επικοινωνίες στο στρατό και πυρηνικη να πέσει θα στήσουμε διπολα και βουρ στο vhf!

περα απο την πλακα παιδια, ας συμφωνησουμε, αν οι εκλογες άλλαζαν κατι θα ταν παρανομες, πρεπει να ξεκινήσουμε απο την κοινωνια ότι μπορεσουμε και με το λεβεντη πρόεδρο ίσως κατι αλλάξουμε. Η καναν καζάκη, γενικα αυτους που τα λενε σωστα αλλα τους κρύβει το σύστημα τα μιντια κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Το να πιστεύεις ότι μπορεί να σε σώσει ο ελληνικός στρατός είναι το πιο αστείο από όλα στην σημερινή κατάσταση που βρίσκεται με τους μπυροκοιλάδες και τα άρματα που έχουν να ξεκινήσουν από το 2007. Ναι έχουμε μερικές διμοιρίες ουκάδες και βατραχανθρώπους που αξίζουν, από κει και πέρα όμως σαπίλα. Σαπίλα στα ανώτερα (πολιτικοποιημένα) κλιμάκια, σαπίλα και στα κατώτερα. Μηδεν εκπαίδευση στους φαντάρους και από τεχνολογία είμαστε ότι πρέπει για να τα βάλουμε με τους τούρκους, αλλά την δεκαετία του 80 όχι σήμερα. Όσα λεφτά και να δώσεις στα εξοπλιστικά σήμερα θα ναι και πάλι για πέταμα όπως είναι όλα αυτά που δίνουμε τόσα χρόνια γιατί η σαπίλα που αποφασίζει είναι ακόμα εκεί. Δυστυχώς όπως σε όλη την κοινωνία έτσι και στον στρατό τα πάντα εξαρτώνται από το ποιος έχει το παραδάκι στην κορυφή. Οπότε αν είναι να δώσουμε σήμερα λεφτά για εξοπλιστικά, ε ας τα κρατήσουμε για να ρθει η "ανάπτυξη" ρε αδερφέ :rolleyes:

Πολλά συστήματα έχουν να κουνηθούν από το 2009 για τον μοναδικό λόγο ότι δεν υπάρχει μαλλί για καύσιμο. Κυριολεκτώ, η αμόλυβδη που κινεί κάποια μέσα παίζει να είναι πολυτιμότερη στα μάτια Δκτων από τα ίδια τα μέσα.

Λοιπόν. Μηδεν εκπαίδευση, ναι. Αλλά στους φαντάρους...όχι, προς ικανοποίηση του [MENTION=1085]sotiris[/MENTION], δεν κολλάει. Το έχω ξαναπεί. Είναι ότι πιο άχρηστο "μέσον" μπορει να διαθέσει αυτη τη στιγμή ένας ΑΜΥΝΤΙΚΟΣ στρατός. Βλέπεις δεν θες μπουλούκια όπως οι Αμερικάνοι να υποστηρίξεις τις επιχειρήσεις σου. Θες άρτια εκπαιδευμένα στελέχη, να αποτρέψουν το μπαμ ή να ελαχιστοποιοήσουν απώλειες σε περίπτωση που δεν το αποφύγεις. Το κακό είναι ότι στο κόστος της εκπαίδευσης δεν μπορεί να παίξει "εχτραδάκι" σε κανενα κλιμάκιο. Είτε σε ανώτερο στρατιωτικό, είτε πολιτικό. Στις αγορές όμως έ;;; Μέλι!! Άρα τι θα προτιμηθεί; Αγορά! Αγορά! Μετά...είδωμεν.

Δυστυχώς ότι χρήσιμο υλικό διαθέτουμε (διότι διαθέτουμε και άπειρο savouration όπως είπα πρόσφατα) προκειμένου να το χρησιμοποιήσεις επαρκώς, ξοδεύεις και χρόνο και χρήμα ώστε να εκπαιδευτείς στον χειρισμό του. Και τα δύο είναι πολύτιμα. Το να εκπαιδεύσεις φαντάρους που θα τους "απολύσεις" σε 10 μήνες, είναι σπατάλη. Θα μπορούσε κάλιστα να υπάρχει κάτι σαν 5ετία όπου τουλάχιστον η όποια εκπαίδευση θα ίσχυε για κάποια ακόμα χρόνια. Ή κάτι υποχρεωτικό αντίστοιχο με αυτό που ισχύει στην Ελβετία πχ.

Θες "χέρια" για ΔΜ, υποστήριξη γενικώς; Προσλαμβάνεις-μισθώνεις πολίτες. Αλλά όχι με ψηφοθηρικά κριτήρια επιλογής ΕΠ.ΟΠ. Σοβαρά πράγματα. Αλλά όπως λες, καφρεφτάκι της κοινωνίας. Οπότε και εκεί πρέπει να εξασφαλίσεις το "είμαι ο Μπόμπολας πχ. Θα προσλάβεις εμένα".

Τώρα το θέμα του μπυροκοιλιά που θίγεις, που δεν αποτελεί βέβαια γενίκευση, είναι εν μέρει σωστό αλλά πηγάζει από τα εξής 3:

Α. Βύσμα. Δεν με κουνάει κανείς

Β. Ελλειπής-στο πόδι αξιολόγηση.

Γ. Πεπερασμένα χρόνια υπηρεσίας-Ηλικία.

Το Α δεν χωράει συζήτηση. Καληνύχτα. Για το Β πάμε στην έννοια του ελέγχου. Καθρεφτάκι της κοινωνίας όπως είπαμε. Πάμε παρακάτω. Για το (Γ) θα μπορούσα να γράφω με τις ώρες για το τι μπορεί και πόσο καλό είναι τελικά και για κάποιον και για τα δημοσιονομικά της χώρας το αφού έχει περάσει μια πολυετή σειρά εκπαιδευσεων-πρακτικών κτλ να είναι αναγκαστικά σε ένα επιτελικό η όχι γραφείο για να γράφει απλά και μόνο έγγραφα. Θα έρθει η ώρα που κάθε Αρμα, Α/Φ, Πλοίο κτλ θα έχει και τον δικό του προσωπικό επιτελή! Δεδομένου ότι έχουν μειωθεί οι εισαγωγές στις σχολές. Μιλάμε για ΤΗΝ ΣΠΑΤΑΛΗ, απλά και μόνο επειδή το υπαγορεύει το "εννιαίο" συνταξιοδοτικό.

*Υπάρχουν και οι μπυροκοιλιάδες που δεν ανήκουν στην Α-Β-Γ κατηγορία, αλλά απλά τους αρέσει το φαί ή έχουν πρόβλημα θυροειδούς.

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να σταματήσουμε με τα "ναι καλά ψηφίστε ΝΔ, ΠΑΣΟΚ, ΣΥΡΙΖΑ, ΚΚΕ, ΠΑΝ.ΚΙ" κτλ; Όταν προσωπικά εγώ θελήσω να βάλω κάποιον απο τους συμφουριμίτες ταχογράφο στα @@ μου για να επιτρέπει να ψηφίσω ότι θέλω εγώ πιστέψτε με θα το ανακοινώσω.

Με άλλα λόγια όσο μ@λακας φαίνεται σε έναν Συριζαίο ο ψηφοφόρος της ΝΔ, τόσο ζωάδι φαίνεται ο Συριζαίος στο ΝΔάτη κοκ με τα άλλα Χ κόμματα που κατεβαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

οφειλω να συμφωνισω με το θεμα στρατος , εγω ο ιδιος ακομα δεν εχω παει , εχω ομως φιλους που ειναι φρεσκοι φρεσκοι (πριν 2 χρονια πχ ) . Και ολοι κανουν αναφορες για σπασμενα G3 (ετσι δεν λεγοντε τα οπλα του στρατου μας ? ) τα οποια ειναι τοσο αθλια που αλλου σκοπευεις και αλλου παει η σφαιρα . Σφαιρα... αλλο ενα θεμα , δεν εχουν αρκετες για να σπαταλισουν στην εκπαιδευση (και εδω αναρωτιεσε που πανε τα λευτα ? ) . Ξυσιμο παπαριων ολη μερα ... Μαλλον ο στρατος χρειαζετε απλα ατομα για τα ματια του κοσμου .

Κατ εμε , ειτε εχεις παει στρατο , ειτε απλα εισαι πολιτης με οπλο , ειναι το ιδιο και το αυτο . αμφιβαλλω να υπαρχει κατι διαφορετικο μεταξυ των δυο που ανεφερα , εκτος απο μια "σχετικη" εξοικιωση με τον οπλοσμο τους .

Μαλιστα , περσυ το καλοκαιρι μιλαγα με εναν αμερικανο ο οποιος μολις ειχε γυρισει απο ιρακ(θα σας γελασω) μετα απο καποιους μηνες . Αυτο που θυμαμε ειναι οτι προσπαθησα να του το παω στο "ανθρωπινο" επιπεδο και να τον ρωτησω πως δεχοταν να σκοτωνει και η χαρακτηριστηκη απαντηση "Thats what i am payed for " .

Βαλε τωρα εναν δικο μας ξυσα (οχι μονο 9μηνιτη , αλλα και μονιμο), απεναντι με αυτον .........

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=31456]kpetros[/MENTION]

Καμιά σχέση το ένα με το άλλο. Οποιοσδήποτε στρατός έχει τις....υποχρεώσεις της εξωτερικής πολιτικής των ΗΠΑ, τα ίδια θα έκανε. Δεν σε παίρνει να κάνεις κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα , περσυ το καλοκαιρι μιλαγα με εναν αμερικανο ο οποιος μολις ειχε γυρισει απο ιρακ(θα σας γελασω) μετα απο καποιους μηνες . Αυτο που θυμαμε ειναι οτι προσπαθησα να του το παω στο "ανθρωπινο" επιπεδο και να τον ρωτησω πως δεχοταν να σκοτωνει και η χαρακτηριστηκη απαντηση "Thats what i am payed for " .

Βαλε τωρα εναν δικο μας ξυσα (οχι μονο 9μηνιτη , αλλα και μονιμο), απεναντι με αυτον .........

Ναι γιατί ΟΛΑ τα Αμερικάνικα στελέχη είναι κομμάτια, πηγαινοέρχονται στο ΙΡΑΚ και σφάζουν κόσμο.(για τα λεφτά)

Too fat to serve: US army gives tons of overweight soldiers the boot - Bodybuilding.com Forums

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με μνημονεύσε (mention) ο κ. [MENTION=1143]Snips[/MENTION], να γράψω κι εγώ τη βλακεία μου:

1. κατ'αρχάς για το θέμα στρατός υπάρχει το θέμα 'στρατός πείτε τα όλα' ή κάτι αντίστοιχο :p

2. τι σχέση έχει ο Καμίνης με τον ΕΣ δεν ξέρω :p

3. μπορώ να βρω κάποια σχέση στις Ευρωεκλογές και στο στρατό.

Είναι γνωστό ότι είμαι φανατικός υπέρ της Ε.Ε., άλλωστε δουλεύω με υποτροφία της Ε.Ε. και πληρώνομαι καλά (οπότε μόνο μέλι μπορεί να στάξει :p).

Στις τελευταίες ευρωεκλογές φάνηκε η ζημιά που έχει γίνει στην Ευρώπη από την κρίση, από την έλλειψη σοβαρών -επαρκών- πολιτικών και από το μετασχηματισμό των εθνικών κρατών σε πολυεθνικά.

Μια καλή λύση στα στρατιωτικά προβλήματα της Ελλάδας και της Κύπρου, θα ήταν ο Ευρωστρατός. Ευρωστρατός σημαίνει ενιαίο στρατιωτικό σχήμα της Ε.Ε. το οποίο εγγυάται τα σύνορά της. Κάνει π.χ. ντου ο Τούρκος στα Ίμια, σκάνε τα γερμανικά Γιουροφάιτερ και πάνε τον Τουρκαλά μέχρι το Ιράκ.

Τώρα το γιατί αυτό δεν μπορεί να γίνει, είναι σχετικά απλό:

1. Ο Γερμαναράς που θα πάει τον Τουρκαλά μέχρι το Ιράκ, μπορεί να είναι Τούρκος (τεράστια μειονότητα), και οπότε αποκλείεται να βλάψει το κράτος του.

(αστείο παράδειγμα, αλλά αυτό που εννοώ είναι ότι η Ευρώπη δεν έχει κάποια εθνική καθαρότητα ή κάποιο άλλο στοιχείο που μπορεί να ενώσει τους λαούς πλην του κοινού στόχου του Ευ Ζην, ο οποίος αλλιώς εννοείται από τους Έλληνες, αλλιώς από τους Γερμανούς, οπότε δεν είναι εύκολο να γίνει το ο,τιδήποτε).

2. Η Ευρώπη καλώς ή κακώς έχει διαφορές. Ο Έλληνας από τον Ιταλό, έχουν διαφορές. Άλλη γλώσσα, άλλη κουλτούρα, άλλη φιλοσοφία. Και ο Έλληνας με τον Ιταλό είναι πολύ κοντά σε φιλοσοφία. Φανταστείτε τον Έλληνα με τον Φινλανδό. Απλά δύο διαφορετικοί κόσμοι. Όχι ότι δεν γίνεται να συγκεραστούν οι διαφορές, αλλά δεν γίνεται σε τέτοιο βαθμό ώστε να γίνουμε όλοι το ίδιο, τύπου διαφοράς Washington και Massachusetts.

Οπότε οι Ηνωμένες Πολιτείες της Ευρώπης δεν νομίζω ότι είναι εφικτό όνειρο, και ο ευρωπαϊκός στρατός θα είναι ένα μόρφωμα επί χάρτου με μικρές αρμοδιότητες και επιχειρησιακή ικανότητα.

Τώρα για τον ΕΣ, προσωπικά δεν πιστεύω στην υποχρεωτική στράτευση και είναι γνωστό, πιστεύω όμως ότι η κάθε χώρα θα πρέπει να προσέχει τα σύνορά της. Για μένα το να λέμε ότι έχουμε δυνατό στρατό όταν τα σύνορα είναι κόσκινο και περνάνε οι χιλιάδες μετανάστες καθημερινά, είναι ανέκδοτο.

Όσον αφορά την επιχειρησιακή ετοιμότητα, θεωρώ ότι ένας μικρός εξειδικευμένος στρατός είναι πολύ πιο χρήσιμος από έναν μεγάλο στρατό με τα σημερινά δεδομένα.

Τα εξοπλιστικά είναι μεγάλο θέμα, σίγουρα πρέπει να ανανεώνεται ο στόλος κλπ., αλλά αυτή η κόντρα Ελλάδας - Τουρκίας θίγει σε μεγάλο βαθμό τις οικονομίες των 2 χωρών χωρίς προφανές όφελος πλην της εσωτερικής κατανάλωσης και των πολιτικών παιχνιδιών που παίζουν και οι 2 πλευρές για αντιπερισπασμό από την πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Με άλλα λόγια όσο μ@λακας φαίνεται σε έναν Συριζαίο ο ψηφοφόρος της ΝΔ, τόσο ζωάδι φαίνεται ο Συριζαίος στο ΝΔάτη κοκ με τα άλλα Χ κόμματα που κατεβαίνουν.

Με άλλα λόγια, το ΠΑΝΔΟΚ έχει αποδείξει ατράνταχτα ότι έχει καταστρέψει τη χώρα, ενώ όλοι οι άλλοι, δεν είχαν την ευκαιρία. Οπότε το ζωάδι είναι εντελώς υποθετικό.

Link to comment
Share on other sites

Απολύτως λάθος. Ποιο λάθος απλά δεν γίνεται. Αν αύριο σου κηρύξει κάποιος πόλεμο επειδή έτσι απλά του ήρθε, τι θα πεις;

Δεν είπα κατάργηση του στρατού. Ο DJD και άλλοι τα είπαν καλά, μαυρη τρύπα είναι ο στρατός αυτή την στιγμή, δημοσιο-υπαλληλήκι, και άχρηστοι ΕΠΟΠ να τρώνε λεφτά. Θέλεις σοβαρό και φτηνό στρατό? Ωραία.

1) Ρίξε την θητεία στους 2-3 μήνες (αυτόματα μειώνεις τις δαπάνες σίττησης και άλλες κατά ένα τρίτο)

2) Κόψτε την πλάκα με τις σκοπιές και τις αγγαρείες, να μάθω να πολεμάω θέλω, να σφουγγαρίζω και να στρώνω το κρεβάτι μου ξέρω από τα 9 μου, και η σκοπιά έτσι όπως σου μαθαίνουνε να την κάνεις στον στρατό είναι ηλίθια! (Σοβαρά, όταν δεν υπάρχει περίπτωση και για κανέναν λόγο δεν μπορείς να πυροβολήσεις τον άλλον, ότι και να κάνει, κάτι πάει λάθος σε αυτά που μαθαίνουνε).

3) Γενικά, ας κοπεί ο αυτισμός που επικρατεί στον στρατό.

4) Μάθε πόλεμο στους στρατιώτες..

5) Μείωσε και μίκρυνε τα στρατόπαιδα σου δραστικά. Δεν έχεις τα άτομα να τα συντηρήσεις.

6) Αυριο πέταξε όλους τους καραβανάδες και αξιωματικους, στρατηγούς δεν-ξέρω-και-εγώ-τι άνω των 50 ετών, με τέτοια μυαλά δεν φτιάχνεις καινούργιο στρατό..

7) Άμεσος έλεγχος σε ότι εξοπλιστικό πρόγραμμα τρέχει..

Τίποτα από τα παραπάνω δεν θα γίνει με ΝΔ-ΠΑΣΟΚ στην εξουσία, είναι πολλά τα λεφτά και οι μη-ευθύνες. Τέλος.

Επί του προσωπικού

"Καλά είμαστε και στο Αμστερνταμ".
Εκανα υποθεση οποτε μην θιγεσαι

το οτι μενεις εξωτερικο χωρις παλι

να εχω στοιχεια μου λεει πολλα

οτι δεν σου καιγεται καρφι για εδω περα

αφου αν ο Συριζα βγει εσυ δεν χανεις

κατι εμεις να φαγωθουμε και εσυ να απολαμβανεις

το Καπιταλισμο αληθεια θα ηθελα να ξερα αφου εισαι

τοσο βαθια ιδεολογικα υπερ του σοσιαλισμου γιατι

ζεις στο Καπιταλιστικο χωρο ?

τα προσωπικά παρακαλείστε να τα αφήσετε και οι δυο σας στην άκρη. Κράχτε όσο θέλετε τις σκέψεις μου και τις ιδέες μου, αλλά προσωπικές επιθέσεις βασισμένες σε αθλιες υποθέσεις είναι ανηθικες. Πραγματικά κρατιέμαι να μην απαντάω στο κάθε τι ή μην αρχίσω και εγώ να κάνω υποθέσεις και να προσβάλλω ανθρώπους.

[MENTION=18257]Iraklis[/MENTION] Για να έχουμε και καλό ερώτημα, θέλεις να μου πεις που έχουνε σοσιαλισμό, (όχι μακριά από την Ελλάδα, τα εισητήρια κοστίζουν) για να πήγαινα εκείο για σπουδές?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.