Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Με τα αυτοκίνητα που τρέχουμε τις τελευταίες εβδομάδες που είχαν όλα H-patern έχει ξεχαρβαλωθεί το H-pattern της g25 και με πετάει όλο εκτός ταχύτητας και φυσικά καταστρέφει και το κιβώτιο της BMW, να το γυρίσω σε σειριακό δεν μου πάει καρδιά και ακόμα η Fanatec δίνει ημερομηνία 15/12 για αποστολή του shifter :/

 

Αποτέλεσμα να μην έχω και πολύ όρεξη για Practice/setup αυτές τις μέρες χώρια που χτύπησα και κάτι παιχνιδάκια καινούργια με το steam sales (DTM 2013, Alien Isolation, Next Car Game:Wreckfest πανικός το συνιστώ για πολλά γέλια).

 

Κατάφερα μόνο να μπω καμμία ωρίτσα στο server χτές βράδυ, τέσταρα ότι το log δουλεύει κανονικά, αλλά είμαι πολύ εκτός ρυθμού για να ανεβάσω set για τους υπόλοιπους και θα παλέψω με όλες μου τις δυνάμεις για τις τελευταίες θέσεις των αγώνων της πέμπτης :rolleyes:

 

ΥΓ Δηλώστε συμμετοχή για την πέμπτη http://www.thelab.gr/calendar/event/8-assetto-corsa-greek-gathering/ με συνδρομή στο ημερολόγιο !

Έγινε επεξεργασία από geovas77
Link to comment
Share on other sites

εγω γιατι σταματησα να βλεπω το σερβερ στη λιστα? ειναι πανω κανονικα με ιδιο ονομα? μπορει να βαλα κανα φιλτρο...

 

Τώρα που το λες, θυμήθηκα ότι και εγώ δεν το βρήκα χτες!

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
Link to comment
Share on other sites

SERVER INFO για τον αγώνα Πέμπτης 4 Δεκεμβρίου 2014

 

Practice : Ξεκίνησε!!! Μπείτε και οργώστε.

Qualify 30 Mins @ 21:45

1o Race 10 Laps @ 22:15 (Standing start, κανονική σειρά)
2o Race 10 Laps (Reverse Start)
 

Server pass: wurst

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

SERVER INFO για τον αγώνα Πέμπτης 4 Δεκεμβρίου 2014

 

Practice : Ξεκίνησε!!! Μπείτε και οργώστε.

Qualify 30 Mins @ 21:45

1o Race 10 Laps @ 22:00 (Standing start, κανονική σειρά)

2o Race 10 Laps (Reverse Start)

 

Server pass: wurst

 

Αφού το race ξεκινάει 22:00 πώς είναι το qual 30 mins ενώ ξεκινάει 21:45 :p

 

Μήπως το qual ξεκινάει 21:30 ή το race 22:15

Link to comment
Share on other sites

Δεν με πήγε καλά αυτή τη φορά.

 

Καταρχάς το αμάξι δεν μ αρέσει. Δεν κατάφερα κάτω από από 2:12 ποτέ http://www.radiators-champ.com/RSRLiveTiming/index.php?page=rank&car=65&track=15&p=&nationality=Greece

Το να βλέπω 2:09 και 2:10 με κάνει να λέω "¨μα καλά άλλο αμάξι οδηγάω?".  :p Βέβαια 3 δευτ σε 2+ λεπτά γύρου από Άκη καλά είναι...και ο Chris ταχύτατος. 

 

Μετά είναι το κ@λοbug με το FMOD να με ταλαιπωρεί. Σε single mode καρφί 60 και σε multi στα 45-50 αλλά ραγδαία μειώμενο κ αρχίζουν και τα static και που να τρέξω έτσι.

 

Μετά (ξανά) κάηκε και το τροφοδοτικό (βασικά το περίμενα, πολύ ψεύτικο και ελαφρύ).

Αυτή τη φορά θα δοκιμάσω κάτι ποιο robust (ελπίζω να έρθει μέχρι την Πέμπτη αλλιώς gamepad). 

 

Υ.Γ. Κάποιον χτύπησα,νομίζω στον Διονύση ζητώ συγγνώμη. 

Υ.Γ. 2 Αυτό παρήγγειλα (24V- 2A) http://www.ebay.co.uk/itm/Dimmable-LED-Driver-Power-Supply-Transformer-110V-240V-DC-12V-24V-1A-2A-5A-10A/390556572105?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D28111%26meid%3D8e3fb328556848999ccaa3423e3f96a6%26pid%3D100005%26prg%3D11472%26rk%3D6%26rkt%3D6%26mehot%3Dpp%26sd%3D350805083684&rt=nc 

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο καιρό αποχής θέλω να δηλώσω ότι ευχαριστήθηκα τους αγώνες όσο ποτέ.Σίγουρα ο δεύτερος αγώνας ήταν ο καλύτερος που έχω κάνει ever ανεξαρτήτως sim.Το επίπεδο ανέβηκε απ ότι είδα,οι μονομαχίες που έδωσα ήταν πολύ καθαρές με σεβασμό στις γραμμές και προτεραιότητες. Σε μια φάση μόνο ο Πάνος με άφησε πολύ εύκολα να περάσω. Μπράβο σε όλους!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Combo για αγώνα 11/12/14

 

Καιρός να θυμηθούμε πως ξεκινήσαμε τις συναντήσεις μας!!!

 

Cars:  MP4-12C GT3/BMW Z4 GT3

Track: Imola

imola_600.jpg

 

Settings:

Ώρα πίστας: 13:30μμ
Pro settings και επιτρέπονται τα auto-clutch, auto-blip για όσους δεν έχουν shifter
tyre blankets 

Penalties ON
100% grip, optimum track surface
100% fuel consumption
100% Damage
1x tyre wear

 

Practice 60 Mins @ 20:45 Pickup Mode

Qualify 30 Mins @ 21:45

1o Race 10 Laps @ 22:15 ~ 18 Mins
2o Race 10 Laps @ 22:40 ~ 18 Mins Reverse Start

1ος αγώνας:
Standing start

2ος αγώνας:
O δεύτερος αγώνας ΔΕΝ θα είναι standing start αλλά rolling start!
Όταν τερματίσουμε όλοι στον 1ο αγώνα θα ψηφίσουμε για next session και αυτό θα μας βάλει στο qualifying.
Στο qualifying θα βγαίνουμε στην πίστα ένας - ένας. Πρώτος θα βγει αυτός που τερμάτισε τελευταίος στον προηγούμενο αγώνα, 2ος θα βγει ο πρότελευταίος κλπ. Αφού όλοι ολοκληρώσουμε 1 γύρο, θα κάνουμε vote for next session και με αυτόν τον τρόπο θα τοποθετηθούμε στο grid στη σωστή σειρά (reverse order της τελικής κατάταξης του 1ου αγώνα). Οπότε ο κάθε ένας να θυμάτε τον οδήγο που τερμάτισε πίσω του στον προηγούμενο αγώνα, αυτόν θα ακολουθεί. Ο 1ος γύρος σε αυτόν τον αγώνα θα είναι ένας γύρος σχηματισμού και όχι standing start.

Σημαντικό:
-Να είμαστε όλοι στο teamspeak. Δεν έχει μα μου. Είναι απαραίτητο. Για ότι πληροφορίες σχετικά ρωτάτε.
-Αν έχουμε επαφή με άλλον οδηγό και τον βγάλουμε εκτός του παραχωρούμε σε ασφαλή σημείο τη θέση μας.
-Προσοχή όταν ξαναμπαίνουμε στην πίστα. Ακόμη και αν βγούμε εκτός πίστας από λάθος άλλου οδηγού, αυτό δε μας δίνει το δικαίωμα να μπούμε καρφί στην πίστα και να χαλάσουμε τον αγώνα και των υπολοίπων.
-Εγκατάσταση και χρήση Spotter Application (http://www.racedepar...s/spotter.2307/
-Χρήση virtual mirror (f11)
-Εγκατάσταση και χρήση Blue flag application (http://www.racedepar...artracker.3420/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μετά είναι το κ@λοbug με το FMOD να με ταλαιπωρεί. Σε single mode καρφί 60 και σε multi στα 45-50 αλλά ραγδαία μειώμενο κ αρχίζουν και τα static και που να τρέξω έτσι.

Tο είχα κι εγώ το πρόβλημα στον πρώτο αγώνα μετά τον 6ο γύρο φοβερή πτώση των frames οδηγούσα σχεδόν καρέ καρέ με τιναγματα 5 μέτρων στις στροφές χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

 

Ελπιζω να μην εχετε θεμα που παλευα για τις θεσεις. Να εχει και λιγο ενταση ρε παιδι μου.

fatalara με τι όνομα έτρεχες χθες?


Μετά απο καιρό αποχής θέλω να δηλώσω ότι ευχαριστήθηκα τους αγώνες όσο ποτέ.Σίγουρα ο δεύτερος αγώνας ήταν ο καλύτερος που έχω κάνει ever ανεξαρτήτως sim.Το επίπεδο ανέβηκε απ ότι είδα,οι μονομαχίες που έδωσα ήταν πολύ καθαρές με σεβασμό στις γραμμές και προτεραιότητες. Σε μια φάση μόνο ο Πάνος με άφησε πολύ εύκολα να περάσω. Μπράβο σε όλους!

Συμφωνώ πολύ ωραίο το κλίμα αν και είχα ξεχάσει να μειώσω την ένταση της μηχανής στο assetto και συμπεριφερόμουν σχεδόν σαν κωφάλαλος :D . Πολύ καλός και ο σκηνοθέτης μας Ακης με την ευγενική χορηγία του οποίου βρέθηκα στις πρώτες θέσεις :D . Cristian ήσουν ταχύτατος οπότε θεώρησα πως σου άξιζε να σε διευκολύνω λιγάκι.Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά ,Τζαβάρας ωραία μάχη στο τέλος ποιό είναι το όνομά σου εδώ στο site?

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.