Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

αντε να δουμε ποιος θα κανει γιο  :)  :p

 

Θα εχουμε μπολικες νυφες να διαλεξουμε λοιπον.... :hmm:

Οι επιδοξοι συμπεθεροι να ετοιμαζονται για γερη προικα. Απο fanatec και πανω :gyro:

@kyr.., εσενα μας πεφτει μεγαλη, την γλυτωσες.... :p

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

αντε να δουμε ποιος θα κανει γιο  :)  :p

 

παρεπιτοντως εμενα η κορη μου παει λυκειο φετος,ουτε που εχει ασχοληθει ποτε με games,μονο το asterix της αρεσε στα 5 της, στο ps2 η 1 δεν θυμαμαι  :p

 

Φαίνεται πως είμαι μειοψηφία, αλλά είναι λίγο μικρός ακόμα για να πιάσει το virtual τιμόνι, μόλις ενός μήνα και κάτι ψιλά :)

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως είμαι μειοψηφία, αλλά είναι λίγο μικρός ακόμα για να πιάσει το virtual τιμόνι, μόλις ενός μήνα και κάτι ψιλά :)

ειναι θεμα παντως αυτο,πολυ θηληπρεπεις κοινωνια ερχεται,στο γυμνασιο στην ταξη της ηταν 20 κοριτσια και 10 αγορια :o για το λυκειο ειναι ακομα νωρις και δεν ξερω,ολο αλαγες τους κανουν

 

στη δικια μου εποχη ηταν μια η αλλη αντε να ηταν 2 κοριτσια παραπανω το πολυ

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αφου το εχουν πει, σε λιγο καιρο θα ειμαστε παρελθον.

Το θεμα αυτο ειναι λιγο βαθυ,ειχει πολλες αιτιες και μελλοντικες συνεπειες.   ;)

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@tanthopo προς το παρών πάντως μία λύση για το μπλοκάρισμα των πίσω τροχών (που βολεύει εμένα τουλάχιστον) είναι όταν κατεβάζεις ταχύτητα ενώ φρενάρεις να παίζεις με το φρένο (άσε-πιάσε). Έτσι μειώνετε η πίεση που δέχονται οι πίσω ρόδες στο φρενάρισμα! 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εκανα κι εγώ την παράκαμψη με τα 2 mails και το request funds που μας είχε πει ο Jim και δούλεψε ,χρησιμοποίησα 2 διαφορετικές  κάρτες της ίδιας τράπεζας μια χρεωστική και μια προπληρωμένη .

 

Να και μια νέα τεχνική που την ονομάζω hit the appex and rotate κερδίζεις τουλάχιστον 3 δέκατα! :D

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ανακάλυψα εντελώς τυχαία ένα πρόβλημα στο assetto corsa που μπορεί να θεωρηθεί και "hack"...

 

Ενώ έκανα προπόνηση το combo σε hotlap με default setup, σε κάποια στιγμή σταματώ και αντί να πατήσω το escape, πατησα το διπλα κουμπί που είναι ένα macro. Το μάκρο που έχει είναι το copy (ctrl-C). Με έκπληξη βλέπω πως το αυτοκίνητο ξεκινάει μόνο του και συνεχίζει... Προφανώς το ctrl-c είναι το AI on! Ξαναπατώ το macro (ctrl-c) και γυρνάει σε manual παλι. Ωραία λέω.. ας συνεχίσω.. Το force feedback είχε εξαφανιστεί και φοβήθηκα πως χάλασε η G27! Συνέχισα όμως και με εκπληξη διαπίστωσα πως το αυτοκίνητο πλέον είχε γίνει πολύ πιο ευκολοδήγητο! Ανάποδα τιπότια, drift, ότι θες, το φρένο απίστευτο! Σε 2 γύρους έκανα 2.27.1xx. Κάνω exit, ξαναμπαίνω! Ευτυχώς το force feedback είναι ok! Κάνω ένα hotlap, ξανά στους παλιούς χρόνους... 2.30 -2.31! Περίεργο.. κι εγώ που νόμιζα πως είχα μάθει να οδηγώ! Ξαναπατώ το macro (to ctrl-c δηλαδή) και το ξανα απενεργοποιώ. Κάνω έναν γύρο, ξανά 2.27 και μάλιστα με δυνατότητα για ακόμη καλύτερα (κάποια στιγμή ήμουν 1.5 sec κάτω από 2.27, αλλά τα σκ@τωσα στο τέλος)!

 

Το assetto corsa αυτή τη στιγμή έχει κρατήσει σαν καλύτερο χρόνο το 2.27, αλλά (ευτυχώς) το RSR δεν τον μετράει και έχει κρατήσει τον παλιό (2.29.5). Εϊμαι περίεργος αν το "hack" πιάνει και σε multiplayer, γιατί μας βλέπω όλους να το χρησιμοποιούμε αν πιάνει...  :jumpy:

 

Επειδή νύσταξα, θα συνεχίσω αύριο το απόγευμα τα πειράματα.. στο μεταξύ μπορείτε να δοκιμάσετε αν ισχύει και σε σας (που λογικά θα ισχύει) η ανακάλυψή μου!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι hack. Αρκετοί από τα aliens, κάνουν χρόνους με το FFB στο μηδέν ή πολύ λίγο.

Ουσιαστικά έπαιζες σαν ένα ακριβεστατο gamepad.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 @@ aliens ειναι τοτε  :ph34r: μολις το εβαλα εκανα παγκοσμιο...ερικσα 3 sec για πλακα,απο οτι ειδα στο multi δεν λειτουργει, δεν ξερω βεβαια αν υπαρχει καμια αλλη π@@ια και δουλεψει και εκει  :ph34r:

 

αφου το ηξερες ρε jim γιατι δεν μας το ελεγες τοσο καιρο?

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε βλέπω http://www.radiators-champ.com/RSRLiveTiming/index.php?page=rank&track=341&car=1204&rank_type=all&tyre_type=all&controller_type=all&community=all&friends=all

Αν δεν συμβαίνει κάτι περίεργο (που δεν νομίζω δλδ), η εξήγηση ειναι απλή και έχει να κάνει καθαρά με τον εγκέφαλο.

Όσο πιο λίγα του δίνεις να επεξεργαστεί, τόσο πιο γρήγορος είναι.

Το ίδιο συμβαίνει και αν απενεργοποιήσετε τα effect των g-forces. Θα δείτε πως αμέσως θα πάτε πιο γρήγορα.

Θα το δοκιμάσω και εγώ με gamepad. Αν και εγώ πάω καλύτερα ε τότε είναι bug. Θα αναφέρω πιο μετά.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να μην εχουμε καθολου feedback?μλκιες!sim σου λενε μετα :D

 

Παω να τρεξω λιγο το combo να δω γτ σε λιγο φευγω για δουλεια :p

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ανακάλυψα εντελώς τυχαία ένα πρόβλημα στο assetto corsa που μπορεί να θεωρηθεί και "hack"...

Ενώ έκανα προπόνηση το combo σε hotlap με default setup, σε κάποια στιγμή σταματώ και αντί να πατήσω το escape, πατησα το διπλα κουμπί που είναι ένα macro. Το μάκρο που έχει είναι το copy (ctrl-C). Με έκπληξη βλέπω πως το αυτοκίνητο ξεκινάει μόνο του και συνεχίζει... Προφανώς το ctrl-c είναι το AI on! Ξαναπατώ το macro (ctrl-c) και γυρνάει σε manual παλι. Ωραία λέω.. ας συνεχίσω.. Το force feedback είχε εξαφανιστεί και φοβήθηκα πως χάλασε η G27! Συνέχισα όμως και με εκπληξη διαπίστωσα πως το αυτοκίνητο πλέον είχε γίνει πολύ πιο ευκολοδήγητο! Ανάποδα τιπότια, drift, ότι θες, το φρένο απίστευτο! Σε 2 γύρους έκανα 2.27.1xx. Κάνω exit, ξαναμπαίνω! Ευτυχώς το force feedback είναι ok! Κάνω ένα hotlap, ξανά στους παλιούς χρόνους... 2.30 -2.31! Περίεργο.. κι εγώ που νόμιζα πως είχα μάθει να οδηγώ! Ξαναπατώ το macro (to ctrl-c δηλαδή) και το ξανα απενεργοποιώ. Κάνω έναν γύρο, ξανά 2.27 και μάλιστα με δυνατότητα για ακόμη καλύτερα (κάποια στιγμή ήμουν 1.5 sec κάτω από 2.27, αλλά τα σκ@τωσα στο τέλος)!

Το assetto corsa αυτή τη στιγμή έχει κρατήσει σαν καλύτερο χρόνο το 2.27, αλλά (ευτυχώς) το RSR δεν τον μετράει και έχει κρατήσει τον παλιό (2.29.5). Εϊμαι περίεργος αν το "hack" πιάνει και σε multiplayer, γιατί μας βλέπω όλους να το χρησιμοποιούμε αν πιάνει... :jumpy:

Επειδή νύσταξα, θα συνεχίσω αύριο το απόγευμα τα πειράματα.. στο μεταξύ μπορείτε να δοκιμάσετε αν ισχύει και σε σας (που λογικά θα ισχύει) η ανακάλυψή μου!

Μπορείς να δοκιμάσεις πολύ εύκολα αν είναι μόνο η έλλειψη FFB που σε κάνει πιο γρήγορο: απλώς βάλε στα settings 10% και κάνε κανά-δυό γύρους. Γιατί νομίζω ότι πιο πιθανό είναι μάλλον να έτρεχες με τα physics της AI. Θα το δοκιμάσω κι εγώ απόψε από περιέργεια.
Link to comment
Share on other sites

με καμμια 10+ γυρους που εριξα   2.27.8
σοφτ / 100%

φευγω για δουλειαα

 

edit : αυτο που παρατηρησα με το συγκεκριμενο αμαξι (μονο 1 lap στο nordschleife ειχα εμπειρια) ειναι δε θελει μπροστα brake bias - κοντα στο 63-64,
η σχεσης να της μακρυνεις λιγο για να μη σου σπινιαρει (default της αφησα δλδ)
μειωσα αρκετο camber μπροστα

αυξησα λιγο πισω

το μπροστα toe σχεδον το μηδενισα.

δεν ειχα χρονο για παραπανω δοκιμες..αλλα με αυτα τα λιγα αυτα καταλαβα

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.