Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Ειχε και 6 βαθμους air temp στην μινι silevrstone? Μηπως παιζει ρολο ;
Επισης , τα medium λαστιχα δε ζεστενονται με την καμμια. αντιθετα τα soft ειναι τα ιδανικα , αλλα πεφτουν στο 98% στον 3ο γυρο και στον 8ο , εισαι με 95%
 

Link to comment
Share on other sites

Το σετάπ που έτρεχε ο Vitas ήταν για τα μπάζα, αυτό ήταν η αιτία ,μου τό δωσε και μόλις το αντίκρυσα το έβαλα κατευθείαν στα αζήτητα ούτε που τό τρεξα.

Μόλις του δώσω το δικό μου θα πετάει περιμένετε και θα δείτε .

Όσο για τα ελαστικά είναι μεγάλο το μπέρδεμα είχαμε κάνει μια μεγάλη συζήτηση τότε που τρέξαμε με το 599 το συμπέρασμα ήταν πως το 98%των hard για παράδειγμα είναι χειρότερο από το 97%των medium ,αυτά τουλάχιστον ίσχυαν τότε τώρα δεν ξέρω, ας κάνει κανείς μια σύγκριση medium vs hard κι αν θέλει ας μας πει το αποτέλεσμα αν δεν θέλει το καταλαβαίνω cup είναι αυτό .

Εγώ θα προσπαθήσω μέσα στη βδομάδα να το κάνω και σας ενημερώνω.

Link to comment
Share on other sites

Sorry νόμιζα πως ο Παναγιώτης είχε βάλει 90% grip ώστε να συντονιστεί με το CLC.

 

Tο θέμα των ελαστικών είναι καθαρά προσωπικό . Εξαρτάται από το setup και τον στυλ οδήγησης.

 

Για αυτό ζήτησα από τον Thazio να βάλει 14 γύρους στον server. Προτείνω ο καθένας να οδηγήσει για 14 γύρους κ να βγάλει τα συμπεράσματά του. ;)

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πωπω παιδες λιγο διαβασα και εχετε κανει φοβερη δουλεια.

Το εχω το παιχνιδι αλλα ξερετε...δεν παιζει online αλλα με αυτα και με αυτα μαλλον θα το τιμισω στο steam.!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sorry νόμιζα πως ο Παναγιώτης είχε βάλει 90% grip ώστε να συντονιστεί με το CLC.

 

Tο θέμα των ελαστικών είναι καθαρά προσωπικό . Εξαρτάται από το setup και τον στυλ οδήγησης.

 

Για αυτό ζήτησα από τον Thazio να βάλει 14 γύρους στον server. Προτείνω ο καθένας να οδηγήσει για 14 γύρους κ να βγάλει τα συμπεράσματά του. ;)

 

Στην αρχή αυτο είχα κάνει αλλά αφού θέλαμε να κάνουμε γρήγορους αγώνες χωρίς να υπάρχει το practice μέσα, ανέβασα το grip στο 95% έτσι ώστε να πέσω κοντά στο νούμερο που θά χει μετά από 90 λεπτά practice με τόσους οδηγούς μέσα  στο cup.

Δεν νομίζω πως θα ήταν σωστό να ξεκινάει το qualify  με 90% - 91% γκρίπ.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Ειχε και 6 βαθμους air temp στην μινι silevrstone? Μηπως παιζει ρολο ;

Επισης , τα medium λαστιχα δε ζεστενονται με την καμμια. αντιθετα τα soft ειναι τα ιδανικα , αλλα πεφτουν στο 98% στον 3ο γυρο και στον 8ο , εισαι με 95%

 

Όλα τα άλλα εκτός του grip  είναι ίδια με του thazio μου στειλε το ini και το πέρασα στο δικό μας σέρβερ αν θέλετε ξαναβάζω practice με το ίδιο γκρίπ με του thazio και με 14 γύρους αγώνα είναι πανεύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα άλλα εκτός του grip  είναι ίδια με του thazio μου στειλε το ini και το πέρασα στο δικό μας σέρβερ αν θέλετε ξαναβάζω practice με το ίδιο γκρίπ με του thazio και με 14 γύρους αγώνα είναι πανεύκολο.

Νοπ

air temp στον thelab ειναι 5 βαθμοι ενω στου cup , 17

Τα medium εχουν τελειως διαφορετικη συμπεριφορα στον σερβερ του cup

Επισης , γιατι ψαχνεστε ακομα για τα grips , practice κλπ ;

Οποιος θελει πρακτις για το καπ ας μπει στον σερβερ του καπ

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχε και 6 βαθμους air temp στην μινι silevrstone? Μηπως παιζει ρολο ;

Επισης , τα medium λαστιχα δε ζεστενονται με την καμμια. αντιθετα τα soft ειναι τα ιδανικα , αλλα πεφτουν στο 98% στον 3ο γυρο και στον 8ο , εισαι με 95%

 

Με medium πετύχαινα καλύτερους χρόνους απο ότι με τα σόφτ..

Ισως επειδή απο την αρχή πάω τάπα και τα καταστρέφω..

Αλλά με κρατούσαν πάρα πολύ καλα στην μίνι...

Σε αυτή πραγματικά ήταν σαν να έχει το αυτοκίνητο μηδεν πίσω αεροτομή.. Τσιμπούσα το φρένο και γύριζε πίσω...

Μπορεί να έχεις δίκιο με τη θερμοκρασία.. Ισως για αυτό δε ζέσταινε τα λάστιχα...

Το σετάπ που έτρεχε ο Vitas ήταν για τα μπάζα, αυτό ήταν η αιτία ,μου τό δωσε και μόλις το αντίκρυσα το έβαλα κατευθείαν στα αζήτητα ούτε που τό τρεξα.

Μόλις του δώσω το δικό μου θα πετάει περιμένετε και θα δείτε .

 

Το σετάπ μου μπορεί να μην είναι καλό.. οτι πείς...

Η διαφοροποίηση όμως στα ίδια κομμάτια της πίστας είναι απροσδόκητη...

Έγινε επεξεργασία από rapid_fast
Link to comment
Share on other sites

Νοπ

air temp στον thelab ειναι 5 βαθμοι ενω στου cup , 17

Τα medium εχουν τελειως διαφορετικη συμπεριφορα στον σερβερ του cup

Επισης , γιατι ψαχνεστε ακομα για τα grips , practice κλπ ;

Οποιος θελει πρακτις για το καπ ας μπει στον σερβερ του καπ

 

[WEATHER_0]
GRAPHICS=6_mid_clouds
BASE_TEMPERATURE_AMBIENT=7
BASE_TEMPERATURE_ROAD=7
VARIATION_AMBIENT=2
VARIATION_ROAD=2
Αυτός είναι ο ένας και μοναδικός καιρός στον server toy cup εγώ δεν βλέπω πουθενά 17  είναι  7 + - 2 .
Αυτό που δεν ξέρω είναι αν έχει αλλάξει τίποτα ,εγώ πάντως έκανα copy paste τον καιρό και τα άλλα
 
Kάτι μου λέει οτι ο σέρβερ του thazio δεν τα πάει πολύ καλά γιατί ούτε mid_clouds είδα θυμάστε εκείνη τη σκοτεινιά στο zandvoort που δεν έβλεπες τη μύτη σου.Αυτό επίσης το άλλαξα και έβαλα mid_clear στον δικό μας φοβούμενος τη σκοτεινιά θα δοκιμάσω το mid_clouds να δούμε αν φαίνεται κάτι διαφορετικό.
Ετσι για το γαμώτο.
Έγινε επεξεργασία από panosdimp
Link to comment
Share on other sites

Jason Jim για μπείτε έβαλα και τα clouds δεν είναι εντελώς διαφορετικό απ΄ ότι στο cup?

Το πιθανότερο είναι να μην παίρνει τις αλλαγές ο server του thazio η να μην έχει κάνει restart για να τις πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι βαλατε τους ιδιους γυρους με τον αγωνα του cup της κυριακης και με τις ιδιες συνθηκες απο τωρα? Αμα ειναι ετσι δωστε μου και το σεταπ πειτε μου και τι λαστιχα να βαλω ποσα καυσιμα και τα σχετικα να το κανουμε gathering.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.