Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

πριν 2 ώρες, το μέλος PetrosD έγραψε:

Κωλόκαιρος εδώ.... Έβρεχε το πρωί, έβρεχε το απόγευμα. Πριν λίγο, 9 η ώρα σταμάτησε και βγήκα βόλτα, με το λαπτοπ στο χέρι να συνδεθώ στο wi-fi της καφετέριας, γιατί στο κωλόσπιτο δεν έχει ίντερνετ, ενώ μου είχαν πει ότι θα έχει...

Εδώ η γειτόνισσα δεν είναι κολόχαρτο ρε συ, και εσύ μας λες για το ίντερνετ; Τι πράματα είναι αυτά;

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

εμείς σήμερα ψήσαμε στον κήπο.. 5 ελληνάρες να φωνάζουν κι όλοι μας κοιτούσαν σαν ufo.. τους πεθάναμε στη μυρωδιά, ψητό τσιτσί ρεεεε.. πήγαμε και δυο μπέργκερ "χάντ-μέιντ" στον τύπο στη ρεσεψιόν και δάκρυσε ο καημένος.. του βάλαμε κ τζατζικάκι φτιαγμένο από τα κορίτσια κ σαλάτα κ πατάτες... (δάκρυσε πριν πλησιάσει το τζατζίκι :p) πω πω λέει δεν το έχουν κάνει ξανά αυτό για μένα.. άδειασε πάλι το μυαλό για λίγο κ ξανά φόρα για περισσότερα ξενύχτια κ κόπους.. 

Πέτρο κουράγιο.. ειδικά οι πρώτες μέρες είναι τεστ αντοχής και νεύρων.. είναι μια ευκαιρία να εκτιμήσεις μετά περισσότερο όσα θα καταφέρεις ;)

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, astrolabos said:

4-Giannopoulos.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=VN3YVTzDDXE

 

Πού τον θυμήθηκες το Γιαννόπουλο!;

 

11 hours ago, Wizard! said:

Χαλάρωσε αφεντικό.

Έφτασα Ιρλανδία 15 Ιουλίου. Έμεινα για 1 νύχτα σε Hostel. Είχα 15 αγγελίες για σπίτι/δωμάτιο και θεώρησα ότι θα βρω κάτι την άλλη μέρα. Δεν ήξερα πόσο δύσκολα θα ήταν. Ήταν και η χειρότερη περίοδος, λόγω κάποιων events, νοίκιαζαν τα σπίτια για 1-2 εβδομάδες, σε σημείο που έφευγαν οι ίδιοι και πήγαιναν διακοπές, για να δώσουν το σπίτι τους. Τιμές; 1000€ την εβδομάδα για ένα δωμάτιο, 2000€ για ένα τριάρι... Εγώ δεν το ήξερα, παραλίγο να βρεθώ στο δρόμο, ήταν κλεισμένα τα πάντα. Βρέθηκα Κυριακή 19 Ιουλίου, με τις βαλίτσες και το laptop στο δρόμο, να φυσάει και να βρέχει δαιμονισμένα και εγώ να μην έχω που να κοιμηθώ το βράδυ. Άρχισα να ουρλιάζω μόνος μου από τα νεύρα μου. Την επόμενη, ήταν η πρώτη μέρα στη δουλειά.

 

Κάθε αρχή και δύσκολη. Ξεκινάς μια ζωή από την αρχή. Ένα χρόνο μετά, το θυμάμαι και αναρωτιέμαι πως τα κατάφερα. Δεν έχει σημασία, είναι απλά για να το διηγούμαι στα παιδιά μου, ή σε εσένα, για να σου δώσω κουράγιο. Υπομονή. Θα γίνουν όλα. Σε 1-2 χρόνθια θα έχεις καλύτερο σπίτι, δικό σου internet, αμάξι κι ούτε θα θυμάσαι τι πέρασες.

 

υγ. Τον καιρό δεν μπορείς να τον αλλάξεις. Ασχολήσου με αυτά που μπορείς.

 

Σε ευχαριστώ. Να ξέρεις μου έδωσες κουράγιο με αυτό που είπες.

 

11 hours ago, UltraB said:

Εδώ η γειτόνισσα δεν είναι κολόχαρτο ρε συ, και εσύ μας λες για το ίντερνετ; Τι πράματα είναι αυτά;

 

Πήγε και αγόρασε 8άδα, τώρα έφυγε και τα 5 τα παράτησε στο σπίτι.

 

9 hours ago, Delijohn said:

εμείς σήμερα ψήσαμε στον κήπο.. 5 ελληνάρες να φωνάζουν κι όλοι μας κοιτούσαν σαν ufo.. τους πεθάναμε στη μυρωδιά, ψητό τσιτσί ρεεεε.. πήγαμε και δυο μπέργκερ "χάντ-μέιντ" στον τύπο στη ρεσεψιόν και δάκρυσε ο καημένος.. του βάλαμε κ τζατζικάκι φτιαγμένο από τα κορίτσια κ σαλάτα κ πατάτες... (δάκρυσε πριν πλησιάσει το τζατζίκι :p) πω πω λέει δεν το έχουν κάνει ξανά αυτό για μένα.. άδειασε πάλι το μυαλό για λίγο κ ξανά φόρα για περισσότερα ξενύχτια κ κόπους.. 

Πέτρο κουράγιο.. ειδικά οι πρώτες μέρες είναι τεστ αντοχής και νεύρων.. είναι μια ευκαιρία να εκτιμήσεις μετά περισσότερο όσα θα καταφέρεις ;)

 

 

Έεεεετσι!!! Τζατζίκι! Σκέφτομαι τους δικούς μου αρκετά, τώρα τελευταία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, wrong method said:

αφού εξαντλήσαμε όλους τους δυνατούς τρόπους σύνδεσης και φάγαμε κανένα 15λεπτο στο τηλέφωνο,μου αποκάλυψε ότι δεν το είχε στην πρίζα   :noexpression:

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος wrong method έγραψε:

αφού εξαντλήσαμε όλους τους δυνατούς τρόπους σύνδεσης και φάγαμε κανένα 15λεπτο στο τηλέφωνο,μου αποκάλυψε ότι δεν το είχε στην πρίζα   :noexpression:

 

 

Καλα σου κάνουνε :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Είχα χάσει τους γονείς μου από χθες.. βλέπω mail σήμερα από ένα φίλο τους, έμειναν οι δικοί σου χωρίς computer, πάρε να τους βοηθήσεις.

Παίρνω τηλ, έκανε συνεχείς διακοπές το ρεύμα από χθες.. 2 computer off και το internet έπεφτε κάθε 5 λεπτά.. 

Μετά από 2 ώρες στο τηλ (ευτυχώς έχω χαμηλή χρέωση όταν μιλάω με σταθερό ελλάδας), καταλήγουμε στα εξής:

α) το ένα computer κάνει boot με τα χίλια ζόρια και μένει κολλημένο με το που ανοίξει.. παίζει χτυπημένος σκληρός.. δεν παίρνει internet να μπω με vnc

β) το άλλο computer έχει χάσει την ασύρματη κάρτα του και δεν ενεργοποιείται με τίποτα, μα πήρε internet με καλώδιο

γ) το internet έχει πέσει από τα 18mbps στα 2-3 και κόβεται κάθε 2-3 λεπτά.. κλήση στο skype δεν στεριώνει ούτε με σκέτη φωνή.. 

δ) κάπως έτσι έφαγα το απόγευμά μου κι άκρη δεν έβγαλα.. 

ε) μαμώ τη δεη και τον οτε :wall::rant85:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ ωραιες ατακες μαγκες με κανατε και γελασα πολυ :):) Cosmote δουλευω στις πωλησεις το τι εχω ακουσει δεν λεγεται..... απο την ωρα κοινης ησυχιας μεχρι και το οτιδιποτε....ΤΕσπα εγω προσωπικα ζηταω συγνωμη οποιον ενοχλησα δν ειμαι Θρασυς και να Καλο σε κινητο οχι σε σταθερο ..... δν καλουμε συγκεκριμενα ατομα καλουμε οποιον μας πεταξει το συστημα αρα δν ξερουμε ποιον καλουμε πρωτον και δευτερον παντα καλο ειναι να ακους μια προσφορα αμα και εφοσον εχεις αναγκει αλλιως τραβα σε καταστηματα να τα πληρωνεις παραπανω..... Μην το παρετε προσωπικα οπως και εγω εδω και 1.5 χρονο δεν τα παιρνω....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν είχα ιντερνετ από τα ξημερώματα μέχρι 3-4 το απόγευμα. Πάω στη forthnet πληρώνω το λογαριασμό, λέω στη κοπέλα εκεί δεν έχω ιντερνετ κλπ ούτε τηλέφωνο. Μου λέει θα το δηλώσουμε βλάβη. Οπως γυρνούσα σπίτι βλέπω κοντά σπίτι μου να αλλάζει καφάο ο ΟΤΕ, λέω α γι αυτό δεν έχω ιντερνετ και τηλέφωνο, λες μιας και βάζουν νέο καφάο να μπει κανα vdsl επιτέλους; ( ήταν τα νέα καφάο ) Γυρνάω σπίτι, με τα πολλά δεν είχα ιντερνετ. Ούτε η γιαγιά μου στο κάτω όροφο που έχει ΟΤΕ. Εδώ κανονικά δεν έπρεπε να υπάρχει κάποια ενημέρωση από πλευράς ΟΤΕ ή forthnet; 

Τέλος πάντων έρχεται το ίντερνετ, με παίρνει τηλέφωνο η forthnet μετά απο μία ώρα, μου μίλησε ένας τύπος με λίγο υφάκι, και οκ οκ, μου άρχισε το ποίημα έχετε βάλει τα φιλτράκια κλπ " ναι λέω ολα τα φιλτράκια και 4 μοντεμ έχω και θέλω να μου πείτε για το πρόβλημα που συνέβηκε σήμερα αν ειχατε ενημερωθεί από τον ΟΤΕ ότι θα άλλαζαν καφάο κλπ" , μου τα μασούσε εκεί, δεν ήξερε καν. Του έκανα παράπονα ότι κάθε 2 εβδομάδες εκτός των άλλων προβλημάτων έχω αποσυνδέσεις και δε θεωρώ ότι τα 60  ευρώ που πληρώνω το 2μηνο  αξίζουν για 4 mbps. Του ζήτησα να μου εξηγήσει πώς γίνεται να έπιανα κάποτε 7 mbps και μέσα σε 7 χρόνια ( από το '09 ) η γραμμη να γίνεται χειρότερη. Λέω " έχετε κάνει παραποντιά και με συνδέσατε στο αστικό δίκτυο για να πάρετε τον πελάτη, ακόμα και να έπιανα 1 mbps " , δεν υπάρχει τρόπος να ελέγχονται οι γραμμές ώστε να μου λέγατε ότι θα είχα προβλήματα συγχρονισμού με την πάροδο του χρόνου; Λέει αν δεν μπει της εταιρείας μας σύνδεση δε μπορούμε να το δούμε.  Επίσης επειδή του μίλησα λίγο απότομα του ζήτησα και συγνώμη καθώς δεν του τα έψαλνα προσωπικά απλά θα ήθελα να μη με γράφουν στα τέτοια τους. Διαφορετικά την κάνω και πάω στον οτε που μου είχε κάνει πολύ καλή προσφορά. Καθόταν και με άκουγε, τώρα ξέρω ότι ίσως δεν φέρθηκα σωστά και τον έκανα τον άνθρωπο να με ακούσει τόση ώρα  αλλά δεν παλεύετε αυτή η κατάσταση με τις περισσότερες εταιρείες του χώρου. Δεν έχουν σεβασμό καθόλου στους πελάτες τους, εγώ αυτό καταλαβαίνω.

 

 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

30€/μηνα για 4mbps ιντερνετ; Τι λεει το "πακετο" ακριβως; Εδω με τα απεριοριστα και μπλαμπλαμπλα, (2play)  24.90€ ειναι . Εγω εχω προπληρωμενο με 15€ το μηνα για ενα χρονο (15*12 δλδ)  χωρις λεπτα σε σταθερα κλπ (αστικη χρεωση-απλα δε χρησιμοποιω το σταθερο). Το "εως 24mbps"  Εκει τι φαση; 30€ εχει η vdsl ρε φιλε

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.