Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

Αυτό που κάποια πράγματα στα pc φτιάχνονται μόνα τους με ξεπερνά.

Από χθες στη μία το πρωί, προσπαθώ να κάνω upgrade σε μερικούς σέρβερ. Μετά το upgrade όλα πήγαν κατά διαόλου.

Αργό response, ταχύτητες για κλάμματα, το storage να δουλεύει πιο αργά και από usb stick 10ετίας.

Μετά από 16 ώρες και ενώ κόντευα να κοιμηθώ πάνω στο πληκτρολόγιο, καταφέρνω να ξεκινήσω τουλάχιστον τα σημαντικά services της εταιρείας (mail, file server κτλ).

Λέω στο αφεντικό πως θα πάω να κοιμηθώ λίγο και θα συνεχίσω μετά. Ξυπνάω πριν λίγο και όλα δουλεύουν όχι απλά καλύτερα απ'ότι τα άφησα

αλλά και καλύτερα πριν τα upgrade.

I mean WTF?????

Άντε και καλή εβδομάδα να έχουμε.

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Δε χανεις τιποτα.

Εχω εναν pentium 4 prescott 12 χρονων με εναν Maxtor 200GB. Ενω ποσταρε, δεν ανοιγε με τιποτα. Εκανε restart. Ε λεω θα τα εφτυσε, λογικο ειναι. ΠΑω σημερα να το μελετησω το πραγμα, να δω αν μπορω να βρω τι φταιει (βρηκα ενα αλλο τροφοδοτικο που ειχα του 1821), οποτε το ανοιγω μια δοκιμαστικα πριν αλλαξω τροφοδοτικο, και ανοιξε. Βγαλε ακρη :hehe: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Του αδερφού μου το PC σπάνια όταν ανοίγει κάνει επανεκινήσεις χωρίς λόγο (πριν μπει Windows), άλλες πάλι δεν έχει σήμα στην οθόνη, σαν να είναι νεκρή η κάρτα.

Εε άντε βγάλε άκρη αφού όλα δουλεύουν ρολοί 9/10φορές... Μη το ψάχνεται, είναι στοιχιωμένα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΚAΛΗΜΕΡΕΣ - ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ και σήμερα είναι η 1η της Άνοιξης (Θάνε, σαν να μπαίνει η Άνοιξη...αναφέρεται σε κάποιον Θάνο και όχι "θα' ναι")

https://el.wikipedia.org/wiki/Ισημερία

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κλέψανε την μάνα μου σήμερα στην Αθήνα. Της βούτηξαν την τσάντα. Γυναίκα λεπτή ξανθιά, σύμφωνα με μια μαγαζάτορα εκεί, πιθανόν Ρουμάνα. Ότι εθνικότητας και αν είναι, ας μου επιτρέψουν οι admin, να πάει να γaμhθεί και αυτή και όλο της το σόι και τα 50 ευρώ που τσίμπησε να τα φάει σε ναρκωτικά και ότι άλλο μπορεί να την βλάψει.

Link to comment
Share on other sites

Στο δρόμο ή στο μετρό Γιάννη;

Πρόσφατα θεία μου μπήκε στο μετρό με την τσάντα της, βγήκε με την τσάντα της αλλά από κάτω ήταν κομμένη και φυσικά λείπανε τα πάντα από μέσα

Πήγα και την πήρα μιας και δεν είχαν μείνει ούτε λεφτά για ταξί, ούτε ταυτότητες κλπ και την πήγα σπίτι της.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.