Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

43 minutes ago, karmen1983 said:

Να πει καλημέρα στον @astrolabos ήθελε :p 

Σήμερα δεν λέμε καλημέρα στον @astrolabos γιατί είναι η μοναδική ημέρα που θα την κάνει αποδεκτή με χαρά (κι ας βρέχει).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία και όποιος μπορεί ας μου τη λύσει.

Γιατί στη πυγμαχία το ρίνγκ είναι υπερυψωμένο σε σχέση με τον κόσμο, νομίζω είναι το μοναδικό άθλημα που θεατές βλέπουν τον αγώνα από κάτω;

Link to comment
Share on other sites

Κτιριοδομικός κανονισμός, άρθρο 370 (Λεβητοστάσια)

 

Για να είναι δυνατός ο έλεγχος της στεγανότητας από όλες τις πλευρές της δεξαμενής πετρελαίου, ορίζονται ως ελάχιστες επιτρεπόμενες αποστάσεις των πλευρών της δεξαμενής από τους απέναντι τοίχους οι ακόλουθες: στην πίσω πλευρά 0,25 μέτρα, στις δύο πλαϊνές πλευρές 0,40 μέτρα, στον πυθμένα 0,10 μέτρα και αν έχει επιφάνεια μεγαλύτερη από 5 τετραγωνικά μέτρα, 0,20 μέτρα, στην πάνω πλευρά 1 μέτρο (για χρήση ανθρωποθυρίδας), στη μπροστινή πλευρά 0,70 μέτρα για δεξαμενή χωρητικότητας μέχρι 4 κμ και 1 μέτρο για χωρητικότητα μεγαλύτερη των 4 κμ.

 

:P:P:P:P

 

(το 99,99% των λεβητοστασίων δεν τα τηρεί)

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε συ @idonthave !! :T: 

 

Μια φορά στο ιντερνετ καφε που δουλευα πριν χρονια, ακουγα κατι νιαουρισματα απο το δωματιο του μπιλιαρδου, και προσπαθουσα να καταλαβω απο που στην ευχη ερχονται. 

Τελικα ειχε ενα κενο στην οροφη του κτιριου (δε ξερω που ακριβως βρισκοταν), και τα γατια ηταν μεσα στον....τοιχο!! 

Τα απεγκλωβισαμε αφου τον σκαψαμε. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.