Jump to content



Recommended Posts

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

3 minutes ago, Lazy Dog said:

Δεν εχει η μ@λ@κια

Κάνε πατέντα. Βρες καμιά μεταχείρω και πάρε βίδες και ελατήρια. Το σπείρωμα 99% θα είναι ίδιο.

Εγώ όταν πήγα από 2011 σε 2011-ν3, είχα θέμα με το block γιατί η παλιά είχε backplate, ενώ η καινούρια το έχει ενσωματωμένο στη μητρική, με αποτέλεσμα να μη φτάνουν οι βίδες να πιάσουν. Πήγα στο "Praktiker", βρήκα λίγο πιό μακρυές βίδες κι έπαιξε. Αφού σιγουρεύτηκα ότι ήταν όλα καλά, πήρα αυτές για μόνιμες:

http://www.ebay.ie/itm/121761959131?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=420755330250&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο μήνα, με παίρνουν κάθε μέρα, στο Ελληνικό τηλέφωνο, από ένα κινητό. Μάλλον εισπρακτική.

Το πήρα σήμερα μαζί μου στη δουλειά, ώστε να απαντήσω (δεν το κουβαλάω, απλά έβλεπα τις αναπάντητες το απόγευμα).

Το σηκώνω, μου λέει το μπλα-μπλά και της ζητάω να τα επαναλάβει.

¨Μάλιστα, είμαι η κα Τάδε, σας παίρνω από την εταιρία Μαςχρωστατε ΑΕ με αρθιμό μητρώου 666 και η κλήση μας καταγράφεται"

"Ευχαριστώ. Θα μου επιτρέψετε να ελέγξω τα στοιχεία στα μέσω INKA/EFPOLIS και θα με...."

κλικ. τουτ, τουτ, τουτ...

 

Για να καταλάβετε, τι αλήτες είναι...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος GriGaS έγραψε:

Με το γνωστό ύφασμα εμπιστοσύνης φιλικό στο δέρμα  : P

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Wizard! έγραψε:

Τον τελευταίο μήνα, με παίρνουν κάθε μέρα, στο Ελληνικό τηλέφωνο, από ένα κινητό. Μάλλον εισπρακτική.

Το πήρα σήμερα μαζί μου στη δουλειά, ώστε να απαντήσω (δεν το κουβαλάω, απλά έβλεπα τις αναπάντητες το απόγευμα).

Το σηκώνω, μου λέει το μπλα-μπλά και της ζητάω να τα επαναλάβει.

¨Μάλιστα, είμαι η κα Τάδε, σας παίρνω από την εταιρία Μαςχρωστατε ΑΕ με αρθιμό μητρώου 666 και η κλήση μας καταγράφεται"

"Ευχαριστώ. Θα μου επιτρέψετε να ελέγξω τα στοιχεία στα μέσω INKA/EFPOLIS και θα με...."

κλικ. τουτ, τουτ, τουτ...

 

Για να καταλάβετε, τι αλήτες είναι...

Δώσε τον αριθμό στο λαό του thelab

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, honda22 said:

Δώσε τον αριθμό στο λαό του thelab

Ένα κινητό είναι.

Δεν ξέρω αν μπορώ να τον δώσω δημοσίως (ειδικά που τους λέω "αλήτες" :p ), αλλά μπορείς να χρησιμοποιείς το whocallsme.gr για όλες τις ανάλογες περιπτώσεις. Καταχωρούν εισπρακτικές, διαφημιστικές, Phone/inet providers κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε με τον γείτονα (της παραδίπλα γειτονιάς στην ουσία όμως) που πάρκαρε στο πάρκινγκ μου; Εκτός του ότι πάρκαρε στο δικό μου (ξανά) την προηγούμενη εβδομάδα, τώρα έλειπε ο γείτονας δίπλα και έχει παρκάρει στο δικό του...

 

Πείτε μου ένα λόγο που το κάνει εφόσον έχει άπλετο χώρο να παρκάρει όπου αλλού θέλει. 

 

PS: Το πάρκινγκ του γείτονα δεν έχει κάποια ταμπέλα αλλά είναι ακριβώς έξω απ το σπίτι του, προέκταση. Το δικό μας έχει ταμπέλα (αν και δεν φαίνεται αρκετά αν έχουν παρκάρει οι υπόλοιποι της οικοδομής) αλλά παρόλα αυτά δεν παρκάρει κανείς άλλος παρά μόνο ο συγκεκριμένος. 

 

 

Α! Και δε το λέω με νεύρα και τέτοιο ύφος (αν και θα νευριάζω όταν έρθω σπίτι μου και δω ότι έχουν παρκάρει αλλά θα μου περάσει στο άψε σβήσε) αλλά σαν απορία γιατί το κάνει ο συγκεκριμένος τύπος αυτό το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη Ίσως τελικά ο τύπος είναι καβατζοτετοιος. Όπως αυτοί που καβατζωνουν αναπτήρες,στυλό κλπ. Αυτός έχει φετίχ με το πάρκινγκ

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αντώνη Ίσως τελικά ο τύπος είναι καβατζοτετοιος. Όπως αυτοί που καβατζωνουν αναπτήρες,στυλό κλπ. Αυτός έχει φετίχ με το πάρκινγκ

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το αυτοκίνητο είναι του πεθερού απ ότι έχω καταλάβει γιατί αυτός το οδηγούσε παλαιότερα. Αλλά μάλλον τώρα το παίρνει και ο γιος (δεν τον έχω δει να το οδηγάει, το εικάζω) και μάλλον αυτός παρκάρει. Ο οποίος γιος άμα τον δείτε... 35 φεύγα, σα μαστούρης μια ζωή, άσε...

 

Παλαιότερα που είχαμε λιγότερα αυτοκίνητα (σαν πολυκατοικία) πάρκαραν αβέρτα αρκετοί αλλά δε μας ενδιέφερε (δεν είναι πυλωτή ούτως ή άλλος, ούτε μέσα σε αυλή) γιατί δεν γέμιζε το πάρκινγκ. Τώρα όμως παρκάρει μόνο αυτός και αν παρκάρει κάποιος άλλος θα είναι από το δίπλα σπίτι ή κάποιος επισκέπτης της πολυκατοικίας ή του δίπλα σπιτιού.

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.