Jump to content



Recommended Posts

πριν 2 λεπτά, το μέλος deninho έγραψε:

Χθες, αγκινάρες με αρακά :hang:, με "αντάλλαγμα" μπέργκερ σήμερα. Σήμερα "τελικά θα φάμε τραχανά (:excl::excl::excl:), γιατί ξέχασα να κατεβάσω τον κιμά από την κατάψυξη". Πείτε μου, θα φταίω να πάω να πάρω σουβλάκια και να την αφήσω να φάει τραχανά;

download τον κιμά; :p 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

πριν 3 λεπτά, το μέλος deninho έγραψε:

Χθες, αγκινάρες με αρακά :hang:, με "αντάλλαγμα" μπέργκερ σήμερα. Σήμερα "τελικά θα φάμε τραχανά (:excl::excl::excl:), γιατί ξέχασα να κατεβάσω τον κιμά από την κατάψυξη". Πείτε μου, θα φταίω να πάω να πάρω σουβλάκια και να την αφήσω να φάει τραχανά;

Κοτα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

^

Συνδρομο Στοκχολμης κ έτσι?

Απλά μου κάνουν εντύπωση ορισμένα πράγματα. Είμαστε μια χώρα που βρέχεται από θάλασσα, και πολλοί δεν τρώνε ψάρι.

Το ίδιο ισχύει για πολλούς με λαχανικά και όσπρια. Υπάρχει κόσμος που δεν ξέρει τι είναι τα κουκιά/αγκινάρες/ψιλοφάσουλα/σπανακόριζο κα. Ξεχάσαμε τα παραδοσιακά μας τυριά όπως μυζήθρα, και η χωριάτικα κότα μας φαίνεται σκληρή.

Μπορεί να γερνάω και να παραξενεύω.... τι να πω. :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Διονύση έχω κόκκορα με παπαρδέλες σήμερα. Αν θες πέρασε μια βόλτα :p

 

Και συγκεντρωθείτε ε; Αυτά στο φαγητό θέμα όχι εδώ. Σας άφησα λίγο μόνους  σας και κάνατε off topic το off topic πάλι :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 49 λεπτά, το μέλος Lakisss έγραψε:

Απλά μου κάνουν εντύπωση ορισμένα πράγματα. Είμαστε μια χώρα που βρέχεται από θάλασσα, και πολλοί δεν τρώνε ψάρι.

Το ίδιο ισχύει για πολλούς με λαχανικά και όσπρια. Υπάρχει κόσμος που δεν ξέρει τι είναι τα κουκιά/αγκινάρες/ψιλοφάσουλα/σπανακόριζο κα. Ξεχάσαμε τα παραδοσιακά μας τυριά όπως μυζήθρα, και η χωριάτικα κότα μας φαίνεται σκληρή.

Μπορεί να γερνάω και να παραξενεύω.... τι να πω. :p

 

Ναι γιατι μεχρι πριν λιγο καιρό λεγαμε καλα θα παρουμε πχ. γαυρο να φαμε? Και ο κοΖμος τι θα πει; Οτι δεν εχουμε λεφτα??

Παρε ντελιβερι σουβλακκπιτσονι να ξερουν ολοι οτι εχουμε.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, deninho said:

Χθες, αγκινάρες με αρακά :hang:, με "αντάλλαγμα" μπέργκερ σήμερα. Σήμερα "τελικά θα φάμε τραχανά (:excl::excl::excl:), γιατί ξέχασα να κατεβάσω τον κιμά από την κατάψυξη". Πείτε μου, θα φταίω να πάω να πάρω σουβλάκια και να την αφήσω να φάει τραχανά;

 

Για ποιό λόγο έπρεπε να κατεβάσεις εσύ τον κιμά από την κατάψυξη, εφ' όσων, αν κατάλαβα καλά, υπάρχει γυναίκα στο σπίτι;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.