Jump to content



Recommended Posts

πριν 2 λεπτά, το μέλος kpetros έγραψε:

Μιας και λετε για ονειρα :p 

Εχετε κανενα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ονειρο που το βλεπετε μονο οταν πατε σε συγκεκριμενο μερος ?

 

Ειχα δει δυο φορες το ιδιο ονειρο οταν πηγα στο πατρικο μου. Φανταστικο ονειρο. Ειδα οτι μια ξαδερφη μου μπηκε στο παλιο μαγαζι τους (ανθοπωλειο), και πηρε μια σκουπα και πετουσε μεσα στην πολη σα μαγισσα. Τα εσπασε λεμε το ονειρο. Η καταληξη δε ξερω ποια ηταν , μαλλον ξυπνουσα καπου εκει.

 

Απο τα καλυτερα που εχω δει ηταν πως ο Λευκος Πυργος ηταν στο αεροδρομιο, ημουν για καφε καπου εκει διπλα, ενω στα 500μ γινοταν βομβαρδισμοι. Πραγματικα , πιο σουρεαλ πεθαινεις. 

 

Το καλυτερο ομως, ηταν οταν ειχα δει να παιζω μπασκετ με φιλους (τους μισους φυσικα δε τους ηξερα), οποτε καποια στιγμη ξεκολλαει το χερι ενος φιλου μου. Αυτος , χαλαρος, σκυβει, το παιρνει, το κολλαει , και συνεχιζει να παιζει μπασκετ. :hehe: Τελικα δε ξερω ποιος νικησε :p 

 

ΥΓ: @karmen1983 , μηπως να κανουμε κανα θεμα με ονειρα; :p 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 25,5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • astrolabos

    2261

  • PetrosD

    2039

  • HotPeanut

    1614

  • wrong method

    1495

6 hours ago, Lakisss said:

Ενός λεπτού σιγή για όλα τα βατραχάκια που πάτησα στο χθεσινοβραδινό ταξίδι για το χωριό....

 

Κανονικά ή από τα "άλλα" που πατάμε όταν έχουμε φάει φασόλια;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος PetrosD έγραψε:

 

Κανονικά ή από τα "άλλα" που πατάμε όταν έχουμε φάει φασόλια;

Είχε βρέξει και σε πολλά σημεία διέσχιζαν τον δρόμο κατά εκατοντάδες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! ! ! :)

Άντε και θα βγάλει και ήλιο, να πετάξουν οι αϊτοί να χαρούν τα παιδάκια, μικρά και "μεγάλα"" ! :D

Καλή σαρακοστή και τα θαλασσινά, με ρέγουλα !  (λέμε τώρα :hehe:

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , σημερα νομιζω αν και μικρο το ονειρο που θυμαμαι , πηρα τον ελεγχο πανευκολα .

Καναμε λεει κατι σαν παρτι σε μια αποθηκη , σαν αυτες τις μεγαλες που δειχνουν οι ταινιες που εχουν απλα μεγαλη μεσα . Ωσπου ξαφνικα καθομαστε να φαμε ολοι σε ενα μεγαλο τραπεζι πολυ μεγαλο σε μηκος , σογια και αγνωστοι , φυσικα δεν θυμαμαι ακριβος φατσες . 

Ισως φταιει που δεν ειμαι και πολυ fan αυτου του πραματος , αλλα για καποιο λογο με εκανε τοσο trigger που απλα σκεφτηκα "δεν παιζει να δεχτηκα κατι τετοιο εγω " 

 

εκεινη στιγμη ηταν που μου ηρθε 100% επιγνωση οτι ηταν ονειρο , οποτε λεω , "ρε μπας ?"  και αρχιζω να αιωρουμαι σιγα σιγα απο την καρεκλα μου , πεταω λιγο προς τα εξω , βαρεθηκα γρηγορα , γυρησα πισω στο τραπεζι , εφαγα μια μπουκια ταραμοσαλατα και με ξυπνησα για να παω να φαω μπουγατσα . 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites


 
εκεινη στιγμη ηταν που μου ηρθε 100% επιγνωση οτι ηταν ονειρο , οποτε λεω , "ρε μπας ?"  και αρχιζω να αιωρουμαι σιγα σιγα απο την καρεκλα μου , πεταω λιγο προς τα εξω , βαρεθηκα γρηγορα , γυρησα πισω στο τραπεζι , εφαγα μια μπουκια ταραμοσαλατα και με ξυπνησα για να παω να φαω μπουγατσα . 

Σωστόοοοος
Link to comment
Share on other sites

πριν 29 λεπτά, το μέλος karmen1983 έγραψε:

Μόλις ετοιμαζομαι να γυρισω σπίτι. 

Ξεσκιστήκαμε στα θαλασσινά btw Κατά τα άλλα περίοδος νηστείας ξεκινάει :p 

Κραταμε αποθεμα για την νηστεία :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα 2 χειροποίητες λαγάνες από μια συνταγή της Βέφας που ποστάρανε αλλού, και μόλις βγήκαν από το φούρνο, έφαγα, μαζί με λοέφελ-γκοργκοντζόλα και ζαμπόν κοτόπουλου, τόσο πολύ, που δεν έψησα τα ψάρια που είχα προγραμματίσει.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος wrong method έγραψε:

έφαγα ένα (1) καλαμαράκι και συνέχισα με μπριτζόλες  

νηστεία για τους θρησκόληπτους, Μαρίκα,αστροκατ παπαδάκις και μπισκότος ο εξαπτέρυγος  :p

Ψέμματα λες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος wrong method έγραψε:

έφαγα ένα (1) καλαμαράκι και συνέχισα με μπριτζόλες  

νηστεία για τους θρησκόληπτους, Μαρίκα,αστροκατ παπαδάκις και μπισκότος ο εξαπτέρυγος  :p

Ναι, και εμείς εδώ, ψάρια :p

 

S8yqJLo.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.