Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Τριχες κατσαρες,οποιος ανεβαινει πανω βολευει τους δικους του,παντα ετσι ητανε και παντα ετσι θα ειναι,και οι υπολοιποι μουγκα,οταν οι ιδιοι οι πολιτικοι παραδεχονται οτι εχουμε πελατειακο κρατος δεν προκειται να αλλαξει τιποτα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Hero,

 

Εαν αναφερθηκες σε μενα μου κανει χαρη να σκοτωθειται,δεν εχω καμια διαθεση να σας ηρεμησω απλα ο λαλακης ο εισαγομενος αν την δεις,δειτε εχει μεγαλες αληθειες που αναφερονται στην σημερινη κατασταση του ελληνα,ισως και ηταν λαθος timing να το ποσταρω ,αλλα δεν εχω καμια διαθεση να σας ηρεμησω,οτι πρεπει να ακουστει πρεπει να ακουστει και απο τους 2 χωρις χαιδεματα.

 

Ποτε μου δεν χαιδεψα αυτακια και ουτε θα χαιδεψω σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω τιποτα,και φιλος δεν ειμαι επειδη τυχαινει και γραφουμε στο ιδιο φορουμ,γι αυτο και σε ρωτησα αν αναφερθηκες σε μενα παιρνεις την παραπανω απαντηση που εγραψα αν οχι σου ζηταω συγνωμη που παρεξηγησα σε ποιον αναφεροσουν.

Link to comment
Share on other sites

Έλα. Ήρθα.

Να σου πω ρε Myralis. Στο post σου λες ότι ο Αδωνις βόλεψε καποιον (αυτο κατάλαβα από σενα). Και αυτός ο κάποιος ήταν οικοδομος (από τη φώτο του deninho). Και αυτός ο οικοδομος προσληφθηκε σε υπεύθυνη θέση (ξανά από την φώτο).

Δηλαδή αρχικά κατάλαβα ότι ένας οικοδομος μπήκε αναξιοκρατικα σε υπεύθυνη θέση.

Και μετά έρχεσαι και μου λες εσύ ότι αυτός που τον έβαλε ήταν ο Αδωνις (που να σου πω την αλήθεια, ήμουν έτοιμος να του γράψω μπινελικι).

Έτσι το κατάλαβα. Σορρυ που επαναλαμβάνομαι.

Απλά πριν συνεχίσω διάβασε το παρακάτω QUOTE και πες μου εσύ τι καταλαβαίνεις (με δικά σου λόγια). Αν θέλει κάποιος άλλος να μας πει τι κι εκείνος καταλαβαίνει, ελεύθερα. Όσο περισσότεροι, τόσο καλύτερα.

Deninho

Σορρυ ρε φίλε για το double post αλλά κάνε μου κι εσύ ένα paraphrasing που λένε και οι Άγγλοι.

Διάβασα το post σου (αφού απάντησα) και θέλω πολύ να μου πεις κι εσύ τι καταλαβαίνεις από το quote που έβαλα πιο πάνω

Δικό μου λάθος που είπα ότι το εκανε ο Άδωνης, έπρεπε να πω το ρουσφέτι που δεν είχε πρόβλημα ο Άδωνης. Αυτό ειναι το ενοχλητικό, η συμπεριφορά όταν πιάστηκε η ΝΔ στα πράσα. Αντί να πει "Σορρυ βλακεία" , λέει "Ναι, γιατί αλλιώς θα βάλει ο ΣΥΡΙΖΑ τους δικούς του." Δεν ΄χει λογική...

 

Για το σημείο που θες απάντηση, πως μπορεί ο ΣΥΡΙΖΑ να ξέρει όλο το σκηνικο και τις περιπτώσεις του άρθρου και το πόρισμα? Μια τροπολογία θα ηρθε που έλεγε για προσλήψεις, Ναι θα πει ο ΣΥΡΙΖΑ, τι θα πει?

Link to comment
Share on other sites

Γεωργιάδης: Όταν η γελοιότητα σου χτυπά την πόρτα

 

Ενδεικτική της κατάντιας στην οποία έχει οδηγήσει τη συντηρητική παράταξη η ακροδεξιά και φιλοχουντική αυλή του Α. Σαμαρά ήταν η ερώτηση που κατέθεσε ο Α. Γεωργιάδης για τον Λ.Λαζόπουλο.

Με ύφος αδιακόρευτης γεροντοκόρης το προβεβλημένο στέλεχος της ΝΔ επικαλείται ιστοσελίδες στο Ιντερνετ, τις οποίες δεν κατονομάζει, υποστηρίζοντας ότι ο Λάκης Λαζόπουλος “προέβη στην εκροή τεράστιου χρηματικού ποσού” στο εξωτερικό.

Το πολιτικό περιεχόμενο της ερώτησης βέβαια, το οποίο παραπέμπει σε ανακοινώσεις δικτατορικών καθεστώτων, είναι ότι ο Λαζόπουλος απεργάζεται, μέσω της πρόκλησης πολιτικής αστάθειας, την πολιτική χρεοκοπία της χώρας και την έξοδο της από τη ζώνη του ευρώ. και μάλιστα με ιδιοτελή κίνητρα.

Δεν έχουμε καμία πληροφορία εάν ο Λ.Λαζόπουλος έβγαλε ή δεν έβγαλε χρήματα από τη χώρα. Η συγκεκριμένη ερώτηση όμως, λόγων των “πηγών” που χρησιμοποιεί  αποτελεί προσβολή της διαδικασίας κοινοβουλευτικού ελέγχου.

Πριν από αρκετά χρόνια ο Ουμπέρτο Έκο περιέγραφε σε ένα από τα δοκίμιά του τη διαδικασία με την οποία άνθρωποι που στο παρελθόν αποτελούσαν τους “τρελούς του χωριού” σήμερα όχι μόνο δεν φοβούνται το διασυρμό αλλά τον επιδιώκουν μέσω των κυρίαρχων μέσων ενημέρωσης.

Μια ανθρωποφάγος τηλεοπτική κοινωνία ανέχεται τη συγκεκριμένη διαδικασία αυτοεξευτελισμού με την ίδια σκληρότητα με την οποία κλειστές κοινωνίες της υπαίθρου διαπόμπευαν τα διανοητικά καθυστερημένα μέλη τους.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δικό μου λάθος που είπα ότι το εκανε ο Άδωνης, έπρεπε να πω το ρουσφέτι που δεν είχε πρόβλημα ο Άδωνης. Αυτό ειναι το ενοχλητικό, η συμπεριφορά όταν πιάστηκε η ΝΔ στα πράσα. Αντί να πει "Σορρυ βλακεία" , λέει "Ναι, γιατί αλλιώς θα βάλει ο ΣΥΡΙΖΑ τους δικούς του." Δεν ΄χει λογική...

Για το σημείο που θες απάντηση, πως μπορεί ο ΣΥΡΙΖΑ να ξέρει όλο το σκηνικο και τις περιπτώσεις του άρθρου και το πόρισμα? Μια τροπολογία θα ηρθε που έλεγε για προσλήψεις, Ναι θα πει ο ΣΥΡΙΖΑ, τι θα πει?

Όχι να πει και να κάνει επανάσταση.

Πάντως η ειρωνεία ξέρεις ποια είναι? Ότι η Αδωναρα είναι από τους πρώτους που λέει "σορρυ λαθος" όταν κάτι πάει 100% στραβά. Κατά τα άλλα, είπα ότι δεν συμφωνώ ούτε με ρουσφέτια, ούτε με νεπωτισμους κτλ αλλά θεωρώ ότι είναι ένα μείζον κοινωνικό φαινόμενο στην Ελλάδα.

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Μου θύμησες τις γιαγιάδες που λένε "όφου όφου όφου τι παθαμε"

Θα σου πω ένα μυστικό. Τίποτα δεν παθαμε. Απλά ως συνήθως, όλοι ενδιαφέρονται για το ποιος είναι σε μια θέση πάρα για το τι συμβαίνει

Link to comment
Share on other sites

Αν την δουλειά του δημοσίου την δίνεις στον ιδιώτη με 500% κέρδος για αυτόν, κανένας προϋπολογισμός δεν θα στρώσει.

Διαφωνώ κάθετα..

Δεν θα την δίνεις σε ιδιώτη.. Θα την κάνει ιδιώτης ο οποίος δεν θα πληρώνεται από τον προϋπολογισμό. Άρα μια χαρά θα στρώσει ο προϋπολογισμός. Τώρα αν ο ιδιώτης από αυτή την δουλεία βγάζει υπερκέρδη τότε θα μυριστεί το κέρδος και άλλος ιδιώτης και θα μπει και αυτός στο παιχνίδι οπότε θα μειωθούν τα περιθώρια κέρδους και θα έρθει σε ισορροπία η αγορά (ελέυθερη αγορά). Αν κάποιος ιδιώτης γιγαντοθεί και δεν μπορεί κανείς να τον συναγωνιστεί στην αγορά τότε θα τον κανονίσουν οι antitrust νόμοι (AT&T, Microsoft, Google etc..)

Αυτά έχουν εφαρμοστεί με μεγάλη επιτυχία στο εξωτερικό εδώ και πολλές δεκαετίες. Αλλα κλασσικά η Ελλάδα είναι ακόμα στο 1960.

 

Πολύ καλό παράδειγμα η ΔΕΗ η οποία μας χρεώνει 2-3 φορές παραπάνω την ηλεκτρική ενέργεια σε σχέση με την τιμή της στις περισσότερες πολιτείες της Αμερικής.

Έγινε επεξεργασία από Eaglaras
Link to comment
Share on other sites

Μου θύμησες τις γιαγιάδες που λένε "όφου όφου όφου τι παθαμε"

Θα σου πω ένα μυστικό. Τίποτα δεν παθαμε. Απλά ως συνήθως, όλοι ενδιαφέρονται για το ποιος είναι σε μια θέση πάρα για το τι συμβαίνει

Το ότι δε μπορείς να καταλάβεις τι έχει συμβεί κι ειδικά στα εργασιακά είναι το πιο λυπηρό από όλα. Δε πειράζει, ο καθένας με τα δικά του στάνταρ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το πόσο μεγάλο ή μικρό είναι το κράτος. Στο land of free μπορεί να είναι μικρό αναλογικά. Στις χώρες της Σκανδιναβίας είναι μεγάλο αναλογικά.

Μόνο που στις "κρυοκωλες" χώρες υπάρχει ένα εξής χαρακτηριστικό. Η κουλτούρα και η νοοτροπία τους είναι τέτοια που δύσκολα θα αναμειχτουν κράτος με ιδιώτη ή εκκλησία με κράτος, κτλ.

Το point μου είναι ότι το αν είναι "καλύτερο" ένα μικρό ή μεγάλο κράτος, έχει σημασία σε ποια κοινωνία συνύπαρχει. Για την Ελλάδα κι εγώ είμαι υπέρ του μικρότερου ΚΑΙ αποτελεσματικοτερου κράτους.

Για αυτό ψηφίζουμε κομμουνισμο για να πάμε μπροστά στο μελλον

(/sarcasm)

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ κάθετα..

Δεν θα την δίνεις σε ιδιώτη.. Θα την κάνει ιδιώτης ο οποίος δεν θα πληρώνεται από τον προϋπολογισμό. Άρα μια χαρά θα στρώσει ο προϋπολογισμός. Τώρα αν ο ιδιώτης από αυτή την δουλεία βγάζει υπερκέρδη τότε θα μυριστεί το κέρδος και άλλος ιδιώτης και θα μπει και αυτός στο παιχνίδι οπότε θα μειωθούν τα περιθώρια κέρδους και θα έρθει σε ισορροπία η αγορά (ελέυθερη αγορά). Αν κάποιος ιδιώτης γιγαντοθεί και δεν μπορεί κανείς να τον συναγωνιστεί στην αγορά τότε θα τον κανονίσουν οι antitrust νόμοι (AT&T, Microsoft, Google etc..)

Αυτά έχουν εφαρμοστεί με μεγάλη επιτυχία στο εξωτερικό εδώ και πολλές δεκαετίες. Αλλα κλασσικά η Ελλάδα είναι ακόμα στο 1960.

 

Πολύ καλό παράδειγμα η ΔΕΗ η οποία μας χρεώνει 2-3 φορές παραπάνω την ηλεκτρική ενέργεια σε σχέση με την τιμή της στις περισσότερες πολιτείες της Αμερικής.

 

Να διαφωνήσεις, δεν έχω αντίρρηση, αλλά το πως γίνονται οι δουλειές μεταξύ δημοσίου και ιδιωτών στην Ελλάδα, πάνω κάτω όλοι πλέον το έχουμε υποψιαστεί. Τώρα το τι κάνουν εκτός συνόρων και δουλεύει, είναι καλό να το κοιτάμε και να παίρνουμε ιδέες, αλλά σε μια χώρα η οποία δεν μπορεί να επιβάλει έναν απλό νόμο για το κάπνισμα, λίγο δύσκολο να εφαρμοστούν οι ιδέες των έξω, μέσα. Άλλωστε πολλές καλές ιδέες των έξω, εδώ τις αντιμετωπίζουν με εξορκισμούς και θυμιάματα, διότι είναι επιταγές της τρόικας, θίγουν συμφέροντα και άρα είναι κακές.

Όσον αφορά την ΔΕΗ, έχει 2 δις χρέη και προφανώς δεν έχει στην κατοχή της πυρηνικά εργοστάσια, οπότε άτοπο το παράδειγμα της Αμερικής.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το ότι δε μπορείς να καταλάβεις τι έχει συμβεί κι ειδικά στα εργασιακά είναι το πιο λυπηρό από όλα. Δε πειράζει, ο καθένας με τα δικά του στάνταρ.

Αυτές οι εκφράσεις (πχ "το ότι δεν μπορείς να καταλαβεις") ειλικρινά με φέρνουν σε κατάσταση εκτακτου ανάγκης.

Να φανταστώ ότι θα μου μιλήσεις για μνημόνιο, λιτότητα, ύφεση και τα συναφή?

Εάν ναι, τότε τι σχέση έχει με το γεγονός ότι "ο καθένας βολεύει τους δικούς του"? Και τι σχέση έχει συγκεκριμένα με τον Άδωνη? (αυτό το τελευταίο το αναφέρω επειδή είπες "δεν γίνεται να είναι υπουργός αυτος", δηλαδή πήρα δεδομένο ότι επικεντρωθηκες στον συγκεκριμένο πολιτικό)

Να διαφωνήσεις, δεν έχω αντίρρηση, αλλά το πως γίνονται οι δουλειές μεταξύ δημοσίου και ιδιωτών στην Ελλάδα, πάνω κάτω όλοι πλέον το έχουμε υποψιαστεί. Τώρα το τι κάνουν εκτός συνόρων και δουλεύει, είναι καλό να το κοιτάμε και να παίρνουμε ιδέες, αλλά σε μια χώρα η οποία δεν μπορεί να επιβάλει έναν απλό νόμο για το κάπνισμα, λίγο δύσκολο να εφαρμοστούν οι ιδέες των έξω, μέσα. Άλλωστε πολλές καλές ιδέες των έξω, εδώ τις αντιμετωπίζουν με εξορκισμούς και θυμιάματα, διότι είναι επιταγές της τρόικας, θίγουν συμφέροντα και άρα είναι κακές.

Όσον αφορά την ΔΕΗ, έχει 2 δις χρέη και προφανώς δεν έχει στην κατοχή της πυρηνικά εργοστάσια, οπότε άτοπο το παράδειγμα της Αμερικής.

Η φάση ξέρεις ποια είναι, έτσι?

Ότι όλοι περιμένουν πχ τους Ρώσους για να τους χρηματοδοτησουν και τώρα έπεσε η αξία του Ρουβλι κατά 40% τρολολολολολ

Link to comment
Share on other sites

Η φάση ξέρεις ποια είναι, έτσι?

Ότι όλοι περιμένουν πχ τους Ρώσους για να τους χρηματοδοτησουν και τώρα έπεσε η αξία του Ρουβλι κατά 40% τρολολολολολ

 

Βρε και 40% πάνω να είχε πάει το Ρούβλι, ξέρεις τι θα τους πει ο Πούτιν

"Λεφτά δεν μπορώ να σας δώσω, έχω όμως καλή βότκα. Θέλετε μερικούς τόνους; Είναι και φτηνή, έχω βάλει και πλαφόν στην τιμή". 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι εκφράσεις (πχ "το ότι δεν μπορείς να καταλαβεις") ειλικρινά με φέρνουν σε κατάσταση εκτακτου ανάγκης.

Να φανταστώ ότι θα μου μιλήσεις για μνημόνιο, λιτότητα, ύφεση και τα συναφή?

Εάν ναι, τότε τι σχέση έχει με το γεγονός ότι "ο καθένας βολεύει τους δικούς του"? Και τι σχέση έχει συγκεκριμένα με τον Άδωνη? (αυτό το τελευταίο το αναφέρω επειδή είπες "δεν γίνεται να είναι υπουργός αυτος", δηλαδή πήρα δεδομένο ότι επικεντρωθηκες στον συγκεκριμένο πολιτικό)

 

Δε με ενδιαφέρει να σε πείσω για κάτι. Δεν πιάστηκα από το ότι "ο καθένας βολεύει τους δικούς του" αλλά οτι θεωρείς ότι ο Γεωργιάδης είναι καλός πολιτικός. Είναι τόσο αντιδιαμετρικά αντίθετες οι απόψεις μας που και σουαχίλι να μίλαγες την ίδια αντίδραση θα έπαιρνες. Η λιτότητα και η ύφεση είναι το λιγότερο, το ότι έχουν εκφυλίσει τους πολιτές αυτής της χώρας με ενδιαφέρει, το ότι έχουν καταστρέψει την υγεία και έχουν ξεφτιλίσει τον εργαζόμενο κόσμο σε πολίτη τρίτης κατηγορίας και του έχουν εξαφανίσει όλα τα δικαιώματα που έχουν κερδηθεί με αίμα. Αν εσύ θέλεις να πιστεύεις στην (ακρο-)δεξιά ΝΔ μαγκιά σου και καμάρι σου, μη περιμένεις όμως να σου πούμε κι ευχαριστώ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχεις βουλευτές να απειλούν άλλους βουλευτές και προληπτικά να τους αποκαλούν πουλημένους μην τυχόν και ξεγελαστούν και ψηφίσουν ΠτΔ και σοκαριστήκατε από ερώτηση στη Βουλή; Σιγά ρε παρθένες μη σκίσετε ξανά καλσόν.

Link to comment
Share on other sites

Δε με ενδιαφέρει να σε πείσω για κάτι. Δεν πιάστηκα από το ότι "ο καθένας βολεύει τους δικούς του" αλλά οτι θεωρείς ότι ο Γεωργιάδης είναι καλός πολιτικός. Είναι τόσο αντιδιαμετρικά αντίθετες οι απόψεις μας που και σουαχίλι να μίλαγες την ίδια αντίδραση θα έπαιρνες. Η λιτότητα και η ύφεση είναι το λιγότερο, το ότι έχουν εκφυλίσει τους πολιτές αυτής της χώρας με ενδιαφέρει, το ότι έχουν καταστρέψει την υγεία και έχουν ξεφτιλίσει τον εργαζόμενο κόσμο σε πολίτη τρίτης κατηγορίας και του έχουν εξαφανίσει όλα τα δικαιώματα που έχουν κερδηθεί με αίμα. Αν εσύ θέλεις να πιστεύεις στην (ακρο-)δεξιά ΝΔ μαγκιά σου και καμάρι σου, μη περιμένεις όμως να σου πούμε κι ευχαριστώ.

Ε δηλαδή δεν σε ενδιαφέρει το γεγονός που ο καθένας βολεύει τους δικούς σου. Δεν σε απασχολεί καθόλου ότι αυτού του είδους "lobbying" είναι ο γενικός κανόνας και ότι κάποιος για να πάρει μια θέση εργασίας πρέπει να γοητευσει τον εργοδότη αλλιώς όσο σωστά και να μπορεί να κάνει τη δουλειά, πρόσληψη δεν θα δει. Δεν σε ενδιαφέρει ότι αυτά τα φαινόμενα ρουσφετιου, νεπωτισμου, οικογενειοκρατιας, "μεσο" (και πολλές φορές ενάντια στην αξιοκρατία) όλα αυτά μεγαλώνουν το φαινόμενο της διαφθοράς. Αλλά σε ενδιαφέρει περισσότερο το να μην είναι ο εν λόγω πολιτικός στη βουλή. "Αυτός να μην είναι στη θέση αυτή, και όλα τα άλλα τα βρισκουμε" έτσι?

Ε περαστικά σου λοιπόν. συγγνώμη για την προσβολή, αλλά την αξιοκρατία και τον ορθολογισμο, ως αξίες τις χώρες πολύ ψηλά στον πυχη μου.

Αλλά μιας και πιάσαμε το θέμα υγείας. Ας μου πει κάποιος πόσο κοστίζουν τα φάρμακα στην Ελλάδα (ας πούμε ένα πακέτο αγχολυτικα). Εδώ Βρετανία έχω πάρει φάρμακα από δωρεάν (πριν 5ετια αυτό) μέχρι 5 ή 8 λίρες. Συνήθως δύο πακέτα, διάρκειας ένα ή δύο μήνες και αναφέρομαι σε αντιβιοτικα ή αγχολυτικα.

Ας μου πει κάποιος τι τιμές περίπου πληρώνει για φαρμακα στην Ελλάδα. Θυμάμαι περισσότερο από 5 χρόνια πριν, κάτι τιμές άνω των 15 ευρώ (μπορεί και 30 ευρώ το ένα πακέτο). Ας με διαβεβαίωσει κάποιος για τις τιμές που παίζουν τώρα στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Ε δηλαδή δεν σε ενδιαφέρει το γεγονός που ο καθένας βολεύει τους δικούς σου. Δεν σε απασχολεί καθόλου ότι αυτού του είδους "lobbying" είναι ο γενικός κανόνας και ότι κάποιος για να πάρει μια θέση εργασίας πρέπει να γοητευσει τον εργοδότη αλλιώς όσο σωστά και να μπορεί να κάνει τη δουλειά, πρόσληψη δεν θα δει. Δεν σε ενδιαφέρει ότι αυτά τα φαινόμενα ρουσφετιου, νεπωτισμου, οικογενειοκρατιας, "μεσο" (και πολλές φορές ενάντια στην αξιοκρατία) όλα αυτά μεγαλώνουν το φαινόμενο της διαφθοράς. Αλλά σε ενδιαφέρει περισσότερο το να μην είναι ο εν λόγω πολιτικός στη βουλή. "Αυτός να μην είναι στη θέση αυτή, και όλα τα άλλα τα βρισκουμε" έτσι?

Ε περαστικά σου λοιπόν. συγγνώμη για την προσβολή, αλλά την αξιοκρατία και τον ορθολογισμο, ως αξίες τις χώρες πολύ ψηλά στον πυχη μου.

Αλλά μιας και πιάσαμε το θέμα υγείας. Ας μου πει κάποιος πόσο κοστίζουν τα φάρμακα στην Ελλάδα (ας πούμε ένα πακέτο αγχολυτικα). Εδώ Βρετανία έχω πάρει φάρμακα από δωρεάν (πριν 5ετια αυτό) μέχρι 5 ή 8 λίρες. Συνήθως δύο πακέτα, διάρκειας ένα ή δύο μήνες και αναφέρομαι σε αντιβιοτικα ή αγχολυτικα.

Ας μου πει κάποιος τι τιμές περίπου πληρώνει για φαρμακα στην Ελλάδα. Θυμάμαι περισσότερο από 5 χρόνια πριν, κάτι τιμές άνω των 15 ευρώ (μπορεί και 30 ευρώ το ένα πακέτο). Ας με διαβεβαίωσει κάποιος για τις τιμές που παίζουν τώρα στην Ελλάδα.

Τι σχέση έχει το ένα με το άλλο και που είπα εγώ ότι μαρέσει το ρουσφετολοι; Ποιος έχει δημιουργήσει ρε φιλαράκι δηλαδή το πελατειακο κρατος τα τελευταία 40 χρόνια; Το ΚΚΕ μάλλον φταίει που δεν έχει γίνει κυβέρνηση. Όσο για τα άλλα που γράφεις, πες μας και που ηταν μισθοί και συντάξεις πριν 5 χρόνια, και πόσα νοσοκομεία ηταν ανοιχτα. Η επιλεκτική μνήμη είναι για τα παράθυρα των ειδήσεων, όχι εδώ μέσα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.