Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Μόνο όταν ο νεοέλληνας θα καταλάβει , ότι ο εχθρός δεν είναι έξω αλλά μέσα, ίσως σωθεί.

Αλλά με αυτά που ακούω και διαβάζω γύρω μου, δεν βλέπω σωτηρία.

 

Τόσα χρόνια ζούσαμε με δανεικά, φάγαμε ευρωπαικά δις σε μίζες, πληρώναμε κηφήνες στο δημόσιο, φοροδιαφεύγαμε, κλέβαμε το δημόσιο χρήμα σε κάθε ευκαιρία και τώρα έχουμε το θράσσος να ξαναζητάμε λεφτά. 

 

ΣΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΚΥΡΙΟΙ.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Με τόσες ώρες πρέπει να ξεφύλλισαν όλο το βιβλίο του κάμα σούτρα,και φτου κι από την αρχή.

Κι έχει κάτι νταβραντισμένους βόρειους εκεί μέσα....!!!

Τουλάχιστον να το ευχαριστήθηκε το παιδί...!! πάει στα κομμάτια...!!!!

Τώρα έρχεται η σειρά μας να το βιώσουμε και να το μάθουμε απ`έξω.

Καλή απόλαυση !!!

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει το κόλπο με το ΤΑΙΠΕΔ είναι ευθέως επέμβαση στα εσωτερικά σου και ξεπούλιμα της δημόσιας περιούσιας ανοικτά και φανερά.

Δεν νομίζω ότι θα υπάρξει βουλή που θα το ψηφίσει και θα ζήσει την επόμενη μέρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Myrali καταρχην ασε τους χαρακτηρισμους. Κατα δευτερον δε νομιζω κανεις εδω μεσα να ειπε οτι ο Σοιμπλε ειναι αθωα περιστερα. Ειναι ομως αυτος που ειναι πιο ισχυρος αυτη τη στιγμη και παρολα αυτα ειχε σχεδιο για καθε ενδεχομενο.

ο Αλεξης επειδη δεν ειχε σχεδιο απο οτι φανηκε καθεται τωρα και προσπαθει να σωσει οτι μπορει. Αν ειχε σχεδιο ή αν ειχε προσγειωθει απο την αρχη οτι δε μπορουμε τωρα σε αυτη τη κατασταση να παμε μονοι μας δε θα φταναμε εδω.

Αν το νεοφιλελές είναι τόσο βαρύς χαρακτηρισμός, περιμένω την ιδια αντίδραση όταν καποιος χρησιμοποιεί την λέξη κομμουνισταράς, ή τις λέξεις επαναστάτης και αριστερός με εμφανή ειρωνική διαθεση. Το διόρθωσα παραυτα.

Συμφωνω στα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Αν το νεοφιλελές είναι τόσο βαρύς χαρακτηρισμός, περιμένω την ιδια αντίδραση όταν καποιος χρησιμοποιεί την λέξη κομμουνισταράς, ή τις λέξεις επαναστάτης και αριστερός με εμφανή ειρωνική διαθεση. Το διόρθωσα παραυτα.

Συμφωνω στα υπόλοιπα.

Τα πράγματα ειναι τεταμενα. Εχουμε βαρεθει να ακουμε για τους μεν και για τους δε. Αν το ελεγες πριν 3 μηνες δε θα μου χτυπουσε καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Ακούγοντας τα μέτρα μέχρι και εμένα μου κάθισε ένας κόμπος στο λαιμό.

Ελπίζω το μέσο αγρόγιδο να καταλαβαίνει τώρα πόσο εθελοτυφλούσε (στην καλύτερη) όταν έλεγε για περήφανες διαπραγματεύσεις, για νίκες της δημοκρατίας σε δημοψηφίσματα, για εκβιασμούς με grexit κτλ.

Ελπίζω επίσης το μέσο αγρόγιδο να αντιλαμβάνεται πλέον ότι όταν μιλάγαμε για συνεννόηση και λύση εδώ και πολλούς μήνες ούτε Γερμανοτσολιάδες ήμασταν, ούτε εμάς μας σηκώνεται λιγότερο όταν ακούγαμε για Θερμοπύλες. Όταν λέγαμε ότι με τις εκλογές στην Ισπανία σε λίγους μήνες δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μας δώσουν όλα όσα ζητάμε και ότι έχοντας κατα νου το πρόσφατο δίδαγμα της Κυπρου θα καταλήξουμε να τους δώσουμε εμείς τελικά αυτό που αυτοί ζητάνε, τουτέστιν κwλο.

Και μια ερώτηση@ΓιαγκΤ,. ¨Εχεις πει κατα καιρούς για τον, που να μην τον βρει ζωντανό η Τρίτη, Γιάνη ότι είναι παντελονάτος και άτομο με σαγηνευτική προσωπικότητα (δε θυμάμαι το ακριβές επίθετο και βαριέμαι να τρέχω στο Δημοψήφισμα 1 για να το βρω. Θα ήθελα να ξέρω αν μετά τις τελευταίες εξελίξεις έχεις ακόμα την ίδια άποψη για αυτόν τον κύριο.

Έγινε επεξεργασία από LL_NEO
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Πολύ θα ήθελα να μάθω, την ζημία σε απόλυτους αριθμούς , που υπέστη η ελληνική οικονομία, αυτούς τους 5 μήνες με την κυβέρνηση που κατηγορεί ως "ταλιμπάν" τους δανειστές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπαρχει βαζελίνη σε μεγάλη συσκευασία ;

Βαρέλι ας πούμε ;

θα διατίθεται "χυμα" στο Lind συμφωνα με πληροφοριες.

Έγινε επεξεργασία από kuza
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το βάσικο που πρέπει να γίνει τώρα θα είναι να προετοιμαστούμε για Grexit και δικο μας νομισμα μετά το τέλος του καινούργιου προγράμματος.Δηλαδή 

σε 2-3 χρόνια να έχουμε ένα πλάνο. Όσο πιο γρήγορα το καταλάβουμε και το αποδεχτούμε αυτό τόσο καλύτερο.

Όσοι ονειρεύοντε πάλι Σαμαράδες και Στουρναρες καλύτερα να πάνε να κλάψουνε σε μια γωνιά.

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει το κόλπο με το ΤΑΙΠΕΔ είναι ευθέως επέμβαση στα εσωτερικά σου και ξεπούλιμα της δημόσιας περιούσιας ανοικτά και φανερά.

Δεν νομίζω ότι θα υπάρξει βουλή που θα το ψηφίσει και θα ζήσει την επόμενη μέρα.

Από αυτούς όλα τα περιμένω πλέον. Πίστευε κανείς την αλλαγή στη στάση του ΣΥΡΙΖΑ;

 

Οταν λέμε «όχι» εννοούμε «ναι»

Link to comment
Share on other sites


Το βάσικο που πρέπει να γίνει τώρα θα είναι να προετοιμαστούμε για Grexit και δικο μας νομισμα μετά το τέλος του καινούργιου προγράμματος.Δηλαδή
σε 2-3 χρόνια να έχουμε ένα πλάνο. Όσο πιο γρήγορα το καταλάβουμε και το αποδεχτούμε αυτό τόσο καλύτερο.
Όσοι ονειρεύοντε πάλι Σαμαράδες και Στουρναρες καλύτερα να πάνε να κλάψουνε σε μια γωνιά.

 

Αγαπητέ, η σημερινή οικονομία δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να σταθεί σε δικό της νόμισμα.

 

Η μόνη λύση , είναι να στρώσουμε τον κ@λο μας κάτω και επιτέλους να γίνουμε ευρωπαικό κράτος, ότι ακριβώς σημαίνει.  Τέρμα τα "τζοβόλα δώστα όλα" , τα "ζάπεια" , η "ελπίδα υπάρχει".

 

Είναι τέτοια η σαπίλα όμως, που θέλει βαθύ ξύσιμο, μέχρι να ματώσει. Το τελευταίο φοβάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Ακούγοντας τα μέτρα μέχρι και εμένα μου κάθισε ένας κόμπος στο λαιμό.

Ελπίζω το μέσο αγρόγιδο να καταλαβαίνει τώρα πόσο εθελοτυφλούσε (στην καλύτερη) όταν έλεγε για περήφανες διαπραγματεύσεις, για νίκες της δημοκρατίας σε δημοψηφίσματα, για εκβιασμούς με grexit κτλ.

Ελπίζω επίσης το μέσο αγρόγιδο να αντιλαμβάνεται πλέον ότι όταν μιλάγαμε για συνεννόηση και λύση εδώ και πολλούς μήνες ούτε Γερμανοτσολιάδες ήμασταν, ούτε εμάς μας σηκώνεται λιγότερο όταν ακούγαμε για Θερμοπύλες. Όταν λέγαμε ότι με τις εκλογές στην Ισπανία σε λίγους μήνες δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μας δώσουν όλα όσα ζητάμε και ότι έχοντας κατα νου το πρόσφατο δίδαγμα της Κυπρου θα καταλήξουμε να τους δώσουμε εμείς τελικά αυτό που αυτοί ζητάνε, τουτέστιν κwλο.

Και μια ερώτηση@ΓιαγκΤ,. ¨Εχεις πει κατα καιρούς για τον, που να μην τον βρει ζωντανό η Τρίτη, Γιάνη ότι είναι παντελονάτος και άτομο με σαγηνευτική προσωπικότητα (δε θυμάμαι το ακριβές επίθετο και βαριέμαι να τρέχω στο Δημοψήφισμα 1 για να το βρω. Θα ήθελα να ξέρω αν μετά τις τελευταίες εξελίξεις έχεις ακόμα την ίδια άποψη για αυτόν τον κύριο.

 

Φίλε μου,χωρίς να διαφωνώ σε τίποτα μαζι σου,οι χαρακτηρισμοί αγρόγιδα αυτή τουλάχιστον την στιγμή είναι εκτός τόπου και προ πάντων χρόνου.

Αγρόγιδα αυτή τη στιγμή είμαστε όλοι μαζί και ο κάθε ένας ξεχωριστά.Έτσι μας κατάντησαν,με την συγκατάθεσή μας.Κανένας δεν είναι άμοιρος ευθυνών.Ποιος μπορεί να απαντήσει με σιγουριά,τι κατάληξη θα υπήρχε με ένα δημοψήφισμα υπέρ του ναι.

Τώρα λοιπόν ότι έγινε,έγινε..Δεν γυρνάει πίσω το αυλάκι.

Όλοι μαζί και ενωμένοι πρέπει να ξεπεράσουμε και αυτή την κρίση.Και είναι πολύ δύσκολος ο δρόμος.

Ενωμένοι χωρίς διχόνοια τώρα.Αφού μας έλαχε να το ζήσουμε και αυτό,τουλάχιστον ας το ζήσουμε αγαπημένοι και μονοιασμένοι.Ο δρόμος είναι κοινός,και η καταστροφή του διπλανού μας σημαίνει και δική μας καταστροφή.

Έγινε επεξεργασία από venex58
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι το θέμα με τα 50 δις ενέχυρο είναι λόγω της κάκιστης εικόνας σε επίπεδο εφαρμογών που έδειξαν όλες οι κυβερνήσεις τη τελευταία πενταετία

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Τα 50 δις είναι επειδή δεν έχει συνέχεια αυτό εδώ το κράτος. Σου λέει, αυτοί θα πάρουν τα δις, θα καλύψουν τις ανάγκες τους, θα κάνουν εκλογές σε 6 μήνες και θα πρέπει μετά να συνεννοηθούμε με κάποιον άλλον Βαρουφάκη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.