Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Μπορείς να φερεις κάποιο παράδειγμα υποκρισίας της ή πότε εφερε εμπόδια χωρίς λόγο?

 

konstantopoulou_fun.jpg

 

Πολύ ευχαρίστως  :)

 

Υποκρισία είναι όταν κάνεις καψώνια για στέλεχος που θα προσλάβεις και τον

συνεντευξιάζεις για 9+ ώρες ως μέσο επιδειξης δύναμης.

Υποκρισία είναι να λες οτι σέβεσαι τους θεσμούς και να απευθύνεσαι

με κανένα σεβασμό σε υψηλόβαθμο αστυνομικό/δημοσιογράφο/ΔτΕ.

 

Εμπόδια άνευ λόγου όπως η τέλεση του καταστατικού στην πλέον κρίσιμη στιγμή την περασμένη Παρασκευή.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

konstantopoulou_fun.jpg

 

Πολύ ευχαρίστως  :)

 

Υποκρισία είναι όταν κάνεις καψώνια για στέλεχος που θα προσλάβεις και τον

συνεντευξιάζεις για 9+ ώρες ως μέσο επιδειξης δύναμης.

Υποκρισία είναι να λες οτι σέβεσαι τους θεσμούς και να απευθύνεσαι

με κανένα σεβασμό σε υψηλόβαθμο αστυνομικό/δημοσιογράφο/ΔτΕ.

 

Εμπόδια άνευ λόγου όπως η τέλεση του καταστατικού στην πλέον κρίσιμη στιγμή την περασμένη Παρασκευή.

Ώπα ΕΝΣΤΑΣΙΣ. Κανέναν σεβασμό σε δημοσιογράφους - τσιράκια των κομμάτων 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί έχω μπερδευτεί.Αυτά που ψηφίζονται αυτές τις μέρες είναι τα προαπαιτούμενα και το Σεπτέμβριο περιμένουμε καινούργια μέτρα?

 

 

Ναι , είναι για να δείξουμε καλή θέληση .....

 

Το μνημόνιο για να πάρουμε ρτα 85 δις€€ δεν έχει έρθει ακόμα στο τραπέζι ....

 

Ο Τσίπρας μας είπε πως κέρδισε 35 δις€ τα οποία όμως είναι του ΕΣΠΑ και δεν έχουν καμιά σχέση με την βοήθεια που ζηταμε .... Θα τα παίρναμε έτσι κι αλλιώς.

 

Εν τέλη δίνουμε γη για υποσχέσεις και φρούδες ελπίδες .....

 

Επιπλέον πάνε να κάνουν εκποίηση της δημόσιας περιουσίας ώστε να δημιουργήσουν αποθεματικό 50 δις€€ για αποπληρωμή του χρέους από τα οποία

 

1) Το 50% θα πηγαίνει για την αποπληρωμή

2) Το 25% για ανακεφαλαιοποίηση των τραπεζών (πάλι στους ίδιους δηλαδή)

3) Και το υπόλοιπο 25% για επενδήσεις ....

 

Θα πουλήσουμε μια δυνατή επειχείρηση δηλαδή ΚΟΨΟΧΡΟΝΙΑ (πρωτογενές χάσιμο χρημάτων) , θα πληρώσουμε μέρος του χρέους, τις τράπεζες που ανήκουν στην ΕΚΤ  και με τα ψίχουλα που θα μείνουν θα κάνουμε ανάπτυξη ..... Θα ανοίξουμε δηλαδή ένα περίπτερο  μια καθετέρια .....

Έγινε επεξεργασία από adpanos
Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ ευχαρίστως  :)

 

Υποκρισία είναι όταν κάνεις καψώνια για στέλεχος που θα προσλάβεις και τον

συνεντευξιάζεις για 9+ ώρες ως μέσο επιδειξης δύναμης.

Υποκρισία είναι να λες οτι σέβεσαι τους θεσμούς και να απευθύνεσαι

με κανένα σεβασμό σε υψηλόβαθμο αστυνομικό/δημοσιογράφο/ΔτΕ.

 

Εμπόδια άνευ λόγου όπως η τέλεση του καταστατικού στην πλέον κρίσιμη στιγμή την περασμένη Παρασκευή.

Δεν το ξέρω το πρώτο, αλλά δεν το καταλαβαίνω κιόλας, αν ειναι να προσλάβεις κάποιον, μπορείς να τον συνεντευξιάζεις όσο θες (ανάλογα πάντα και με την θεση που προορίζεται). 

 

Για το δευτερο, όταν σε προσβάλουν, μπορεις να μιλήσεις ανάλογα, όσων αφορά τους αστυνομικούς, μόνο κάτι δεξιά δημοσιευματα (βλέπε Πρωτο θέμα που τώρα τελευταία πετάει ψέματα επειδή οι δημοσιογράφοι δεν έχουν ιδέα με ρυθμούς πολυβόλου) έλεγαν ότι μίλησε άσχημα στους αστυνομικούς. Το ΔτΕ τι σημαίνει? 

 

Για το τρίτο, είσαι σοβαρός; Έτσι είναι το καταστατικό, έτσι πρέπει να γίνεται. Αν είναι να μην τηρείται το καταστατικό τότε δεν υπάρχει βάση για τίποτα απολύτως.

Link to comment
Share on other sites

Χαλάρωσε αυτό που σε ρώτησε αν δε το κατάλαβες, δεν είχε υπονοούμενο όπως είπε και αυτός. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΞΟΔΟΣ και το λέγανε ακόμα και αυτοί του ΣΥΡΙΖΑ που θέλανε δραχμή και ας γελούσαν τα μουστάκια τους. Ηταν ένα απλό και χαζό ερώτημα. Θες αυτή τη συμφωνία που πλέον δεν είναι στο τραπέζι ή δε τη θες. Και η απάντηση ήταν όχι δε τη θέλω. Αν ήθελες κάτι άλλο ή ήθελες ερώτημα ευρώ ή δραχμή να μη ψήφιζες μιας και δε σε αντιπροσώπευε το ερώτημα. Με όλη τη καλή διάθεση :)

 

 

 

Τι λες τώρα karmen , είναι σαν να μου λες εσύ, αγόρι μου θες να φάς φακές ή όχι ? Να σου απαντώ όχι .....

Τι νομίζεις ότι επειδή είπα όχι δεν θα ξαναφάω ποτέ ? 

 

Το όχι δίνει ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ ... και δεν είναι άλλη από την ΜΗ ψήφιση μνημονίων !! Συμπερασματικά αλλάζεις διεύθυνση και φορά και κοιτάς αντίθετα που είναι η απόκτηση δικού σου νομίσματος .... Μαθηματικά είναι και υπάρχουν 2 μόλις δρόμοι ....

 

Η συμφωνία που έφερε είναι ίδια και χειρότερη.

Συμπερασματικά ΔΕΝ έχει καμιά εξουσιοδότηση να την εφαρμόσει στον λαό , ο οποίος του είπε ένα ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟ  ΟΧΙ , αν και δεν του άρεσε όπως φαίνεται πλέον του Τσιπρα. Αυτό ήταν και είναι αυτό που ήθελε ο λαός.

 

Είμαι μαζόχας και θέλω ΑΤΑΚΤΗ χρεοκοπία .... Η τακτική χρεοκοποία είναι ΜΟΝΟ για να μπορέσει η Γερμανία και οι λοιποί να σκυλέψουν τον πλούτο της Ελλάδας.

Ο Τσίπρας πολύ όμορφα εξυπηρέτησε τα συμφέροντα των δανειστών, μιας και σε ένα μήνα με τις συμφωνίες Σαμαρά υποτίθεται πως θα βγαίναμε από την επιτήρηση και δεν θα είχαμε άλλα τέτοια θέματα ....(σκληρά μέτρα) ... Πάρε τώρα ένα τριετές ... για να μην σου μείνει τίποτα σαν περιουσιακό στοιχείο, έως ότου σε πετάξουν στην δραχμή ....

 

Αν κάποιος θέλει να ορθοποδίσεις κοιτάζει να σου δώσει  παραγωγικότητα. Όχι να σε γεμίσει πισττικές κάρτες ....

 

PS Χρειάζομαι νέο πληκτρολόγιο .... Τα μισά πλήκτρα τα έχουν παίξει ....

Έγινε επεξεργασία από adpanos
Link to comment
Share on other sites

Διάβασες τι έγραφε το ψηφοδέλτιο που έβαλες στη κάλπη ή όχι; Αυτό απάντησε μου.

 

 

Περι Ζωής. Πλέον που έχουμε πολλές εξελίξεις μπορείτε να ξαναδειτε τη συνέντευξη που έδωσε στη Σια και να κρίνετε :p

Link to comment
Share on other sites

Nα καταλάβω λίγο κάτι, θέλετε βουλευτές/υπουργούς/προέδρους που λένε ναι σε ότι τους πει ο αρχηγός ή τους θέλετε να σκέφτοντε μόνοι τους και να κάνουν ότι τους προστάζει η ηθική τους?

Ποιο είναι το πρόβλημα όλων εδώ με την Ζωή δεν το έχω καταλάβει, σχολαστική με τους κανονισμούς και τους νόμους της βουλής είναι. Ποιο πρήξιμο?

Επειδή δεν είμαι πλήρως ενημερωμένος για τα της Ζωής, έχει προσφέρει κάποια εύλογη ερμηνεία για την άρνησή της να κατέβει από την έδρα του Προέδρου μετά την αγόρευσή της ως βουλευτής το βράδι της ψηφοφορίας για το δημοψήφισμα? Διαφορετικά, είναι εύκολο να είσαι σχολαστικός μόνο με αυτά που κάνουν δύσκολη τη ζωή των άλλων...

Link to comment
Share on other sites

έχει προσφέρει κάποια εύλογη ερμηνεία για την άρνησή της να κατέβει από την έδρα του Προέδρου μετά την αγόρευσή της ως βουλευτής το βράδι της ψηφοφορίας για το δημοψήφισμα?

Είπε γιατί δεν κατέβηκε όταν συνεχίστηκε η διαδικασία. Τώρα το αν είναι ευλογη η όχι η ερμηνεία, είναι στον κάθε άνθρωπο πως θα το πάρει. Πρακτικά είπε ότι θέλησε να συνεχίσει να προεδρευει σαν ένδειξη σεβασμού στον αρχηγό της αξιωματικης αντιπολίτευσης.

 

Ε ρε γλέντια.. 

http://www.e-dromos.gr/dhlvsh-melwn-ths-ke-tou-syriza/

Link to comment
Share on other sites

 

Είμαι μαζόχας και θέλω ΑΤΑΚΤΗ χρεοκοπία .... Η τακτική χρεοκοποία είναι ΜΟΝΟ για να μπορέσει η Γερμανία και οι λοιποί να σκυλέψουν τον πλούτο της Ελλάδας.

Ο Τσίπρας πολύ όμορφα εξυπηρέτησε τα συμφέροντα των δανειστών, μιας και σε ένα μήνα με τις συμφωνίες Σαμαρά υποτίθεται πως θα βγαίναμε από την επιτήρηση και δεν θα είχαμε άλλα τέτοια θέματα ....(σκληρά μέτρα) ... Πάρε τώρα ένα τριετές ... για να μην σου μείνει τίποτα σαν περιουσιακό στοιχείο, έως ότου σε πετάξουν στην δραχμή ....

 

 

Συμφωνώ μαζί σου ότι το ΟΧΙ δεν τον εξουσιοδότησε για μια τέτοια συμφωνία.

Άλλωστε το ψηφοδέλτιο το έγραφε καθαρά ότι ήταν για την συμφωνία.

Ποια συμφωνία όμως?????

Εδώ είναι το θέμα!!!!!!!

Μας περιέγραψε ποτέ ποιά ήταν η προτεινόμενη συμφωνία από τους ετέρους ??/ γιατί εγώ δεν είδα και άκουσα ποτέ κάτι.Αόριστα λόγια,και για μια συμφωνία που υποτίθεται είχε λήξει.

Εχθές και κατόπιν εορτής μας είπε ότι τον Μάρτιο του είχαν προτείνει το Α,τον Απρίλιο το Β και ούτω καθ`εξής.

Να προσθέσω επίσης ότι : από αυτά που βγαίνουν στην επικαιρότητα,ούτε ο ίδιος δεν πίστευε ότι το αποτέλεσμά θα ήταν ΟΧΙ και με τόση διαφορά.

Το είχα γράψει εδώ στο ίδιο thread, αμέσως μετά την ανακοίνωση του δημοψηφίσματος, ότι μας έλεγε να ψηφίσουμε ΟΧΙ αλλά ήθελε να βγει το ΝΑΙ.

Αυτό τον βόλευε το ΝΑΙ αφού αυτός ήξερε εκ των προτέρων ποιές ήταν οι προτάσεις.Εμείς τις μάθαμε χθες.

Επίσης και πολύ σημαντικό ότι, την στιγμή που ο κόσμος ψήφιζε 61% Οχι για την συμφωνία,υπήρχε δημοσκόπηση που έλεγε 82% στην παραμονή στο ευρό.

Αυτά τα δυο μόνο στην Ελλάδα μπορούν να συμβαίνουν,και μόνο οι Έλληνες μπορούν να το εξηγήσουν.

Τώρα για την άτακτη χρεωκοπία που λες και θες,νομίζω και σε δικαιολογώ ότι είναι λόγια της παρούσης αγανακτισμένης στιγμής.Είμαι σίγουρος ότι όταν περάσουν μερικές μέρες θα δεις και θα καταλάβεις ότι ορθά δεν έπρεπε να γίνει αυτό με κανένα τρόπο.Τους λόγους τους χιλιοείπαμε σε προηγούμενα ποστ.Μην ξανά αναφερόμαστε στα ίδια.

Εχθές έγραψα ότι με την παρούσα κατάσταση μάλλον δεν θα έχουμε να πληρώσουμε το ίντερνετ να γράφουμε τον πόνο μας.

Με την άτακτη χρεωκοπία δεν θα χρειαζοταν να το σκεφτώ αυτό,μιας και σε λίγες μέρες δεν θα υπήρχαν εταιρίες παροχής ίντερνετ, μιας  και δεν θα μπορουσαν να επιβιώσουν αφού κανένας δεν θα τις πλήρωνε.Σε κρίση τέτοιου μεγέθους κοιτάς να επιβιώσεις με τα πιο απαραίτητα και όχι με το ίντερνετ.Απλό παράδειγμα αυτό και μην το πάρεις τις μετρητοίς ότι είναι  σημείο σύγκρισης για όλα.(ναι ξέρω ότι μπορούμε να ζήσουμε και χωρίς ίντερνετ.)

Γιαυτό ας αφήσουμε τις εν θερμώ ακραίες συζητήσεις,ας κοιτάξουμε πως θα τα βγάλουμε πέρα,κι έχουμε καιρό να τα αναλύσουμε ανάλογα με τις εξελίξεις.

Θα μου πεις και δικαιολογημένα:και αν οι εξελίξεις είναι ο άταφος μας ?? Μα εκεί,σε τάφο δεν είμαστε τόσο καιρό !! οι εξελίξεις θα δείξουν πόσο χώμα θα μας ρίξουν ώστε να μπορουμε να αναπνέουμε ανάλογα.

Έγινε επεξεργασία από venex58
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω το πρώτο, αλλά δεν το καταλαβαίνω κιόλας, αν ειναι να προσλάβεις κάποιον, μπορείς να τον συνεντευξιάζεις όσο θες (ανάλογα πάντα και με την θεση που προορίζεται). 

 

Για το δευτερο, όταν σε προσβάλουν, μπορεις να μιλήσεις ανάλογα, όσων αφορά τους αστυνομικούς, μόνο κάτι δεξιά δημοσιευματα (βλέπε Πρωτο θέμα που τώρα τελευταία πετάει ψέματα επειδή οι δημοσιογράφοι δεν έχουν ιδέα με ρυθμούς πολυβόλου) έλεγαν ότι μίλησε άσχημα στους αστυνομικούς. Το ΔτΕ τι σημαίνει? 

 

Για το τρίτο, είσαι σοβαρός; Έτσι είναι το καταστατικό, έτσι πρέπει να γίνεται. Αν είναι να μην τηρείται το καταστατικό τότε δεν υπάρχει βάση για τίποτα απολύτως.

 

Α) Κι ο σαδιστής κάτι τέτοιο λεει :hehe:

B) Ποιο πρώτο θέμα ρεεεει, video υπάρχει αναρτημένο.

     Που ακριβώς η Κοσιώνη προσέβαλλε την Ζωίτσα ? 

   ΔΤΕ = Διοικητής Τράπεζας Ελλάδος, Στουρνάρας.

Γ) Νομίζω οτι είμαι σοβαρός φίλτατε, αλλά δεν θυμάμαι να προβαίνω σε χαρακτηρισμούς προς το άτομο σου κι

    ας είσαι έντονα κομματικοποιημένος. Why all the hate ? :)

 

   Όταν η κυβέρνηση την άλλη μέρα έχει να πάει να διαπραγματευθεί εις μάκρον την βιωσιμότητα της χώρας (9 ώρες Σάββατο + 12 την Κυριακή)

  και την Παρασκευή τους κόβεις τον ύπνο ως άλλο ΕΠΛΧΙΑΣ στον στρατό,   είσαι τουλάχιστον επικίνδυνος.

 

Τα ανωτέρω είναι μόνο μερικά απο τα πολλά της ΠτΒ η οποία στον συντομότατο βίο της κατέληξε να δημιουργήσει

πολλές αντιπάθειες και καθόλου ουσία, ενώ σε περιστάσεις έχει αποδειχθεί και επικίνδυνη για την ομαλή διεξαγωγή

σοβαρών διαδικασιών για την Ελλάδα.

 

Προς τι τόση υποστήριξη βρε παλικάρι ? Το ίδιο σου το κόμμα την αδειάζει πλέον

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Διάβασες τι έγραφε το ψηφοδέλτιο που έβαλες στη κάλπη ή όχι; Αυτό απάντησε μου.

 

Το φυλλάδιο έλεγε αν ο λαός εγκρίνει ή απορρίπτει μια συγκεκριμένη πρόταση των δανειστών. Την απέρριψε που σημαίνει ότι δεν δέχεται την ίδια ή και χειρότερη πρόταση(κοινή λογική). Σε κάλυψα;

 

http://www.avgi.gr/article/5672602/apo-ton-oie-xairetizoun-to-dimopsifisma

Δες και τί έγραψαν δύο εμπειρογνώμονες του ΟΗΕ μετά το δημοψήφισμα:

 

"Οι ανεξάρτητοι εμπειρογνώμονες των Ηνωμένων Εθνών για την προώθηση μιας δημοκρατικής και δίκαιης διεθνούς τάξης πραγμάτων, ο Alfred de Zayas, και για τα ανθρώπινα δικαιώματα και τη διεθνή αλληλεγγύη, Βιρτζίνια Ντάνταν, τόνισαν ότι διακινδυνεύονται πολλά περισσότερα από τις υποχρεώσεις αποπληρωμής του χρέους, επαναλαμβάνοντας μια προειδοποίηση που εκδόθηκε νωρίτερα αυτό το μήνα από τον Ανεξάρτητο Εμπειρογνώμονα των Ηνωμένων Εθνών για το εξωτερικό χρέος και τα ανθρώπινα δικαιώματα, Juan Pablo Bohoslavsky....

 

Κανείς δεν μπορεί να περιμένει ο πρωθυπουργός της Ελλάδας να παραιτηθεί από τις δεσμεύσεις που ανέλαβε προς τους ανθρώπους που τον εξέλεξαν με σαφή εντολή να διαπραγματευτεί μια δίκαιη λύση που δεν διαλύσει την Ελληνική Δημοκρατία και να οδηγήσει σε περαιτέρω αύξηση της ανεργίας και την κοινωνική εξαθλίωση.....

 

Το άρθρο 103 του Χάρτη των Ηνωμένων Εθνών ορίζει ότι οι διατάξεις του Χάρτη υπερισχύουν όλων των άλλων συνθηκών, ως εκ τούτου καμία συνθήκη ή συμφωνία δανείου μπορεί να υποχρεώσει μια χώρα να παραβιάζει τις πολιτικές, πολιτιστικές, οικονομικές, πολιτικών και κοινωνικών δικαιωμάτων του πληθυσμού της, ούτε μπορεί μια σύμβαση δανείου να ακυρώσει την κυριαρχία ενός κράτους. Οποιαδήποτε συμφωνία που θα απαιτούσε μια τέτοια παραβίαση των ανθρωπίνων δικαιωμάτων και του διεθνούς εθιμικού δικαίου είναι contra bonos mores και συνεπώς άκυρη, σύμφωνα με το άρθ. 53 της Σύμβασης της Βιέννης για το Δίκαιο των Συνθηκών.

 

 

Δεν μπορεί κανένας δοτός πρωθυπουργός να υπογράφει δανειακές συμβάσεις οι οποίες παραβιάζουν κυριαρχικά και ανθρώπινα δικαιώματα τα οποία προστατεύονται από το διεθνές δίκαιο. Αυτές είναι θεωρίες του LL_NEO περί συνέχειας του κράτους. [Τουτέστιν, οι επόμενες κυβερνήσεις είναι υποχρεωμένες να ακολουθήσουν ό,τι φρικαλεότητα ψήφισαν οι προηγούμενοι.]

Το δίκαιο των Ηνωμένων Εθνών μας δίνει πατήματα να προστατευτούμε, πόσω μάλλον όταν οι ίδιοι οι δανειστές μιλούν επίσημα(όπως τόνισε και ο Μαριάς) για ανθρωπιστική κρίση στην Ελλάδα.

 

Αν λοιπόν Αγάπη δεις και ανοικτό πραξικόπημα στην Ελλάδα για να τηρηθούν τα μνημόνια και να ψοφήσουν όλοι οι γείτονες πλην κάποιων έξυπνων "πατριωτών" με καλοταϊσμένες κατσίκες μην εκπλαγείς καθόλου. Θα είναι για το καλό της κατσίκας, ε της χώρας ήθελα να πω.

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.