Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

Δεν ψηφίζουμε τίποτα, δεν καιγόμαστε, τα εναλλακτικά σχέδιά μας είναι για γέλια,  στηρίζουμε τον πρωθυπουργό, δεν αφήνουμε την καρέκλα.  

Κοινώς είμαστε άεργοι συνδικαλιστές χείριστου τύπου. 

Λες και δεν ήξεραν ότι δεν γίνεται να είσαι στην  ΕΕ και να σκίζεις μνημόνια. 

Λαφαζάνης και σία η άλλοι όψη του νομίσματος των Σαμαροβενιζέλων. . &- 

 

 

Όσο αναφορά τον κόσμο

Τόσοι πολλοί ρε παιδί μου ενάντια των τραπεζών της Ευρώπης της ΕΕ του Ευρώ και το ΚΚΕ παίρνει αυτά τα ποσοστά? 

Ναι μεν αλλά δεν υπάρχει, και φυγόπονος και μάγκας? Ε όχι ρε φίλε...δεν γίνεται. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο του πρωθυπουργου στον Προεδρο τηε Δημοκρατιας με βαζει σε σκεψεις. Ισως τελικα οσοι ειστε υπερ της δραχμης να τη δειτε συντομα. Να τη δουμε δλδ.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Οργιάζει η φημολογία στους διαδρόμους της Βουλής, περί πολιτικών εξελίξεων όσο πλησιάζει η ώρα της ονομαστικής ψηφοφορίας για το κυβερνητικό νομοσχέδιο που περιέχει την πρόταση των θεσμών.

Η απουσία των Α.Τσίπρα- Ε.Μειμαράκη ερμηνεύεται ως …προάγγελος δημιουργίας κυβέρνησης ειδικού σκοπού στην οποία εμπλέκεται και η τηλεφωνική επικοινωνια Α.Τσίπρα – Στ. Θεωδοράκη η οποία δεν έχει διαψευσθεί από κυβερνητικές πηγές. Σε κύκλους προσκείμενους στον πρωθυπουργό αποδίδεται η έκφραση «όλα είναι ανοιχτά», ενώ γίνεται λόγος και για παραίτηση του Α.Τσίπρα σε περίπτωση που αμφισβητηθεί ευρύτατα από την κοινοβουλευτική ομάδα του ΣΥΡΙΖΑ.

Πάντως βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ, προσκείμενοι στους λεγόμενους «διαφωνούντες» υποστηρίζουν ότι ο σχετικός θόρυβος στοχεύει στον περιορισμό των απωλειών στην φηφοφορία.  

 

Αν κάνει κυβέρνηση με ΝΔ και Ποτάμι ούτε που να τους φτύσω πλέον. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνει κυβέρνηση με ΝΔ και Ποτάμι ούτε που να τους φτύσω πλέον. 

Μα του έχουν γυρίσει την πλάτη όλοι.

Δεν έχει άλλη επιλογή αν θέλει να ψηφιστεί το καινούργιο μας δώρο και να μη γίνουν εκλογές.

Link to comment
Share on other sites

Και η ιδια φημολογια ελεγε οτι δε θα μιλησουν οι αρχηγοι για να παει πιο γρηγορα η διαδικασία. Δε το ειδα :p και ο ποταμης ειπε οτι θα ειναι χρησιμη αντιπολιτευση. Αντε να δουμε τι θα δουμε αποψε. Εβαλα και μια ρακή καλου κακου :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όσο αναφορά τον κόσμο

Τόσοι πολλοί ρε παιδί μου ενάντια των τραπεζών της Ευρώπης της ΕΕ του Ευρώ και το ΚΚΕ παίρνει αυτά τα ποσοστά? 

Ναι μεν αλλά δεν υπάρχει, και φυγόπονος και μάγκας? Ε όχι ρε φίλε...δεν γίνεται. 

 

Δραχμή=Κομμουνισμός ?????????????

Και που να αρχίσει το δεύτερο μνημόνιο. Εκεί θα τρελαθεί τελείως ο κόσμος.

Το τηλεφωνο του πρωθυπουργου στον Προεδρο τηε Δημοκρατιας με βαζει σε σκεψεις. Ισως τελικα οσοι ειστε υπερ της δραχμης να τη δειτε συντομα. Να τη δουμε δλδ.

Αν πας σε IOU κατ' εντολήν δανειστών τότε θα καταλάβεις το νόημα της προφητείας "Θα είναι σαν να είσαι στο ευρώ, αλλά δεν θα είσαι στο ευρώ."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το ποστάρω ακριβώς όπως μου το έστειλε φίλος. Δεν ξέρω ποιός το έγραψε.

Συμφωνώ απόλυτα λομως με αυτά που λέει και θα πρόσθετα το 'να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα' και το 'στα παπάκια μου - εγώ έχω καβάτζα και θα τη βγάλω καθαρή'.

 

11709230_873523852726494_876896376007739

 

Το μόνο που μπορούμε να αλλάξουμε και είναι στο χέρι μας, είναι η δική μας νοοτροπία. ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.

Οτιδήποτε άλλο και να γίνει (ακόμα και να μας χαρίσουν 15 τρις) κάποια στιγμή θα ξαναφτάσουμε εδώ λόγω νοοτροπίας.

Το κακό είναι ότι όσο το δάκτυλο (για να μην πω τίποτε άλλο) δεν φτάνει στον οισοφάγο μας (από την άλλη μεριά) αρνούμαστε να αλλάξουμε.

Ναι μεν η νοοτροπία καλλιεργήθηκε από τα κανάλια και τους πολιτικούς μας (και τη δεχθήκαμε γιατί μας βόλευε), αλλά δεν υπάρχει καμμία μα καμμία περίπτωση κάποιος από τους 2 παραπάνω να μας την επαναφέρει σε σωστότερο δρόμο (εκτός και αν αυτό συμβαδίσει με τα συμφέροντά τους - πράγμα δύσκολο).

Οπότε αντί να κλαιγόμαστε ασταμάτητα, ας κοιτάξουμε τα δικά μας λάθη και να τα διορθώσουμε όσο μπορούμε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδικη χαρα η Βουλη... Μιλαει ο μπουμπουκακος μου , το πουλεν μου , αυτος που τα εφαγα μαζι του :p

Ελπιζω να εχεις καλυτερο μεταβολισμό και να μην εγινες ετσι :p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για να ξελαμπικάρουμε λίγο καθώς δείχνει οτι θα κρατήσει η ιστορία απόψε ας κάνω και λίγο μαύρο χιούμορ.

 

Για μένα το μόνο θετικό από όλο αυτό το σκηνικό (ευρώ/δραχμή, εντός ΕΕ/εκτός ΕΕ) είναι η πιθανότητα να σηκωθεί να φύγει ένα μεγάλο μέρος μεταναστών/λαθρομεταναστών καθώς πλέον η Ελλάδα θα είναι στην κατάσταση από την οποία αποφάσισαν να ξεφύγουν και να καταστεί η Ελλάδα μή επιθυμητός προορισμός τους μελλοντικά.

 

Τώρα αν αρχίσουμε να φεύγουμε και εμείς μαζί τους είναι άλλο καπέλο. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο Ζαν-Κλοντ είναι θεούλης:

http://www.nooz.gr/economy/prasino-fos-sto-programma-ependiseon-35-dis-gia-tin-ellada

 

Ανακοινώνει περιχαρής ότι πράγματι ισχύει το ΕΣΠΑ 2014-2020, αλλά το μπλέκει στη συζήτηση για το μνημόνιο σαν να μας κάνει χάρη :). Επίσης, για να χαρούμε κι εμείς, λέει και το άλλο πετυχημένο:

 

Η Ελλάδα έχει ήδη λάβει περισσότερη διεθνή χρηματοδότηση από όση έλαβε ολόκληρη η Ευρώπη από το Σχέδιο Μάρσαλ των ΗΠΑ μετά τον Δεύτερο Παγκόσμιο Πόλεμο.

Επειδή κάνοντας τις πράξεις δε μου βγαίνει, μάλλον εννοεί χωρίς να υπολογίσουμε την επίδραση του πληθωρισμού στα ποσά του σχεδίου Μάρσαλ, ενώ μάλλον συνυπολογίζει και τα χρήματα που μπήκαν-βγήκαν για να ξεπληρώσουμε δάνεια, χωρίς να περάσουν καν τα σύνορα της Ελλάδας.

 

Δε μπορώ άλλους πολιτικούς...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολυβόλο η Κωνσταντοπούλου. Ευχαρίστησε τον ΟΗΕ και όλους εκείνους(τους ξένους) που μίλησαν για πραξικόπημα και παράνομα μνημόνια.

 

Από κάτω τα καλοταϊσμένα σκυλιά έβγαζαν άναρθρες κραυγές μόλις ανέβηκε να μιλήσει.

Πριν από Κωνσταντοπούλου κάτι για "βράχια" και "Ευρώπη uber alles" από ένα απολίθωμα του ΠΑΣΟΚ.

Έγινε επεξεργασία από Petrossortep
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πλάκα δεν έχει αυτό; Όταν οι απέξω λένε πράγματα που δεν της αρέσουν παρεμβαίνουν στην δημοκρατία. Όταν λένε πράγματα που της αρέσουν τους ευχαριστεί δημόσια στην εισαγωγή της και από το βήμα της βουλής.

 

Πάντως πολύ μου άρεσε η ομιλία της. Αλέξη σε μαχαιρώνω πισώπλατα αλλά επειδή προσπαθώ να σε σώσω. Για το καλό σου βρε κουτό.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Δε το ειχα πει? Το ειχα! Ζουμε ενα θεατρο του παραλογου. Πειτε στο παιδι να κανει απεργία πεινας γιατι δε προλαβαινω να του το πω απο κοντα οταν κατεβω Κρητη.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.