Jump to content



Χρεοκοπία Ελλάδος v2.0


astrolabos

Recommended Posts

ειδα και αυτο το βιντεο μολις τωρα  

 

 

πραγματικα η ομιλια της ειναι συγκλονιστικη, που να ειχε και καλυτερη ευφραδεια λογου  (μεγαλωμενη στο εξωτερικο να υποθεσω ?) 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μπορώ να δικαιολογήσω το μεγαλύτερο μέρος του εκλογικού σώματος για τις επιλογές του γιατί προφανώς όλοι κοιτάνε το συμφέρον τους. Εσείς από την άλλη θεωρείτε ότι όσοι ψήφισαν τα "παράσιτα" το έκαναν γιατί τους έπιασαν κότσο.

 

Μιά φράση υπεραρκετή να εξηγήσει το χάλι εις το οποίο έχουμε περιέλθει, και τελικώς μας αξίζει 110%.

 

Το κράτος είναι δηλαδή καλό, μόνο όταν εξυπηρετεί το δικό μας συμφέρον, άσχετα αν πλήττει (και καμμία φορά, ακόμα καλύτερα να πλήττει) τον πλησίον μας.

 

αμ έτσι δεν στήνεται κράτος ...

Link to comment
Share on other sites

 

google.com -> "site:avgi.gr "Ο "ύποπτος" ρόλος της κ. Παναρίτη..."", πρώτο αποτέλεσμα. Δε λειτουργεί. Όντως το διέγραψαν. Κάτσε να ανοίξουμε κάποιο άλλο από αυτά. Δεν ανοίγει. WTF? www.avgi.gr, ανοίγει. Κάποιο τυχαίο άρθρο, ανοίγει. Χμ.... Έχει αλλάξει πλατφόρμα, και δεν υπάρχει redirect. Πάμε με αναζήτηση εντός του αυγή.τζιαρ. Μας έχουν δώσει την ημερομηνία, βάζουμε ημερομηνία στην αναζήτηση, βάζουμε και λέξη κλειδί Παναρίτη, και βουαλά: http://www.avgi.gr/article/5310094/o-upoptos-rolos-tis-k-panariti-

 

Τεσπα, το συγκεκριμένο τουλάχιστον, δεν έχει διαγραφεί.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Οπότε το άρθρο υπάρχει στο... υπόγειο για παν ενδεχόμενο (μπλα μπλα φασαρία, να κύριοι εκεί είναι, είστε συκοφάντες, δεν σβήνουμε άρθρα μας, μπλα μπλα), αλλά πλέον δεν υπάρχει στην βιτρίνα να το δει ο κόσμος;

Link to comment
Share on other sites

εεεεμ... μπες στο αυγη.τζιαρ και γράψε στο searchbox παναρίτη. 7ο αποτέλεσμα. Να το βάλουν κεντρική γιατί ξαφνικά σας έπιασε ο πόνος να βρείτε ένα άρθρο 3ετίας και δε σας ανοίγει στο παλιό λινκ, που δείχνει σε μια πλατφόρμα που δεν υπάρχει; κοίτα που καταντήσαμε, να δικαιολογούμε ένα μμε...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

έχουμε ένα μάθημα στη σχολή μου ψιλομούφα αλλά μαθαίνει κάποια πράματα...αλληλεπίδραση ανθρώπου μηχανής λέγεται

 

στοχος: θέλω να διαβάσω το άρθρο της αυγής για την κ.Παναρίτη:

1) Μπαίνω στο www.avgi.gr

2) Εντοπίζω το κουτάκι αναζήτηση και πληκτρολογώ Παναρίτη, και πατάω ENTER

3) Το 7ο αποτέλεσμα είναι το άρθο του 2012 που έψαχνα . (είναι 7ο γιατι τα αποτελεσματα εμφανίζονται ανα ημερομηνία)

 

edit

με πρόλαβε ο απάνω :p

 

συμπέρασμα: Οι θεωρίες συνομοσίας δεν έχουν τελειωμο σε αυτή τη χώρα

Έγινε επεξεργασία από 3likos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολλά θα διαγράψουν τώρα.

Αλλά τι να πεις για μια εφημερίδα της οποίας ο διευθυντής βγήκε με την μία βουλευτής; Αυτό είναι που λένε ελευθερία τύπου.

Όπως σου είπαν, τίποτα δεν διεγραψαν, αλλά μου αρέσει που όλα τα θεωρείς δεδομένα.

Όσο για τον Φίλη, που είναι το πρόβλημα και που κολλάει η ελευθερία του τύπου;

Έγινε επεξεργασία από Myralis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εεεεμ... μπες στο αυγη.τζιαρ και γράψε στο searchbox παναρίτη. 7ο αποτέλεσμα. Να το βάλουν κεντρική γιατί ξαφνικά σας έπιασε ο πόνος να βρείτε ένα άρθρο 3ετίας και δε σας ανοίγει στο παλιό λινκ, που δείχνει σε μια πλατφόρμα που δεν υπάρχει; κοίτα που καταντήσαμε, να δικαιολογούμε ένα μμε...

Εσύ το δικαιολογείς όχι εγώ. :p

Αν όμως ήταν π.χ. το MEGA θα έμπαινες στην διαδικασία να κάνεις αναζήτηση; Ειλικρινή απάντηση περιμένω.

 

Οι θεωρίες συνομοσίας δεν έχουν τελειωμο σε αυτή τη χώρα

 

Βασικά μόλις τώρα άρχισε ο κόσμος τις θεωρίες συνωμοσίας. Πριν τις εκλογές τις ονομάζαμε "δεδομένα".

 

Όσο για τον Φίλη, που είναι το πρόβλημα και που κολλάει η ελευθερία του τύπου;

 

Όχι μωρέ πουθενά. Αν π.χ. ο Αλαφούζος αύριο κατέβαινε βουλευτής με την ΝΔ δεν θα σχολίαζε κανείς και τίποτα.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν όμως ήταν π.χ. το MEGA θα έμπαινες στην διαδικασία να κάνεις αναζήτηση; Ειλικρινή απάντηση περιμένω.

 

ναι. Δεν έχω ανεβάσει ποτέ σκρινσοτ από κανάλι που να μην έχω ελέγξει ότι όντως υπάρχει, και δεν είναι προϊόν φωτομοντάζ. Όταν βαριέμαι να ψάξω, απλά δεν το αναμεταδίδω.

 

και επειδή #μόνοαλήθειεςεδώ, αν ήταν στον στόκο ή όπως λέγεται το έντυπο της χα, ε, εκεί μπορεί να μην καθόμουν να το ψάξω, γιατί δεν ξέρω, η βλακεία τους μπορεί να είναι και μεταδοτική :hehe:

Έγινε επεξεργασία από deninho
Link to comment
Share on other sites

http://www.topontiki.gr/article/96656/Baroufakis-sto-twitter-Oxi-stin-kratiki-xrimatodotisi-stous-OTA

 

Μπά !!!! λέει ο Μάνος λογικά πράγματα ??

 

Για να τους δώ... θα τολμήσουν να ανοίξουν το καπάκι ? Να δούμε και που πηγαίναν τα φραγκάκια μας τόσα χρόνια τελοσπάντων...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εσύ το δικαιολογείς όχι εγώ. [emoji14]

Αν όμως ήταν π.χ. το MEGA θα έμπαινες στην διαδικασία να κάνεις αναζήτηση; Ειλικρινή απάντηση περιμένω.

Βασικά μόλις τώρα άρχισε ο κόσμος τις θεωρίες συνωμοσίας. Πριν τις εκλογές τις ονομάζαμε "δεδομένα".

Όχι μωρέ πουθενά. Αν π.χ. ο Αλαφούζος αύριο κατέβαινε βουλευτής με την ΝΔ δεν θα σχολίαζε κανείς και τίποτα.

Εγώ θα εμπαινα στην διαδικασία.

Όσο για τον Φίλη, αν δεν βλέπεις διάφορα μεταξύ του ΣΚΑΙ και μιας εφημερίδας που όλος ο κόσμος ξέρει ότι είναι του ΣΥΡΙΖΑ και αυτόν εξυπηρετεί τότε υπάρχει πρόβλημα.

 

ΥΓ. Παρεπιπτόντως, αυτό δεν είναι θέμα ελευθερίας του τύπου αλλά θέμα αντικειμενικότητας.

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

ειδα και αυτο το βιντεο μολις τωρα  

 

 

πραγματικα η ομιλια της ειναι συγκλονιστικη, που να ειχε και καλυτερη ευφραδεια λογου  (μεγαλωμενη στο εξωτερικο να υποθεσω ?) 

Κάποιος πάντως σχολίαζε σε άρθρο που έδειχνε το παραπάνω βίντεο, ότι μετά τις καταγγελίες της πήγε και ψήφισε "ναι σε όλα".

 

Πάω στο wiki και βλέπω αυτό

 

 

In early 2012 Panaritis said she was "confused" and argued fervently against the unreasonable austerity measures included in the second IMF Memorandum for the Greek economic crisis.[1]When she later signed that Memorandum, it was argued that such sudden change in faith was one of the causes of confusion and shock in the Greek people's minds at the time.[2]

Το ερώτημα είναι τώρα. ΟΚ ξεκινάμε εκστρατεία να δείξουμε ότι η πρώην σύμβουλος του ΓΑΠ φώναζε κατά του μνημονίου. Την λεπτομέρεια ότι μετά το υπέγραψε, θα την αναφέρουν τα αντικειμενικά πλέον ΜΜΕ? Διότι πλέον είναι αντικειμενικά τα ΜΜΕ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

H Μέρκελ θέλει την αποπομπή Βαρουφάκη

Η πρώτη προσπάθεια αποδόμησης του Γιάνη Βαρουφάκη έγινε γνωστή από το ΒΗΜΑ και τον ανταποκριτή στη Γερμανία Νίκο Χειλά, ο οποίος σε ρεπορτάζ του σημείωσε πως ο εκπρόσωπος των σοσιαλοδημοκρατών για Ευρωπαικά θέματα, Γιόαχιμ Πος, φωτογράφισε ως ακατάλληλο τον Βαρουφάκη για τη διαπραγμάτευση. Σύμφωνα με το Γερμανό αξιωματούχο "δημιουργεί σύγχυση στο Eurogroup".

 

Αυτή όμως η εκτίμηση είναι η πιο αθώα παρέμβαση της γερμανικής πλευράς. Γερμανοί αξιωματούχοι του περιβάλλοντος Σόιμπλε έχουν έρθει σε επαφή με Έλληνες διπλωμάτες στις Βρυξέλλες, στους οποίους επιχείρησαν να περάσουν το μήνυμα πως καλό θα είναι να αντικατασταθεί ο Βαρουφάκης. Σκοπός του μηνύματος ήταν να διαβιβαστεί στον Αλέξη Τσίπρα μέσω των υπουργών του.

 

Το ίδιο αίτημα επανέλαβε μετά το Eurogroup ο Γερμανός πρέσβης στη Αθήνα, πάλι σε υπουργό της κυβέρνησης Τσίπρα, για να πάρει την απάντηση "η Ελλάδα είναι μια ανεξάρτητη ευρωπαϊκή χώρα και η κυβέρνησή της είναι δική της υπόθεση. Σας παρακαλώ να μείνετε στα θέματα συνεργασίας που προκύπτουν από το διπλωματικό σας ρόλο".

 

Τις τελευταίες μέρες, η ίδια απαξιωτική εικόνα για το Βαρουφάκη διακινείται σε ευρωπαικά Μέσα Ενημέρωσης, τα οποία ως σήμερα τον αντιμετωπίζουν ως ένα πετυχημένο διαπραγματευτή.

 

Σχολιάζοντας την προσπάθεια των Γερμανών για περιθωριοποίηση του Γιάνη Βαρουφάκη, στέλεχος της κυβέρνησης σχολίασε στο koutipandoras.gr: "είναι μια απόδειξη και από την απο άλλη πλευρά, πως ο Γιάνης Βαρουφάκης και η ελληνική ομάδα κάνουν καλά τη δουλειά τους. Επίσης, μια απόδειξη για το πώς γινόταν ως σήμερα η διαπραγμάτευση. Η κυρία Μέρκελ έλεγε τις διαφωνίες της και οι ελληνικές κυβερνήσεις εκτελούσαν. Ίσως αλλάζοντας και υπουργούς".

 

Link to comment
Share on other sites

H Μέρκελ θέλει την αποπομπή Βαρουφάκη
Το κουτί της Πανδώρας στα μάτια μου έχει την ίδια αντικειμενικότητα με το ριζοσπάστη. Θα χρειαστεί πολύ δουλειά ο Βαξεβάνης για να ξανακερδίσει το στάτους του αντικειμενικού. Το κρατάω βέβαια στο πίσω μέρος του μυαλού μου σαν ένα πιθανό σενάριο, αλλά δε θα κάτσω να ασχοληθώ μέχρις διασταυρώσεως και αποδείξεως αυτού 
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

H Μέρκελ θέλει την αποπομπή Βαρουφάκη

 

Aν και δεν θα με σοκάρει ΚΑΘΟΛΟΥ να την θέλει δεδομένου πως πάει να της χαλάσει την νιρβάνα της, το γεγονός πως η είδηση αυτή έρχεται απο το συγκεκριμένο σαιτ  μου δίνει τόση σιγουριά για την αντικειμενικότητα της όση και του χοντρού για τον Ολυμπιακό. 


ΕΔΙΤ, 

 

Τώρα είδα πως τα ίδια πόσταρε και ο Αστρόμπαλος. 

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω για το κατα πόσο ισχύει το παραπάνω, αλλά δε μου φαίνεται και τόσο απίθανο που λεει και ο dolly.

έχω διαβάσει και σε διάφορα άλλα ειδησεογραφικα ότι τους ενοχλει το "δασκαλίστικο" ύφος του Βαρουφάκη.

Επίσης σε πολιτικο επίπεδο, η επιθυμία της μέρκελ να "φύγει" ο Βαρουφάκης , αν γινόταν πραγματικότητα θα συμβόλιζε την απόλυτη κυριαρχία της στη διαπραγμάτευση. Διώξαμε τον τρελό που τα ήθελε όλα και τωρα ήρθε το νέο "σοβαρο" πρόσωπο που ειναι έτοιμο να συμβιβαστεί για το καλό των Ελλήνων (που τους λυπάμαι παρεπιπτόντως βεβαιως-βεβαιως)

Link to comment
Share on other sites

Το κουτί της Πανδώρας στα μάτια μου έχει την ίδια αντικειμενικότητα με το ριζοσπάστη. Θα χρειαστεί πολύ δουλειά ο Βαξεβάνης για να ξανακερδίσει το στάτους του αντικειμενικού. Το κρατάω βέβαια στο πίσω μέρος του μυαλού μου σαν ένα πιθανό σενάριο, αλλά δε θα κάτσω να ασχοληθώ μέχρις διασταυρώσεως και αποδείξεως αυτού 

 

 

Aν και δεν θα με σοκάρει ΚΑΘΟΛΟΥ να την θέλει δεδομένου πως πάει να της χαλάσει την νιρβάνα της, το γεγονός πως η είδηση αυτή έρχεται απο το συγκεκριμένο σαιτ  μου δίνει τόση σιγουριά για την αντικειμενικότητα της όση και του χοντρού για τον Ολυμπιακό. 

ΕΔΙΤ, 

 

Τώρα είδα πως τα ίδια πόσταρε και ο Αστρόμπαλος. 

 

Θα πρέπει να συμφωνήσουμε ότι αντικειμενικότητα δεν υπάρχει.

Τώρα ....Άλλο είναι να ρέπεις προς τον λαϊκισμό - αβγαταίνοντας την πελατεία και άλλο να γράφεις μυθεύματα.

Μέχρι τώρα δεν έχει πιαστεί για ψέματα , άλλωστε χρησιμοποιεί το όνομα άλλου δημοσιογράφου και μέσου,  ως μάρτυρα οπότε θα ήταν επαγγελματικά αυτοκτονικό από μέρους του.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Να τον αλλάξουμε. Και να βάλουμε, τυχαίο παράδειγμα, το Λαπαβίτσα. Η το Λαφαζάνη. και να στέλνουμε το Ζουράρι ήπια συνομιλίες. γονατιστοί θα ζητάνε το Γιάνη μετά.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.