Jump to content



Ch.L-UEFA, & ΝΒΑ και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις v2.0


astrolabos

Recommended Posts

πριν 41 λεπτά, το μέλος schumifer έγραψε:

Ακυρώθηκαν όλα τα παιχνίδια νομίζω ε;

USATSI_10807867_168380616_lowres-900x600
WWW.HOOPSRUMORS.COM

The NBA playoffs are expected to resume on Saturday, according to Keith Pompey of The Philadelphia Inquirer (Twitter link). Following …

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

HeatBucksBasketball%20%283%29.jpg?itok=-
WWW.SDNA.GR

Με το απίστευτο 40-13 στην τελευταία περίοδο οι Χιτ έφτασαν στην ανατροπή...

Εμ, τα έχουμε πει. Χωρίς σουτ και με τραγικά ποσοστά στις βολές δεν πας μακριά.

Επειγόντως ένας shooting coach για τον Γιάννη και δουλειά στις κινήσεις μέσα στη ρακέτα (ο Χακίμ παραδίδει μαθήματα νομίζω σε όσους θέλουν να μάθουν, το footwork του Γιάννη είναι τραγικό).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, schumifer said:

Τι μνήμη είναι αυτή ρε φίλε;

? δεν ξέρω αν είναι το ίδιο, ερώτηση έκανα. Το είχα δει όλο τότε, δεν είναι συνηθισμένα τέτοια βίντεο, όποιος το είδε τότε θα το θυμόταν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 8/31/2020 at 2:23 PM, sstav said:

λανθάνουσα γλώσσα ...τέτοια τύχη αυτή η ομάδα πια !!!


γκρίνια :p Άντε, εις ανώτερα! Τώρα να ετοιμάσεις τα γαλακτομπούρεκα ή ό,τι άλλο θες. Το επόμενο θα είναι δυσκολότερο αλλά δεν πειράζει. Σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

@sstav Σπύρο, σε ψάχνει ο Αμπέλ.

Είπαμε, μετά τον πρώτο χρόνο φαίνεται ο προπονητής.

Spoiler

Αν αποκλειστεί από την Κράσνονταρ, εννοείται πως είναι άχρηστος:p.

 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

μένω πιστός στην άποψή μου... 

αυτό που έκανε ο ΓΙαννούλης στο τρέξιμο και πάσα στο 2ο γκολ ήταν όλα τα λεφτά...

Spoiler

.κλάψας mode on...γνώμη μου ότι  εψές."κλέψαμε" την νίκη ... εμφανώς καλύτερη και "ακριβότερη" αλλά ανέτοιμη ακόμα η Μπενφίκα. Σε διπλά παιχνίδια δεν θα ειχαμε τύχη...πάλι καλά...παμε τώρα με Κραζνονταρ

 

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η Κρασνοντάρ θα είναι δύσκολο έργο. Οποιαδήποτε ελληνική, ειδικά τέτοια περίοδο που οι άλλοι είναι περισσότερο ετοιμοπόλεμοι, θα δυσκολευόταν. Για τον Φερέιρα, καλώς εμμένεις στη γνώμη σου, για τον ΠΑΟΚ το θετικό είναι ότι αφαιρέθηκε μεγάλο ποσοστό άγχους από την ομάδα. Εκτίμησα ότι μίλησε ως προπονητής ποδοσφαίρου κι όχι ως PR ασπίδα του Σαββίδη. Αν το δαχειριστούν σωστά, προσπαθώντας να μαζεύουν βαθμούς από όπου μπορούν στην Ευρώπη, θα έχουν καλή χρονιά. Η χρονιά θα είναι απολύτως ανώμαλη με ημερομηνίες, οργάνωση, πανδημία.

Η γκρίνια καλοδεχούμενη -αι λαβ χαμπιτς- αλλά κι εσύ τι περιμενες, να παίξουν μονότερμα την Μπενφίκα; Τέτοια συμβαίνουν σπανιότατα στο ελληνικό ποδόσφαιρο, σχεδόν ποτέ. Είναι ζήτημα να δεις ένα=δυο τέτοια στην ζωή σου με ισχυρό αντίπαλο σε φόρμα. 

Στην ΕΙΟ Γιάγκο, μπράβο στους αθλητές που άνοιξαν το στόμα τους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν περίμενα να παίζεις μονότερμα την Μπενφίκα...Ορθότατα στήθηκε κοιτώντας τα νώτα του ... φάνηκε η ανωτερότητα της αντιπάλου (στο 1ο ημίχρονο) και η απαραίτητη "τύχη" απεναντι σε τέτοιους αντιπάλους που επιτέλους είχε ο ΠΑΟΚ ...

θεωρώ όμως ότι εκ των συνθηκών (ανάγκη νικών - προκρίσεων στην Ευρώπη, εισροές 7εκ +5εκ από UEFA Europa ή 20 εκ για CL) ο Άμπελ δουλεύει σε όλη τη προετοιμασία ένα αμυντικογενές σύστημα, που στην Ελλάδα όταν θα πρέπει να βγει μπροστά και να έχει ποδόσφαιρο δημιουργίας - κυριαρχίας θα έχει πρόβλημα...Ειδικά όταν εχει πουλήσει τα καλά ελληνικά ασημικά της ομάδας (Λημνιός, Γιαννούλης θα φύγει επειτα από την χθεσινή εμφάνιση) κα κρατάει τύπους σαν τον Εσιτί, και έχει ανάγκη επιθετικού ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο πρόβλημα ήταν να φύγει η θηλιά της αγχόνης. Το κατάφερε ο ΠΑΟΚ, τώρα απλώς πρέπει να μην ξαναπέσει στην παγίδα του αδικαιολόγητου άγχους. Την Ελλάδα άφησέ την, ό,τι γίνει, χωρίς άγχος. Να αποφορτιστεί όλος ο σύλλογος, θα είναι μπάχαλο οι διοργανώσεις φέτος.

Για τον Γιαννούλη έγραψα ότι εκτίμησα την δήλωση Φερέιρα. Ζήτησε να μείνει. Δεν ξέρω αν είναι σωστό, πάντως αυτός είναι ο φυσιολογικός τρόπος να μιλούν οι προπονητές, όχι να έχουν μόνο την ασπίδα στον ιδιοκτήτη κατά νου (όπως έκανε τον Ιανουάριο), ούτε να μπλέκουν οι ξένοι στα ενδοελληνικά.  Επιθετικό χρειάζεται κάποιον, αν και  μου αρέσει ο Πολωνός. Αλλά διαβάζω παντού ότι δεν σας αρέσει κι εγώ δεν παρακολουθώ τους αγώνες σας, οπότε θεωρώ ότι ξέρετε καλύτερα.

Από όλους τους νέους αν ήταν να κρατήσω έναν, με προοπτική να μην φύγει για κάποια χρόνια τουλάχιστον, θα διάλεγα τον Τζόλη. Μου αρέσει ο τρόπος που μιλάει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DEADLAZARUS said:

@sstav Σπύρο, σε ψάχνει ο Αμπέλ.

Είπαμε, μετά τον πρώτο χρόνο φαίνεται ο προπονητής.

  Hide contents

Αν αποκλειστεί από την Κράσνονταρ, εννοείται πως είναι άχρηστος:p.

 

 

Καλά ναι... παραμυθάκια της Χαλιμάς.
Αν το ματς αυτό ήταν ας πούμε μέσα Νοέμβρη αντί τώρα που η Μπενφίκα ήταν με 0 επίσημα ματς και ακόμα προσπαθεί να φτιάξει την ομάδα και αυτοματισμούς, 5 θα έτρωγε στο σβηστό ο ΠΑΟΚ.

 

Μην σηκώνετε απότομα ανάστημα, θα πέσετε και θα χτυπήσετε περισσότερο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ανανάς :tongueout:

 

η Μπενφίκα ήρθε ως 8 φορές ακριβότερη ομάδα απο τον ΠΑΟΚ και για ένα 20 λεπτο καταλάβαμε όλοι το "ότι πληρώσεις παίρνεις" , τεράστια διαφορά

 

θα μπορούσε να είναι διαφορετικά αλλά κατέβηκε καλά, στάθηκε τυχερός και στο Β τελείωσε τη δουλειά όταν απεμπλοκαρίστηκε ο πιτσιρικάς (Τζόλης) και ο Γιαννούλης μπορούσε να ανεβάσει την ομάδα ενώ το γκολ του Ζίβκοβιτς έδειξε κλάση και όρεξη , ειλικρινά φάνηκε δουλεμένη φάση.
Εννοείται οτι με καλή ψυχολογία όλοι έδειξαν χθες το καλύτερο τους εαυτό.

 

Μπάλα είναι , έχει εκπλήξεις.

 

Μην βιάζεστε για τον Αμπέλ , τώρα αρχίζει η χρονιά, σίγουρα με το δεξί , έχει ακόμη πολλά προς βελτίωση η ομάς και αρκετές προκλήσεις

 

 

Έγινε επεξεργασία από Thresh86
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.