Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

23 hours ago, jax7480 said:

 

Το οτι ειναι ο αλλος μακακας και προσπαθει να στριψει ενα αυτοκινητο 2.3 τόνων δεν το λες και λογικο. Πρεπει να ξερεις και τι οδηγεις. Δεν περιμενω απο το S8 να κανει στροφοδιαδρομη με τους ιδιους ρυθμους που την κανει το Mini. Κάπου, ελεος.

 

χαχα γατάκια. Tρόμος είναι όταν βλέπεις ένα Escalade των 2.6 τόνων να "μπαίνει" δυνατά στα λιμανάκια. Τσιμπολόγημα του φρένου στο apex, τερματισμένες αναρτήσεις και λάστιχα να διπλώνουν. Scary AF!

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος JaguarOne έγραψε:

 

χαχα γατάκια. Tρόμος είναι όταν βλέπεις ένα Escalade των 2.6 τόνων να "μπαίνει" δυνατά στα λιμανάκια. Τσιμπολόγημα του φρένου στο apex, τερματισμένες αναρτήσεις και λάστιχα να διπλώνουν. Scary AF!

 

εδώ είναι η Αυτοκίνηση αγαπητέ  , εκτιμώ οτι  η συζήτηση για τέτοια οχήματα πρέπει να μεταφερθεί σε νέο thread με πιθανό τίτλο

Δεξαμενόπλοια και Χόβερκραφτ :tongueout::hehe:

  • Like 3
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

Είναι η ιδέα μου ή κάθε μέρα ακούγεται στην Ελλάδα κι από 1-2 σοβαρά τροχαία?

 

https://www.newsit.gr/ellada/troxaio-sok-ix-kai-leoforeiou-stin-agia-marina-enas-xaropaleyei-enas-sovara-traymatias/3105417/

 

Επίσης το τελευταίο τρίμηνο έχω διαβάσει και δει βίντεο με 2 να πηγαίνουν ανάποδα στην Εθνική.

 

Παρενέργεια του covid?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sotiris said:

Είναι η ιδέα μου ή κάθε μέρα ακούγεται στην Ελλάδα κι από 1-2 σοβαρά τροχαία?

 

Είμαστε λίγο κατω από τους 70 θανάτους ανά εκατομμύριο ανά έτος, οπότε περιμένεις μεσοσταθμικά ~2 νεκρούς την ημέρα και πολύ περισσότερους βαριά τραυματίες. Και να σκεφτείς ότι έχουμε βελτιωθεί αρκετά σε σχέση με πριν 20 χρόνια.

 

1 hour ago, sotiris said:

Επίσης το τελευταίο τρίμηνο έχω διαβάσει και δει βίντεο με 2 να πηγαίνουν ανάποδα στην Εθνική.

 

Παρενέργεια του covid?

 

Μπα, προηγείται της COVID το φαινόμενο. Έχω την ενύπωση ότι η οδήγηση ανάποδα και η ανεξέλεγκτη διασπορά της νόσου σε κάποιες περιπτώσεις είναι και τα δύο παρενέργειες της ηλιθιότητας περίπου των ίδιων ανθρώπων.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το μίτο με το ανακατασκευασμένο κιβώτιο εκ ebay, καινούρια ημιαξόνια και ελατήρια.

Όλα καλά με τα προηγούμενα προβλήματα που είχα, τώρα έχω το άλλο κοινό πρόβλημα του κιβωτίου, μου πετάει την 3η :hehe: 

Να δούμε πώς θα πάει το negotiation με τον ebay seller, αλλά προβλέπεται sequel του "Περί εγγύησης ASUS" :p 

  • Like 2
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

:hehe:

ρε ο οδηγός του πρέπει να ειναι αυτός ->

 

giphy.gif?cid=ecf05e47nuf76yatd5s7oohlq3

 

δηλαδή πόσο άμπαλος , το ΟΑΚΑ να του δίνανε να στρίψει στο Καραισκάκης θα έμπαινε

 

κοίτα πως παίρνεις μια κλειστή στροφή με 1239012938901283 φορές χειρότερο αυτοκίνητο ( στο χειρισμό ) 

 

giphy.gif

 

 

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, sotiris said:

αλλά προβλέπεται sequel του "Περί εγγύησης ASUS" :p 

 

Καλή τύχη once again!

 

Spoiler

Πάντως είχα θέμα με κάρτα γραφικών (λάθος βίδες οπότε οκ, απλα άλλαξαν τα βιδάκια στο backplate) και πήγε-ήρθε Τσεχία σε 6 μέρες με κούριερ από το σπίτι μου. Πρώτη φορά που χρειάστηκα asus rma, δεν το περίμενα με τπτ να γίνει τόσο γρήγορα και αναίμακτα!

 

Έγινε επεξεργασία από and64
  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος jax7480 έγραψε:

Περι καταναλωσης ο λογος...

 

20200924_164646.thumb.jpg.45a302fa24cd1a5caebe1d30b4ddbe97.jpg

 

2217χλμ με μέσο όρο 13.7kWh/100 χλμ. Τιμή κιλοβατωρας, 1ΝΟΚ. ΓΙΑ 2217χλμ κάψαμε 303 κιλοβατωρες. Δηλαδή 303ΝΟΚ ή 27.25€.

 

Για τη γυναίκα το είχατε πάρει αυτό ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.