Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

παπαρούνες πληρώνουμε....... :p μετά το 2004 πιστεύω έχει πέσει η αξιοπιστία και έχει αλλάξει η λογική των αυτοκινητοβιομηχανιών.... δεν θέλουν να παίρνεις αμάξι κάθε 20 χρόνια και να αγοράζεις μόνο το αναλώσιμα από αυτούς στο ενδιάμεσο...έχουν κάνει το αμάξι αναλώσιμο....++++οικολογικές μλκίες.....
Σύγκρινε yaris του 2003 με του τώρα.... 

Με του 2003 ακόμα έχουν το κεφάλι τους ήσυχο...με του τώρα.... <_<<_<<_<

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, adpanos said:

 

 

Όταν λες ότι ανοίχτηκε η καμπίνα, εσωτερικά, τι εννοείς ?

 

Αυτά τα πράγματα δεν τα φτιάχνει μάστορας ....

Οι μάστορες μόνο τα χαλάνε .........

 

 

Για αλλαγή καλοριφέρ ανοίχτηκε ολο το εσωτερικό. Έκτοτε τρίζει σε λακκούβες και οταν συντονίζει..

Δεν βρίσκω κάποιον οδηγό να δω πως ανοίγει το ταμπλό Μήπως βάλω εσωτερικά κάποια ταινία. 

Όπως βλέπετε στη φωτο, οταν πιέζω το σημείο αυτό, σταματάει το τρίξιμο.imageproxy.php?img=&key=ae3e259fe6d476e4

 

Edit : wtf δε με αφήνει να ανεβάσω φωτο

 

Τώρα;

https://drive.google.com/file/d/1KbiDVmmUh1g7tEmACzlW2P_RJKqkNjfs/view?usp=drivesdk

 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος GriGaS έγραψε:

Εμείς που θέλουμε να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο και να πληρώνουμε μόνο τα αναλώσιμα;

 

πριν 2 ώρες, το μέλος Lakisss έγραψε:

μπαρμπάδες

 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Οταν κάτι είναι γερμανικό είναι γερμανικό.

Έσπασε ο ρυθμιστής καλοριφέρ στο Τ5. Μαντέψτε σε ποια θέση, full ζεστη προφανώς.

Πήγαμε Καστοριά τις προάλλες και ο κόσμος ήταν με τις γούνες και μεις με παράθυρα κατεβασμένα και κοντομάνικα. 

  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

Και το avensis αλλά και το corolla είναι πολύ καλά για τα λεφτά και την κατηγορία τους, απλώς δεν είναι ωραία σχεδιαστικά. Μην τα υποτιμάς τόσο. Κι εμένα σχεδιαστικά όλα αυτά τα καινούρια με τα χοντρά φτερά φρύδια καμπύλες δεξιά αριστερά που πουλάνε μούρη δε μου αρέσουν καθόλου, αλλά είναι καλά αυτοκίνητα για έναν που δεν το ψάχνει ιδιαίτερα ή δεν έχει απαιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Lakisss έγραψε:

Υπήρχε κάποτε η Toyota των 2000gt, corolla sr, supra, celica, πισωκίνητων/turbo starlet και του wrc/paris dakar.

Τώρα βλέπω μπαρμπάδες σε avensis/corolla, και τα αδιάφορα προς εμένα τουλάχιστον auris. To c-hr δεν ξέρω τι προσπαθεί να προβάλει, φουτουριστικό τζιποειδές;

 

Η GT86 σε χαλάει...

To avensis το σταματάει.

Το auris είναι στα ίδιαμε  όλα τα μικρομεσαία.

Astra, megane, 308, focus, golf.

Ναβάλει ο μπαμπάς την οικογένεια να πηγαίνει στο χωριό χωρίς πρόβλημα για πολλά χρόνια.

Εχουμε toyota και όσοι εχουν ξέρουν...

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι είναι κακά, ούτε προβληματικά. Εμένα με αφήνουν αδιάφορο τόσο σχεδιαστικά όσο και σε χαραχτήρα. That's all.

Για παράδειγμα εμένα μου αρέσει το group vag αν και έχει αρκετά προβλήματα. Γούστα είναι αυτά. Το καινούργιο civic πχ. μπορεί να είναι καλό αμάξι αλλά το βλέπω και μου γυρνούν τα άντερα. Δεν βρίσκω κάποιο Ιαπωνικό πλέον όμορφο. Μου αρέσουν οι απλές γραμμές και το αναγνωρίσιμο σχήμα, το audi a3 για παράδειγμα. Σε κρατήματα δεν νομίζω να φτάνουν τα Ευρωπαικά...

Έγινε επεξεργασία από Lakisss
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 ώρες, το μέλος GoMaR έγραψε:

Για αλλαγή καλοριφέρ ανοίχτηκε ολο το εσωτερικό. Έκτοτε τρίζει σε λακκούβες και οταν συντονίζει..

Μαλλον εχει σπασει καποιο κλιπς, η δεν εχει κουμπωσει σωστα. Αν το τριξιμο δεν ειναι ενοχλητικο (υποκειμενικο αυτο) καλυτερα να μην μπεις στη διαδικασια να το ξαναλυσεις διοτι ισως τριζει περισσοτερο μετα. Κανονικα αυτος που το ανοιξε επρεπε να το αφησει οπως το βρηκε η να το φτιαξει τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παίδες.

Αφήνεις το αυτοκίνητο και πας για καφέ.

Γυρνάς και πάντα κάτι λείπει από το αυτοκίνητο.....

 

Μου πήραν το καπάκι του πίσω υαλοκαθαριστήρα .... για τρίτη φορά ....

 

RZ-13V-13.jpg

 

μου έχουν πάρει καπάκια από ζάντες, μου έχουν πάρει τον ιστό της κεραίας ....

Παλαιότερα μου είχαν πάρει και τα πλαστικά του προφυλακτήρα ....

Έγινε επεξεργασία από adpanos
Link to comment
Share on other sites

πριν 40 λεπτά, το μέλος f117 έγραψε:

@GoMaR δευτερη φωτο για σενα...με το κοκκινακι γυρω γυρω δεν ετριξε ποτε ξανα...

IMG_20180406_175054.jpg

IMG_20180406_175707.jpg

 

πολύ ωραίο φαίνεται. Ταιριάζει στην γενική οικόνα του αυτοκινήτου, που δεν έχει πολλά πλαστικά τύπου νίκελ κ.λ.π.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.