Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

25 λεπτά πριν, το μέλος ronin13 έγραψε:

VFM ελαστικά που να παρέχουν αξιοπρεπή πρόσφυση και να μη διαλυθούν στους δρόμους της Αθήνας.

Προηγουμένως είχα κάτι Matador (πρόταση του λαστιχά του πατέρα μου, δε θυμάμαι μοντέλο) αλλά ξεράθηκαν στα δύο χρόνια, και είχαν χειρότερη πρόσφυση από τα Toyo 4ετιάς που έχω τώρα. Άρα δε θα ξαναπήγαινα σε και τέτοιο.

Δεν κάνω ταρζανιές γενικά, φυσιολογική οδήγηση από και προς τη δουλειά, και μια στο τόσο κανένα ταξίδι.

 

Διάσταση και αυτοκίνητο; Τα Toyo που είχες είναι πολύ καλά γενικά όπως επίσης και Yokohama. Και συνήθως πιο φθηνά από τα ευρωπαικά ή αμερικάνικα.

 

Link to comment
Share on other sites

Απλά μην διαλέξεις τίποτα σε κινεζιά. Όλες οι μεγάλες εταιρίες, βγάζουν αξιοπρεπέστατα λάστιχα σε αυτή τη διάσταση. 
Δε νομίζω να κάνεις λάθος αν πας για Bridgestone, Continental, Michelin, Goodyear, Pirelli, Toyo, Yokohama ή Hankook. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν, το μέλος god έγραψε:

και πως στεκονται;

 

Φερουσα τοιχοποιια.

Ουτε πλακες εχουν τα περισσοτερα. Ξυλινα δοκαρια (οχι μασιφ, σαν δικτυωμα καπως) με αλουμινενιους συνδεσμους κ ξυλινο δαπεδο.

Η πλακα του ισογειου κ οι δοκοι της θεμελιωσης(ή piles where applicable) ειναι τα μονα δομικα στοιχεια με σκυροδεμα.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, το μέλος god έγραψε:

και πως στεκονται;

 

Ανοίγεται θεμελίωση 1μ βάθος.Μπαινουν τσιμεντοδοκοι (έτοιμοι) κάθετα,4-6-8 ανάλογα το μέγεθος της κατοικίας 2αρι,3αρι κτλ

Μετά σε κάθε δοκό βάζουν έτοιμη βάση,υπόθετο είναι κυβικό σε όγκο,δεν είμαι και σίγουρος,ενώνουν τις βάσεις αυτές με άλλους δοκούς και γίνεται κάτι σαν πλαίσιο.

Μετά βάζουν άλλους δοκούς κάθετα σε αυτούς και στο ενδιάμεσο από δοκό σε δοκό συμπαγείς τσιμέντινους πλήθους και γίνεται μια ενιαία επιφάνεια και εκεί πάνω χτίζουν με τα τούβλα το εξωτερικό της κατοικίας. Το εσωτερικό είναι όλο ξύλο,γυψοσανιδα κτλ

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2023 at 4:27 ΜΜ, το μέλος ronin13 έγραψε:

Mercedes A-150 (W169)

185/65 R15 

Κι εμένα μου άρεσαν αρκετά και πιθανώς να πάω στα ίδια. Ρώτησα μήπως έχει κάποιος κατά νου κάτι καλύτερο.

 

 

 

 

Εγω εβαλα πριν λιγες μερες Michelin Pilot Sport 5

 

Παταει καλα κατω, σταματησε να σπινιαρει η 2α, καλα φαινονται, θελω να τα δω και στη βροχη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος slalom έγραψε:

Εγω εβαλα πριν λιγες μερες Michelin Pilot Sport 5

 

Παταει καλα κατω, σταματησε να σπινιαρει η 2α, καλα φαινονται, θελω να τα δω και στη βροχη

σε τι διασταση και σε τι αμαξι?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, το μέλος slalom έγραψε:

Εγω εβαλα πριν λιγες μερες Michelin Pilot Sport 5

 

Παταει καλα κατω, σταματησε να σπινιαρει η 2α, καλα φαινονται, θελω να τα δω και στη βροχη

 

Εγω είμαι πιο περίεργος να δω πως θα ειναι μετά απο 15-20κ χλμ γιατι τα ps3 ήταν δράμα στο κομμάτι της διάρκειας...

 

Στη cla πέρασα continental premium 7, αν είναι εστω το ίδιο με τα 6αρια είναι πολύ καλό all rounder, ελπίζω να είναι καλύτερα!

Έγινε επεξεργασία από and64
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.