Jump to content



Αυτοκίνηση


astrolabos

Recommended Posts

13 minutes ago, PetrosD said:

 

Χαζομάρα. Ευτυχώς στο δικό μου, αν και 28 ετών, έχει 2 τέτοια για πρόσβαση στην αντλία με το φλοτέρ από τη μία μεριά και στο 2ο φλοτέρ από την άλλη.

λιγο άσχετο, στο δικο μου ,εχω παρατηρήσει οτι τους τελευταίους μήνες ο δείκτης καύσιμων ειναι "ευαίσθητος" και παιζει ποιο συχνα (ελαφρές κλίσεις στο δρόμο)...μηπως ομως ειναι η ιδεα μου? ειναι κατι που συμβαίνει ?

Link to comment
Share on other sites

On 6/8/2016 at 5:32 PM, PetrosD said:

Όχι δε συμβαίνει. Κάνε ένα κόπο και καθάρισε τις επαφές από όλα τα καλώδια κάτω από το πίσω κάθισμα, και από τις 2 μεριές. (Ε34 έτσι;)

ναι

 

Θα το τσεκαρω, καθαρίζω με μπατονετα και ισοπροπιλικη αλκοολη (λιγο ακριβη δεν ειναι αυτη) ?

Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2016 at 4:07 ΜΜ, το μέλος sotiris έγραψε:

Η επόμενη δοκιμή για μένα θα είναι Barum Bravuris 3HM, λογικά κατά τον Οκτώβριο που θα κλείσουν 35000 κ αυτά που έχω και θα τα διαολοστείλω.

Εχεις βαλει ποτέ Continental?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος SirDiman έγραψε:

ισοπροπιλικη αλκοολη (λιγο ακριβη δεν ειναι αυτη)

Οποιοδήποτε αλκοόλ λόγω καθαρότητας και απουσίας προσμίξεων είναι κατάλληλο για παρασκευή ποτών τύπου "μπόμπα" είναι πανάκριβο λόγω του ότι περιέχει φόρο κατανάλωσης οινοπνεύματος. Νομίζω (αλλά μη σε πάρω και στο λαιμό μου) πως μπορείς να κάνεις την ίδια δουλειά και με spray επαφών.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, SirDiman said:

ναι

 

Θα το τσεκαρω, καθαρίζω με μπατονετα και ισοπροπιλικη αλκοολη (λιγο ακριβη δεν ειναι αυτη) ?

 

Δε σου είπα να καθαρίσεις τα αυτιά σου!:p

 

Πάρε γιαλόχαρτο 200 ή 400 και πέρασε τις μεταλλικές επιφάνειες, στεγνά. Μετά αν θέλεις ρίξε και λίγο σπρέι επαφών.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

- και που λέτε, πάνω που πάω να γράψω χρόνο πίστας και να διαλύσω μια Ferrari California T που μου κουνιότανε αγρίως,

  χτύπησα μια λακουβίτσα

- Μεγάλη ζημιά ?

- Ψιλολόγια μου είπε ο μάστορας

 

80-strut_83be6b45f1465dbab58e0e53b6034b5

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος Wizard! έγραψε:

Συγνώμη, μόνο εγώ θεωρώ ότι είναι εντελώς άστοχο να στηρίζεται η ανάρτηση σε μια φλούδα από μέταλο....;;;

Ήταν το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα μόλις είδα τη φωτογραφία αλλά αν δεν κάνω λάθος, στα περισσότερα είναι έτσι.

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος Wizard! έγραψε:

Στη μηχανή μου που ήταν 200 κιλά και η ανάρτηση στηριζόταν στο σκελετό του πλαισίου... Αμάξι 1 τόνου να στηρίζεται σε μια φλούδα; Κάτι δεν πάει καλά εδώ.

Στη μηχανή σου είναι υπό γωνία και με τεράστιο μοχλό,  εδώ είναι κάθετο και ελάχιστος. Επίσης μοιράζεται σε 4   

Συνήθως εκεί είναι ενισχυμένο.

Όπως και να έχει μοιάζει για τρακάρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.