Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

@wrong method, δεν έχω καμιά ιδιαίτερη συμπάθεια στον Αρβανίτη, αν κι έχω μια ιδιαίτερη αντιπάθεια στην κάθε "Σπυράκη" που μεταμφιεσμένη σε δημοσιογράφο κολλάει ένσημα σε κομματικούς μηανισμούς εξαγοράζοντας οφίτσια. Στο τωρινό θέμα αναρωτιέμαι αν είδες το ίδιο πράγμα με μένα.

 

Τον πρωθυπουργό μας τον έκραξαν ονομαστικά τα ευρωπαϊκά μέσα, μαζί με τον Bart De Wever για την ηλιθιότητα των δηλώσεών τους που ταυτίζουν όλους τους μετανάστες με ακραίους ισλαμιστές και εξισώνουν την Αριστερά με την ισλαμική τρομοκρατία. Τους είπαν κυριολεκτικά ηλίθιους, δημοσιεύοντας και το ταιριαστό σκίτσο του 2006, ως φόρο τιμής στο CH.

 

Οπότε, ποιος είναι το τσουτσέκι; Η Catherine Goueset που έγραψε το πρώτο άρθρο; Ο Αρβανίτης που προσβάλλεται επειδή μας εκπροσωπεί ο Free W-Fi / η πιτσαρία έσκισε / δεν θα γίνουν εκλογές-το μυρίζομαι; Ή η Σπυράκη και τα νέα φυντάνια της ΝΕΡΙΤ που δεν αισχύνονται να συνάπτουν ανόσιους δεσμούς με την εξουσία, αντί να την ελέγχουν;

 

Εν τέλει είναι δυνατόν να μην προσβάλλεται κάποιος όταν το λέει μαλάκα η μισή υφήλιος, αλλά να προσβάλλεται όταν το επαναλάβει ο Αρβανίτης; Μήπως κάτι δεν πάει καλά με αυτήν την εικόνα;

 

Για την ιστορία, αυτό είναι το αρχικό άρθρο:

http://www.lexpress.fr/actualite/societe/fait-divers/attentat-a-charlie-hebdo-les-pires-tentatives-de-recuperation-politique_1638622.html

 

και αυτή μια ελληνική ματιά που φαίνεται δεν ενόχλησε, γιατί δεν προερχόταν από αρκετά αριστερά:

http://news247.gr/eidiseis/kosmos/news/l-express-enantion-samara-einai-duskolo-na-se-sthrizoyn-oi-m-l-kes.3238396.html

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

αυτός ρε δεν ήταν στην ερτ;;τις σπάνιες φορές που ανοίγω τιβι έβλεπα την σκαοττοφατσα του κάθε πρωί,τώρα έγινε επαναστάτης;;φφσ 

Το δίδυμο Αρβανίτης - Κατσίμη, ήταν ότι καλύτερο έχει βγάλει η κρατική τηλεόραση τα τελευταία χρόνια. Μετά νομίζω προσβάλανε τον Δένδια ή κάτι τέτοιο και τους φάγανε. Από εκεί και πέρα λογικό ο Αρβανίτης να έχει ξεφύγει, όχι ίσως τόσο λόγω ιδεολογίας, όσο λόγω πικρίας, εκδικητικότητας απέναντι σε αυτούς που τον φάγανε. Μετά βέβαια φάγανε όλη την ΕΡΤ και την κάνανε σαν τα μάτια τους.

Link to comment
Share on other sites

@wrong method, δεν έχω καμιά ιδιαίτερη συμπάθεια στον Αρβανίτη, αν κι έχω μια ιδιαίτερη αντιπάθεια στην κάθε "Σπυράκη" που μεταμφιεσμένη σε δημοσιογράφο κολλάει ένσημα σε κομματικούς μηανισμούς εξαγοράζοντας οφίτσια. Στο τωρινό θέμα αναρωτιέμαι αν είδες το ίδιο πράγμα με μένα.

 

Τον πρωθυπουργό μας τον έκραξαν ονομαστικά τα ευρωπαϊκά μέσα, μαζί με τον Bart De Wever για την ηλιθιότητα των δηλώσεών τους που ταυτίζουν όλους τους μετανάστες με ακραίους ισλαμιστές και εξισώνουν την Αριστερά με την ισλαμική τρομοκρατία. Τους είπαν κυριολεκτικά ηλίθιους, δημοσιεύοντας και το ταιριαστό σκίτσο του 2006, ως φόρο τιμής στο CH.

 

Οπότε, ποιος είναι το τσουτσέκι; Η Catherine Goueset που έγραψε το πρώτο άρθρο; Ο Αρβανίτης που προσβάλλεται επειδή μας εκπροσωπεί ο Free W-Fi / η πιτσαρία έσκισε / δεν θα γίνουν εκλογές-το μυρίζομαι; Ή η Σπυράκη και τα νέα φυντάνια της ΝΕΡΙΤ που δεν αισχύνονται να συνάπτουν ανόσιους δεσμούς με την εξουσία, αντί να την ελέγχουν;

 

Εν τέλει είναι δυνατόν να μην προσβάλλεται κάποιος όταν το λέει μαλάκα η μισή υφήλιος, αλλά να προσβάλλεται όταν το επαναλάβει ο Αρβανίτης; Μήπως κάτι δεν πάει καλά με αυτήν την εικόνα;

 

Για την ιστορία, αυτό είναι το αρχικό άρθρο:

http://www.lexpress.fr/actualite/societe/fait-divers/attentat-a-charlie-hebdo-les-pires-tentatives-de-recuperation-politique_1638622.html

 

και αυτή μια ελληνική ματιά που φαίνεται δεν ενόχλησε, γιατί δεν προερχόταν από αρκετά αριστερά:

http://news247.gr/eidiseis/kosmos/news/l-express-enantion-samara-einai-duskolo-na-se-sthrizoyn-oi-m-l-kes.3238396.html

 

 

Χμμμμ δεν ξέρω αν η καμουφλαρισμένη κομματικοποιημένη δημοσιογράφος που κάνει πολιτικό ρεπορτάζ κόμματος είναι πιο επίφοβος απο τον καμουφλαρισμένο δημοσιογράφο που πουλάει "γνώμη". 

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ δεν ξέρω αν η καμουφλαρισμένη κομματικοποιημένη δημοσιογράφος που κάνει πολιτικό ρεπορτάζ κόμματος είναι πιο επίφοβος απο τον καμουφλαρισμένο δημοσιογράφο που πουλάει "γνώμη". 

Μα είπα πως δεν του έχω καμιά ιδιαίτερη συμπάθεια, για έναν απλό λόγο. Ακόμη κρίνεται εκ του ασφαλούς. Στηρίζει -και στηρίζεται από- αντιπολιτευόμενο κόμμα, οπότε προφανώς κάθε κριτική προς την κυβέρνηση μπορεί κάλλιστα να είναι υστερόβουλη (ή και εκδικητική όπως επεσήμανε ο @yanni). Αν ο Τσίπρας κληθεί να σχηματίσει κυβέρνηση και ξαφνικά ο Αρβανίτης γίνει Εκπρόσωπος Τύπου και του φαίνονται όλα μέλι-γάλα, τότε θα του σούρω ακριβώς τα ίδια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Κόμμα χρησιμοποιεί θανάτους για να προωθήσει τις θέσεις του. Ρε τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει. Πάντως σε όλο αυτό που έγραψες καταλαβαίνω το κοκομπλόκο που έπαθες εκεί που είπες κάτι για θανάτους ανθρώπων ιδεολογικά αντίθετων. Βλέπεις δεν περιμένουν όλοι να δουν τι πιστεύει/πρεσβεύει ο άλλος για να αποφασίσουν να δουν αν πρέπει να λυπηθούν για το θανατό του.

κοιτα με αυτά δεν τσιμπάω. Εγώ δεν πιστεύω ότι κανένας Σαμαράς χεστηκε για τα 10 θρασίμια που σατιρίζανε θεούς και δαίμονες. αυτά πές τα σε καμια γιαγιά που γουστάρει πηνελόπη δέλτα.

 

σχολιαζω μονο ότι δεν είπα ότι χρησιμοποιήσε θανάτους υπερ του. αλλα τους χρησιμοποιήσε για να το ρατσιστικο παραλήρημά του μέσω του οποίου κανει αντιπολίτευση στο συριζα.Ε στο ρατσιμό τι να κάνουμε το περιοδικο ήταν ιδεολογικά αντίθετο.

 

Ψάξε λίγο το εξώφυλλο με τον ιησού και το τρίγωνο του... αγιου πνεύματος και μετά έλα πες μου αν ο κάθε Σαμαράς λυπήθηκε για το θάνατό τους..

Έγινε επεξεργασία από 3likos
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Εν τέλει είναι δυνατόν να μην προσβάλλεται κάποιος όταν το λέει μαλάκα η μισή υφήλιος, αλλά να προσβάλλεται όταν το επαναλάβει ο Αρβανίτης; Μήπως κάτι δεν πάει καλά με αυτήν την εικόνα;

 

 

 

pardon αυτός δεν είναι διευθυντής του σταθμού τον οποίο ελέγχει ο μύριζα;;

 

εκτός αν μιλάς για άλλον Αρβανίτη και μου διαφεύγει

 

καθόμαστε και εξηγούμε τα αυτονόητα τώρα; οποίος και να ήταν τα ίδια θα έλεγα-καταδικάζω την πράξη 

και τι μου εξισώνεις την Κα παρλαπιπιπα με το θέμα μας;;μήλα με μήλα λέμε...

 

σρυ και πολύ ασχολήθηκα,ούτε με ενδιαφέρει άλλωστε δεν πα να τον πει και καμπούρη.νοτ γκιβιν α φλαιν'' φακ

Link to comment
Share on other sites

Μα είπα πως δεν του έχω καμιά ιδιαίτερη συμπάθεια, για έναν απλό λόγο. Ακόμη κρίνεται εκ του ασφαλούς. Στηρίζει -και στηρίζεται από- αντιπολιτευόμενο κόμμα, οπότε προφανώς κάθε κριτική προς την κυβέρνηση μπορεί κάλλιστα να είναι υστερόβουλη (ή και εκδικητική όπως επεσήμανε ο @yanni). Αν ο Τσίπρας κληθεί να σχηματίσει κυβέρνηση και ξαφνικά ο Αρβανίτης γίνει Εκπρόσωπος Τύπου και του φαίνονται όλα μέλι-γάλα, τότε θα του σούρω ακριβώς τα ίδια.

 

Δεν αναφερόμουν στον Αρβανίτη. Όσο στην ένσταση σου για τη Σπυράκη. Αλλά να ξεκινήσω με ένα disclaimer. Αν δεχτούμε ότι τα ΜΜΕ είναι η 4η εξουσία τότε αυτά τα κολλητιλίκια με τις άλλες 2 (εκτελεστική, νομοθετική) δεν τα βλέπω με καλό μάτι γενικώς. Που σημαίνει ότι περιπτώσεις τύπου Σπυράκη ή χειρότερες (Keep reading) καλό είναι να μην υπάρχουν.

 

Και τι εννοώ τώρα χειρότερες; Η Σπυράκη ήταν ρεπορτερ που κάλυπτε το ρεπορταζ της ΝΔ. Που σημαίνει ότι 9 στις 10 φράσεις της θα ξεκινούσαν με "στο Μαξίμου λένε" ή "στη Συγγρού υποστηρίζουν". Αν η Σπυράκη και η κάθε Σπυράκη είναι ΝΔισα Συριζαία ή ότιδήποτε άλλο δεν έχει να κάνει με τη δουλειά της. Διότι πολύ απλό η δουλειά της είναι μεταφέρει την άποψη του κόμματος το ρεπορταζ του οποίου καλύπτει.

 

Αυτός όμως που εκδίδει περιοδικό ή κάνει εκπομπή γνώμης; Εκεί το πράγμα αλλάζει. Η περίπτωση Παναγιωτόπουλου (ξεκινάω με ΝΔιτη), Κούλογλου, Μπαξμπάνη είναι κατά τη γνώμη μου πολύ χειρότερη. Διότι η δουλειά αυτών ή αν θες αποτέλεσμα της δουλειάς αυτών είναι να μετασχηματίζουν τη κοινή γνώμη. Και εκεί θες κατα την άποψη μου πάντα, όσο πιο αντικειμενικούς ανθρώπους γίνεται. Μην πας πολύ μακρυά. Έχεις δει εμένα πχ να ποστάρω για να απαντήσω σε κάποιον το κυβερνητικό ρεπορτάζ πχ απο τη Real ή το Μύραλι να ποστάρει το αντίστοιχο απο το Σύριζα; Όχι. Πόσες φορές όμως έχει να παίρνονται ως θέσφατα εδώ μέσα άρθρα γνώμης/αποψης απο Κούλογλου/Μπαξμπάνη/Δελαστικ κτλ;

 

 

κοιτα με αυτά δεν τσιμπάω. Εγώ δεν πιστεύω ότι κανένας Σαμαράς χεστηκε για τα 10 θρασίμια που σατιρίζανε θεούς και δαίμονες. αυτά πές τα σε καμια γιαγιά που γουστάρει πηνελόπη δέλτα.

 

σχολιαζω μονο ότι δεν είπα ότι χρησιμοποιήσε θανάτους υπερ του. αλλα τους χρησιμοποιήσε για να το ρατσιστικο παραλήρημά του μέσω του οποίου κανει αντιπολίτευση στο συριζα.Ε στο ρατσιμό τι να κάνουμε το περιοδικο ήταν ιδεολογικά αντίθετο.

 

Ψάξε λίγο το εξώφυλλο με τον ιησού και το τρίγωνο του... αγιου πνεύματος και μετά έλα πες μου αν ο κάθε Σαμαράς λυπήθηκε για το θάνατό τους..

Μα δε χρειάζεται να τσιμπήσεις διότι πολύ απλά συμφωνείς μαζί μου. Εγώ λέω ότι δε χρειάζεται να συμφωνείς με την άποψη του για να λυπηθείς αν πεθάνει. Εσύ μου λες για το τι εικόνες είχε το περιοδικό που έκαναν πλάκα στην Αγία Τριάδα. Νταξ υπάρχουν και χειρότερα. Να χαίρεσαι αν πεθαίνει κάποιος που δε γουστάρεις. Αλλά τι να λέμε τώρα για το συφερτό που έχει αποθεώσει το πιτσιρίκο με το γνωστό tweet για τους νεκρούς της Marfin.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα?

Μιλάτε σοβαρά?

Ο Πρωθυπουργός ο ίδιος έχει αποκαλέσει τον εαυτό του έτσι...

Απλά η ΝΔ πρέπει να ασχολείται με τις πιο άκυρες δηλώσεις οποιουδήποτε..

Πρέπει δηλαδή η Σπυράκη να ζητήσει και την αποπομπή του Γάλλου δημοσιογράφου που έγραψε ότι έγραψε, να ζητήσει και την παραίτηση Σαμαρά που.. αποκάλεσε τον εαυτό του έτσι και μετά να δούμε και την ουσία των δηλώσεων Σαμαρά που είναι (ήταν) η είδηση?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα?

Μιλάτε σοβαρά?

Ο Πρωθυπουργός ο ίδιος έχει αποκαλέσει τον εαυτό του έτσι...

Είσαι μ@λ@κ@ς και ο Αστρολάβος δεν έχει δικαίωμα να με μπανάρει διότι 2000000% κάποια στιγμή αποκάλεσες έτσι τον εαυτό σου.

Μου λες αντίστοιχα ότι είμαι μ@λ@κ@ς και ο Αστρολάβος δεν έχει δικαίωμα να σε μπανάρει διότι 2000000% κάποια στιγμή θα αποκάλεσα έτσι τον εαυτό μου.

I like your logic.

Από εκεί και πέρα ο @LL_NEO έχει απόλυτο δίκιο στο να διαφοροποιεί τους εκπροσώπους τύπου, από αυτούς που τυλίγονται με τον μανδία του αντικειμενικού σχολιαστή. Αλλιώς, έλα όλοι μαζί

WE LOVE ΠΟΡΤΟΣΑΛΤΕ

...τον αναφέρει άλλωστε και ο Αρβανίτης, προφανώς με απαξιωτικό τρόπο.

Έγινε επεξεργασία από yanni
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι αν είναι ή δεν είναι κάποιος μ@λ@κ@ς και το αν θα μπαναριστεί κάποιος. Είναι πολύ πιο απλό. Ο Σαμαράς έκανε φάουλ με την δήλωση του. Η Σπυράκη δεν έκανε τίποτα για να το διορθώσει. Μετά, Γαλλικά δημοσιευματα τον έκραξαν. Η Σπυράκη κράτησε σιγή ιχθύος. Τέλος, ένας Έλληνας δημοσιογράφος, που προφανώς ανήκει στον χώρο της αντιπολίτευσης, αναφερόμενος στο γαλλικό δημοσίευμα έκανε ακριβώς την ίδια δήλωση. Η Σπυράκη λύσαξε, σε σημείο να ζητάει την απομάκρυνση του.

Ωπα κάτσε, γιατί δεν είπε τίποτα για τους γάλλους δημοσιογράφους που είπαν ακριβώς το ίδιο?

Γιατί δεν σχολίασε καθόλου την μ@λ@κία που είπε ο Σαμαράς?

Πως ζητάει από ένα άλλο κόμμα τι θα κάνει με τον ραδιοφωνικό του διευθυντη?? Δεν βγήκε ο εκπρόσωπος τύπου του ΣΥΡΙΖΑ να πει κάτι τέτοιο, ούτε κάποιο πολιτικό στέλεχος, το είπε δημοσιογράφος, και μάλιστα σε εκδήλωση ακριβώς για αυτό το πράγμα.

 

Τέλος, δεν διάβασα τι ακριβώς γράφτηκε παραπάνω, αλλά όταν ακούς Μέγκα, υποτίθεται ότι ακούς αντικειμενική ενημέρωση, αλλά ξέρεις ότι ακούς ΝΔ. Όταν ακούς Κόκκινο, υποτίθεται και ξέρεις ότι ακούς ΣΥΡΙΖΑ.

Έγινε επεξεργασία από Myralis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά αστεία η ΝΔ. Κάθε μέρα, καθε ανακοίνωση, κάθε επίθεση μου προκαλεί γέλιο. Πόσο υποκριτές μπορεί να είναι κάποιοι άνθρωποι. Ενοχλήθηκαν από τη φράση του Αρβανίτη ενώ προσωπικος σύμβουλος Σαμαρά, σκληρός ΝΔ Κρανιδιώτης έχει κάνει δηλώσεις όπως οι παρακάτω (σε σχεδόν καθημερινη βάση) :

 

περιέχει λέξεις που μπορει να σε οδηγήσουν σε ban ή εκτός ψηφοδελτίου. Own risk---->

«Το σκυλολόϊ του ΣΥΡΙΖΑ, των αντεξουσιαστών και τ' ***** μου τα δυο, μου επιτίθενται με μίσος γιατί δεν βρίζω, γιατί απευθύνομαι στην βάση της ΧΑ, γιατί δηλώνω και είμαι Εθνικιστής, γιατί δεν νοιώθω ΚΑΝΕΝΑ δέος για όλους αυτούς τους μαλάκες»

 

ώπα, δεν αντέχω άλλα πολιτικά επιχειρήματα λεμε

Έγινε επεξεργασία από 3likos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είσαι μ@λ@κ@ς και ο Αστρολάβος δεν έχει δικαίωμα να με μπανάρει διότι 2000000% κάποια στιγμή αποκάλεσες έτσι τον εαυτό σου. Μου λες αντίστοιχα ότι είμαι μ@λ@κ@ς και ο Αστρολάβος δεν έχει δικαίωμα να σε μπανάρει διότι 2000000% κάποια στιγμή θα αποκάλεσα έτσι τον εαυτό μου.
Πάντα έχω δικαίωμα στο ban  :hehe:

In other news, γυρίστε το στις ειδήσεις, μην αρχίσω να εξασκώ το δικαίωμα αυτό :p

Link to comment
Share on other sites

 

 

http://www.medhajnews.com/article.php?id=NTM0MA%3D%3D

 

Καθε φορα τα ιδια εχουμε :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά, γιατί να το είσαι το μοναδικό κράτος της ευρώπης που καταδίκασε κάποιον για θρησκευτική ασέβεια είναι πολύ μπροστά, μη χάσουμε τέτοια αναγνώριση.

 

Αυτή η καφρίλα μας και ο οπισθοδρομισμός μας σώζει.

Είναι γνωστό ότι είμαι υπέρμαχος του διαχωρισμού και από τα κείμενά μου εδώ είναι και σαφές ότι δεν έχω ιδιαίτερη αγάπη προς τις θρησκείες.

Αυτό δεν σημαίνει ότι θα προτιμήσω μία ανευ όρων ανεξιθρησκεία στο όνομα των αρχών της γαλλικής επανάστασης όταν αυτή απευθύνεται σε πληθυσμούς που η αναγέννηση είναι μία ασέβεια των δυτικών.

 

 

Το πρόβλημα που εντοπίζει ο sotiris έγκειται ακριβώς στο γεγονός ότι το ισλάμ δεν έιναι ακόμα μια θρησκεία. Είναι τρόπος διακυβέρνησης ενός συνόλου (θέλετε κράτος, θέλετε έθνος δεν έχει σημασία). Δεν καταλαβαίνω γιατί επιμένουμε να ξεχνάμε τον συνεχή αγώνα που γίνεται στην Τουρκία για την εκκοσμίκευση. Τι συνέβαινε μέχρι πρίν τον Αττατούρκ, και γιατί ο τελευταίος στάθηκε πολέμιος της ίδιας του της θρησκείας? Στην Αλβανία του Χότζα έγιναν ακριβώς τα ίδια. Και στην Ελλάδα οι προοδευτικότεροι υποστηρίζουν τον διαχωρισμό εκκλησίας-κράτους. Που να ίσχυε ότι ισχύει στο Ιράν ...

 

 

Ακριβώς αυτό, γνωρίζω το παράδειγμα της γείτονος χώρας όπου ο θρησκευτικός γάμος είναι απαγορευμένος και όπου υπάρχει διαχωρισμός κράτους - εκκλησίας από την εποχή του Κεμάλ. 

Σε αντίθετη περίπτωση θα μπορούσαν να έχουν 3 γυναίκες οι άντρες, όπως και όλα τα υπόλοιπα που ερμηνεύονται από το κοράνι.

 

Θα μπορούσα να γράψω διάφορα πάνω σε αυτό, αλλά δεν έχει νόημα, πιθανόν ήδη τα έχω γράψει. Το θέμα είναι ότι έχει χαθεί το μέτρο και από τις δύο πλευρές. Αν δείχνει οπισθοδρομική μια καταδίκη για θρησκευτική ασέβεια, το να ανεβαίνει για παράδειγμα μέλος των Femen πάνω στην Αγία τράπεζα γυμνόστηθη, δεν είναι και ότι καλύτερο από την άλλη πλευρά. Θεωρώ υποκριτικό το να απαιτείς την ελευθερία του να ανεβάζεις το αίμα στο κεφάλι του διπλανού σου, χωρίς αυτός να έχει το δικαίωμα να αντιδράσει. Η γλώσσα κόκαλα δεν έχει και κόκαλα τσακίζει λένε.

 

Το μόνο που μας σώζει είναι ο διαφωτισμός. Όσοι δεν θέλουν να διαφωτιστούν, μπορούν ελεύθερα να ζουν στις σκοταδιστικές τους χώρες. Θα μου πεις θα τους αφήσει το UK και τα States σε χλωρό κλαρί? Όχι. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να εισάγουμε κάθε λογής οπαδούς θρησκειών που βασίζουν τη ζωή τους στην ερμηνεία των κειμένων του προφήτη.

 

 

Γενικότερα μία άλλη παγίδα είναι η τριβή μεταξύ της διαφορετικότητας. Δηλαδή, όσο κάποια χώρα είναι με ένα θρήσκευμα, όπως η δικιά μας, οι τριβές είναι μεταξύ των οπαδών και των μη. Όταν αρχίσει η τριβή να γίνεται διαθρησκειακή, σαφώς και πλέον χωριζόμαστε σε στρατόπεδα. Δηλαδή αν δω έναν αριστερό να καίει τη βίβλο, δεν θα με πειράξει. Αν δω έναν ισλαμιστή να καίει τη βίβλο, θα με πειράξει περισσότερο, κι ας μη δίνω ιδιαίτερη σημασία στη βίβλο, στο κοράνι και στα διάφορα θρησκευτικά κιτάπια. Κατανοώ λοιπόν ότι εάν κάποιος προσβάλει τη θρησκεία ενός φανατικού, κινδυνεύει. Τι δουλειά λοιπόν έχουμε να εισάγουμε φανατικούς? Γιατί κάποιος ο οποίος κυκλοφοράει τη γυναίκα του με μαντίλα, τσαντόρ, μπούρκα και τα λοιπά ενδύματα, δείχνει μια θρησκευτική προσήλωση που δεν έχει θέση στην Ευρώπη, κατά την άποψή μου πάντα. 

 

Φυσικά Αγγλία / Γαλλία διαφωνούν, η Αγγλία ιδιαίτερα είναι το ανέκδοτο του αιώνα με τον τοπικό καρατζαφύρερ Φάρατζ να προμοτάρει το κόμονγουελθ αντί για την εσωτερική μετανάστευση στην Ε.Ε. Τους φταίνε οι πολωνοί και όχι οι ινδοί, προφανώς δεν γνωρίζουν καλά μαθηματικά διότι 1.000.000.000 >>>>>> 50.000.000

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνει και στα ανέκδοτα http://stuppid.com/black-donor-neo-nazi/

Βασικά, είναι ανέκδοτο, η είδηση είναι εδώ http://www.nydailynews.com/new-york/nazi-baby-named-eva-braun-back-article-1.1561008

Έγινε επεξεργασία από Myralis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.