Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

  Ο ενας μαθαινει απο τον χατζηνικολαου για τις αυξησεις των δεητζηδων αμφισβητωντας το κιολας ( αν ισχυει εχω πρόβλημα ) και ο αλλος λεει δεν ηξερε τπτ για την εντολη μπατε σκυλοι αλέστε . Ακα δικαιολογιες του τυπου κυρια ο σκυλος μου εφαγε την εργασια .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  Ο ενας μαθαινει απο τον χατζηνικολαου για τις αυξησεις των δεητζηδων αμφισβητωντας το κιολας ( αν ισχυει εχω πρόβλημα ) και ο αλλος λεει δεν ηξερε τπτ για την εντολη μπατε σκυλοι αλέστε . Ακα δικαιολογιες του τυπου κυρια ο σκυλος μου εφαγε την εργασια .

 

Ο πρώτος δήλωσε σοκαρισμένος και την επομένη έστησε ολόκληρη θεατρική παράσταση μπροστά στα μικρόφωνα για να ανακοινώσει την επαναπρόσληψη των καθαριστριών. "Ύψιστης ηθικής & συμβολικής σημασίας η επαναπρόσληψη των καθαριστριών" είπε. Το ότι ο γνωστός συνδικαληστής πέταξε στα μούτρα του συνόλου του Ελληνικού λαού "Ξυδάκι", προφανώς δεν είναι ύψιστης ηθικής & συμβολικής σημασίας να τον βάλει κάποιος στην θέση του. Αντίθετα έτρεξαν κυβέρνηση και ΔΕΗ να καλύψουν και τις τυρόπιτες και τους καφέδες και τα ταξιδάκια και τα δάνεια. Σιγά, από την τσέπη τους θα τα βάλουν; Ο Βαρουφάκης θα πληρώνει τις καθαρίστριες;

 

Ο δεύτερος πάλι δήλωσε σοκαρισμένος, αλλά σε πρώτη φάση φαίνεται να είναι όντως σοκαρισμένος. Θα δούμε στο μέλλον αν και αυτός μας προκύψει θεατρίνος σαν τον Γιάννη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζεται, πάντως, ότι το ΙΚΑ, με ανακοίνωσή του, κατέστησε σαφές ότι δεν είναι απαραίτητη η προσέλευση των ασφαλισμένων στα υποκαταστήματα για τη θεώρηση, καθώς αυτή πλέον μπορεί να γίνει ηλεκτρονικά.

tumblr_mgelcvUUsX1s237two2_1280.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζεται, πάντως, ότι το ΙΚΑ, με ανακοίνωσή του, κατέστησε σαφές ότι δεν είναι απαραίτητη η προσέλευση των ασφαλισμένων στα υποκαταστήματα για τη θεώρηση, καθώς αυτή πλέον μπορεί να γίνει ηλεκτρονικά.

 

Όρκ είναι ο επαίσχυντος υπάλληλος του ΟΑΕΕ που δεν δεχόταν να επισυνάψει στο αίτημά μου το ηλεκτρονικό έγγραφο του ΙΚΑ από το παραπάνω πληροφοριακό σύστημα. Ενδεικτικά είπε "εάν βαριέσαι να πας στο ΙΚΑ να πάρεις βεβαίωση, δε φταίω εγώ. Όταν η προϊσταμένη του έδωσε εντολή να με εξυπηρετήσει, αυτός έγραψε "με εντολή προϊσταμένης δεν έφερε βεβαίωση από το ΙΚΑ" και πέταξε στα σκουπίδια το χαρτί που του πήγα...

Αφού έκανα τη δουλειά μου, δεν το κυνήγησα παραπάνω...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@RootX, κακίες ρε σύ! Όταν γράφουν "Κωδικό πρόσβασης", προφανώς εννοούν username. Εμένα μου αρέσει όμως που τίποτα δε βγάζει νόημα:

 

* Ο Βενιζέλος δε χρησιμοποιεί ΗΥ. Τι χρησιμοποιεί; Ντικταφόν; Και νόμιζα ότι ο χειρότερος ήταν ο Διώτης που "δεν ξέρει να κουμπώνει στικάκια".

* Της ζήτησε τα αρχεία στις 2 Οκτωβρίου, γι αυτό τα άνοιξε την 1η Οκτωβρίου για να τα ελέγξει.

* Η διευθύντρια Δημοσίων Σχέσεων έπρεπε να πάει ταξιδάκι μέχρι το Παρίσι, γιατί δεν έχουμε ανακαλύψει ακόμη την κρυπτογραφημένη αλληλογραφία. Μεταξύ μας, και ακρυπτογράφητα να τα έστελναν cc σε όλους μαζί, πάλι καλύτερα θα ήταν. Τουλάχιστον θα ήταν συνυπεύθυνοι.

 

Και δεν ξέρω τι είναι χειρότερο. Οι άνθρωποι που κυβερνούσαν τη χώρα να μην ξέρουν όντως τι είναι τα ψιψιψίνια και τα κοκοψόψαρα ή να προσποιούνται ότι δεν ξέρουν για να γλυτώσουν τη φυλακή.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Αφού έκανα τη δουλειά μου, δεν το κυνήγησα παραπάνω...

 

Ξέρω ότι είναι και η ψυχική φθορά και η έλλειψη χρόνου, που παίζουν ρόλο, αλλά κάποια στιγμή πρέπει να αρχίσουμε να το κυνηγάμε παραπάνω. Και τη δουλειά μας θα κάνουμε καλύτερα, και θεωρώ άδικο το να παίρνει σβάρνα έναν ολόκληρο κλάδο η αντίληψη που δημιουργείται από ένα καθίκι υπάλληλο, καθηγητή, γιατρό, καλό ταξιτζή :p κλπ

Link to comment
Share on other sites

http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231390242 

 

το πρωτο πραγμα που μου ηρθε στο μυαλο οταν το ακουσα απο την TV, ητανε εκεινο το βραδυ  της 4ημερης  στην Μανη, ενας 12χρονος (τοτε) πιθηκος, θελωντας να το παιξει  <<αντρας>> στα κοριτσια, πηγαινε απο το ενα δωματιο του ξενοδοχειου στο αλλο απο τις ... μπαλκονοπορτες 

 

δεν θυμαμαι πως το λεγανε το ξενοδοχειο, θυμαμαι ομως οτι ειχανε ερθει στην εκδρομη τουλαχιστον 4 καθηγητες, θα μπορουσε ενας απο αυτους να κανει μια βολτα στον κηπο για καποια ωρα ή ακομα καλυτερα ολοι τους με βαρδιες.

 

o συμμαθητης  δεν επαθε τιποτα, αλλα  εκεινη την ωρα ειμουνα κατω στον κηπο και τα εβλεπα ολα, καθε φορα που επιανε τα καγκελα  εγω αλλαζα 10 χρωματα ! 

 

γενικα επειδη ετυχε να παω και σε ιδιωτικο και σε δημοσιο σχολειο, εχω παρατηρησει οτι οι "υπευθυνοι" για τον α ή β λογο εχουν τα παιδια πολυ λασκα  καποιες φορες.  

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
Link to comment
Share on other sites

θυμαμαι ομως οτι ειχανε ερθει στην εκδρομη τουλαχιστον 4 καθηγητες, θα μπορουσε ενας απο αυτους να κανει μια βολτα στον κηπο για καποια ωρα ή ακομα καλυτερα ολοι τους με βαρδιες. 

Κάποιος θα μπορούσε να φτιάχνει μολότοφ μέσα στο δωμάτιο για να εντυπωσιάσει τα κορίτσια. Τι να κάνουν οι καθηγητές; Ντου στα δωμάτια; Άνθρωποι είναι και αυτοί, πρέπει να μπορούν και να κοιμηθούν.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.