Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

http://www.alfavita.gr/arthron/%CF%83%CF%85%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B5%CF%80%CE%B1%CE%BC-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%B1%CE%B6%CE%AC%CE%BA%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7-%C2%AB%CE%BB%CE%B1%CF%8A%CE%BA%CE%AE-%CE%B5%CE%BD%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1%C2%BB-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%B3%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CE%BB%CE%B1%CF%86%CE%B1%CE%B6%CE%AC%CE%BD%CE%B7

 

Σύμφωνα με πληροφορίες του zougla.gr, το ΕΠΑΜ (Ενιαίο Παλλαϊκό Μέτωπο), διατίθεται να συνεργαστεί με το κόμμα «Λαϊκή Ενότητα» του Παναγιώτη Λαφαζάνη με βασική κατεύθυνση που αφορά στα μνημόνια, στη διαγραφή του χρέους και στην έξοδο από την ΟΝΕ (Oικονομική και Νομισματική Ένωση) και το ευρώ.Πηγές από την πολιτική γραμματεία, ανέφεραν στην ηλεκτρονική μας εφημερίδα πως το ΕΠΑΜ επιδιώκει μια μεγάλη συμμαχία δυνάμεων που θα δώσει διέξοδο στο 61,3% των πολιτών που ψήφισαν ΟΧΙ στο δημοψήφισμα.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι συγκροτημενο ατομο , αλλα δε πιστευω οτι κανω για υπουργος τουρισμου. :p 

 

Μα η γυναικα ελεγε παμε Χαβαη, και γινεται υπουργος τουρισμου; :D 

Ας ειναι... Εδω ειχαμε τον Αδωνι...

Link to comment
Share on other sites

Η διάφορα είναι ότι αυτή διαθέτει χρόνια ένα σκαφάκι με το οποίο γυρνάει το αιγαίο ψαρεύοντας. Έτσι έχει πολύ περισσότερες γνώσεις για τον τουρισμό από σένα, ίσως και από τους περισσότερους υπουργούς που πέρασαν πριν από αυτήν.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μα μπορει να σπουδασα τουριστικα ,πως το ξερεις ? :p Πλακα κανω ρε συ , εννοειται οτι μπορει να ειναι πολυ καλυτερη στα τουριστικα θεματα , γι'αυτο αναφερομαι και στον Αδωνι (και τις σχεσεις του με την υγεια)...Απλα δε ξερω τη σχεση της με υπουργεια (κανεις μας αλλωστε) . 

Έγινε επεξεργασία από tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

γι'αυτο αναφερομαι και στον Αδωνι (και τις σχεσεις του με την υγεια)... 

 

  Τοτε ημασταν απλα πολιτκα ανώριμοι . Γινοταν υπουργος η σαρα και η μάρα . Πλεον εχουμε ωριμάσει . Αν το ατομο δεν ειναι αξιόπιστο και δεν εχει προσθετα προσόντα*  ( πχ Χαικαλης ) Δεν περναει ουτε απο εξω απο το υπουργειο . 

 

(*σκίσμο μνημονιων , βιαιη προσαγωγη των αγορων σε χορους , καταργηση του ενφια . )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  Τοτε ημασταν απλα πολιτκα ανώριμοι . Γινοταν υπουργος η σαρα και η μάρα . Πλεον εχουμε ωριμάσει . Αν το ατομο δεν ειναι αξιόπιστο και δεν εχει προσθετα προσόντα*  ( πχ Χαικαλης ) Δεν περναει ουτε απο εξω απο το υπουργειο . 

 

(*σκίσμο μνημονιων , βιαιη προσαγωγη των αγορων σε χορους , καταργηση του ενφια . )

 

Με δεδομένο ότι τα κλειδιά της χώρας έχουν παραδοθεί στους Γερμανούς από τους οποίους και κυβερνάτε, οι έλληνες υπουργοί χρειάζεται να μπορούν να υποκρίνονται πειστικά ότι κυβερνούν.

Δεν νομίζω να αμφισβητεί κανείς το υποκριτικό ταλέντο του Χαϊκάλη;

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν νομίζω να αμφισβητεί κανείς το υποκριτικό ταλέντο του Χαϊκάλη;

 

 

 Προς θεου . ο ανθρωπος υποστήριζε πιεστικότατα  οτι τον πλησίασαν με σκοπό να τον σπιλώσουν - δωροδοκήσουν  για την εκλογή πρόεδρου αλλα η π00τανα η τυχη εν τέλει τον προίκισε με οφ σορε . Πως τα φερνει η ζωη . 

Link to comment
Share on other sites

 Προς θεου . ο ανθρωπος υποστήριζε πιεστικότατα  οτι τον πλησίασαν με σκοπό να τον σπιλώσουν - δωροδοκήσουν  για την εκλογή πρόεδρου αλλα η π00τανα η τυχη εν τέλει τον προίκισε με οφ σορε . Πως τα φερνει η ζωη . 

 

Σοβαρά εκπλήττεσαι; Δεν υπάρχει άνθρωπος με κάποια φράγκα που να μην έχει οφ σορ εταιρία. Έχω βαρεθεί να κόβω τιμολόγια με «στερείται ΑΦΜ»

Link to comment
Share on other sites

Οι άνθρωποι είναι επικίνδυνοι.

Είναι λόγω όσων γίνονται από τις τακτικές κυβερνήσεις και τους νομοθέτες, ότι εξαιτίας της σύστασης της υπηρεσιακής κυβέρνησης που ορίστηκε για να μην είναι τυπικά ακέφαλη η χώρα έως να γίνουν οι εκλογές. Οι υπηρεσιακές κυβερνήσεις συνήθως δεν αποτελούνται από πολιτικούς και στοχεύουν στην ευρύτερη δυνατή αποδοχή.

Εμείς (οι ψηφοφόροι) είμαστε λιγότερο επικίνδυνοι όταν στέλνουμε στη Βουλή μπαλαδόρους ή θεατρίνους με μηδενική πολιτική ή κοινωνική δραστηριότητα?

Link to comment
Share on other sites

Είναι λόγω όσων γίνονται από τις τακτικές κυβερνήσεις και τους νομοθέτες, ότι εξαιτίας της σύστασης της υπηρεσιακής κυβέρνησης που ορίστηκε για να μην είναι τυπικά ακέφαλη η χώρα έως να γίνουν οι εκλογές. Οι υπηρεσιακές κυβερνήσεις συνήθως δεν αποτελούνται από πολιτικούς και στοχεύουν στην ευρύτερη δυνατή αποδοχή.

Εμείς (οι ψηφοφόροι) είμαστε λιγότερο επικίνδυνοι όταν στέλνουμε στη Βουλή μπαλαδόρους ή θεατρίνους με μηδενική πολιτική ή κοινωνική δραστηριότητα?

Aν και ειμαι αρνητικά προκατειλημμένος εναντίον των ποδοσφαιριστών (θεωρώ τους περισσότερους χαζούς, δεν χρειάστηκε ποτέ να προπονήσουν το μυαλό τους και να σκεφτούν) ενώ δεν έχω θέμα με τους "θεατρίνους", (αν μη τι άλλο, έχουν κάποια σχέση με την τέχνη, πρέπει να σκεφτούν λίγο ακόμα και αν μιλάμε για τον Σεφερλή), θα σου πω το εξής. Καμία σημασία δεν έχει τι επάγγελμα κάνει κάποιος, δεν μπορούμε να θέλουμε όλους τους πολιτικούς μας να ειναι δικηγόροι, γιατροι, νομικοί και οικονομολόγοι. Τι σχέση έχουν εξάλλου οι περισσότεροι από αυτούς με τα λαϊκα στρώματα της κοινωνίας? 

2 πράγματα θέλω από τους πολιτικούς εκπροσώπους της χώρας.

 

1) Να ξέρει για τι ιδεολογία παλευει η οποία να συμβαδίζει με το κόμμα που ειναι. Να έχει απαντήσεις σε πολιτικοιδεολογικά ερωτήματα, κοινώς να μην ειναι στο ψηφοδέλτιο μόνο επειδή έχει 2000 γνωστούς να τον ψηφίσουν.

2) Να ειναι εργατικός και να παράγει αποτελέσματα. Εκεί μετράει το μυαλό.. Να μπορεί να παιρνει πρωτοβουλίες, να οργανώνει καταστάσεις και να φέρνει την δουλειά εις πέρας.

 

Το δύσκολο ειναι το δευτερο για μένα, πολλούς πολιτικούς τους θεωρώ απλά ανίκανους για κάτι τέτοιο. Δεν έχει σημασία για εμένα πότε αποφάσισες να ασχοληθείς με την πολιτική, ίσα ισα, το αντίθετο.. Αν έχεις φτάσει 40 χρονών και αποφασίζεις να ασχοληθείς, μάλλον σημαίνει ότι κάτι έχεις καταφέρει και στην ζωή σου χωρίς να πληρώνεσαι από το κόμμα.

Link to comment
Share on other sites

Aν και ειμαι αρνητικά προκατειλημμένος εναντίον των ποδοσφαιριστών (θεωρώ τους περισσότερους χαζούς, δεν χρειάστηκε ποτέ να προπονήσουν το μυαλό τους και να σκεφτούν) ενώ δεν έχω θέμα με τους "θεατρίνους", (αν μη τι άλλο, έχουν κάποια σχέση με την τέχνη, πρέπει να σκεφτούν λίγο ακόμα και αν μιλάμε για τον Σεφερλή), θα σου πω το εξής. Καμία σημασία δεν έχει τι επάγγελμα κάνει κάποιος, δεν μπορούμε να θέλουμε όλους τους πολιτικούς μας να ειναι δικηγόροι, γιατροι, νομικοί και οικονομολόγοι. Τι σχέση έχουν εξάλλου οι περισσότεροι από αυτούς με τα λαϊκα στρώματα της κοινωνίας? 

2 πράγματα θέλω από τους πολιτικούς εκπροσώπους της χώρας.

 

1) Να ξέρει για τι ιδεολογία παλευει η οποία να συμβαδίζει με το κόμμα που ειναι. Να έχει απαντήσεις σε πολιτικοιδεολογικά ερωτήματα, κοινώς να μην ειναι στο ψηφοδέλτιο μόνο επειδή έχει 2000 γνωστούς να τον ψηφίσουν.

2) Να ειναι εργατικός και να παράγει αποτελέσματα. Εκεί μετράει το μυαλό.. Να μπορεί να παιρνει πρωτοβουλίες, να οργανώνει καταστάσεις και να φέρνει την δουλειά εις πέρας.

 

Το δύσκολο ειναι το δευτερο για μένα, πολλούς πολιτικούς τους θεωρώ απλά ανίκανους για κάτι τέτοιο. Δεν έχει σημασία για εμένα πότε αποφάσισες να ασχοληθείς με την πολιτική, ίσα ισα, το αντίθετο.. Αν έχεις φτάσει 40 χρονών και αποφασίζεις να ασχοληθείς, μάλλον σημαίνει ότι κάτι έχεις καταφέρει και στην ζωή σου χωρίς να πληρώνεσαι από το κόμμα.

 

Εάν δεν ήταν προφανές, το μεμπτό σε αυτό που περιέγραφα ήταν το "μηδενική πολιτική ή κοινωνική δραστηριότητα". Το "μπαλαδόρος ή θεατρίνος" ήταν η ιδιότητα που τους βάζει στη Βουλή, όχι μομφή για τις ικανότητές τους. Για οτιδήποτε άλλο μετακομίζω στο διπλανό θέμα, μια και εδώ είμαστε στις Ειδήσεις.

 

Για να απλοποιήσω το αρχικό μου σχόλιο, στο τμήμα του που σχετίζεται με τα νέα (δεν απευθύνομαι προσωπικά σε εσένα): Έχουμε αρκετά προβλήματα για να γκρινιάζουμε για τα μικρότερης σημασίας, όπως η υπηρεσιακή κυβέρνηση. Το μετά είναι που μας καίει :).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ξέχασες το 3, να εκπροσωπείς κάποια κοινωνική ομάδα. Τα φρούτα των κομματικών θερμοκηπίων ποια κοινωνική ομάδα εκπροσωπούν;

Μαζί σου. Αν δεν εκπροσωπείς κάποια κοινωνική ομάδα, τότε δεν υπάρχει κανένας να σε ψηφίσει. Αν δεν εκπροσωπείς κάποιον, και σε ψηφίζουν, τότε το πρόβλημα ειναι σε αυτούς που σε ψηφίζουν.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.