Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

όσο πάει γίνεται και καλύτερο !

 

WWW.IN.GR

Η εθνική τραγωδία στα Τέμπη εξακολουθεί να φέρνει στο φως απίστευτες αποκαλύψεις για τους σιδηροδρόμους και τις...

 

Link to comment
Share on other sites

51 λεπτά πριν, το μέλος ARMAGEDDON έγραψε:

όσο πάει γίνεται και καλύτερο !

 

WWW.IN.GR

Η εθνική τραγωδία στα Τέμπη εξακολουθεί να φέρνει στο φως απίστευτες αποκαλύψεις για τους σιδηροδρόμους και τις...

 

 

 

Νομίζω δεν έχει να κάνει με την καταβολή της αποζημίωσης γενικα, αλλά με την άμεση προκαταβολή αυτής. Μάλλον θα δοθεί όλη η αποζημίωση, οοοοοοοταν με το καλό ολοκληρωθούν τα δικαστήρια κλπ. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

WWW.NAFTEMPORIKI.GR

Σε έρευνα προχωρά η εισαγγελία της Ευρωπαϊκής Ένωσης (EPPO) σχετικά με την σύμβαση για αναβάθμιση του...

 

THEPRESSPROJECT.GR

«Δηλαδή πρέπει να σκοτωθούν 70 άτομα και να πέσει αεροπλάνο για να σκύψουν πάνω στο πρόβλημα της...

 

Όσες κι όσοι μπορούν, ας φύγουν μακριά από το Πακιστάν της Ευρώπης.

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

WWW.ENIKOS.GR

Δεκάδες τα αναπάντητα «γιατί;» για την πολύνεκρη τραγωδία στα Τέμπη. Την ίδια ώρα, νέες...

Άτσα ο Δον Κιχώτης;

 

Επανερχόμενος για λίγο στο ρουσφετωμένο άχρηστο κορμί που δεν ήξερε τι του γίνεται, θέλω να πω ότι ένας τρόπος για να μειωθούν τα ρουσφέτια, είναι να πάψει να γίνεται κοινωνικά αποδεκτό. Δηλαδή να έχει δεχτεί κάποιος ρουσφέτι και να ντρέπεται να το πει στους φίλους και συγγενείς του για να μην τον φτύσουν. Έτσι ώστε να φτάσουμε κάποια στιγμή στο να ντρέπονται οι περισσότεροι και να το ζητήσουν και να διστάζουν και οι πολιτικοί να το προτείνουν. Όχι όπως τώρα που οι περισσότεροι βολεμένοι γλυψιματίες το υπερηφανεύονται κιόλας χωρίς κοινωνικές συνέπειες. Εδώ έχω ακούσει ήδη συγγενείς των νεκρών να λένε να μην τα ρίχνουμε όλα στο σταθμάρχη, σαν να τον ψιλολυπούνται επειδή είναι εύκολος στόχος; Δεν ξέρω, αλλά δεν νομίζω ότι θα έπρεπε κανείς να τον λυπάται, ασχέτως του ότι ορθώς δεν πρέπει να περιοριστούμε μόνο στις δικές του ευθύνες αλλά να αποδοθούν και στον ρουσφετοπατέρα που τον βυσμάτωσε και σε όσους άλλους ευθύνονται βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

52 λεπτά πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:
WWW.ENIKOS.GR

Δεκάδες τα αναπάντητα «γιατί;» για την πολύνεκρη τραγωδία στα Τέμπη. Την ίδια ώρα, νέες...

Άτσα ο Δον Κιχώτης;

 

 

Το ποιο πιθανό να ήταν λιπάσματα,κυρίως αμμωνιακής σύνθεσης.'Η κάποια πρώτη ύλη για την παράγωγη τους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2023 at 9:51 PM, Snips said:

Ο σάπιος συνδικαλισμός ζει μέσα μας και μας βολεύει όλους.  Αν δεν αποβληθεί αυτός, δεν θα γίνει τίποτα.

 

Και επειδή ο κόσμος έχει ξυπνήσει επιτέλους, φίλη ΚΝΙΤΙΣΑ, βαμμένη κόκκινη σε ότι κάνει και ότι λέει, μου λέει σήμερα το εξής: "Βαρέθηκα τον λαό. Αν είναι να αλλάξει κάτι σ αυτή τη χώρα δεν θα το αλλάξει κάποιος που χαιδεύει τον λαό. Θα αλλάξει από κάποιον που θα βάλει βαθιά το μαχαίρι στο κόκκαλο".

 

Μας έφαγε η κοινωνική πολιτική και το να κάνουμε την πάπια για τους φωνασκούντες και τους δικαιωματιστές, διαχρονικά. 

 

Σήμερα που μιλάμε, θα έπρεπε ολα τα πανεπιστήμια να ήταν ΜΟΥΣΕΙΑ ακόμα και αν είχαν προηγηθεί τα ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ. Αλλά κάποιοι φοβήθηκαν την αντίδραση του επιούσιου λαού που γουστάρει να σκοτώνει τα παιδιά του.

 

Να μου κάνεις τη χάρη, σε παρακαλώ. Δεν είμαστε το ίδιο όσοι καμιά φορά περνάμε το πορτοκαλί για να μη φρενάρουμε απότομα με τους κατά συρροή παραβάτες κάθε νόμου και κανονισμού. Δεν "τα φάγαμε μαζί" και δεν είμαστε συνυπεύθυνοι για τα εγκλήματα που γίνονται καθημερινά σε βάρος μας.

 

Πολλοί Έλληνες κάνουν ό,τι μπορούν για να προάγουν τη δικαιοσύνη και την αλληλεγγύη στους κύκλους που ζουν και εργάζονται. Εισφέρουν τον χρόνο και την κατάρτισή τους ελπίζοντας σε ένα καλύτερο αύριο για τους ίδιους και τα παιδιά τους.

 

Η κρίση ταυτότητας της φίλης σου δε σημαίνει ότι ξαφνικά, εκτός από ό,τι κάνουμε για να βελτιώσουμε τις κοινότητές μας, θα πρέπει να αστυνομεύουμε και κάθε έκφανση της δημόσιας ζωής. Αν είναι έτσι, τουλάχιστον να σταματήσουμε να διορίζουμε "ειδικούς φρουρούς" και να διορίσουμε μερικούς δάσκαλους, καθηγητές, νοσηλευτές, γιατρούς και κανέναν ψηφιακά εγγράμματο υπάλληλο στα δικαστήρια. Σε τόσα παράνομα κυκλώματα και συμμορίες προκύπτει εμπλοκή αξιωματικών της Αστυνομίας και υποτίθεται ξαφνικά πρέπει να βρούμε το σθένος να την υποκαταστήσουμε;

 

Και δεν είναι η αυστηροποίηση των νόμων αυτό που λείπει για να ζούμε σε μια ουτοπία. Η ισονομία είναι. Αποδεχόμαστε ως κοινωνία πρώην βουλευτές καταδικασμένοι για ασέλγεια κατά συρροή να κυκλοφορούν ελεύθεροι, όταν απλοί πολίτες μπορεί να πελαγοδρομούν προφυλακισμένοι για μήνες μέχρι να δικαστούν.

 

Ψηφίζουμε (όχι εσύ κι εγώ) νόμους περί (μη) ευθύνης υπουργών, για να είναι βέβαιο ότι ακόμη κι αν βυσσοδομούν κατά του δημοσίου συμφέροντος θα είναι στο απυρόβλητο.

 

Δεχόμαστε το αξίωμα της "κυβερνησιμότητας" και επιτρέπουμε σε μειοψηφίες να κατασκευάζουν Κυβέρνηση, να νομοθετούν στη Βουλή και να ορίζουν τους επικεφαλής της δικαστικής εξουσίας, καταργώντας κάθε συνταγματική πρόβλεψη για διάκριση των εξουσιών.

 

Μπαίνουμε σε τρένα θεωρώντας ότι το καλυπτόμαστε από την Ευρωπαϊκή Χάρτα Δικαιωμάτων των Επιβατών των Σιδηροδρόμων, ενώ στη πραγματικότητα βασιζόμαστε στην τυφλή τύχη για να μην πέσουμε στα χέρια ενός ρουσφετολογικά τοποθετημένου από τους πολιτικούς του πάτρονες κομματόσκυλου σε ένα σιδηροδρομικό δίκτυο που έχει αποψιλωθεί από κάθε μέτρο ασφάλειας και έμπειρο προσωπικό.

 

Ρωτάμε τους συνδικαλιστές (που στον εφιάλτη σου ευθύνονται για όλες μας τις κακοδαιμονίες) γιατί δεν απήργησαν για την ασφάλεια και, όταν απαντούν ότι το επιχείρησαν, αλλά οι ευφάνταστοι εργατικοί νόμοι έκριναν την απεργία τους παράνομη και καταχρηστική, σχολιάζουμε "ας μην το πολιτικοποιήσουμε".

 

Κι εσύ αισθάνεσαι προσβεβλημένος όχι από αυτήν την κατάσταση, αλλά από το ότι κάποιοι πιτσιρικάδες είναι παραπάνω οργισμένοι από ό,τι αρμόζει σε ένα "ΜΟΥΣΕΙΟ" όταν θάβουν τους φίλους τους. Εκτός κι αν μου ξέφυγε κάποιο περιστατικό και έγινε κάπου πόλεμος.

Έγινε επεξεργασία από acct
typos
  • Like 1
  • Agree 4
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

Δεν είμαστε το ίδιο όσοι καμιά φορά περνάμε το πορτοκαλί για να μη φρενάρουμε απότομα με τους κατά συρροή παραβάτες κάθε νόμου και κανονισμού. 

 

Ασε μας ρε φίλε. Που θα σου κάνω και τη χάρη που οργίστηκαν τα χαιδεμένα σας, ενώ κάνουν τα ίδια σκατά κάθε μέρα. Άσε μας που θα σας κάνουμε και τη χάρη. 

ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΡΕ. ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΕΧΕΙΣ; Ελληνάρα.

Έγινε επεξεργασία από Snips
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος Snips έγραψε:

 

Ασε μας ρε φίλε. Που θα σου κάνω και τη χάρη που οργίστηκαν τα χαιδεμένα σας, ενώ κάνουν τα ίδια σκατά κάθε μέρα. Άσε μας που θα σας κάνουμε και τη χάρη. 

ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΡΕ. ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΕΧΕΙΣ; Ελληνάρα.

Το ότι δε θέλει να βγει ο καθένας με μια χατζάρα στο δρόμο, και να επιβάλλει με τι στανιό το νόμο αν και δεν είναι δική του δουλειά, δε σημαίνει και ότι είναι χαιδεμενος η βολεμενος η δε ξέρω κι εγώ τι. Χαλάρωσε λίγο. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:
WWW.ENIKOS.GR

Δεκάδες τα αναπάντητα «γιατί;» για την πολύνεκρη τραγωδία στα Τέμπη. Την ίδια ώρα, νέες...

Άτσα ο Δον Κιχώτης;

 

Τι μας κρύβουν? 2310521010 

 

Περιμένω να διαβάσω τις θεωρίες συνωμοσίας που έχετε. Μέχρι τώρα έχω διαβάσει 

1. Πυρομαχικά που πήγαιναν Ουκρανία

2. Πυρηνικά απόβλητα

3. Χημικά 

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, το μέλος Simon έγραψε:

 

Τι μας κρύβουν? 2310521010 

 

Περιμένω να διαβάσω τις θεωρίες συνωμοσίας που έχετε. Μέχρι τώρα έχω διαβάσει 

1. Πυρομαχικά που πήγαιναν Ουκρανία

2. Πυρηνικά απόβλητα

3. Χημικά 

Από εμένα δεν διάβασες τίποτα τέτοιο πάντως. Απλώς μια παραπομπούλα από ένα ειδησεογραφικό έβαλα, δεν υιοθέτησα καμία θεωρία και δεν επιτέθηκα σε κανέναν (εκτός του σταθμάρχη και του βύσματός του).

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι πολλοί απόρησαν με το είδος της έκρηξης, και παρά ακούστηκε πολύ ότι αυτά τα τρένα μεταφέρουν και πολύ.... μαύρο φορτίο. Αδιάφορο βέβαια, η έκταση της καταστροφής δύσκολα θα ήταν μικρότερη. Και μικρότερη να ήταν, πάλι δε θα είχε σημασία. Και ένας νεκρός να υπήρχε, το ίδιο τραγικό θα ήταν.

Η τραγικότητα συνεχίζει πάντως. Μια μόλις ημέρα μετά τη σύσταση της επιτροπής άρχισαν τα παρατράγουδα. Και ήδη ένα μέλος παραιτήθηκε. Μιλάμε για κωλοτουμπα σε ούτε 24 ώρες, από ολους, επάνω σε πτωματα. Κανείς δε θα πολιτικοποιουσε το θέμα, αλλά τελικά δεν προλάβαμε καν να δούμε ποιος το πολιτικοποιησε πρώτος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

Έτοιμη και η μπίζνα outsourcing !
Σε λίγο θα φέρουν και outsourcing σταθμάρχες όπως και μηχανοδηγούς ακόμη απορώ πως δεν το είχαν σκεφτεί ακόμη .
Στο @#$!@$ όλοι οι εργολάβοι σας βαρέθηκα,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δλδ αγορασαμε συστηματα αλλα δε τα βαλανε.

Οι δεξιοι γιατι θελανε να βολευουνε δεξιους κ οι αριστεροι γιατι οτιδηποτε τετοιο συστημα ειναι τεχνοφασισμος που αφαιρει το νοημα υπαρξης του συνδικαλισμου τους.

Win win. Ολοι χαρουμενοι.

 

Θα δωσω ενα δικιο στον Snips. H νοοτροπια του Ελληνα φταιει για το ατυχημα. Κ δυστυχως δε μπαινει ποτε φυλακη, οσα Τεμπη κ αν γινουν.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Από εμένα δεν διάβασες τίποτα τέτοιο πάντως. Απλώς μια παραπομπούλα από ένα ειδησεογραφικό έβαλα, δεν υιοθέτησα καμία θεωρία και δεν επιτέθηκα σε κανέναν (εκτός του σταθμάρχη και του βύσματός του).

Ναι, βρε, εσύ ποτέ δεν λες το παραμικρό, το ξέρουμε αυτό. Οι παραπομπούλες που βάζεις, οι οποίες κάτι θέλουν να πουν, μα δεν το λένε ξεκάθαρα, τα λένε όλα για εσένα. 

Πετάς κι έναν δεκάρικο για τους admins που σε αδικάνε, για τις διαγραφές των posts σου, ενώ εσύ δεν προκαλείς, και τη γενικότερη αδικία (το είπαμε, σε αδικάνε) που υφίσταται η πονεμένη σου ύπαρξη και τέλος.

Α, ναι, υπάρχει μια γενικότερη συνωμοσία να διαγράφονται οι ξεκάθαρες και μεστές νοημάτων αναρτήσεις σου (κι έτσι, και γιουβέτσι, και κοκορέτσι, και δεν τα είπα εγώ, εγώ είμαι προσεκτικός, με κυνηγάνε κτλ κτλ). GG.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ναι, βρε, εσύ ποτέ δεν λες το παραμικρό, το ξέρουμε αυτό. Οι παραπομπούλες που βάζεις, οι οποίες κάτι θέλουν να πουν, μα δεν το λένε ξεκάθαρα, τα λένε όλα για εσένα. 

Αυτό το κάνω συνειδητά για να προκαλέσω συζήτηση/προβληματισμό/ανταλλαγή απόψεων και όχι για να υποστηρίξω κάποια κατασταλλαγμένη μου άποψη επειδή ακριβώς δεν είναι κατασταλλαγμένη. Αν υιοθετούσα τις απόψεις για παράνομα/αδήλωτα φορτία κλπ, θα το έγραφα αλλά επειδή ειλικρινά δεν ξέρω και δεν τις υιοθετώ, δεν το έγραψα. Δεν βλέπω τι από αυτό σε τρίγγαρε να μου την πεις, μάλλον έχει τσούξει το lancet.

 

2 ώρες πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Πετάς κι έναν δεκάρικο για τους admins που σε αδικάνε, για τις διαγραφές των posts σου, ενώ εσύ δεν προκαλείς, και τη γενικότερη αδικία (το είπαμε, σε αδικάνε) που υφίσταται η πονεμένη σου ύπαρξη και τέλος.

Έχω προκαλέσει ναι, αλλά λιγότερο από εσένα και η ύπαρξή μου δεν θεωρώ ότι είναι καθόλου πονεμένη. Απλώς κάνω καμιά φορά τέτοιες επισημάνσεις για να μη νομίζουν δίαφορα μερικοί.

 

2 ώρες πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Α, ναι, υπάρχει μια γενικότερη συνωμοσία να διαγράφονται οι ξεκάθαρες και μεστές νοημάτων αναρτήσεις σου (κι έτσι, και γιουβέτσι, και κοκορέτσι, και δεν τα είπα εγώ, εγώ είμαι προσεκτικός, με κυνηγάνε κτλ κτλ). GG.

Εντάξει την πέταξες πάλι την ειρωνεία σου, (σύμφωνη με την τήρηση των κανόνων του φόρουμ πάντα) και με κατατρόπωσες και μπράβο. Πάμε παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν, το μέλος Γιάννης_84 έγραψε:

Αυτό το κάνω συνειδητά για να προκαλέσω συζήτηση/προβληματισμό/ανταλλαγή απόψεων και όχι για να υποστηρίξω κάποια κατασταλλαγμένη μου άποψη επειδή ακριβώς δεν είναι κατασταλλαγμένη. Αν υιοθετούσα τις απόψεις για παράνομα/αδήλωτα φορτία κλπ, θα το έγραφα αλλά επειδή ειλικρινά δεν ξέρω και δεν τις υιοθετώ, δεν το έγραψα.

Όχι, το κάνεις επειδή δεν θέλεις να μιλήσεις με παρρησία για τις βλακείες που σκέφτεσαι. Ως εκ τούτου, η μόνη λύση είναι να παραθέτεις κάθε είδους συνωμοσιολογική παπαριά, παριστάνοντας μετά τον αγνό κι άδολο τουρίστα. Τροφή για σκέψη..

 

Ναι, δεν κοιμάμαι μετά την έρευνα του lancet. Guilty as charged. Μετά από 3 χρόνια, βρήκες κι εσύ μιαν έρευνα η οποία χαϊδεύει απαλά τις ονειρώξεις σου.

 

Να υποβάλεις πάραυτα αναφορά στην/στον αρμόδια/ο admin/mod. Κούρασε αυτή σου η μονομανία.

 

Αυτοαναγορεύτηκες σε θεματοφύλακα των αξιών του forum; Μπράβο σου, πάμε παρακάτω. 

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Όχι, το κάνεις επειδή δεν θέλεις να μιλήσεις με παρρησία για τις βλακείες που σκέφτεσαι.

Όταν σκέφτεσαι ελεύθερα χωρίς υπαγόρευση, θα σκεφτείς και καμιά βλακεία. Προτιμότερο από το να μη σκέφτεσαι καθόλου. Υφασμάτινη μασκούλα κανείς;

 

4 λεπτά πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ως εκ τούτου, η μόνη λύση είναι να παραθέτεις κάθε είδους συνωμοσιολογική παπαριά, παριστάνοντας μετά τον αγνό κι άδολο τουρίστα. Τροφή για σκέψη..

Συνωμοσιολογικές οι δηλώσεις του δικηγόρου; Μπορεί, αλλά εσύ που το ξέρεις από πριν; Ή μήπως ήταν συνωμοσιολογική παπαριά αυτό που ΟΛΟΙ οι γιατροί ήξεραν για την ανοσία του αναρρώσαντος αλλά ξαφνικά και κατ' εξαίρση δεν ίσχυε μέχρι να το πει το lancet;

 

4 λεπτά πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ναι, δεν κοιμάμαι μετά την έρευνα του lancet. Guilty as charged. Μετά από 3 χρόνια, βρήκες κι εσύ μιαν έρευνα η οποία χαϊδεύει απαλά τις ονειρώξεις σου.

Ήταν κάτι αυτονόητο που χαρακτηριζόταν συνωμοσιολογική παπαριά και επιβεβαιώθηκε από 65 έρευνες, όχι μία. Ονειρώξεις με αυτονόητα πράγματα δεν γίνεται, άλλοι τις είχαν με την εικονική τους πραγματικότητα, μην κρίνεις εξ ιδίων.

 

4 λεπτά πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Να υποβάλεις πάραυτα αναφορά στην/στον αρμόδια/ο admin/mod. Κούρασε αυτή σου η μονομανία.

 

Μπα, δεν είμαι τέτοιος, δεν προσπαθώ κανενός η ανάρτηση να λογοκριθεί.

 

4 λεπτά πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Αυτοαναγορεύτηκες σε θεματοφύλακα των αξιών του forum; Μπράβο σου, πάμε παρακάτω. 

Δεν αυτοαναγορεύτηκα τίποτα, απλώς από εδώ το πας από εκεί το φέρνεις, πάντα κάτι να βρεις να μου την πεις ενώ δεν είχα καν αναφερθεί σε σένα ούτε έμμεσα. Δεν σε βλέπω να πηγαίνεις παρακάτω...

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/amp/s/www.newsit.gr/topikes-eidhseis/tempi-epeisodia-me-traymaties-sti-thessaloniki-gia-pano-tou-kke-ston-leyko-pyrgo/3721009/amp/

 

Ίσως ο εμετικοτερος πολιτικός χωρος όλων στο ελληνικό πολιτικό σύστημα , για άλλη μια φορά στη "ΜΑΧΗ" το να μην τους πάρει κανείς τα σκήπτρα της ηλιθιότητας. Δεν έχουν χωρα, δεν έχουν θεό, δεν έχουν πατρίδα, και τώρα ούτε καν στοιχειώδη συνείδηση. Μόνο το κόμμα και ο αρχηγος να ναι καλα. 

  • Like 5
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.