Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο v2.0


astrolabos

Recommended Posts

FLIGHT.COM.GR

Συνολικά 314 βόμβες έχουν μέχρι σήμερα εντοπιστεί από το Τάγμα Εκκαθάρισης Ναρκοπεδίων Ξηράς (ΤΕΝΞ) στον χώρο του πρώην...

 

  • Like 2
  • Wow 4
Link to comment
Share on other sites

WWW.KATHIMERINI.GR

Στο εκτενές πόρισμα που πραγματοποίησε η Μονάδα Εσωτερικού Ελέγχου του...

 

 

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

WWW.IEFIMERIDA.GR

Σε εταιρεία που δραστηριοποιείται στην παραγωγή χρωμάτων παραδόθηκε, μετά από πλειστηριασμό, το κατασχεθέν, από...
  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Το πολιτικό σύστημα ανακαλύπτει τις συνέπειες της διάλυσης του ΕΣΥ...

 

WWW.IEFIMERIDA.GR

Μέσω των δικηγόρων του απάντησε ο καθηγητής Αγγειοχειρουργικής που παρακολουθούσε τον πατέρα του Γιάννη...

 

Quote

«Ήταν ένα χρηματικό ποσό. Όταν πέθανε, του έστειλα μήνυμα και του είπα ''το δώρο που σας έκανε η μητέρα μου να το επιστρέψετε'' και μου απάντησε ''θα έπρεπε να ντρέπεστε''’», είπε ο βουλευτής της Νέας Δημοκρατίας.

 

Αναφερόμενη στο «φακελάκι» που φέρεται να έδωσε, η ίδια ανέφερε πως «ο γιατρός το πήρε ευχαρίστως. Το πήρε για να καλυτερεύσει τη ζωή του άντρα μου και το αποτέλεσμα ήταν ότι τον πέθανε. Σας τα είπα όπως είναι τα πράγματα. Εγώ ήμουν δίπλα στον άντρα μου. Έπρεπε να πάει σε Μονάδα Υψηλής Φροντίδας».

 

WWW.NEWS247.GR

Προβλήματα σαν κι αυτά που αντιμετώπισε ο Γιάννης Καλλιάνος αντιμετωπίζουν οι πολίτες καθημερινά στα κρατικά νοσοκομεία...

 

Quote

Ο βουλευτής της ΝΔ Γιάννης Καλλιάνος αντιμετώπισε πρόβλημα με τον πατέρα του σε κρατικό νοσοκομείο (δυστυχώς, ο άνθρωπος πέθανε-έχει όλη τη συμπάθειά μας) και έκανε δημόσιες καταγγελίες. [...] Το νοσοκομείο απάντησε, το ίδιο και ο αρμόδιος υπουργός. Τον οποίο ο καταγγέλλων βουλευτής φρόντισε να απαλλάξει («δεν φταις εσύ Άδωνι, η κλινική φταίει»).

 

  • Like 7
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

THEPRESSPROJECT.GR

Έχεις σκεφτεί ποτέ ότι μπορεί κάποια στιγμή, ίσως και σύντομα, να μείνεις άστεγος; Είμαι σίγουρη πως όχι...

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

WWW.IEFIMERIDA.GR

Στο επιτελείο του ΣΥΡΙΖΑ εντάσσεται ο Άρης Σπηλιωτόπουλος -πρώην βουλευτής και πρώην υπουργός της ΝΔ επί κυβέρνησης Καραμανλή- ο οποίος μέχρι πρότινος εκτελούσε χρέη συμβούλου...

 

 

Javier Bardem Lol GIF by James Bond 007

  • Like 1
  • horni 1
  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

27 λεπτά πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Ο Σπηλιωτόπουλος που όταν δούλευα στα εισιτήρια στο λιμάνι της Αλεξανδρούπολης, και τον πέτυχα να θέλει να βάλει το αμάξι του στο πλοίο για Σαμοθράκη, ήθελε να παρακάμψει την σειρά (είχε καθυστερήσει οπότε ήταν σε λίστα αναμονής για το αν θα μπεί το αυτοκίνητό του).

Και όταν του είπα ευγενικά να περιμένει τη σειρά του και απόρησα γιατί θέλει να παρακάμψει την σειρά, μου είπε "λόγω ιδιότητος". "Για πείτε το δυνατά στον κόσμο που περιμένει", του είπα. Δεν είπε τίποτα.

Έλα τώρα, κακίες κι εσύ! Λες και δεν υπάρχουν "φυντάνια"!!

Κάτι τέτοια μου φέρνουν στο μυαλό μια άλλη "ψυχή" που στις δόξες ήταν υπουργός μεταφορών αλλά μετά συνελήφθη με πλαστές πινακίδες (και μεθυσμένος αν δεν κάνω λάθος)!

Και αναρωτιέσαι μετά πως γίνεται να μας κυβερνάνε "παρτάκηδες"!

 

 

(Σχετικά με την είδηση) Το παλικάρι εργάζεται. Τι κι αν χτες ήταν ΝΔ, σήμερα ΣΥΡΙΖΑ, και που ξέρεις αύριο.. μπορεί και ΠΑΣΟΚ!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, TopCLR said:

Κάτι τέτοια μου φέρνουν στο μυαλό μια άλλη "ψυχή" που στις δόξες ήταν υπουργός μεταφορών αλλά μετά συνελήφθη με πλαστές πινακίδες (και μεθυσμένος αν δεν κάνω λάθος)!

 

 

Αν μιλάς για τον Λιάπη, ανεψιό του Εθνάρχη και διάσημο προϊόν της γνωστής ευρύτερης οικογένειας των Καραμανλήδων, που έχουν εγκατασταθεί προνομιακά στο συγκεκριμένο Υπουργείο (με τα γνωστά αποτελέσματα), τον αδικείς. Δεν ήταν μεθυσμένος. Απλώς είχε παραβιάσει στοπ, δεν είχε δίπλωμα, και το αυτοκίνητο ήταν ανασφάλιστο και με πλαστές πινακίδες. Τουλάχιστον καταδικάστηκε σε 4 χρόνια, εξαγοράσιμα βεβαίως-βεβαίως.

 

Κάτι άλλα θεματάκια που είχε (καταδίκες από Εξεταστικές, το γεγονός ότι λάμβανε παράτυπα ΕΚΑΣ, είχε εμπλοκή σε κατασπατάληση κοινοτικών ενισχύσεων και κάτι επεμβάσεις στο ρολόι της ΔΕΗ για να γλυτώνει ρεύμα) δε νομίζω ότι οδήγησαν σε ποινικές καταδίκες.

  • Like 5
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος acct έγραψε:

 

Αν μιλάς για τον Λιάπη, ανεψιό του Εθνάρχη και διάσημο προϊόν της γνωστής ευρύτερης οικογένειας των Καραμανλήδων, που έχουν εγκατασταθεί προνομιακά στο συγκεκριμένο Υπουργείο (με τα γνωστά αποτελέσματα), τον αδικείς. Δεν ήταν μεθυσμένος. Απλώς είχε παραβιάσει στοπ, δεν είχε δίπλωμα, και το αυτοκίνητο ήταν ανασφάλιστο και με πλαστές πινακίδες. Τουλάχιστον καταδικάστηκε σε 4 χρόνια, εξαγοράσιμα βεβαίως-βεβαίως.

 

Κάτι άλλα θεματάκια που είχε (καταδίκες από Εξεταστικές, το γεγονός ότι λάμβανε παράτυπα ΕΚΑΣ, είχε εμπλοκή σε κατασπατάληση κοινοτικών ενισχύσεων και κάτι επεμβάσεις στο ρολόι της ΔΕΗ για να γλυτώνει ρεύμα) δε νομίζω ότι οδήγησαν σε ποινικές καταδίκες.

Αυτό θέλω να πω. Ο άνθρωπος (όπως και άλλοι, απλά εδώ είναι το παράδειγμα) "νοιάζεται/ταν" για το καλό του λαού που (συν)κυβέρνησε. Ουδέποτε "κοίταξε την πάρτη του"!!! (not)

 

Ειδικά η αντιδιαστολή του "υπουργός μεταφορών" από την μια και της "τέρμα παρανομίας" του ΚΟΚ (παραβίαση στοπ, πλαστές πινακίδες, ανασφάλιστο, απουσία διπλώματος) από την άλλη, είναι "το κάτι άλλο"!

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

WWW.KATHIMERINI.GR

Με μια απόφαση που προκάλεσε οργή στους συγγενείς των θυμάτων και σoκ στην κοινή γνώμη έκλεισε...

 

Case closed...

And Justice For All Loop GIF by jbetcom

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

WWW.PROTOTHEMA.GR

Δύο στιγμιότυπα που φέρνουν το ρομπότ Σοφία στην επικαιρότητα για τους… λάθος λόγους - Δείτε βίντεο με το «στραβοπάτημα» στη ΔΕΘ και ακούστε το ηχητικό όπου εκθείασε την Κρήτη λέγοντας...

 

 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.