Jump to content



Official ΦαγητοThread v2.0


astrolabos

Recommended Posts

1 minute ago, karmen1983 said:

 

 

5709d4050799116098ebc33f579290dbe178d764


Τίποτα καλύτερο απ' το να βάλεις οδόφραγμα από κόλιανδρο. Άστους να γράφουν εδώ, μόλις πλησιάσουν το οδόφραγμα θα τον μυρίσουν τον κρίνο, θα καταλάβουν!

1) το κρέας στο στιφάδο τι ήταν;
2) να φτιάξεις γαλλική κρεμμυδόσουπα κάποια μέρα για να βάλεις φωτογραφίες εδώ

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος karmen1983 έγραψε:

δε δουλευεις σημερα πουλάκι μου και έχεις κεφάκια? :p 

Αλήθεια, θα προτιμούσα να δουλεύω γιατί την Δευτέρα θα τον πιούμε :hehe: Ήρεμα το λέω, είναι στο φαγητό θρεντ, είναι σχετικό :bleh: 

 

Πάντα έχω κεφάκια, άσχετα με το πόσο ερείπιο είμαι :rofl: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αλήθεια, θα προτιμούσα να δουλεύω γιατί την Δευτέρα θα τον πιούμε

Ενώ σήμερα δε τον πίνουμε ε? :hehe: 

ΥΠΟΜΟΝΗ

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 28 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

Οποιαδηποτε ομοιοτητα με προσωπα και καταστασεις ειναι εντελως συμπτωματικη...

 

Δεν θα το πιστέψεις αλλά το ίδιο ακριβώς συμβαίνει ορισμένες φορές και στα δικά μου ποσταρίσματα.

Κατά λάθος και από σύμπτωση, χωρίς να το θέλω βρε παιδάκι μου.

Να, εντελώς συμπτωματικά, μόλις τώρα μου μύρισε παστουρμάς.:hehe:

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 53 λεπτά, το μέλος Proteas έγραψε:

92230076_2681314872097117_4031445505924923392_n.thumb.jpg.bee05eeb24fe8cff378d1e42aaef56d8.jpg

 

Η συνταγη λεει με σφολιατα εγω την εκανα με φυλλο αυτην την φορα και μου βγηκε ποιο τραγανη.

 

Καλά μου μύρισε παστουρμάς εμένα, έχω τελικά μύτη, σκέτο λαγωνικό ο μπαγάσας. :bleh:

Μπράβο σου πάντως.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εκεί στην Καλαμάτα στην Αθηνών, κοντά στον Σκλαβενίτη έχει ένα καφέ μεζεδοπωλείο με καταπληκτικό παστουρμά, σουτζούκι, μπρεζάολα και άλλα πολλά εδέσματα.

Όλα είναι χειροποίητα από έναν άνθρωπο που δούλευε στον Μιράν και είναι πατέρας του ιδιοκτήτη του καφέ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

συγκεντρώσου αρχηγέ, είναι μάλλον το τσιμένι που δεν σου αρέσει. Είναι στα κυβικά σου ο παστουρμάς, το κακό που έχει είναι ότι έχει αποκλίσεις ανάλογα ποιος τον έφτιαξε, ποιος τον κόβει (έχει σημασία η κοπή δεν είναι ποζεράδικα αυτά που λένε)κλπ. Επειδή imho τους έχουν χαλάσει ελαφρώς τα τελευταία χρόνια που έχει γίνει της μόδας δυσκολεύομαι να σου προτείνω κάποιον για να δοκιμάσεις μια φορά με κλειστά μάτια. Ούτε φτιάχνουν όλοι χωρίς τσιμένι.

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος p55 έγραψε:

Εκεί στην Καλαμάτα στην Αθηνών, κοντά στον Σκλαβενίτη έχει ένα καφέ μεζεδοπωλείο με καταπληκτικό παστουρμά, σουτζούκι, μπρεζάολα και άλλα πολλά εδέσματα.

Όλα είναι χειροποίητα από έναν άνθρωπο που δούλευε στον Μιράν και είναι πατέρας του ιδιοκτήτη του καφέ.

 

season 2 give me the name GIF by BBC

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.