Jump to content



Αγγελίες V.3 (ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΣΤ)


Recommended Posts

Κάνε ένα κόπο και πάρε το μήνυμα με ένα copy paste να ξανακάνεις την αγγελία απο την αρχή. Κάνε και ένα logout πριν και ξανα login.

Πες μου αν λύθηκε το πρόβλημα ή αν επιμένει.

 

Τo 6+3ς είναι μαθηματικά του γάτου μου, που θέλει να έχει άποψη στα post μου :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 283
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...άντε πάλι να ανεβάζω όλες τις φωτό... καί πήγαμε μπροστά / χάσαμε 1 ώρα ήδη σήμερα  :p

 

Ερώτηση παρακαλώ: υπάρχει περιορισμός # στους χαρακτήρες του τίτλου?

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...τίποτα, μία από τα ίδια... κάποια μ@κακία κάνω... Θα προσπαθήσω πάλι το βράδυ.. Ευχαριστώ.

Κάπου πρέπει να έχει περιορισμό στους χαρακτήρες του τίτλου ή περιεχομένου κ.ο.κ.

 

τώρα μου βγάζει "Το όνομα του στοιχείου είναι πολύ μεγάλο."

ποιανού στοιχείου..?  :lol:

 

Επίσης στις φωτό ΔΕΝ μου "βγάζει" την επιλογή επισύναψη φωτό στο κείμενο... σωστά? (δίπλα αριστερά από τη ΔΙΑΓΡΑΦΗ)

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
Link to comment
Share on other sites

θα το κοιτάξω από αύριο

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται.

 

Σωστά καί ορθά υπάρχει ο περιορισμός χαρακτήρων - απλά δεν ξέρω πόσοι είναι στο σύνολο... 

 

...άχ αυτά τα αναψυκτικά  :p

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα κάνω παράπονα για τις αγγελείες?

Μήπως είστε υπερβολικοί όσον αναφορά το limit περί 2 μόνο αγγελείες το μήνα?

 

Υστερόγραφον: Το δίπλα forum έχει 2 αγγελείες την εβδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

Απλά φαντάζομαι ένα TheLab που θα μπαίνεις για τη παρέα, για τις γνώσεις και όχι για να πουλήσεις :p

Αυτό θέλουμε να αποφύγουμε. Δε θέλουμε να γίνει αγγελιοχώρος :)

 

Το να ανοίξουμε τις αγγελίες και να βάζετε όσες θέλετε και όποτε θέλετε ανεξάρτητα posts για παράδειγμα, είναι το μόνο εύκολο. Δε το θέλουμε όμως :)

Το δύσκολο είναι να ικανοποιήσεις τους χρήστες σου, τουλάχιστον το μεγάλο ποσοστό τους, χωρίς να χάσεις τη ταυτότητά σου :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Είσαι/Είστε υπερβολική/οί.

 

Εγώ για παράδειγμα θα ήθελα να μπορούσα να βάλω 6 αγγελείες το χρόνο, αλλά όλες μαζί μέσα σε ένα μήνα.

Έγινε επεξεργασία από Heir of a dying day
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για παράδειγμα θα ήθελα να μπορούσα να βάλω 6 αγγελείες το χρόνο, αλλά όλες μαζί μέσα σε ένα μήνα.
Δε βλέπω πως δε μπορείς να οργανώσεις τις ανάγκες σου για την αναγγελία πώλησης μέσα σε 2 αγγελίες. Ποιές οι πιθανότητες να χρειαστείς να πουλήσεις 6 διαφορετικές φορές μέσα σε ένα μήνα;  
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να αναφέρομαι προσωπικά στον  @Heir of a dying day, απλά επειδή έτυχε και θίξαμε

το συγκεκριμένο θεματάκι,με κάποια μέλη,τις προάλες στην κοπή της πίτας καταλήξαμε πως ο μέσος ή ακόμα και

ο εξειδικευμένος χρήστης του internet-της κοινότητας μας δεν έχει καν 2 είδη προς πώληση τον μήνα.

Όσοι κάνουν εμπόριο ή αλλιώς "μπίζνες" όχι 2 αλλά δεκαδύο την ημέρα έχουν. . .

 

Μήπως αυτοί τελικά έχουν μπερδέψει το thelab και το κάθε forum τεχνολογίας και όχι μόνο με την Χρυσή Ευκαιρία??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ως συντονιστές/διαχειριστές σίγουρα ξέρετε περισσότερα απο εμένα περι λειτουργείας του forum.

Παρόλα αυτά επιτρέψτε μου να σας κάνω ένα παράδειγμα, για να δείτε πως εγώ το σκέφτηκα και το ανέφερα.

 

Κάνω για παράδειγμα update στον υπολογιστή μου σήμερα mobo, cpu, και μνήμες, αυτά λοιπόν είναι μία αγγελία.

Μετά απο 10 μέρες κάνω update κάποιο άλλο part απο τον υπολογιστή μου, ας πούμε το τροφοδοτικό. δεύτερη αγγελία μέσα σε ένα μήνα.

Μετά απο άλλες 10 μέρες κάνω update την κάρτα γραφικών, τρίτη αγγελία μέσα σε ένα μήνα λοιπόν.

Μετά απο άλλες 10 μέρες κάνω update κάποιο περιφερειακό, ή κάτι άλλο, τέταρτη αγγελία μέσα σε ένα μήνα.

 

Υποθετικά λοιπόν ξεπέρασα ήδη κατά το διπλάσιο τον περιορισμό των όρων χρήσεως δυστηχώς.

Κάπως έτσι λοιπόν προκύπτει ένα δικό μου παράδειγμα...

Έγινε επεξεργασία από Heir of a dying day
Link to comment
Share on other sites

απλά επειδή έτυχε και θίξαμε το συγκεκριμένο θεματάκι,με κάποια μέλη,τις προάλες στην κοπή της πίτας καταλήξαμε πως ο μέσος ή ακόμα και ο εξειδικευμένος χρήστης του internet-της κοινότητας μας δεν έχει καν 2 είδη προς πώληση τον μήνα.

Το δείγμα που "ψηφίσατε" / θίξατε επί του θέματος δεν πρέπει να ήταν ανάλογο των 350 members που βλέπω το πρωί στις 8.00 αλλά ούτε των 1000 κάτι που βλέπω άλλες φορές στα "peak".

Αυτό όμως δεν έχει σημασία κατα την γνώμη μου. Σημασία έχει ότι οι "owners", θέλουν να κρατήσουν ένα προφίλ συγκεκριμένο για το thelab.γρ

Αυτό από μόνο του είναι σεβαστό (τουλάχιστον από εμένα). Απλά πράγματα!

 

υ.γ. ταπεινή μου γνώμη είναι ότι: με πιό "ανοιχτές" αγγελίες, πιστεύω θα υπήρχαν και περισσότερα "PPC" ... just thinking out loud...

υ.γ.2 φυσικά και δεν μιλάμε για xe.γρ..! Άμα ήταν να γίνουν οι αγγελίες σας πώληση ενοικιαζόμενων διαμερισμάτων ή προσωπικές αγγελίες :wub: , τότε δεν θα υπήρχε συνάφεια..!

υ.γ.3 ...γνώμη μου: δύο αγγελίες το μήνα είναι υπερβολικά λίγο, 2 την εβδομάδα πολύ, μία την εβδομάδα η σωστή επιλογή?

Έγινε επεξεργασία από Spyros Mil
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το δείγμα που "ψηφίσατε" / θίξατε επί του θέματος δεν πρέπει να ήταν ανάλογο των 350 members που βλέπω το πρωί στις 8.00 αλλά ούτε των 1000 κάτι που βλέπω άλλες φορές στα "peak".

Αυτό όμως δεν έχει σημασία κατα την γνώμη μου. Σημασία έχει ότι οι "owners", θέλουν να κρατήσουν ένα προφίλ συγκεκριμένο για το thelab.γρ

Αυτό από μόνο του είναι σεβαστό (τουλάχιστον από εμένα). Απλά πράγματα!

 

υ.γ. ταπεινή μου γνώμη είναι ότι: με πιό "ανοιχτές" αγγελίες, πιστεύω θα υπήρχαν και περισσότερα "PPC" ... just thinking out loud...

υ.γ.2 φυσικά και δεν μιλάμε για xe.γρ..! Άμα ήταν να γίνουν οι αγγελίες σας πώληση ενοικιαζόμενων διαμερισμάτων ή προσωπικές αγγελίες :wub: , τότε δεν θα υπήρχε συνάφεια..!

υ.γ.3 ...γνώμη μου: δύο αγγελίες το μήνα είναι υπερβολικά λίγο, 2 την εβδομάδα πολύ, μία την εβδομάδα η σωστή επιλογή?

 

Συμφωνώ!

 

Και με διπλό like! ++

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όλοι έχουν δίκιο. Ο μέσος χρήστης θα χρειαστεί τις αγγελίες μια φορά το 6μηνο ή τον χρόνο. Αλλά όταν τις χρειαστεί, ίσως να θέλει να βάλει πάνω από δύο αγγελίες, όχι απλά μέσα στον μήνα, αλλά την ίδια βδομάδα ή και μέρα. Και το μία αγγελία της εβδομάδα ίσως να αποδειχτεί μεγαλύτερος περιορισμός από τις δύο το μήνα. Από εκεί και πέρα το πως θα ελέγχεις το ποιος είναι έμπορας και το ποιος είναι απλά σε φάση αναβάθμισης, είναι αρκετά πιο πολύπλοκο για να τους έχεις όλους καλυμμένους. Θα πρέπει να αρχίσεις να παίζεις με σύνθετες παραμέτρους - αριθμός αγγελιών την ημέρα, σε συνδυασμό με αριθμό αγγελιών την εβδομάδα, την μήνα, το τρίμηνο, τον χρόνο και αν αυτό φαίνεται υπερβολικό και τραβηγμένο, ναι είναι, αλλά είναι ίσως και ο μόνος τρόπος για να έχεις 9 στους 10 χαρούμενους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.