Jump to content



Αγγελίες V.3 (ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΣΤ)


Recommended Posts

@sadle και @acct καλά τα λέτε και συμφωνώ κι εγώ μαζί σας, αλλά:

α) για να δω την πιο πρόσφατη αγγελία εγώ πρέπει να επιλέξω την αύξουσα ταξινόμηση

β) το ρολογάκι που παρουσιάzει το χρόνο που απομένει της αγγελίας πάντα δίχνει 29 μέρες και... . Αυτό είναι λογικό αφού μου δίχνει πάντα την παλαιότερη αγγελία και με βάση τους καινούργιους κανόνες, μετά η αγγελία πηγαίνει στο section  "Αρχείο Αγγελιών Πώλησης" Αγγελίες που ολοκληρώθηκαν ή αγγελίες που παραμένουν ανοιχτές για πάνω από 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 283
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

τωρα το τσεκαρα και γω, επιβεβαιωνω αυτο που αναφερει ο @kazaboy, για τις αγγελιες

 

edit:

 

@kazaboy, o χρόνος που εμφανίζεται δίπλα στο ρολογάκι είναι time remaining. Προφανώς σχετίζεται άμεσα με το πότε αναρτήθηκε η αγγελία, αλλά δεν είναι το ίδιο. Μήπως εκεί μπλέχτηκες λίγο;

 

αμα εισαι ζαλισμενος αυτο παθαινεις... μπερδευτηκα και γω

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Δίπλα στη λέξη Ταξινόμηση υπάρχουν δύο εικονίδια όπου ο χρήστης μπορεί να επιλέξει πώς επιθυμεί να φαίνονται οι αγγελίες.

 

Επιλέγοντας το πρώτο εικονίδιο (φθίνουσα σειρά), βλέπουμε πρώτα την αγγελία υπ' αριθμόν π.χ. 666 και στο τέλος την αγγελία υπ' αριθμόν 1. Βλέπουμε δηλαδή πάνω πάνω την πιο πρόσφατη και στο τέλος την πιο παλιά.

 

Επιλέγοντας το δεύτερο εικονίδιο (αύξουσα σειρά) βλέπουμε πρώτα την αγελία υπ' αριθμόν π.χ. 22, μετά την αγγελία υπ' αριθμόν 23 και στο τέλος την αγγελία υπ' αριθμόν 87. Βλέπουμε δηλαδή πάνω πάνω την παλαιότερη αγγελία (η οποία έχει τον «μικρότερο» αριθμό) και στο τέλος την πιο πρόσφατη (η οποία έχει τον «μεγαλύτερο» αριθμό).

 

Είναι προφανές ότι όλοι όταν διαλέξουμε να εμφανίζονται με «αύξουσα σειρά» όπως έχει κάνει ο kazaboy θα βλέπουμε το ίδιο που βλέπει κι εκείνος. Κι εγώ το επιβεβαιώνω. Προτείνω να διαλέξουμε το άλλο εικονίδιο που λέει «φθίνουσα σειρά» για να δούμε πάνω πάνω την πιο πρόσφατη αγγελία.  :p

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μπερδευει ειναι ο χρονος που φαινεται στην αγγελια, που νομιζεις οτι ειναι χρονος καταχωρησης αλλα ειναι χρονος που απομενει... ετσι την πατησα εγω δηλαδη...

Ολα καλα λοιπον...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αφήνω ένα μικρό περιθώριο να μην έχω καταλάβει σωστά τι πρόβλημα αντιμετωπίζετε, οπότε ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη και ανακεφαλαιώνω με ό,τι αντιλαμβάνομαι:

 

Μπαίνοντας στις αγγελίες και επιλέγοντας ταξινόμηση με βάση την ημ/νία δημοσίευσης, έχετε 2 πιθανές προβολές:

 

* Φθίνουσα:

Εμφανίζονται οι πιο πρόσφατες αγγελίες πρώτες. Λήγουν συνήθως σε 29 ημέρες και κάτι ώρες, δεδομένου ότι οι περισσότερες διαρκούν 1 μήνα.

 

* Αύξουσα:

Εμφανίζονται οι πιο παλιές αγγελίες πρώτες. Λήγουν συνήθως σε ~17 ημέρες, αφού πρωτοεμφανίστηκαν με το που ενεργοποιήθηκαν οι αγγελίες.

 

Ενδέχεται να δείτε αγγελίες με μεγαλύτερη διάρκεια - είναι μελών της ΔΟ, οπότε έχουν λίγο αυξημένα προνόμια στις αγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

@karmen1983, τίποτις, working as intended.

 

Ίσως δεν ήταν εντελώς προφανές ότι ο αριθμός δεξιά είναι Time Remaining κι όχι Time Posted, αλλά το καλύψαμε στην περιγραφή.

 

Για την ιστορία, συνηθίστε να κάνετε hover το ποντίκι πάνω από τα στοιχεία της νέας πλατφόρμας. Πχ εκεί στο ρολογάκι πετάει "Χρόνος που απομένει". :T:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

όσοι βλέπατε το ίδιο screenshot με τον kazaboy, απλώς έπρεπε να αλλάξετε την επιλογή ταξινόμησης. Δεν έχει καμία σχέση με το δεξί μέρος ούτε είναι αυτό που μπέρδευε αν βλέπατε το ίδιο screenshot. Ο φίλος που ρώτησε αρχικώς έβλεπε πράγματι το παλιότερο στην κορυφή. Όχι επειδή μπερδευόταν με τη δεξιά στήλη αλλά επειδή έτσι το είχε ρυθμίσει να φαίνεται (έχοντας διαλέξει την αύξουσα σειρά εμφάνισης).

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πάνω από 200 posts και ΔΕΝ μπορείτε να βάλετε αγγελία το μόνο που χρειάζεται να κάνετε είναι ένα post οπουδήποτε ώστε το σύστημα να σας αλλάξει στο usergroup που έχει πρόσβαση να προσθέσει αγγελία.

Για κάποιο λόγο δεν με αφήνει να καταχωρήσω καμία αγγελία παρόλο που έχω κάνει posts.

Έκανα κάτι λάθος από μέρους μου;

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται ανανέωση της αγγελίας;

Πατάω "Επεξεργασία Αγγελίας" αλλά μου βγάζει σφάλμα..

λογικά για τις νέες αγγελίες θα είναι.

Μια μικρή αλλαγή. Οι αγγελίες πλέον θα έχουν διάρκεια 7 ημερών αλλά θα μπορείτε να τις ανανεώνετε 3 φορές (3 φορές bump) και θα πηγαίνουν στην κορυφή. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.