Jump to content



Υπόθεση Ρωμανού. Πείτε τη γνώμη σας εδώ.


acct

Recommended Posts

α ρε μπαγάσα θέλω να του δώσουν άδεια και να γίνει καπνός. Είμαι περίεργος να δω τι δικαιολογία θα πείτε μετά. ότι είναι ανήσυχο πνεύμα και έφυγε για πνευματικό ταξίδι αναζήτησης;

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με αυτό, αλλά αν είναι να έχει κάποιος την ευχέρεια να κρίνει το ναι ή το όχι για άδειες βάση του πρότερου έγκλειστου βίου ή μεταμέλειας του, του εγκληματία τότε ο Ρωμανός ΔΕΝ κάνει τικ τα κουτάκια πως να το κάνουμε?  

 

Και επίσης διαφωνώ με το "Ο νόμος δεν μας αρέσει εκβιάζουμε την πολιτεία με απεργία πείνας". 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Όχι, ότι καλά να πάθουν αστυνομία και κράτος, και ότι φυσικά φταίει η αστυνομία.

Κατα 99,99% αν του δώσουν άδεια θα έχει 5 ασφαλείτες να τον ακολουθούν, αν τους ξεφύγει, μπράβο του.

Εγώ θέλω να του δώσουν άδεια και να μην γίνει καπνός, να δούμε μετά τι θα λέτε εσείς.

 

Συμφωνώ με αυτό, αλλά αν είναι να έχει κάποιος την ευχέρεια να κρίνει το ναι ή το όχι για άδειες βάση του πρότερου έγκλειστου βίου ή μεταμέλειας του, του εγκληματία τότε ο Ρωμανός ΔΕΝ κάνει τικ τα κουτάκια πως να το κάνουμε?  

 

Και επίσης διαφωνώ με το "Ο νόμος δεν μας αρέσει εκβιάζουμε την πολιτεία με απεργία πείνας". 

Ο νόμος, που έχει γίνει κουρελόχαρτο σε άπειρες περιπτώσεις αλλά δεν σας ενδιαφέρει καθόλου δεν είναι καθόλου σαφής στην συγκεκριμένη περίπτωση.

Δεν είναι κατάσταση 1+1=2, είναι λέει στην ευχέρεια του τάδε αν θα του δωθεί άδεια...

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέμε όλοι.

 

Κάποιος δεν θεωρεί πως πρέπει να την πάρει. ΑΥΤΌ. 

Έτσι απλά. 

 

Δεν την πήρε, tough luck, ας τους πήσει πως αξίζει να την πάρει και του χρόνου ξανά κάνει αίτηση. Θα είναι εκεί καιρό, 3 διδακτορικά θα προλάβει να πάρει αν τους πήσει. 

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις το παράλογο του πράγματος όμως ε; Πριν κανά-δυο μήνες η υπουργάρα πήγαινε να του δώσει βραβείο που πέρασε στα ΤΕΙ, και τώρα ξαφνικά είναι ο επικίνδυνος εγκληματίας που δεν πρέπει να τον αφήσουν γιατί θα βιάσει και θα σκοτώσει 2 χωριά ανθρώπους.Το θέμα τους λοιπόν είναι πολιτικό και (όπως πολλάκις και καθημερινώς αποδεικνύεται) δεν είναι η προστασία των πολιτών.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν έτσι όποιος διαβάζει να τον αφήνουμε έξω με άδειες. 

Δεν ανατρέπει το ένα το άλλο. 

Δηλώνω αμετανόητος για αυτό που έκανα αλλά επειδή είμαι οξυδερκείς περνάω σε ΤΕΙ συνεπάγεται πως δεν είμαι πια επικίνδυνος ή δεν έχω κίνδυνο φυγής ειδικά με γονείς με άπειρα κονδύλια. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Και επίσης διαφωνώ με το "Ο νόμος δεν μας αρέσει εκβιάζουμε την πολιτεία με απεργία πείνας". 

Αυτός είναι ένας τρόπος να το δεις υποθέτω, άλλος τρόπος είναι ότι επέλεξε να παλέψει για τα ιδανικά του(με τα οποία έχεις κάθε δικαίωμα να διαφωνείς) με όπλο(no pun intended) την απεργία πείνας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέμε όλοι.

 

Κάποιος δεν θεωρεί πως πρέπει να την πάρει. ΑΥΤΌ. 

Έτσι απλά. 

 

Δεν την πήρε, tough luck, ας τους πήσει πως αξίζει να την πάρει και του χρόνου ξανά κάνει αίτηση. Θα είναι εκεί καιρό, 3 διδακτορικά θα προλάβει να πάρει αν τους πήσει. 

 

 

Καταλαβαίνεις το παράλογο του πράγματος όμως ε; Πριν κανά-δυο μήνες η υπουργάρα πήγαινε να του δώσει βραβείο που πέρασε στα ΤΕΙ, και τώρα ξαφνικά είναι ο επικίνδυνος εγκληματίας που δεν πρέπει να τον αφήσουν γιατί θα βιάσει και θα σκοτώσει 2 χωριά ανθρώπους.Το θέμα τους λοιπόν είναι πολιτικό και (όπως πολλάκις και καθημερινώς αποδεικνύεται) δεν είναι η προστασία των πολιτών.

 

Και ακόμη χειρότερα λίγο πιο πριν τον άφησαν κανονικά να δώσει εξετάσεις για κάποια σχολή. Δηλαδή, του έδωσαν δικαίωμα να περάσει, για να σου σπάσουν τα @@ μετά που δεν θα τον άφηναν να πάει να σπουδάσει?? Η όσο σίγουροι είστε ότι θα δραπετευσει τόσο σίγουροι ήταν ότι δεν θα περνούσε?

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης διαφωνώ με το "Ο νόμος δεν μας αρέσει εκβιάζουμε την πολιτεία με απεργία πείνας". 

 

Ειπαμε ρε Κλεισθενη, κι εμενα δεν μου αρεσει το "Ο νόμος δεν μας αρέσει βαζουμε μεσα 34 lobbyists και αγοραζουμε 45 βουλευτες να τον αλλαξουμε, ετσι ωστε να μας αρεσει".

Οπως εγω τρωω ξυδακι, θα το φας κι εσυ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τον αφήνεις φυσικά να δώσει εξετάσεις όπως κάνεις σε κάθε φυλακισμένο που θέλει να δώσει.

Απο εκεί και πέρα δεν υποχρεούσε να δώσεις την άδεια όποτε αυτός την θέλει, αλλά όποτε εσύ (πολιτεία, εισαγγελέας, κάτι) θεωρήσεις ότι μπορεί να στην δώσει. 

 

Τα δικαιώματα κάποιου εγκληματία είναι περιορισμένα for better of for worse. Εγώ το βλέπω for better στην παρούσα φάση, εσείς for worse.

 

 Και Σόλωνα μου, όσο είναι μέσα εγώ δεν τρώω κανένα ξυδάκι, θα χαρείς αν βγει έξω που θα πω πως για άλλη μια φορά η πολιτεία έγινε έρμαιο των καναλιών και των δεξιών (που δεν σε εκνευρίζει αυτό? ή νομίζεις πως οι γονείς του Ρωμανού είναι αριστεροί?) και θα το δεχτώ όπως έχω δεχτεί (και εσύ και όλοι μας έτσι? ) τόσα πράγματα τόσα χρόνια :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα με τον @Dolly

 

Του προσφέρουν την δυνατότητα να σπουδάσει μέσω internet/αλληλογραφίας.

Δεν του κάνει ?

That's it!

Να τον βγάλουμε έξω τον καημενούλη, δεν έκανε και τίποτα κακό μωλέ.

Άλλωστε το είπε και ο ίδιος... δεν έκανα τίποτα κακό, δεν μετανιώνω για τίποτα, θέλω μόνο να πάρω λίγο καθαρό αέρα... είναι και ακριβά τα ελικόπτερα πλέον για να αποδράσω έτσι.
Βγάλτε με έξω, να πάω στο ΤΕΙ... να.... εξαφανιστώ λύνοντας εξισώσεις ( Πάω πίσω φυλακή ή την κάνω για τους νήσους Φερόε ? :D )

 

Αν είναι να βγάλουμε έξω και τους παιδεραστές, να βγάλουμε έξω τους δολοφόνους... εεε και τα τυπάκια από χρυσή αυγή, 17 νοέμβρη, πυρήνες της φωτιάς, κλπ κλπ.

Πείτε μου κι όλας, λέω κι εγω να πάω να ανατινάξω την βουλή... θα δηλώσω αμετάνιωτος. Εεεε, και θέλω να κάνω και ένα μεταπτυχιακό, βγάλτε με από τις μπάρες να πάω να σπουδάσω σαν άνθρωπος :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Myralis,γτ ποσο σιγουρος εισαι εσυ με το "να" ;
διαβασα καλα ; μαγκια του αν ξεφυγει με 5 ασφαλιτες ;
παλι ηρωα θα τον κανουν !!

ελα να σοβαρευτουμε λεω εγω..
 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nα δείτε που τελικά θα την πάρει την άδεια ο τσογλαναράς και ακόμη κι αν δεν την πάρει, σε μερικά χρονάκια που θα βγει, θα τον ξεπλύνουν ωραία και καλά, και τσουπ μια μέρα θα τον δούμε υποψήφιο βουλευτή με κανα ΣΥΡΙΖΑ και το λοιπό συφερτό....τον ήρωα και επαναστάτη των Β.Π.

Έγινε επεξεργασία από hayabusa
Link to comment
Share on other sites

Δημοκρατικά πάντα

Ναι, γιατί? Φασιστικό είναι να μην διαβάζω ότι σενάριο φαντασίας γράφει κάποιος?

 

Μόνο σε αυτό το thread έχω διαβάσει:

Αν είναι να δώσουμε άδειες σε δολοφόνες, βιαστές, παιδεραστές, τρομοκράτες κτλ

Αν ζητήσουν άδειες οι Χρυσαυγήτες.

Αν δραπετευσει.

Αν δεν είχε κάνει ένοπλη ληστεία.

 

Νυσάφι πια, αυτά δεν είναι γεγονότα, είναι εικασίες.

Να αρχίσω και εγώ

Αν δεν ηταν αναρχικός θα τον άφηναν.

Αν τον λέγανε Νίκο Σαμαρά δεν θα έμπαινε φυλακή

Αν δεν είχαμε δεξιά κυβέρνηση δεν θα υπήρχε θέμα.

Αν δεν είχαν δολοφονήσει τον Γρηγορόπουλο τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά, άρα η κοινωνία του οφείλει.

Αν ο Ερμής ήταν ανάδρομος δεν θα έκανε την ληστεία

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει Αντώνη, εδώ του ζήτησαν να σταθεί στα γεγονότα κάνοντας αντίλογο φέρνοντας υποθετικό σενάριο, δικαίωμά του να φιλτράρει τις απαντήσεις όπως θεωρεί καλύτερα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νυσάφι πια, αυτά δεν είναι γεγονότα, είναι εικασίες. Να αρχίσω και εγώ Αν δεν ηταν αναρχικός θα τον άφηναν. Αν τον λέγανε Νίκο Σαμαρά δεν θα έμπαινε φυλακή Αν δεν είχαμε δεξιά κυβέρνηση δεν θα υπήρχε θέμα. Αν δεν είχαν δολοφονήσει τον Γρηγορόπουλο τα πράγματα θα ήταν πολύ διαφορετικά, άρα η κοινωνία του οφείλει. Αν ο Ερμής ήταν ανάδρομος δεν θα έκανε την ληστεία
 

 

Μα αυτά τα "'εχετε" αρχίσει πολλές σελίδες πριν και είναι το βασικό επειχήριμα ΓΙΑΤΙ θέλετε να την πάρει και το κωλόπαιδι.

 

 

"Επειδή δεν είναι οι άλλοι να μην είναι και αυτός" 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.