Jump to content



Υπόθεση Ρωμανού. Πείτε τη γνώμη σας εδώ.


acct

Recommended Posts

Τώρα για την σχολή σου, αν δεν ασχολείσαι να μαθαίνεις τι συμβαίνει δεν σου φταίνε οι Αριστεροί συμφοιτητές σου. Αποκλείεται 5 νοματαιοι να αποφασισαν να βάλουν λουκέτο, σίγουρα προηγήθηκε γενική συνέλευση που εσύ έλειπες. Και τώρα γκρινιάζεις σαν το καλύτερο πιόνι της κυβέρνησης.

 

Περι δημοκρατίας και ακρογωνιαίου λίθου και κολοκύθια τούμπανα. Οπότε φτάνουμε στα περι καταλήψεων κτλ

 

Έ ρε Αθάνατη Ελληνική Αριστερά.

 

Όποιο thread και να σηκώσεις, απο κάτω είσαι.

Link to comment
Share on other sites

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ νομίζω πιο τιτανοτεράστιο troll από τον Ρωμανο δεν θα βρούμε ποτέ. Γι'αυτό και μόνο πρέπει άμεσα να τον αφήσουμε ελεύθερο, τέτοιο ταλέντο δεν ξαναγινε

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

wtf ειναι οι "ατομικιστές αναρχικοί" ρε παιδιά;;είπαμε να δίνουμε έμφαση και κύρος υιοθετώντας παράξενενα ή μπερδεμένα ονόματα,αλλά το "ατομιστής" δεν αναιρεί το "αναρχικός" ;  :huh: 

 

 

 

σημ: τα Ελληνικά σημεία στίξης ( το ερωτηματικό π.χ),θέλουν 2-3 φορές πάτημα για να τα δεχθεί ο κειμενογράφος,μόνο σε μένα συμβαίνει αυτό ; 

Link to comment
Share on other sites

"Και προφανώς η διεκδίκηση που κάνω δεν αφορά την στέρησή μου στο δικαίωμα της εκπαίδευσης, ούτως ή άλλως θεωρώ ότι τα πανεπιστήμια είναι χώροι περιστολής του ανθρώπινου πνεύματος και δημιουργίας ανθρώπων πειθήνιων. Όμως, όπως είπα και πιο πριν, καλούμαστε συνεχώς να επιλέγουμε τους αγώνες μας προσπαθώντας να βάλουμε κάποια αναχώματα στην καταστολή που δεχόμαστε. Και γω από την μεριά μου κοιτώντας από την μία έναν αυξανόμενο περιορισμό τόσο σε εμάς, κυρίως σε εμάς για την ακρίβεια, και από την άλλη μια δυνατότητα που μου παράγεται βάσει των δικών τους νόμων επέλεξα την απεργία πείνας, όχι κάνοντας μία επίκληση στην αστική νομιμότητα αλλά θέτοντας έναν εκβιασμό και προκαλώντας το δήθεν ανθρωπιστικό χαρακτήρα του συστήματος."

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πολύ διαφωτιστικό. Ξεβρακωτικό της υποκρισίας των συμφεροντολόγων αναρχικών θα έλεγα.

 

Πάντως θαυμάζω το θράσος με το οποίο υποκρίνονται όλοι αυτοί οι τύποι και μας δουλεύουν. Ένας τυπάκος από αυτούς που απλά πιάστηκε στη φάκα οδηγούμενος εκεί από τις παραληρηματικές ιδέες του, προσπαθεί να κάνει όλη την Ελλάδα άνω κάτω (και τα καταφέρνει) αιτούμενος εκβιαστικά (όπως παραδέχεται) κάτι το οποίο δημοσίως αδειάζει!

 

Δηλαδή δώστε μου εκπαιδευτική άδεια να σπουδάσω όπως ο νόμος μου δίνει το δικαίωμα, αλλιώς θα κάνω απεργία πείνας μέχρι τα άκρα. Αλλά ταυτόχρονα τη φτύνω την εκπαίδευσή σας γιατί φτιάχνει πειθήνιους ανθρώπους. Και αυτός ο τυπάκος τώρα έχει υποστηρικτές; Τι να πω...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε καρδουλα μου, καθε φορα που δεν καταλαβαινεις τι γραφει ο αλλος και πετας ενα παραδειγμα "ο,τι ναναι ξερω γω νταξει αφου" πως περιμενεις να σε παρω στα σοβαρα??

Αυτο που ειπα εγω ειναι οτι ειτε μπει ο αλλος να σφαξει ολο το χωριο, ειτε οχι, ειτε μπει στην φυλακη, ειτε παει να σπουδασει στο BCA, ειτε παει να πιει καφε στην καφετερια διπλα, απο τη στιγμη που εχετε/εχουνε κανει τα αφεντικα σου περιδκολαστιχο ολο τον ΝΟΜΟ (με κεφαλαια) για 1002 πραγματα ειναι τουλαχιστον γελοιο να υποστηριζετε οτι "δεν μπορουμε να κανουμε κατι γιατι μας δεσμευει ο νομος". Εγω το τι θα ηθελα, εν προκειμενω... ειναι λοιπον ανευ σημασιας γιατι κανετε ο,τι γουσταρετε και κρυβεστε πισω απο το γραμμα του νομου (τον οποιον αλλαζετε κατα το δοκουν). Αυτο ειπα.

Τερμα...

Δεν θες να το καταλαβεις? Δεν θα το καταλαβεις ποτε, ειτε απαντησω ευθεως, ειτε χορεψω 3 σαλσες και 6 βαλς. Θα συνεχισεις να με ρωτας αν ηθελα να πεθανει ο Χιτλερ ή αν μου φολιασουν τον σκυλο μου και να μου κλεψουν την οθονη μου και την καρτα γραφικων...

keep walking.

Όσο και να θες να υποβιβασεις αυτό που λέω δεν το καταφέρνεις (κυρίως διότι ουτε εγω σε παιρνω στα σοβαρά). Και το ξαναλέω: το να προσπαθεις να βγάλεις λάδι τα καθάρματα που συμπαθείς επειδη κατα τη slnικη λογική και νομοθεσία κάποια αλλα καθάρματα την έχουν σκαπουλάρει, πολύ απλα δε στέκει. Και ευτυχώς που δε στέκει διότι τότε θα φτάναμε σε λογικές, αυτός δεν ειναι φυλακή, ο άλλος δεν ειναι φυλακή έλα μωρε το τσουτσεκι με το καλασνικωφ σας πείραξε.

Αυτός ο αρναουτισμος και η προσπάθεια για μπαχαλοποίηση των πάντων δε θα σας περασει.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Aνυπομονώ για ποστ του Μύραλι-αντιδράσεις ΣΥΡΙΖΑ, που θα σκίζουν τη δαντέλα τους ότι η συγκεκριμένη δήλωση είναι κατασκευασμένη απο δεξιούς και σκοτεινά συμφέροντα και τελικά ο μπαγάσας πρέπει οντως να πάει να σπουδάσει γιατί αυτό θέλει κατά βάθος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Aνυπομονώ για ποστ του Μύραλι-αντιδράσεις ΣΥΡΙΖΑ, που θα σκίζουν τη δαντέλα τους ότι η συγκεκριμένη δήλωση είναι κατασκευασμένη απο δεξιούς και σκοτεινά συμφέροντα και τελικά ο μπαγάσας πρέπει οντως να πάει να σπουδάσει γιατί αυτό θέλει κατά βάθος.

Τυπώνουν προεκλογικά φυλλάδια και αφίσες τώρα, δεν προλαβαίνουν.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Όσο και να θες να υποβιβασεις αυτό που λέω δεν το καταφέρνεις (κυρίως διότι ουτε εγω σε παιρνω στα σοβαρά). Και το ξαναλέω: το να προσπαθεις να βγάλεις λάδι τα καθάρματα που συμπαθείς επειδη κατα τη slnικη λογική και νομοθεσία κάποια αλλα καθάρματα την έχουν σκαπουλάρει, πολύ απλα δε στέκει. Και ευτυχώς που δε στέκει διότι τότε θα φτάναμε σε λογικές, αυτός δεν ειναι φυλακή, ο άλλος δεν ειναι φυλακή έλα μωρε το τσουτσεκι με το καλασνικωφ σας πείραξε.

Αυτός ο αρναουτισμος και η προσπάθεια για μπαχαλοποίηση των πάντων δε θα σας περασει.

 

 

Μα τι δεν καταλαβαίνεις ώρα και εσύ..

Το σύστημα θα το αλλάξει ένας που αρπάζει ένα καρυοφύλι και κάνει ληστείες και όταν τον πιάσουν αρχίζει τα μπουρδολογήματα βρίσκοντας πάτημα σε αυτό που πουλάει.

 

Δεν θα την κάνει ένας μεροκαματιάρης με 2-3 παιδιά. Άλλωστε και το παλικάρι μας για αυτούς αγωνίζεται βεβαίως βεβαίως.

 

Ωρε ασπαστές της "δημοκρατίας". Εσείς γιατί πήγατε πρώτα να σπουδάσετε; Γιατί ξενιτευτήκατε για να μορφωθείτε και ίσως συμβάλετε στο μέλλον σε μια καλύτερη κοινωνία;

 

Κορόιδα, ε κορόιδα!

 

Ρε σεις, ο ΝΙΚΟΣ μας, το ΔΙΚΟ ΜΑΣ παιδί, το παιδί που περνάει ένα πραγματικό ΔΡΑΜΑ συγκρινόμενο πχ με...την περιπετειούλα που περνάνε τα παιδιά που πάσχουν απο καρκίνο στην ηλικία του ή τα παιδιά που δουλεύουν για να συντηρήσουν οικογένειες, το  παιδί που τα ΜΜΕ αποφάσισαν ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ να προβάλουν τόσο, είναι τόσο large που παρότι είχε τα τάλαρα, τα έγραψε όλα στα τέτοια του (τα οποία βεβαίως ανακάλυψε ότι τα έχει και μεγάλα από μικρή ηλικία), και αποφάσισε να αγωνιστεί για όλους ΕΜΑΣ!

 

Νίκο σε ευχαριστούμε. Με την πρώτη ευκαιρία θα πιούμε ένα Ζαγόρι στην υγεία σου, μιας και αποφάσισες πια να μην πίνεις ούτε νεράκι.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μα τι δεν καταλαβαίνεις ώρα και εσύ..

Το σύστημα θα το αλλάξει ένας που αρπάζει ένα καρυοφύλι και κάνει ληστείες και όταν τον πιάσουν αρχίζει τα μπουρδολογήματα βρίσκοντας πάτημα σε αυτό που πουλάει.

Δεν θα την κάνει ένας μεροκαματιάρης με 2-3 παιδιά. Άλλωστε και το παλικάρι μας για αυτούς αγωνίζεται βεβαίως βεβαίως.

Ωρε ασπαστές της "δημοκρατίας". Εσείς γιατί πήγατε πρώτα να σπουδάσετε; Γιατί ξενιτευτήκατε για να μορφωθείτε και ίσως συμβάλετε στο μέλλον σε μια καλύτερη κοινωνία;

Κορόιδα, ε κορόιδα!

Ρε σεις, ο ΝΙΚΟΣ μας, το ΔΙΚΟ ΜΑΣ παιδί, το παιδί που περνάει ένα πραγματικό ΔΡΑΜΑ συγκρινόμενο πχ με...την περιπετειούλα που περνάνε τα παιδιά που πάσχουν απο καρκίνο στην ηλικία του ή τα παιδιά που δουλεύουν για να συντηρήσουν οικογένειες, το παιδί που τα ΜΜΕ αποφάσισαν ΩΣ ΔΙΑ ΜΑΓΕΙΑΣ να προβάλουν τόσο, είναι τόσο large που παρότι είχε τα τάλαρα, τα έγραψε όλα στα τέτοια του (τα οποία βεβαίως ανακάλυψε ότι τα έχει και μεγάλα από μικρή ηλικία), και αποφάσισε να αγωνιστεί για όλους ΕΜΑΣ!

Νίκο σε ευχαριστούμε. Με την πρώτη ευκαιρία θα πιούμε ένα Ζαγόρι στην υγεία σου, μιας και αποφάσισες πια να μην πίνεις ούτε νεράκι.

Το δραμα ειναι οτι αυτά που λες κάποιοι τα πιστεύουν (αν εξαιρέσουμε την τελευταία παράγραφο)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Το δραμα ειναι οτι αυτά που λες κάποιοι τα πιστεύουν (αν εξαιρέσουμε την τελευταία παράγραφο)

Το δράμα είναι ότι κανένας δεν τα πιστεύει, απλά εσείς θεωρείτε ότι τα πιστεύουμε γιατί δεν έχετε επιχειρήματα εναντίον αυτών που λέμε από την αρχή. Ότι είναι πολιτικό παιχνίδι και όχι νομικό.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πολιτικά παιχνίδια παίζονται πάντα όταν κάποιοι είναι δεδομένο ότι θα τα πιστέψουν. Εκτός και αν στις πορείες για τον Ρωμανό συμμετείχε κόσμος που δεν τα πίστευε.

 

Αλλά το δυστύχημα δεν είναι το τι πιστεύει ο κόσμος. Το δυστύχημα είναι ότι προωθούνται πρότυπα που χρησιμοποιούν τον εκβιασμό και το Καλάσνικοφ από τον έναν πολιτικό χώρο, όσο προωθείται το πρότυπο του μιζαδόρου και του διεφθαρμένου από τον άλλο χώρο. Αναρωτιέμαι αν αυτό θυμίζει καθόλου Βραζιλία και αν τελικά αυτό προσπαθούμε να επιτύχουμε ως κοινωνία στο μέλλον. Διεφθαρμένη πλούσια ελίτ από την μία και Καλάσνικοφ για την φτωχολογιά από την άλλη.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

αν τελικά αυτό προσπαθούμε να επιτύχουμε ως κοινωνία στο μέλλον. Διεφθαρμένη πλούσια ελίτ από την μία και Καλάσνικοφ για την φτωχολογιά από την άλλη.

 

 

100% μαζι σου... Το συστημα ειναι αυτοκαταστροφικο.

Που βλεπεις ομως φως στο τουνελ και για τη μια και για την αλλη περιπτωση? Γιατι να σταματησει να υπαρχει ΜΟΝΟ η μια ή η αλλη περιπτωση δεν παιζει.

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Ρωμανός χρειάζεται τάισμα με το ζόρι σαρδέλες, και μετά να μείνει χωρίς νερό για δυο ημέρες.

Έτσι θα εκτιμήσει σίγουρα και το φαγητό, αλλά και το νερό που περιφρονεί. Πολύ αξία δίνουμε στα αυτονόητα τίποτα μου φαίνεται... το λέω έτσι χύμα και ρίξτε στην πυρά αν θέλετε.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.