Jump to content



Εκλογές 25/1/2015


greekfragma

Εκλογές 25/1/2015 (πρόθεση ψήφου)  

90 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Μπράβο @GruntGR, που έκανες ποστ τόσο σύντομα, κι έτσι μπορώ να ποστάρω και το παρτ του από τα σημερινά ποστ με τα έργα της συγκυβέρνησης :p

 

Ημέρα 16 - Νοέμβριος & Δεκέμβριος 2013





Ημέρα 17 - Ιανουάριος 2014



Ημέρα 18 - Φεβρουάριος & Μάρτιος 2014



 

Ημέρες 1-5, ημέρες 6-7, ημέρες 8-9, ημέρες 10-12, ημέρες 13-15

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ζητήσω εγώ άδεια για το αν δικαιούμαι να κριτικαρω τις βλακειες ίσως?

 

Αυτό ήταν γενικολογία, κι όχι κριτική. Μάθε τις διαφορές πρώτα...

 

Έχεις κάτι συγκεκριμένο να σχολιάσεις ή μπα;

 

εδιτ: 52, τουλάχιστον, ειδήσεις πρέπει να δώσεις, από αυτές που παρέθεσα, που να μην έχουν σχέση με το ποιον της συγκυβέρνησης, ειδάλλως να ανακαλέσεις τους χαρακτηρισμούς.

Έγινε επεξεργασία από deninho
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ζητήσω εγώ άδεια για το αν δικαιούμαι να κριτικαρω τις βλακειες ίσως?

Πρόσεχε πως εκφράζεσαι γιατί σε βλέπω να απέχεις από το θέμα μέχρι τις εκλογές...

 

Κατά τ'άλλα είναι κάτι από αυτά που αναφέρονται στην ανασκόπηση των προηγούμενων χρόνων που δεν έγινε;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν γενικολογία, κι όχι κριτική. Μάθε τις διαφορές πρώτα...

Έχεις κάτι συγκεκριμένο να σχολιάσεις ή μπα;

Αφού θες κάτι συγκεκριμένο, θα σου πω.

Αρκετά παραδείγματα από όλες αυτές τις "μέρες" (εννοώ τις εικόνες με την ονομασία "μερες") είναι γενικευσεις, παραπλανητικα και δημαγωγουν.

Παράδειγμα ενα

6872 γιατροί έφυγαν στο εξωτερικό

Παράδειγμα δύο

Αυτοκτόνησε 58χρονος καθηγητής

Παράδειγμα τρια

Νεκρός ο 19χρονος για ένα εισιτήριο τρολεϊ

Παράδειγμα τέσσερα

Μεσαίωνας.η καταδίκη του γέροντα παστίτσιου

Να γράψω κι άλλα?? Δεν νομίζω να χρειάζεται.

Τα μισά από όλα αυτά είναι αποτελέσματα οικονομικής κρίσης (που λίγο ακόμα και θα έφτανε τα επίπεδα του great depression). Αρκετά από αυτά (πχ οι αυτοκτονίες ή τα "έκαψα-ολα-μου-τα-υπαρχοντα") σε καλούς καιρούς θα είχαν περάσει ελαφρώς στο ντουκου.

Ξέρεις όμως ποιο είναι το πρόβλημα? Ότι πάνω δεξιά σε όλες τις εικόνες γράφει ξεκάθαρα "η πιο μισητη κυβέρνηση" ενώ τα μισά από αυτά δεν έχουν προελθει από την κυβέρνηση κάθε αυτή. Και όποιος διαφωνεί σε αυτό, να τον παραπεμψω στις συνέπειες της μεγάλης ύφεσης του '29 όπου εκεί μαμηθηκαν και δυνατές οικονομίες όπως πχ της Αυστραλίας.

Ευτυχώς δεν περάσαμε τόσο μεγάλη ύφεση.

Δυστυχώς αυτό που περάσαμε (τόσο εμείς, όσο και άλλες χώρες) ήταν κάτι το ιστορικό.

Πρόσεχε πως εκφράζεσαι γιατί σε βλέπω να απέχεις από το θέμα μέχρι τις εκλογές...

Το ξέρεις ότι δεν τα πάω καλά με προειδοποιησεις-απειλές. Θα σου ζητήσω όμως να ξαναδιαβασεις το μήνυμα μου γιατί το παρερμηνευσες.

εδιτ: 52, τουλάχιστον, ειδήσεις πρέπει να δώσεις, από αυτές που παρέθεσα, που να μην έχουν σχέση με το ποιον της συγκυβέρνησης, ειδάλλως να ανακαλέσεις τους χαρακτηρισμούς.

Τι εννοείς 52 ειδήσεις? Να κατσω να αναφέρω 52 ειδήσεις που δεν είναι "caused" (και όχι correlated) από όλες αυτές από τις εικόνες "31 μήνες σε 25 μερες"?

Και γιατί να μπω σε αυτήν την διαδικασία αφού ελαχιστοι θα σταθουν στα επιχειρήματα μου? Πόσο μάλλον κάθε τρεις και λίγο να υπάρχουν "συστάσεις" σαν αυτές πιο πάνω για ψυλλου πηδημα.

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Αφού θες κάτι συγκεκριμένο, θα σου πω.

Αρκετά παραδείγματα από όλες αυτές τις "μέρες" (εννοώ τις εικόνες με την ονομασία "μερες") είναι γενικευσεις, παραπλανητικα και δημαγωγουν.

Παράδειγμα ενα

6872 γιατροί έφυγαν στο εξωτερικό

Παράδειγμα δύο

Αυτοκτόνησε 58χρονος καθηγητής

Παράδειγμα τρια

Νεκρός ο 19χρονος για ένα εισιτήριο τρολεϊ

Παράδειγμα τέσσερα

Μεσαίωνας.η καταδίκη του γέροντα παστίτσιου

Να γράψω κι άλλα?? Δεν νομίζω να χρειάζεται.

4/105 που θεωρείς ότι δεν έχουν σχέση με την κυβέρνηση. Ή θεωρείς ότι η κυβέρνηση αυτή δεν έχει σχέση με τη συνεχιζόμενη ύφεση. Όχι μωρέ, με κάλυψες. Τα μισά είναι άνευ αξίας, γενικεύσεις, παραπλανητικά και δημαγωγούν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Hero, δεν ξέρω πόσο καλά τα πας με τις προειδοποιήσεις (καμία απειλή), αλλά το να είσαι πιο προσεκτικός με τις εκφράσεις σου, ειδικά σε θέματα πολιτικής δε νομίζω ότι είναι παρεξηγήσιμο.

 

Κατά τ'άλλα εγώ βλέπω τίτλους ειδήσεων που μου κάνουν ανασκόπηση της χρονιάς, εσύ βλέπεις προπαγάνδα. Το αν τα γεγονότα αυτά προέκυψαν από πράξεις ή απραξία της κυβέρνησης αφήνεται στον αναγνώστη του κάθε άρθρου. Θα καταλάβαινα να ενίστασαι εφόσον η πηγή των άρθρων αυτών ήταν κάποια προπαγανδιστική σελίδα, αλλά νομίζω ότι καλύπτει όλο το εύρος.

 

@GruntGR, δεν σε πιάνω, αλλά θα προτιμούσα να μην κάνεις συστάσεις στην ΟΔ καθώς και να μείνεις στο θέμα από το να postάρεις άσχετα. (όχι δεν έσβησα εγώ το off-topic μήνυμα σου)

Link to comment
Share on other sites

4/105 που θεωρείς ότι δεν έχουν σχέση με την κυβέρνηση. Ή θεωρείς ότι η κυβέρνηση αυτή δεν έχει σχέση με τη συνεχιζόμενη ύφεση. Όχι μωρέ, με κάλυψες. Τα μισά είναι άνευ αξίας, γενικεύσεις, παραπλανητικά και δημαγωγούν.

Παρακαλώ κάποιον από τους δικαιους admins/mods να πάρουν θέση σε αυτήν την ειρωνικη επίθεση.

Για να σου απαντήσω στην δεύτερη πρόταση, δεν θεωρώ ότι υπήρχε κυβέρνηση στο ίδιο χρονικό διάστημα που να μπορούσε να τα πάει πολύ καλύτερα. Είτε περίπου το ίδιο, είτε χειρότερα θα ήταν.

Ευχαριστώ όμως που έκοψες μέρος από το μήνυμα μου και κατ'επεκτασην μου έδειξες να καταλάβω ότι δεν αξίζει να αφιερώσω πολύ χρόνο για να απαντήσω. Οπότε εμμέσως μου λες "καλύτερα αυτό που είχα γράψει εξαρχής".

(οι δίκαιοι admins/mods αν θέλουν μπορούν να πάρουν θέση και στη δική μου ειρωνεία)

Link to comment
Share on other sites

@Hero, δεν ξέρω πόσο καλά τα πας με τις προειδοποιήσεις (καμία απειλή), αλλά το να είσαι πιο προσεκτικός με τις εκφράσεις σου, ειδικά σε θέματα πολιτικής δε νομίζω ότι είναι παρεξηγήσιμο.

 

Κατά τ'άλλα εγώ βλέπω τίτλους ειδήσεων που μου κάνουν ανασκόπηση της χρονιάς, εσύ βλέπεις προπαγάνδα. Το αν τα γεγονότα αυτά προέκυψαν από πράξεις ή απραξία της κυβέρνησης αφήνεται στον αναγνώστη του κάθε άρθρου. Θα καταλάβαινα να ενίστασαι εφόσον η πηγή των άρθρων αυτών ήταν κάποια προπαγανδιστική σελίδα, αλλά νομίζω ότι καλύπτει όλο το εύρος.

 

Αν θεωρείς ότι στα 2-3 τελευταία μου ποστς δεν ήμουν κοσμιος, ευχαρίστως να ακούσω την αιτιολογηση.

Τώρα στο θέμα. Όπως είπα και στην αρχή ζήτημα τα μισά να έχουν ουσία. Αλλά έχω ένα θέμα όταν τα βάζουμε όλα μαζί στο πολύ μίξερ, αντί να επικεντρωθουμε στα ουσιωδης (τυχαίο παράδειγμα "κυβέρνηση συνωμοτει με ΜΚΟ και βγάζουν όλοι τρελά υπερκερδη". Δεν ήταν ακριβώς αυτή η είδηση αλλά φέρνω ένα παράδειγμα που αξίζει να επικεντρωθεί κάποιος)

Δεν αμφισβήτησα την κυροτητα τον ειδήσεων αλλά το όλο concept (του 31 μήνες σε 25 μέρες εννοώ) το βλέπω πολύ επιφυλακτικα. Από την οπτική ότι δημιουργεί περισσότερα προβλήματα (ή κατά του γνώμη μου ενδέχεται να αποσκοπεί σε συγκεκριμένα κομματικα ή αντι-κομματικα συμφέροντα) πάρα να λύνει

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί συμπεριφέρεστε λες και σας θίγουν το σπίτι. Το ότι έχουμε τέτοια θέματα δε σημαίνει ότι μπορεί ο κάθε ένας να συμπεριφέρεται οπαδικά, να θίγεται που κατηγορούν το κόμμα του σα να κατηγόρησαν τη μάνα του ή να χρησιμοποιεί εκφράσεις όπως "αυτά που μας postάρεις είναι βλακείες". Τέτοια θέματα μπορούν να ξεφύγουν πολύ εύκολα οπότε οι συστάσεις από μέρους της ΔΟ θα έπρεπε να εκτιμούνται αντί να γίνονται στόχος ειρωνείας. Το πιο εύκολο για εμάς θα ήταν να ρίχνουμε ποινές και να κάνουμε thread bans.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Λοβερδος γραφει για το ποταμι ή το ποταμι γραφει για τον Λοβερδο??

9/11/14.... Ποιος ειχε πρωτος τετοια ιδεα ρε παιδια?

10419034_930334136991058_126679437079942

Κάποιος πρέπει να τους έχει χακάρει το account, δε παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί συμπεριφέρεστε λες και σας θίγουν το σπίτι. Το ότι έχουμε τέτοια θέματα δε σημαίνει ότι μπορεί ο κάθε ένας να συμπεριφέρεται οπαδικά, να θίγεται που κατηγορούν το κόμμα του σα να κατηγόρησαν τη μάνα του ή να χρησιμοποιεί εκφράσεις όπως "αυτά που μας postάρεις είναι βλακείες". Τέτοια θέματα μπορούν να ξεφύγουν πολύ εύκολα οπότε οι συστάσεις από μέρους της ΔΟ θα έπρεπε να εκτιμούνται αντί να γίνονται στόχος ειρωνείας. Το πιο εύκολο για εμάς θα ήταν να ρίχνουμε ποινές και να κάνουμε thread bans.

Οκ κατάλαβα.

Κατά πρώτον, νομίζω ανέφερα τι με ενοχλεί. Ότι όλα μπαίνουν στο ίδιο καζάνι και καταλήγουμε να λέμε "ο ταδε είναι κακός" αντί να επικεντρωθουμε εκεί που πρέπει.

Αν σε ένα αμάξι σπάσει ένα φλας, σκάσει λάστιχο και ο μπροστινος άξονας έχει ένα θεματάκι με την κλίση, τότε ο μηχανικός ασχολείται με αυτά και δεν αρχίζει να επιμένει στα "έχει επίσης χειρότερη γενιάς μηχανή από τα σημερινά, τα λάστιχα δεν είναι τα τούρμπο x, η αεροτομή δεν είναι καλή, το όνομα της εταιρίας είναι αστείο, το λάδι δεν είναι ΑΑΑ+ ποιότητας", κτλ κτλ. Τα λέω λίγο μπακαλιστικα για να δώσω έμφαση στη διαφορά.

Κατά δεύτερον, ένα συγγνώμη από μέρους μου. Το ξέρω ότι είμαι απότομος αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι οι διαχειριστές/συντονιστές εδώ κάνουν αρκετά καλύτερα τη δουλειά τους από ότι σε άλλες ελληνικές ιστοσελίδες.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος πρέπει να τους έχει χακάρει το account, δε παίζει...

 

 

Ναι αυτο μαλλον ειναι .... Ψηφισε τους ανετα! :p

 

 

 

Αυτό σε πείραξε ή που θα ανακοινώσουν το πλάνο τους ΜΕΤΑ τις εκλογές? 

 

αυτο λεω... μας αφηνουν που μας αφηνουν σε... cliffhanger και αναγκαζομαστε εκβιαστικα να τους ψηφισουμε για να μαθουμε τις θεσεις τους... αμα ειναι αυτες οι θεσεις να ειναι κοπυ-παστα οσα εκανε ο κυρΑντωνης.... χεθε μαθ! Θα απογοητευθω! Εγω θελω να τα αλλαξουνε ΟΛΑ :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.