Jump to content



Εκλογές 25/1/2015


greekfragma

Εκλογές 25/1/2015 (πρόθεση ψήφου)  

90 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Τα άκρα αγαπητέ αναλωνονται γιατί οι δήθεν ουδετεροι θεωρούν ότι ένα ναζιστικο μόρφωμα αξίζει χρόνο. Αν η ιστορία δε μας μαθαίνει ας μάθουμε στο κεφάλι μας.

 

Να υποθέσω πως η μομφή ''δήθεν ουδέτεροι'' πηγάζει απο την περιέργεια μου και μόνο να διαβάζω τα πάντα χωρίς παρωπίδες ? (για να μην πω χωρίς καθοδήγηση και ακουστεί βαρύ)

 

...τι να γίνει ?? το χω αυτό το κουσούρι.... έχω πάψει εδώ και χρόνια να φοβάμαι μη με δαγκώσει κάποιο (οποιοδήποτε βασικά) βιβλίο...

Έγινε επεξεργασία από colt3003
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα άκρα αγαπητέ αναλωνονται γιατί οι δήθεν ουδετεροι θεωρούν ότι ένα ναζιστικο μόρφωμα αξίζει χρόνο. Αν η ιστορία δε μας μαθαίνει ας μάθουμε στο κεφάλι μας.

κάτσε δηλαδή πιστεύεις ότι αν διαβάσω τις απόψεις τις χρυσής αυγής θα γοητευθώ και θα πάω να τους ψηφίσω;
Link to comment
Share on other sites

@colt Δε ξέρω τι είσαι και δε με ενδιαφέρει κιόλας, όπως δε ξέρεις τι είμαι, ποιος είμαι και τι διαβάζω, ας το ξεκαθαρισουμε αυτό.

Εν συνεχεία, το δήθεν ουδετεροι πάει σε αυτούς που δεν έχουν θέσεις και προσπαθούν να τα "έχουν" καλά με όλους. Για κάτι τέτοιους βγήκε το ποτάμι, 100% κάλυψη θέσεων στο τίποτα.

κάτσε δηλαδή πιστεύεις ότι αν διαβάσω τις απόψεις τις χρυσής αυγής θα γοητευθώ και θα πάω να τους ψηφίσω;

Όχι πιστεύω ότι σε μια θεωρητικά ανεπτυγμένη και ώριμη κοινωνία το να κάτσεις να διαβάσεις το τι σου προσφέρουν οι υμνηστες του Χίτλερ είναι καμένη υπόθεση. Όσοι τους ψηφίζουν (τουλάχιστον για 3η φορά) θα πρέπει να είμαστε σίγουροι ότι δε τα πάνε καλά με το διάβασμα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η λογική είναι να μην απορρίπτεις κάτι πριν ενημερωθείς από αυτό που έχει να σου πει.

 

Η λογική που είναι της μόδας λέει "Α ο Χ είναι Ψ, παράτα τον". Γιατί ό Χ είναι Ψ; Επειδή το λέει όλος ο κόσμος; Ο Μπάμπης ο Σουγιάς, ο Κώστας ο Γκοντζίλας, όλοι; Εγώ θέλω να λέω ότι ο Χ είναι Ψ γιατί στο προεκλογικό του φυλλάδιο διάβασα το Α και το Β. Τόσο απλό.

 

Ωπα μαστορα!!!

Κατσε να γελασουμε.... Θες να πεις δηλαδη οτι ο Deninho (και εγω) δεν διαβαζουμε το φυλλαδιο, αρα ΔΕΝ ειμαστε ενημερωμενοι για το συγκεκριμενο κομμα???

 

Ωραια επειδηC λοιπον βλεπω οτ ΔΕΝ διαφωνουμε επι του φιλοσοφικου της υποθεσης να μιλησουμε επι αυτου που ειπε ο Νιονιος??

Γιατι απο αυτο ξεκινησε η κουβεντα.

Μιλαμε για το φυλλαδιο του obscure μικρου κομματος που δεν το ξερει η μανα του....???

Μιλας για το εν δυναμει 3ο κομμα στην Ελλαδα ( :p )

Μιλας για 2 - 2.5 χρονια που εχει δωσει δειγματα γραφης μεσα (και εξω) απο την Βουλη...

Μιλας για ανθρωπους που καθε μερα ηταν στην επικαιροτητα.

 

Και περιμενεις να κανει τι ακριβως το... φυλλαδιο σε ενα τετοιο πραγμα? Να σε ενημερωσει για τις θεσεις του? Ακομα και αν δεν τις ξερεις ολες, επειδη δεν διαβασες το φυλλαδιο του 2015, οι 1-2 κεντρικοτατες ειναι πασιγνωστες (οχι επειδη κατεβηκε το αγιο πνευμα και μου τις ειπε, επειδη τις διαφημιζουνε καθε φορα που τους βλεπω!!) Η μονη περιπτωση να εχεις δικιο ειναι να αλλαξανε απο το 2014 που τις ακουσα για τελευταια φορα.

Αν συμφωνεις με τις 1-2 κεντρικες, πας στο παρασυνθημα και διαβαζεις παρακατω. Αν οχι... θεωρω οτι δεν εγινε και κατι αν δεν τις ξερεις ολες απ'εξω.

 

 

edit

κάτσε δηλαδή πιστεύεις ότι αν διαβάσω τις απόψεις τις χρυσής αυγής θα γοητευθώ και θα πάω να τους ψηφίσω;

Οχι! πιστευω οτι εχεις ομως υπερβολικα πολυ ελευθερο χρονο! :p

Έγινε επεξεργασία από SLN
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τα μεγάλα μυαλά συναντιόνται :hehe:

 

Ωπα μαστορα!!! Κατσε να γελασουμε.... Θες να πεις δηλαδη οτι ο Deninho (και εγω) δεν διαβαζουμε το φυλλαδιο, αρα ΔΕΝ ειμαστε ενημερωμενοι για το συγκεκριμενο κομμα???

Δεν είστε up-to-date με τις απόψεις τους. Και για να διαβάσεις ένα φυλλάδιο δε σε παίρνει πάνω από μισή ώρα. Αν είσαι τόσο πολυάσχολος και δεν έχεις μισή ώρα την ημέρα να αφιερώσεις για την προεκλογική σου ενημέρωση, τότε πάω πάσο :p

Link to comment
Share on other sites

Ωραια... το ξαναλεμε γιατι δεν ειπα (ουτε εγω, ουτε κανεις) οτι ο... συντροφας Χομεϊνακης ειπε κατι τρελλο...

Αμα ειχα το Ισλαμ 2.5 χρονια στην Ελληνικη βουλη, το εβλεπα σε σχεδον καθημερινη βαση, μαχαιρωνε κοσμο, μαγνητοφωνουσε πρωθυπουργους, μπαλτακους κλπ κλπ, εχω δικαιωμα να το κρινω?

Ειναι το φυλλαδιο "κολλεξιον χειμωνας 2015" η απολυτη και μοναδικη αληθεια για να με πεις ανοιχτομυαλο???

 

Για την προεκλογικη μου ενημερωση εχω αφιερωσει δυστυχως/ευτυχως (πολυ) παραπανω απο μιση ωρα. Προφανως ομως και δεν μοιρασα "ισοποσα" αυτo τον χρονο σε ολα τα κομματα που κατεβαινουν στις εκλογες ;)

Link to comment
Share on other sites

Μα δε σου είπα να το μοιράσεις ισόποσα. Να είσαι ενημερωμένος για τις θέσεις όλων λέω. 

 

Υπάρχει δηλαδή πιθανότητα  Αντώνη να ενημερωθείς σε οτιδήποτε από το προεκλογικό προπαγανδιστικό φυλλάδιο, οποιουδήποτε  κόμματος;

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να είχες αποκρυσταλλώσει άποψη για το κάθε κόμμα το λιγότερο εδώ και 2 μήνες. Τώρα είναι αργά να πληροφορηθείς.

Εκτός αν ψάχνεις μεθοδικά  παλιές καταχωρίσεις. Τα διάβασμα φυλλαδίων είναι πλακωτό με πιασμένη τη μάνα : P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χθες το βραδυ οπως πεταχτηκα για να παρω κατι απο το περιτπερο ειδα στην διπλανη πολυκατοικια  (αυτη που μενει το λαμογιο ο κασαμπαλης) ενα σωρο φυλλαδια των ΑΝΕΛ στην εισοδο, εσκυψα τα πηρα στα χερια μου, τα εσκισα στην μεση ολα με μια κινηση και τα αφησα μετα στην θεση τους, γυρνοντας απο το περιπτερο ειδα τον κασαμπαλη να μπαινει στην πολυκατοικια με 2 πιτσιρικαδες (κομματο-κουταβα να υποθεσω) η φατσα του οταν ειδε τα φυλλαδια στην εισοδο = priceless :D

 

προχθες ετσι οπως περπαταγα στο πεζοδρομιο,  βραδυ παλι, ειδα ενα φυλλαδιο με την ολγα κεφαλογιαννη πεταμενο κατω, εσκυψα το πηρα στα χερια μου  ( moonslave level > 9000 ) και χαζεψα λιγο,δεν θυμαμαι να εγραφε τιποτα, εψαχνα να δω αν φαινεται η  στηθο-χαραδρα σε  καποια απο τις 3 φωτογραφιες που ειχε μεσα και απογοητευμενος το  πεταξα στον πλησιαστερο καδο σκουπιδιων :p

 

in conclusion, ειμαι και εγω προκατειλημμενος :D

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να είχες αποκρυσταλλώσει άποψη για το κάθε κόμμα το λιγότερο εδώ και 2 μήνες. Τώρα είναι αργά να πληροφορηθείς.

Εκτός αν ψάχνεις μεθοδικά  παλιές καταχωρίσεις. Τα διάβασμα φυλλαδίων είναι πλακωτό με πιασμένη τη μάνα : P

και το διάβασμα των φυλλαδίων. Όχι μόνο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Άντε, ας βάλω εγώ περιεχόμενο από τα "φυλλάδια" της Χ.Α:

 

«Τι εμπόδιο μπορεί να σταθεί στο δρόμο μας αφού ακόμη και σήμερα νοιώθουμε ΕΚΕΙΝΟΝ να μας οδηγεί (...) με τη σκέψη και την ψυχή μας δοσμένη στη Μνήμη του Μεγάλου μας Αρχηγού, υψώνουμε το δεξί χέρι ψηλά, χαιρετούμε τον Ήλιο και με το θάρρος που μας επιβάλλει η Στρατιωτική μας Τιμή και το Εθνικοσοσιαλιστικό μας καθήκονκραυγάζουμε γεμάτοι πάθος, πίστη στο μέλλον και στα οράματά μας: HEIL HITLER!» (Από το άρθρο του Μιχαλολιάκου για τον Χίτλερ, Χρυσή Αυγή, τεύχος 26, Μάιος 1987)...

 

Ο Κασιδιάρης είναι ένας απ’ αυτούς που – όπως έχει δηλώσει - «δεν έχει καμία σχέση με τον ναζισμό». Ιδού ένα δείγμα από την «καμία σχέση» του με τον ναζισμό: Μόλις πριν τέσσερα χρόνια, στο έντυπο της Χρυσής Αυγής, στις 20/4/2011, ο Κασιδιάρης, με το ίδιο χέρι πάνω στο οποίο έχει φιλοτεχνήσει τη σβάστικα, έγραφε ύμνους για το «ανανεωτικό» και «πνευματικό» κίνημα του ναζισμού. «Θαυμάστε»: 

«Ποιο θα ήταν το μέλλον της Ευρώπης και ολόκληρου του σύγχρονου κόσμου, αν ο Β' Παγκόσμιος Πόλεμος (…) δεν σταματούσε την ανανεωτική πορεία του Εθνικοσοσιαλισμού; Είναι βέβαιο ότι θεμελιώδεις αξίες που πηγάζουν ως επί το πλείστον από την ελληνική αρχαιότητα, θα κυρίευαν πνευματικά όλα τα κράτη και θα όριζαν τις τύχες των λαών. Ο ρομαντισμός ως πνευματικό κίνημα και ο κλασικισμός θα υπερίσχυαν (…).

 
Μετά περάστε ελεύθερα και στις προγραμματικές δηλώσεις... :hehe: :hehe:
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κι εγώ σκάνδαλο γιακουμάτος και τι να δω*

24 χιλιάδες ευρώ παράβαση.... (ούτε καν από τον ίδιο)

 

 

(*αν μου διαφεύγει τίποτα, στείλτε ελεύθερα)

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

στο στοιχημα του (ΚΛ)ΟΠΑΠ εχουμε formula 1  eurovision tennis  handball baseball και Live betting σε αγωνες οπου κανεις δεν γνωριζει το αποτελεσμα απο πριν οπως αυτοι του γαυρου και της βεροιας ... οι εκλογες ειναι πολυ "μπαναλ" για να μπουνε στο στοιχημα  :p 

 

http://www.newsbomb.gr/ekloges/ethnikes-ekloges/story/547863/dimoskopiseis-erxetai-i-apolyti-anatropi

 

8.877 τα like στην σελιδα της ενωσης btw 

 

προχτες ητανε 7.776 (σαν τα προβατα τα μετραω :hehe:

 

Link to comment
Share on other sites

@Hero, δεν ξέρω πόσο καλά τα πας με τις προειδοποιήσεις (καμία απειλή), αλλά το να είσαι πιο προσεκτικός με τις εκφράσεις σου, ειδικά σε θέματα πολιτικής δε νομίζω ότι είναι παρεξηγήσιμο.

Κατά τ'άλλα εγώ βλέπω τίτλους ειδήσεων που μου κάνουν ανασκόπηση της χρονιάς, εσύ βλέπεις προπαγάνδα. Το αν τα γεγονότα αυτά προέκυψαν από πράξεις ή απραξία της κυβέρνησης αφήνεται στον αναγνώστη του κάθε άρθρου. Θα καταλάβαινα να ενίστασαι εφόσον η πηγή των άρθρων αυτών ήταν κάποια προπαγανδιστική σελίδα, αλλά νομίζω ότι καλύπτει όλο το εύρος.

@GruntGR, δεν σε πιάνω, αλλά θα προτιμούσα να μην κάνεις συστάσεις στην ΟΔ καθώς και να μείνεις στο θέμα από το να postάρεις άσχετα. (όχι δεν έσβησα εγώ το off-topic μήνυμα σου)

Αφήνεται στον αναγνώστη του άρθρου; Σίγουρο τώρα αυτό; Όταν μιλάει για τη πιο μισητή κυβέρνηση στον κόσμο, αφήνει την κρίση στον αναγνώστη/θεατή;

Είτε αυτός που τα χει δει κι ακούσει χ100 και δεν χρειάζεται άλλη επανάληψη. Να διαβάσουμε και τι λέει ο Αντωνακης γιατί 6 φορές που μας έσωσε δε φτανουν. Οι δήθεν ουδετεροτητες είναι πιο εμετικες από το "αθηναϊκες πινακίδες".

Ως μέλος του the lab στο οποίο και πρέπει να κατοικοεδρεύουν όλοι οι ακομμάτιστοι αυτού του τόπου θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Οι δήθεν ουδετερότητες είναι το λιγότερο εμετικές.

Link to comment
Share on other sites

στο στοιχημα του (ΚΛ)ΟΠΑΠ εχουμε formula 1  eurovision tennis  handball baseball και Live betting σε αγωνες οπου κανεις δεν γνωριζει το αποτελεσμα απο πριν οπως αυτοι του γαυρου και της βεροιας ... οι εκλογες ειναι πολυ "μπαναλ" για να μπουνε στο στοιχημα   :p

 

http://www.newsbomb.gr/ekloges/ethnikes-ekloges/story/547863/dimoskopiseis-erxetai-i-apolyti-anatropi

 

8.877 τα like στην σελιδα της ενωσης btw 

 

προχτες ητανε 7.776 (σαν τα προβατα τα μετραω :hehe:

 

 

 

 

Ισως επαιξε και αυτο καποιο ρόλο...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.