Jump to content



Δημοψήφισμα 5 Ιουλίου 2015.


Αποδοχή ή Άρνηση των νέων εξοντωτικών μέτρων;  

160 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Υποτίθεται ότι κόμματα ψηφίζουμε με βάση την εξαγγελόμενη πολιτική τους . Το "συμμόρφωση ή μη συμμόρφωση προς τους δανειστές" είναι ένα σκέλος αυτής της πολιτικής αν δεν κάνω λάθος.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πεντακάθαρο όχι στο δημοψήφισμα, γιατι δεν συμφωνω με τις προτάσεις που κάνουν οι δανειστές, πεντακάθαρο όχι γιατι για πρώτη φορά μου δίνεται η δυνατότητα νε επιλέξω εγώ, σαν έλληνας πολίτης, και να έχω τις συνέπειες των πράξεών μου, γιατί δεν θέλω άλλες ενέσεις αδρεναλίνης για να με κρατήσουν στην ζωή, βρείτε μια λύση στο πρόβλημα ή αφήστε με να πεθάνω.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Θα μου απαντήσει κανείς αν το όχι είναι ρήξη και έξοδος από το ευρώ και την Ε.Ε;

Λες και ξέρει κανείς για να σου πει με σιγουριά. Αυτοί που ίσως ξέρουν μάλλον δεν γράφουν στο λαμπ για να μας πουν.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα ναι διοτι ενα δημοψηφισμα θα ειναι "ευρω η δραχμη" και θελω να μεινουμε στο ευρω και να προσπαθησουμε να γινουμε ευρωπαϊκό κρατος.

 

https://www.youtube.com/watch?v=bcIrFV4NA-c&feature=youtu.be

Έγινε επεξεργασία από asdf1234
Link to comment
Share on other sites

30 ατομα εδω μεσα, δειχνουν με την ψηφο τους οτι στηριζουν ακομα  μια κυβερνηση η οποια ειχε υποσχεθει στον κοσμο ευρω χωρις μνημονιο / αισθανονται οτι δεν εχουν τιποτα αλλο να χασουν και θεωρουν οτι  χειροτερα απο τωρα δεν προκειται να γινουν τα πραγματα / καθονται και μιζεριαζουν, διαλεγοντας μεταξυ ενος γρηγορου θανατου και ενος αργου.

 

αλλοι 5, για τον ενα ή τον αλλο λογο, δειχνουν με την σταση σους, ανοχη ή/και αποδοχη  σε αλλο ενα πακετο εξοντωτικων μετρων, που  δεν εχει καμια σχεση με το πνευμα των καιρων που ζουμε, ( το οποιο επιβαλει σε ολους  ανεξαιρετως να βαλουν πλατη και να κοπουν επιτελους τα προκλητικα  προνομια  ενος σημαντικου μερους του κρατικοδιαιτου πληθυσμου )  που  αφορα  τους "ισχυρους" που θα αγοραζουν μακαρονια με 23% ΦΠΑ, τον αφανισμο μικρομεσαιων επιχερησεων ( οσες εχουνε μεινει ακομα τελοςπαντων )  και αλλα  τετοια "δικαια" μετρα.

 

ολα αυτα  γιατι η κυβερνηση, για αλλη μια φορα  φοβηθηκε να πειραξει την ιερη της αγελαδα και υπολειπεται  τα κοτσια που χρειαζονται για να κανει 3-4 σοβαρες μεταρυθμισεις απο μονη της, εγω ενας παρατηρητης ειμαι, κριτης ολων μας θα ειναι οι επομενες γενιες....

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ΌΧΙ δε θα ανοίξω σκάι και μέγκα αυτή τη βδομάδα

Έτσι. Αυτό είναι υπεύθυνο. Όταν ψηφίζουμε σε ένα δημοψήφισμα που θα κρίνει το μέλλον μας πρέπει να ακούμε μόνο την ΜΙΑ άποψη.

Εγώ εν ανάγκη θα διαβάζω και Αυγή αυτή την εβδομάδα.

Θα μου απαντήσει κανείς αν το όχι είναι ρήξη και έξοδος από το ευρώ και την Ε.Ε;

Κανείς δεν μπορεί να το απαντήσει αυτό. Αλλά αυτός ο κανείς θα ρίξει με απόλυτη σιγουριά την ψήφο του στις 5 Ιουλίου.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έτσι. Αυτό είναι υπεύθυνο. Όταν ψηφίζουμε σε ένα δημοψήφισμα που θα κρίνει το μέλλον μας πρέπει να ακούμε μόνο την ΜΙΑ άποψη.

Εγώ εν ανάγκη θα διαβάζω και Αυγή αυτή την εβδομάδα.

 

Ναι ενώ υπεύθυνο ειναι να βλέπω ΣΚΑΙ που χθες το βράδυ για να φτιάξει την απαραίτητη "εικονα διάλυσης" έδειχνε πλάνα αρχείου από μπάχαλα στο Πολυτεχνείο. Σε φάση δημοψήφισμα-οδοφραγματα στους δρόμους κλπ. Ας τρομάξουν καμιά γιαγια, κάποιοι έχουμε θωρακίσει το μυαλό μας .

Να στο πω αλλιώς γιατι μπορει να παρεξηγηθώ. Την άλλη άποψη προτιμώ να την ακούσω σε απευθείας μετάδοση, και την μετέφερε τίμια και ειλικρινώς ο Βορίδης στη βουλη. Την ακούω λοιπον την άλλη άποψη μη νομίζεις, απλά προτιμώ να μην παρακολουθώ λάσπες και ψεύδη.

Έγινε επεξεργασία από 3likos
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

http://info-war.gr/2015/06/%CF%80%CF%89%CF%82-%CF%84%CE%BF-%CE%BF%CF%87%CE%B9-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CF%88%CE%AE%CF%86%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B1-%CE%AD%CF%83%CF%89%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B9%CF%83/

 

ασχετο

Μπορείς πάντως και να πεις ότι (επί τέλους) η ελληνική κυβέρνηση χτυπάει το νταούλι και οι αγορές χορευουν..

Έγινε επεξεργασία από Myralis
Link to comment
Share on other sites

Η Ισλανδία είναι 200 χιλιάδες άνθρωποι που μπορούν να ζήσουν από την αλιεία. Αυτοί και πυρηνικός πόλεμος να γίνει, αν με κάποιο μαγικό τρόπο δεν φτάσει η ραδιενέργεια εκεί, δεν θα το πάρουν χαμπάρι ότι ο κόσμος χάθηκε. Συγκρίνετε εντελώς ανόμοια πράγματα.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.